Jump to content

Moto Zajednica

Skandinavija 2013

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

petak, 26. junij 2009 – Skagen – Kristiansand - Preikestolen

 

Budim se oko 6.20 uz zvuke prijatne muzike MP3, slušalice su ostale u ušima preko noći. Jutro je jasno i toplo. Ja sam krenuo sa beleženjem utisaka proteklog dana, a Gašper je pojurio u Skagen da kupi hleb. U 8 mi šalje SMS da se pekara otvara tek u 9h i da je on kod svetionika i da lepota več prelazi u kič. Ostavim pisanje i več žurim tamo. Zajedno napravimo round trip, obilazimo pešćani rt. Divno je, podseća me na Picinas na Sardiniji. Jak vetar nosi pesak. Uz obalu stoji bunker iz WW2. Produžimo prema Skagenu. Mali, uredan gradič, marina i lučica za ribarske brodove.

 

norge0042.jpg

 

norge0043.jpg

 

norge0044.jpg

 

norge0045.jpg

 

norge0046.jpg

 

norge0047.jpg

 

norge0048.jpg

 

norge0049.jpg

 

norge0050.jpg

 

norge0051.jpg

 

norge0052.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Doručkujemo u hytte: kranjska kobasica, hleb, lutenica. Spremanje stvari u motor mi još pravi probleme, trebaću uspostaviti neki efikasan redosled stavljanja stvari da ne bi stalno vadio pa pakovao.

 

norge0053.jpg

 

Krenemo u pravcu Hirsthalsa, odatle idemo brodom u Norvešku. Luka je velika, kolona automobila čeka na ukrcavanje nas dvojica još nemamo ni karte. Guramo se mimo kolone da kupimo kartu i nakon toga neuspešno pokušavamo da se uguramo preko reda. Redar nas mirno izbaci iz kolone i vrati na začelje.

 

 

norge0054.jpg

 

norge0055.jpg

 

norge0056.jpg

 

norge0057.jpg

 

Ukrcavanje teće neverovatno brzo. U brod automobili voze u četiri kolone. Brod kreće na vreme, tačno u 12.30h. U jednoj od potpaluba ostavljamo motore, dobro vezane na kuke u podu. Brod je plovio izuzetno brzo. GPS pokazuje 50km/sat. U Kristiansand u Norveškoj stižemo u 15h. Izkrcavanje je bilo čak i brže od ukrcavanja.

 

norge0058.jpg

 

norge0059.jpg

 

Kristiansand je zakrčen automobilima, vozimo mimo kolone, automobilisti su tu, za razliku od Danaca, ljubazni i pomeraju se u desno kako bi mi mogli da prođemo. Vozimo se u pravcu Preikestolena, cesta je lepa, pokrajina fantastična. Vrlo brzo pokazuju se prvi fjordovi a jezera ima svuda. Taj dan smo isprobali i prvi trajekt preko fjorda.

 

norge0060.jpg

 

norge0061.jpg

 

norge0062.jpg

 

norge0063.jpg

 

norge0064.jpg

 

norge0065.jpg

 

Noćenje smo našli u nekoliko većoj hytte, izgleda poput planinarskog doma. Ima nekoliko spavačih soba sa po 4-6 kreveta. Sustanari su nam neki nemački bajkeri, prilično nekomunikativni.

 

U trpezariji spremimo večeru, tu je i švedski par srednjih godina. Žale se na visoke norveške cene koje su i za Šveđane visoke, kamo li za nas.

 

norge0066.jpg

 

norge0067.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Ili sam ja nesto propustio...ili tema treba da se zove Skandinavija 2012.

 

 

Ne,ne sve je u redu. Možda si propustio rečenicu:

 

Planirajući ovo putovanje, gledam fotografije iz juna 2009 i budim lepe uspomene. Odlučio sam da postavim nekoliko fotografija uz kratak putopis, koji sam tada pisao, a treba sada da ga prevedem na Srbski. Da vidimo dokle ću stiči…

 

Kao uvod u putovanje 2013, stavljam poneke fotografije putovanja u 2009. Inače pravi putopis počinje tek u junu :hej:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Oduvek mi je zelja da posetim Nordcape i svaki putopis na tu temu me odusevi! A ovakav uvod i nije los! Taman nas zagreva !0takoje.gif Imam jedno pitanje koliko je karta od Villacha do Hamburga za vozaca i motor? Kad vec nema transporta motora od srbije do tamo negde...Kao sto si rekao taman da se izbegne auto put i malo pristedi snaga!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

Pozdrav ! da ti kažem moje mišljenje , od BEOGRADA -- HAMBURG je 1550 km to je 13 sati vožnje ,BEOGRAD -- VILLACH je oko 650 km , to je 6 -7 sati , ti skrećeš sa puta , tebi je u pitanju 1000 km , to je oko 170 eura sa spavanjem i hranom ako kupite , što mislim , da hrana za prvih par dana nije problem , ja sam to ruto provozao i savjetujem ti , drži se motora i ceste ! lp iz slovenije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Oduvek mi je zelja da posetim Nordcape i svaki putopis na tu temu me odusevi! A ovakav uvod i nije los! Taman nas zagreva !0takoje.gif Imam jedno pitanje koliko je karta od Villacha do Hamburga za vozaca i motor? Kad vec nema transporta motora od srbije do tamo negde...Kao sto si rekao taman da se izbegne auto put i malo pristedi snaga!

 

Ako sada bukiraš Autozug od Villacha, izlazi ti 196,50€.

Ima različitih mišljenja oko putovanja vozom. Ako ti je plan, da negde brzo i udobno stigneš, idi vozom. Dok se voziš, možeš da spavaš, da ne spominjem neravnomernu potrošnju guma, servis (na putovanju od 10.000 kilometara, 1000 ti je 10%. Nezgodno ti je servisirati motor "negde", od značaja je i fizička spremnost itd, to su prednosti vožnje vozom.

 

Sa druge strane, ako želiš da razgledaš krajeve gde voziš, idi cestom. Ako voliš autoput, toliko bolje.

 

Znači nema univerzalnog saveta, nego sve zavisi od individualnih preferencija. Vremenski ako se ne zaustavljaš, isto ti dođe, trošak vozom izađe nekih 20€ više.

 

Ja praktikujem da ka severu idem vozom, na povratku cestom. Za gume mi je tada svejedno, samo da izdrže do kuće.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Pratim...

Mozda se sretnemo, ja krecem 1. juna. :zdravo:

 

Staviću (većeras) etape pa da vidimo dali nam se prekrivaju rute :hej:

 

Okvirni plan je sledeći:

 

dan Datum start cilj km

20.6.2013 Ljubljana Beljak 116

1 21.6.2013 Hamburg Skagen 534

2 22.6.2013 Skagen Preikestolen 255

3 23.6.2013 Preikestolen Bergen 398

4 24.6.2013 Bergen Eisdal 474

5 25.6.2013 Eisdal Trontheim 386

6 26.6.2013 Trontheim Bodo 708

7 27.6.2013 Lofoti Bjerkvik 324

8 28.6.2013 Bjerkvik Nordkapp 648

9 29.6.2013 Nordkapp Rovaniemi 708

10 30.6.2013 Rovaniemi Umea 513

11 1.7.2013 Umea Stockholm 640

12 2.7.2013 Stockholm Stockholm 0

13 3.7.2013 Stockholm Kobenhaven 608

14 4.7.2013 Kobenhaven Kobenhaven 0

15 5.7.2013 Kobenhaven Walsrode 427

16 6.7.2013 Walsrode Wurzburg 420

17 7.7.2013 Wurzburg Fussen 302

18 8.7.2013 Fussen Ljubljana 478

 

 

Čitajući tvoj putopis, vidim da stvarno uživaš u neograničenoj slobodi i ne propuštaš ništa, što ti se nađe na putu. Ako budeš uhvatio isti ritam i u junu, stvarno imamo šanse, da se sretnemo, iako ja krećem 20 dana iza tebe.

Koji je tvoj plan?

 

 

Samo uzivam u bogatstvu svog slobodnog vrmena! :moto3:

 

 

Možda postoji mogućnost da se sretnemo na samom severu.

Ja idem prvo korz:

Rumuniju

Možda Ukrajinu

Zemlje Baltika

St. Petersburg

Pa onda Finska ili Rusija do krajnjeg severa u Murmansku oblast. Tu hocu da se pentram po nekim planinama.

E onda ulazim u Norvešku, ali trebaće meni vremena dok dodjem do gore. Imam svašta nešto u glavi! :jee:

U Norveškoj pored vožnje planirao sam da malo i planinarim na Trolltungu, Preikestolen, Kjeragbolten...

A kući ću ko zna kada.

 

Bilo bi lepo da se dogodi neki spontani susret! :bacikosku:

 

 

 

p.s.

Mada kod mene se nikad nezna kuda će me put odvesti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Pratim...

Mozda se sretnemo, ja krecem 1. juna. :zdravo:

 

Staviću (većeras) etape pa da vidimo dali nam se prekrivaju rute :hej:

 

Okvirni plan je sledeći:

 

dan Datum start cilj km

20.6.2013 Ljubljana Beljak 116

1 21.6.2013 Hamburg Skagen 534

2 22.6.2013 Skagen Preikestolen 255

3 23.6.2013 Preikestolen Bergen 398

4 24.6.2013 Bergen Eisdal 474

5 25.6.2013 Eisdal Trontheim 386

6 26.6.2013 Trontheim Bodo 708

7 27.6.2013 Lofoti Bjerkvik 324

8 28.6.2013 Bjerkvik Nordkapp 648

9 29.6.2013 Nordkapp Rovaniemi 708

10 30.6.2013 Rovaniemi Umea 513

11 1.7.2013 Umea Stockholm 640

12 2.7.2013 Stockholm Stockholm 0

13 3.7.2013 Stockholm Kobenhaven 608

14 4.7.2013 Kobenhaven Kobenhaven 0

15 5.7.2013 Kobenhaven Walsrode 427

16 6.7.2013 Walsrode Wurzburg 420

17 7.7.2013 Wurzburg Fussen 302

18 8.7.2013 Fussen Ljubljana 478

 

 

Čitajući tvoj putopis, vidim da stvarno uživaš u neograničenoj slobodi i ne propuštaš ništa, što ti se nađe na putu. Ako budeš uhvatio isti ritam i u junu, stvarno imamo šanse, da se sretnemo, iako ja krećem 20 dana iza tebe.

Koji je tvoj plan?

 

 

Samo uzivam u bogatstvu svog slobodnog vrmena! :moto3:

 

 

Možda postoji mogućnost da se sretnemo na samom severu.

Ja idem prvo korz:

Rumuniju

Možda Ukrajinu

Zemlje Baltika

St. Petersburg

Pa onda Finska ili Rusija do krajnjeg severa u Murmansku oblast. Tu hocu da se pentram po nekim planinama.

E onda ulazim u Norvešku, ali trebaće meni vremena dok dodjem do gore. Imam svašta nešto u glavi! :jee:

U Norveškoj pored vožnje planirao sam da malo i planinarim na Trolltungu, Preikestolen, Kjeragbolten...

A kući ću ko zna kada.

 

Bilo bi lepo da se dogodi neki spontani susret! :bacikosku:

 

 

 

p.s.

Mada kod mene se nikad nezna kuda će me put odvesti.

 

Mislim, da su šanse veće, da se sretnemo na brdovitom Balkanu, ali kao što kažeš, nikad se nezna.

Ja ću se što više pridržavati plana, biću na e_mailu, pa ćemo da vidimo...

Uživaj!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Ajde da nastavimo jun 2009

 

Subota 27. jun Preikestolen – Bergen

 

Ustajemo u 6 i brzo krečemo peške na pečinu Preikestolen. To je poznata polica od granita koja se vertikalno diže 604 metara iznad fjorda.

 

norge0068.jpg

 

Uspinjemo se oko sat vremena, visinska razlika je cca 350 metara na dužini od 4 km. Jutro je sveže, u to vreme nema još nikoga. Ispočetka put ide jako uzbrdo pa se nakon toga malo spušta, ide ravno pa opet uzbrdo. Staza je od kamena, na nekim delovima od dasaka kao most iznad malih jezera od kišnice koja se ulovila u granit pa nema gde. Na tim mestima ima visoke trave pa me sve zajedno podseća na slike u kineskim restoranima.

 

norge0069.jpg

 

norge0070.jpg

 

norge0071.jpg

 

Izgledalo je da čemo biti prvi na vrhu, kad vidimo mladu devojku kako već silazi. Malo dalje od puta vidimo društvo mladih koji su noćili tu ispod šatora. Sunce je u 7 več visoko na nebu, vručina je sve veća.

 

norge0072.jpg

 

norge0073.jpg

 

norge0074.jpg

 

norge0075.jpg

 

Na vrhu smo sami. Imam vremena da fotografišem scenu iz svih mogućih perspektiva. Pećina je baš ludo impozantna, spušta se ravno do fjorda. Prvi su nam koraci oprezni sa puno straha. Kasnije hodamo opušteno, naginjemo se preko ivice i gledamo u dubinu. Tu smo ostali nekih pola sata.

 

norge0077.jpg

 

norge0078.jpg

 

norge0079.jpg

 

norge0080.jpg

 

norge0081.jpg

 

norge0082.jpg

 

norge0083.jpg

 

norge0083.jpg

 

norge0085.jpg

 

norge0086.jpg

 

norge0087.jpg

 

norge0088.jpg

 

norge0089.jpg

 

norge0090.jpg

 

norge0091.jpg

 

norge0092.jpg

 

norge0092.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

U povratku susrečemo turiste kako ljube koljena uzbrdo. Ima jih različitih tipova od trćećih sportaša pa do gradskih gusaka u sandalama koje hvatajuči vazduh napreduju santimetar po santimetar. Nema šanse da do kraja dana stignu gore.

 

norge0095.jpg

 

norge0096.jpg

 

norge0097.jpg

 

U hytte stižmo na vreme za doručak uračunat u cenu noćenja.

 

norge0098.jpg

 

Pakovanje i dalje prema bergenu. Vreme je prekrasno, temperatura 25. Vozimo se pokraj fjordova, kroz nebroj tunela. Kako sam več spomenuo, tuneli su nešto posebno. Po pravilu nisu osvetljeni, ako ne računam poneku žarulju od 25W.. To je dosta neprijatno, pogotovo po danu kada zaslepljen ne vidiš kako je tunel savijen. A još stene, one su potpuno neobrađene, kao da su mineri izašli pre pola sata.

 

norge0099.jpg

 

norge0100.jpg

 

norge0101.jpg

 

norge0102.jpg

 

norge0103.jpg

 

norge0104.jpg

 

norge0105.jpg

 

norge0106.jpg

 

Pored tunela prate nas i vodopadi. Jun je, po vrhovima planina još je sneg pa ima vode u izobilju. Pošto smo stvarno kompletni, vadimo bocu, punimo je cedevitom i točimo hladnu vodu. Rešenje za osveženje.

 

norge0107.jpg

 

norge0108.jpg

 

norge0109.jpg

 

norge0110.jpg

 

norge0111.jpg

 

norge0112.jpg

 

norge0113.jpg

 

norge0114.jpg

 

norge0115.jpg

 

norge0116.jpg

 

norge0117.jpg

 

norge0118.jpg

 

norge0119.jpg

 

norge0121.jpg

 

norge0122.jpg

 

norge0123.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Penjemo se na prevoj Roldal. Tamo je bistro jezero, na nekim mestima ima snega.

 

norge0124.jpg

 

norge0125.jpg

 

norge0126.jpg

 

norge0127.jpg

 

norge0128.jpg

 

norge0129.jpg

 

norge0130.JPG

 

norge0131.JPG

 

norge0132.jpg

 

norge0133.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

i ja sam malo bio zbunjen godinama 2009 i 2013.... Medjutim ubrzo sam shvatio da mi je potpuno svejedno... i da svaki putopis koji čitam doživljavam kao da svaka fotka i rečenica stiže direkt sa ture...

Lep putopis.... ispratiću od 2009 do juna 2013... rado bih se pridružio ali.... :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

U dolini nailazimo na velik vodopad Latefoss. Cesta ide skoro ispod njega pa iz daleka izgleda kao prašina od neke mašine koja lomi kamenje. Vozimo kroz vodenu zavesu u trenutku smo kao ispod kiše.

 

norge0134.jpg

 

norge0138.jpg

 

norge0137.jpg

 

norge0139.jpg

 

Gašper se vratio u vodenu zavesu i glumio da pere motor a ja ga slikao. Sreča, sunce je bilo jako i u tren oka osušili smo se.

 

norge0135.jpg

 

norge0136.jpg

 

Idemo dalje, most, trajekt, tunel, most, tunel…

 

img9532i.jpg

 

img9518u.jpg

 

img9511qz.jpg

 

img9510e.jpg

 

U Bergen stigli smo oko 21h ali dok smo našli noćenje trajalo je još sat vremena i 80 pređenih kilometara. Našli smo neki rastureni motel, pun Poljaka kojih u Norveškoj ima mnogo. Uglavnom rade kao zidari.

Večera čufte, hleb, zaseka (mast s ćvarcima), pivo, jabukovaća. Zaspali smo u sekundi.

 

img9538v.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R 1200 GSA LC

Pozdrav ! da ti kažem moje mišljenje , od BEOGRADA -- HAMBURG je 1550 km to je 13 sati vožnje ,BEOGRAD -- VILLACH je oko 650 km , to je 6 -7 sati , ti skrećeš sa puta , tebi je u pitanju 1000 km , to je oko 170 eura sa spavanjem i hranom ako kupite , što mislim , da hrana za prvih par dana nije problem , ja sam to ruto provozao i savjetujem ti , drži se motora i ceste ! lp iz slovenije

 

 

Pozdrav

Ni ravno najlepše, da se na tujem forumu oglašam na tvoj post z nasprotnim mišljenjem, vendar pa tudi ni lepo, da bralce foruma na nek način zavajaš z nekimi svojimi netočnimi podatki in supermenskimi sposobnostimi glede vožnje do Hamburga, kot si to že počel na Motosvetu. Tvoji časovni izračuni glede omenjene relacije so pač tvoj problem ali pa tvoja super sposobnost, da pripelješ od Beograda do Hamburga v 13-ih urah (bravo - čestitam) in se v to ne bom spuščal, glede finančnega stroška od Villacha do Hamburga pa prosim nehaj valiti buče in pisati neumnosti, da je to strošek 170 eur. Razdalja je 1.100 km (za FJR je to cca 66 litrov gorica po 1,5 eur), vinjeta in tunel v A je 20 eur, strošek za gume in servis motorja, ki pade na takšno kilometrino je 50 eur (min.), običajno na takšni poti 1x prespiš, mogoče celo kaj poješ in popiješ. In po teh prevoženih km si morda v Hamburgu tudi malo utrujen. Seveda je vse stvar vsakega posameznika, ki lahko izbira med moto vožnjo in vlakom, zato tudi tvoja priporočila tokrat niso najbolj na mestu. Stroški ene in druge variante pa so dejstvo (z minimalnim odstopanjem) in pika. Seštej navedene stroške in se prepričaj (zapelji se še enkrat do Hamburga).

Se opravičujem, ker sem na tvoj post pač moral odgovoriti, saj že drugič čitam neverjetne podatke izkušenega motorista o poti do Hamburga.

 

Lp

 

Mac

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

Pozdrav ! da ti kažem moje mišljenje , od BEOGRADA -- HAMBURG je 1550 km to je 13 sati vožnje ,BEOGRAD -- VILLACH je oko 650 km , to je 6 -7 sati , ti skrećeš sa puta , tebi je u pitanju 1000 km , to je oko 170 eura sa spavanjem i hranom ako kupite , što mislim , da hrana za prvih par dana nije problem , ja sam to ruto provozao i savjetujem ti , drži se motora i ceste ! lp iz slovenije

 

 

Pozdrav

Ni ravno najlepše, da se na tujem forumu oglašam na tvoj post z nasprotnim mišljenjem, vendar pa tudi ni lepo, da bralce foruma na nek način zavajaš z nekimi svojimi netočnimi podatki in supermenskimi sposobnostimi glede vožnje do Hamburga, kot si to že počel na Motosvetu. Tvoji časovni izračuni glede omenjene relacije so pač tvoj problem ali pa tvoja super sposobnost, da pripelješ od Beograda do Hamburga v 13-ih urah (bravo - čestitam) in se v to ne bom spuščal, glede finančnega stroška od Villacha do Hamburga pa prosim nehaj valiti buče in pisati neumnosti, da je to strošek 170 eur. Razdalja je 1.100 km (za FJR je to cca 66 litrov gorica po 1,5 eur), vinjeta in tunel v A je 20 eur, strošek za gume in servis motorja, ki pade na takšno kilometrino je 50 eur (min.), običajno na takšni poti 1x prespiš, mogoče celo kaj poješ in popiješ. In po teh prevoženih km si morda v Hamburgu tudi malo utrujen. Seveda je vse stvar vsakega posameznika, ki lahko izbira med moto vožnjo in vlakom, zato tudi tvoja priporočila tokrat niso najbolj na mestu. Stroški ene in druge variante pa so dejstvo (z minimalnim odstopanjem) in pika. Seštej navedene stroške in se prepričaj (zapelji se še enkrat do Hamburga).

Se opravičujem, ker sem na tvoj post pač moral odgovoriti, saj že drugič čitam neverjetne podatke izkušenega motorista o poti do Hamburga.

 

Lp

 

Mac

oprosti , ker sem te užalil , po google zemlja ima BEOGRAD -- HAMBURG 1540 km -- 14 ur in ne greš skozi avstrijo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Pozdrav ! da ti kažem moje mišljenje , od BEOGRADA -- HAMBURG je 1550 km to je 13 sati vožnje ,BEOGRAD -- VILLACH je oko 650 km , to je 6 -7 sati , ti skrećeš sa puta , tebi je u pitanju 1000 km , to je oko 170 eura sa spavanjem i hranom ako kupite , što mislim , da hrana za prvih par dana nije problem , ja sam to ruto provozao i savjetujem ti , drži se motora i ceste ! lp iz slovenije

 

 

Pozdrav

Ni ravno najlepše, da se na tujem forumu oglašam na tvoj post z nasprotnim mišljenjem, vendar pa tudi ni lepo, da bralce foruma na nek način zavajaš z nekimi svojimi netočnimi podatki in supermenskimi sposobnostimi glede vožnje do Hamburga, kot si to že počel na Motosvetu. Tvoji časovni izračuni glede omenjene relacije so pač tvoj problem ali pa tvoja super sposobnost, da pripelješ od Beograda do Hamburga v 13-ih urah (bravo - čestitam) in se v to ne bom spuščal, glede finančnega stroška od Villacha do Hamburga pa prosim nehaj valiti buče in pisati neumnosti, da je to strošek 170 eur. Razdalja je 1.100 km (za FJR je to cca 66 litrov gorica po 1,5 eur), vinjeta in tunel v A je 20 eur, strošek za gume in servis motorja, ki pade na takšno kilometrino je 50 eur (min.), običajno na takšni poti 1x prespiš, mogoče celo kaj poješ in popiješ. In po teh prevoženih km si morda v Hamburgu tudi malo utrujen. Seveda je vse stvar vsakega posameznika, ki lahko izbira med moto vožnjo in vlakom, zato tudi tvoja priporočila tokrat niso najbolj na mestu. Stroški ene in druge variante pa so dejstvo (z minimalnim odstopanjem) in pika. Seštej navedene stroške in se prepričaj (zapelji se še enkrat do Hamburga).

Se opravičujem, ker sem na tvoj post pač moral odgovoriti, saj že drugič čitam neverjetne podatke izkušenega motorista o poti do Hamburga.

 

Lp

 

Mac

oprosti , ker sem te užalil , po google zemlja ima BEOGRAD -- HAMBURG 1540 km -- 14 ur in ne greš skozi avstrijo

 

Kako sam več odgovorio Straletu, svako bira SEBI opciju koju preferiše. Ne uzimajući u obzir individualne preferencije, Via Michelin za motor kaže ovako:

 

1) Michelin preporučuje preko Praga: 176€, 1552 km, 15sati 45 minuta

2) ako biraš opciju "fastest", vodi te preko Beča: 228€ 1674 km, 16 sati

 

vreme vožnje izraženo je u "netto", znači zalepiš se na motor i teraš.

Pišanje i točenje goriva več ti kvare taj netto u zavisnosti kako brzo uspevaš završavati jedno i drugo.

Sve ostalo je slobodna tema za filozofe...

 

 

http://www.viamichelin.com/web/Routes?strStartLocid=31NDIxOTMxMGNORFF1T0RBNE1Eaz1jTWpBdU5EZ3lNakk9&strDestLocid=31M2R1NjEwY05UTXVOVFV6T0RFPWNPUzQ1T1RFMU9RPT0=&intItineraryType=1&caravaneHidden=false&vh=MOTO&strVehicle=1&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=0&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=false&isAvoidFrontiers=false&dtmDeparture=06%2F04%2F2013&distance=km&devise=1.0|EUR&indemnite=&carbCost=1.6&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja