Jump to content

Moto Zajednica

Pravila vožnje u grupi MAXI ekipe

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dragi drugari došlo je vreme da kanališemo ponašanja prilikom vožnje u grupi. Bogu hvala, sve nas je više na MAXI vožnjama i sve više novih kolega nam se priključuje na našim vožnjama i druženjima. Prošli smo mnogo vožnji, napravili ogroman broj km zajedno, imali tek po koji incident na vožnjama. Da bi izbegli nemile scene, međusobna optuživanja i da nam naša druženja donesu onaj toliko dobar osećaj pa im se rado vraćamo, postaviću neka pravila kojih ćemo morati da se pridržavamo.

 

Da se ne ponavljam, Lalajko je vrlo lepo mnoge stvari objasnio u sledećoj temi:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/9984-voznja-u-grupi/

 

O uvoj temi ću se osvrnuti na neke bitne stvari vezane za MAXI ekipu:

 

01. Pre svake vožnje se određuje vođa grupe. On može biti onaj ko je organizovao vožnju ili se na licu mesta dogovara ko vodi grupu. U isto vreme se dogovara i onaj ko će biti na kraju grupe. Ostali se nameštaju na svoje mesto u okviru grupe i na tom mestu OSTAJU svo vreme vožnje.

 

02. NEMA PRETICANJA u okviru grupe!!! Od ovog pravila se može odstupiti SAMO dogovorom ako vas kolega pre vas propusti tj obavesti znakom ruke ili migavca da ga preteknete.

 

03. Na svakoj vožnji gde ima 10+ maxija, imaćemo redare koji će nositi fluorescentne prsluke sa znakom MSC-a i natpisom REDAR. Oni će se brinuti o poštovanju redosleda tokom vožnje i "blokiraće" raskrsnice prilikom prolaska MAXI ekipe. Jedino redari MOGU OBILAZITI u okviru grupe naravno uz maksimalan oprez i poštovanje propisa. Učesnik grupe je dužan da se pridržava uputa koje dobija od redara i da omogući bezbedno uključivanje redara ispred sebe u grupu, recimo prilikom preticanja od strane redara.

 

04. Novi drugari koji se priključe vožnji, zauzimaju mesta u drugom delu grupe a ispred začeljnog redara ili već po dogovoru. Važno je da novi drugari ne idu u prvi deo kolone da ne trpe pritisak zbog brzine grupe i time naprave udes, pad i slično. Ovako mogu da voze u svojoj komfornoj zoni a iza njih će uvek biti redar.

 

05. Vođa grupe će krenuti u preticanje kada oceni da je isto bezbedno i izvodljivo i po ostatak grupe. U prevodu, ne treba preticati vozilo ispred grupe ako to vrlo brzo i bezbedno ne mogu izvesti i ostali učesnici. Ostatak grupe pretiče vozila POJEDINAČNO i to tek kad kolega ispred vas završi sa preticanjem i ostavi vam dovoljno prostora da i vi ostvarite preticanje. Isto važi i za prolaske kroz raskrsnice, bilo pravo ili sa skretanjem: kao ste postavljeni u grupi tako prolazite i raskrsnice.

 

06. Pre početka vožnje dogovara se tempo i dinamika vožnje, kao i učestalost pauza. Ako u grupi ima drugara koji vole brži način vožnje i grupa ih smara oni kreću pre grupe i čekaju na unapred dogovorenim mestima ili na cilju vožnje. Važno je da svi budu zadovoljni i niko ugrožen na bilo koji način.

 

07. U toku vožnje se nailazi na prepreke na putu u vidu rupa, rizle, prolivene tečnosti, šahtova, ležećih policajaca, odrona i sl. Poželjno je upozoriti kolege iza vas na iste, da li pokazivanjem nogom, upozorenjem rukom ili paljenjem sva 4 migavca a sve na vreme da se ne ugrozi lična i bezbednost ostalih kolega. Ukoliko u toku vožnje imate kvar na motoru i niste u mogućnosti da nastavite vožnju takođe dajte znak kolegama iza vas ( desni migavac ili znak rukom da vas obiđu) Začeljni Redar će doći do vas i javiti vođi grupe da ste u kvaru pa će vas grupa sačekati na prvom zgodnom mestu ili se vratiti po vas da vam pomogne.

 

Trenutno imamo 3 PMR stanice (ja imam Brondy i Rumba je darivao dve Motorole). U planu je da nabavimo još nekoliko komada. Poželjno je da svako ko bude redar ima PMR stanicu, instalaciju u kacigi za nju i prsluk za redara. Obavezno je da na motoru ima i mogućnost uključivanje 4x4 migavca. Na prvoj sledećoj vožnji ću izneti predlog za izbor MSC Redara pa će se kolege izjasniti ko se prihvata te dužnosti.

 

Važna napomena: Status MSC Redara važi samo u okviru vožnji Maxi Scooter Cluba! Na BJBikers grupnim vožnjama je obavezno pridržavati se pravila i uputstava BJB Redara.

 

Ova tema će se dopunjavati po potrebi i u skladu sa novodogovorenim i usvojenim pravilima. Molim da se tema ne offuje i da se u njoj ne postuje ako nema nekih konkretnih predloga i dopuna.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Чак мислим да је било преко потребно 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam i do sada bio zadovoljan dinamikom i nacinom voznje. Bas sam se prijatno osecao.

 

Vozimo se i dalje naravno, podrzavam i dacu svoj doprinos u okviru svojih mogucnosti.

 

Pozdrav od celicne sprave MSC-a :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

e sada samo se stvarno razocarao ...silwer nema opciju da rade sva 4 migavcai ja sada ne mogu da budem redar nikada 0plac.gif0plac.gif0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

smesi nam se cela godina druzenja po zemlji i par izleta po inostranstvu,tako da je ovo prava stvar u pravom trenutku...bravo Sale0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

e sada samo se stvarno razocarao ...silwer nema opciju da rade sva 4 migavcai ja sada ne mogu da budem redar nikada 0plac.gif0plac.gif0plac.gif

1nanana.gif Nemoj da places.. Ja se nadam da mi uskoro stigne silver pa idemo kod Satelisa ili Arakisa da nam nabudze sva 4 migavca da bar budemo u konkurenciji za redare. 1aha.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Otvaranje sezone nam je mozda prilika da primenimo probno pravilo voznje u grupi, verujem da ce nas biti dosta a od AK do Skupstine ima dosta raskrsnica i poprecnih ulica :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Ja bih samo dodao iz iskustva sa nasih MAXI voznji na sve ono gore navedeno, a to je osnovno pravilo u saobracaju koje sam primetio da neki clanovi ne znaju ili nece da ga se pridrzavaju, a to je da se drzi ODSTOJANJE izmednju vas i vozaca ispred! Neki konstantno voze u repu kao da ce im negde pobeci ovaj ispred... :moto2:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ova tema će se dopunjavati po potrebi i u skladu sa novodogovorenim i usvojenim pravilima. Molim da se tema ne offuje i da se u njoj ne postuje ako nema nekih konkretnih predloga i dopuna.

 

Obrisao sam čavrljanje u zadnjih par postova. Skoncetrišite se na dopune pravila i predloge. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

nema sporijih svi idu u koloni i onaj koji zaostaje uglavnom se to primeti i prilagodi se brzina njemu,naravno ne mozemo ici 20...reci cu ti samo da od mnostva voznji niko nikada nije zaostajao.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ako primenjujete princip da se voznja grupe prilagodjava najsporijem clanu,onda je logicno da on ne bude na zacelju kolone nego na celu,odmah iza sefa parade :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja