Jump to content

Moto Zajednica

U Medjuvremenu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Hvala druze.

Znam da treba lekarski za polaganje, naravno :)

 

Ma nista, u slicnoj sam situaciji, polozio sam testove, odvozio casove i sad vec mesec dana cekam termin za polaganje voznje 0plac.gif

 

A i motor sam kupio, ceka jadan u garazi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 GT 2022

Hvala druze.

Znam da treba lekarski za polaganje, naravno :)

 

Ma nista, u slicnoj sam situaciji, polozio sam testove, odvozio casove i sad vec mesec dana cekam termin za polaganje voznje 0plac.gif

 

A i motor sam kupio, ceka jadan u garazi..

 

A vidim cekas sa kacigom na glavi (profil slika) 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

CS - previše teorije. Kada vas je deda (tata, ujka,...ko god) pridržavao pri učenju vožnje bicikla na 2 točka, sigurno nije toliko pričao nego je bilo - ili imaš osećaj ili ćeš ga tek steći. Hoću da kažem, neke stvari se ne mogu opisati (kao ono čuveno o "radnoj akciji", stariji će se setiti) nego se moraju doživeti.

 

Teorija bez prakse ne znači ništa, ili skoro ništa. Za konkretnu situaciju: pre će telo odraditi svoje (još bolje ako je uvežbano) nego što će se i pomisliti na makar jednu reč teorije. To je bar moja teorija, hehe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Citaj tekstove, gledaj, uci i tokom voznje primenjuj to i ponasaj se.

 

1. Oprema

2. Unapredjuj znanje i tehnike

3. Ponasaj se dok vozis

4. Svaki ekces u saobracaju sa ili bez posledica smatraj tvojom greskom bez obzira na zakon.

5. Uzimaj tudje savete sa rezervom

 

Vrlo brzo ces napredovati i dostici zavidan nivo, motocikl zahteva nadprosecnu osobu u vise sfera. Ne uzimaj to zdravo za gotovo, tipa, lako cemo, to je pi*kim dim i slicno. Nije ;) Za par sezona vozices bolje nego ovi sto se godinama puvaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

u bre... care jel znas da upalis motor? gde je gas, kvacilo, menjac kocnica? Kakav crni cs i obaranje u krivini, nisi nikad seo na motor a o tome razmisljas. Kao da ne znas ni jedno slovo a razmisljas o zavrsetku knjige koju treba da napises. Daleko si druze hiljade i hiljade km od ucenja obaranja motora u krivini. Drugarski ti savetujem da ne lupas glavu s tim stvarima jos koju godinu i to pod uslovom da ove godine sednes na motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

kolega, mislim da nisi u pravu jer je counter steer JEDINI način kako se može skrenuti u krivini. nesvesno ga radiš samim prebacivanjem težišta (zaleganjem).

 

 

Promena težišta, položaj kukova, sedenje itd itd ne utiče da motor promeni putanju u željenom pravcu.

 

 

 

Ako ovo sto si napisao nije ironija bolje ti batali voznju motora :stabre:

 

Teach, kao sto Gavra kaze moras ici korak po korak. Ne preskaci lekcije i za par godina ces znati puno toga. Shvati to ozbiljno i za pocetak uci osnovne stvari, mani se brzog ulaska u krivinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Kad već teoretišemo...

Motor skrece iskljucivo zbog promene nagiba motora prema podlozi i zbog oblika pneumatika. To je osnov skretanja ne racunajuci skretane pri malim brzinama.

Ovo je nešto sasvim novo. Koji je to oblik pneumatika koji ne dozvoljava skretanje? A da se malo vratimo na časove fizike? Šta uopšte održava motocikl u "radnom" položaju, i zašto pada ako se ne kreće? Svaki sistem teži da egzistira sa najmanjim utroškom energije, tako i motocikl sa ili bez vozača zbog relativno visokog težišta ima i odgovarajuće visoku potencijalnu energiju, koju nastoji da snizi sniženjem težišta - padom na podlogu. A zašto ne pada kada se kreće? E pa tu se javlja sila zahvaljujući kojoj funkcionišu sva prividno vrlo nestabilna vozila: bicikl, monocikl, motocikl... žiroskopski efekat! Ako radi jednostavnosti svedemo motocikl na jedan točak jer je princip isti, teorija kaže da točak koji se okreće, usled međusobne reakcije centifugalne, centripetalne i gravitacione sile, nastoji da težište zadrzi u centru. Dakle, ako se krećemo pravolinijski, što se točak brže okreće stabilniji smo. U praksi, točkovi motocikla nikada se ne kreću pravolinijski već prave stalne oscilacije oko ravnotežnog položaja, odnosno, usled gravitacije koja nastoji da snizi težište (pad) i žiroskopskog efekta koji nastoji da ga vrati, sistem ostaje u dinamičkoj ravnoteži. E, sada nailazi krivina, i potrebno je sistem izbaciti iz ravnoteže da bi promenio pravac kretanja. Ovo se postiže okretanjem točka (upravljača) u stranu na koju treba skrenuti, i to tako i funkcioniše pri malim brzinama, jer je centrifugana sila koja deluje u krivini mala i ne uspeva da nadvlada silu teže. Sa povećanjem brzine sila raste i u jednom trenutku prevrće motocikl na spolja. U praksi ovo se ne dešava jer motociklista instiktivno naginje motocikl ka unutrašnjoj strani krivine i tako pomera težište niže i bliže centru krivine čime se povećava potrebna vrednost centrifugalne sile koja teži da motocikl izbaci iz krivine (jarak!) Zato i postoje praktično dve tehnike prolaska kroz krivinu, prva gde je vozač uspravan, ali zato motocikl više naginje - tehnika koju je uspešno koristio Agostini, i vozači u motokrosu, i druga gde se vozač premešta i spušta što niže ka centru krivine, ali je nagib motocikla manji. Naravno, za istu brzinu i istu krivinu! Suština obe tehnike je ista - spustiti težište što niže i zadržati što veću brzinu

(stabilnost). A šta je sa toliko pominjanim "counter steeringom" ili po naški kontra upravljanjem? To je jednostavno način da se napred pomenuti točak-žiroskop lakše izbaci iz ravnoteže kako bi mu se spustilo težište. Kratkotrajnim guranjem upravljača u suprotnu stranu, težište - centar mase se spušta, a žiroskop nastoji odmah da ga vrati, u tom trenutku okrećemo volan na stranu gde želimo da skrenemo pa se pritisak na upravljač i sila žiroskopskog efekta sabiraju i olakšavaju okretanje upravljača (prirodni servo!)Kao što se vidi, motocikl koji se kreće je vrlo složen dinamički sistem, na koji pored ovih navedenih sila, deluje i još gomila drugih faktora. Sve to funkcioniše zahvaljujući vozaču. Komplikovana priča, lakše bi bilo sve to nacrtati, dijagram sila, vektori ,... ma sedi i vozi, za par godina sve će ti biti jasno!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 GT 2022

u bre... care jel znas da upalis motor? gde je gas, kvacilo, menjac kocnica? Kakav crni cs i obaranje u krivini, nisi nikad seo na motor a o tome razmisljas. Kao da ne znas ni jedno slovo a razmisljas o zavrsetku knjige koju treba da napises. Daleko si druze hiljade i hiljade km od ucenja obaranja motora u krivini. Drugarski ti savetujem da ne lupas glavu s tim stvarima jos koju godinu i to pod uslovom da ove godine sednes na motor.

 

Hvala na savetu ali to za mene kao shto sam pre rekao nije lupanje glave i ne razmishljam odma da obaram motor..

Jednostavno me interesuje.

 

 

Isto me tako interesuju pripreme (fizichke) kosmonauta za let na mesec i ako nikada necu da idem na mesec!

Isto me tako interesuje aerodinamika formule 1 i kako gume "rade" i milion ostalih stvari i ako nikada necu da vozim forumulu jedan, niti cu da pravim gume ili spojlere ili shta vec.

Isto me tako interesuju i milion drugih stvari kako funkcionishu i ako nikada necu da ih radim.

 

A to shto me sada interesuje CS moze da bude samo plus jer se interesujem za to, ne moze nikako da bude minus.

 

Da me interesuje da odma obaram motor (sto je van svake pameti) sigurno ne bi razmisljao da uzmem GSX650F nego bi uzeo neki R. Otvorio sam prvo topic i hteo da uzmem motor od 250cc za mene i lepshu polovinu da se vozikamo ali je preraslo u 650cc jer sam veliki i sve ostalo mi je malo, pogotovo shto bih uzivao u voznji sa lepshom polovinom pa bi slabo vukao dvoje motor od 250cc.

 

 

Poz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

evo link odgledaj sve delove ima dosta toga,nije na stranom jeziku,ima zanimljivih stvari

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: BMW S1000XR,BMW R1200GS,BMW R80RT,HUSQVARNA TE450

Kad već teoretišemo...

Motor skrece iskljucivo zbog promene nagiba motora prema podlozi i zbog oblika pneumatika. To je osnov skretanja ne racunajuci skretane pri malim brzinama.

Ovo je nešto sasvim novo. Koji je to oblik pneumatika koji ne dozvoljava skretanje? A da se malo vratimo na časove fizike? Šta uopšte održava motocikl u "radnom" položaju, i zašto pada ako se ne kreće? Svaki sistem teži da egzistira sa najmanjim utroškom energije, tako i motocikl sa ili bez vozača zbog relativno visokog težišta ima i odgovarajuće visoku potencijalnu energiju, koju nastoji da snizi sniženjem težišta - padom na podlogu. A zašto ne pada kada se kreće? E pa tu se javlja sila zahvaljujući kojoj funkcionišu sva prividno vrlo nestabilna vozila: bicikl, monocikl, motocikl... žiroskopski efekat! Ako radi jednostavnosti svedemo motocikl na jedan točak jer je princip isti, teorija kaže da točak koji se okreće, usled međusobne reakcije centifugalne, centripetalne i gravitacione sile, nastoji da težište zadrzi u centru. Dakle, ako se krećemo pravolinijski, što se točak brže okreće stabilniji smo. U praksi, točkovi motocikla nikada se ne kreću pravolinijski već prave stalne oscilacije oko ravnotežnog položaja, odnosno, usled gravitacije koja nastoji da snizi težište (pad) i žiroskopskog efekta koji nastoji da ga vrati, sistem ostaje u dinamičkoj ravnoteži. E, sada nailazi krivina, i potrebno je sistem izbaciti iz ravnoteže da bi promenio pravac kretanja. Ovo se postiže okretanjem točka (upravljača) u stranu na koju treba skrenuti, i to tako i funkcioniše pri malim brzinama, jer je centrifugana sila koja deluje u krivini mala i ne uspeva da nadvlada silu teže. Sa povećanjem brzine sila raste i u jednom trenutku prevrće motocikl na spolja. U praksi ovo se ne dešava jer motociklista instiktivno naginje motocikl ka unutrašnjoj strani krivine i tako pomera težište niže i bliže centru krivine čime se povećava potrebna vrednost centrifugalne sile koja teži da motocikl izbaci iz krivine (jarak!) Zato i postoje praktično dve tehnike prolaska kroz krivinu, prva gde je vozač uspravan, ali zato motocikl više naginje - tehnika koju je uspešno koristio Agostini, i vozači u motokrosu, i druga gde se vozač premešta i spušta što niže ka centru krivine, ali je nagib motocikla manji. Naravno, za istu brzinu i istu krivinu! Suština obe tehnike je ista - spustiti težište što niže i zadržati što veću brzinu

(stabilnost). A šta je sa toliko pominjanim "counter steeringom" ili po naški kontra upravljanjem? To je jednostavno način da se napred pomenuti točak-žiroskop lakše izbaci iz ravnoteže kako bi mu se spustilo težište. Kratkotrajnim guranjem upravljača u suprotnu stranu, težište - centar mase se spušta, a žiroskop nastoji odmah da ga vrati, u tom trenutku okrećemo volan na stranu gde želimo da skrenemo pa se pritisak na upravljač i sila žiroskopskog efekta sabiraju i olakšavaju okretanje upravljača (prirodni servo!)Kao što se vidi, motocikl koji se kreće je vrlo složen dinamički sistem, na koji pored ovih navedenih sila, deluje i još gomila drugih faktora. Sve to funkcioniše zahvaljujući vozaču. Komplikovana priča, lakše bi bilo sve to nacrtati, dijagram sila, vektori ,... ma sedi i vozi, za par godina sve će ti biti jasno!

Da uprostim:

1. Motor skrece prilikom naginjanja i sa zavarenim opravljacem

2. Kako to da motor skrene u krivinu i ako svo vreme voznje kroz istu gurate upravljac u suprotnom smeru a ne samo trenutno kako ti kazes

3. Sto se tice tocka i oblika ukoliko bo na motor umesto tockova montirao gusenice taj motor nebi skretao bez obzira koliko je nakrenut u odnosu na podlogu sve dok ne okrenes upravljac.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+
1. Motor skrece prilikom naginjanja i sa zavarenim opravljacem

Pokušaj da fiksiraš (zavariš) upravljač, ne bi mogao ni pravolinijski da voziš. Pogledaj "Twist of the wrist" oni tamo uradili sličnu stvar da bi dokazali da je upravljanje telom zabluda. Bez okretanja upravljača nema skretanja.

 

2. Kako to da motor skrene u krivinu i ako svo vreme voznje kroz istu gurate upravljac u suprotnom smeru a ne samo trenutno kako ti kazes

??? Nismo se nešto razumeli. Prilikom potrebe za naglom promenom pravca, upravljač se prvo malo okrene u suprotnu stranu a zatim u pravcu skretanja (kontra upravljanje). U fizici ovo se zove impuls sile, i pomaže da motocikl lakše padne u nagib (obaranje) Ako si kao klinac pravio "osmice" biciklom znaćeš o čemu se radi.

 

3. Sto se tice tocka i oblika ukoliko bo na motor umesto tockova montirao gusenice taj motor nebi skretao bez obzira koliko je nakrenut u odnosu na podlogu sve dok ne okrenes upravljac.

Nije mi baš jasna analogija gusenica-točak? Kod gusenice nema žiroskopskog efekta, pa su Nemci na svom motociklu-guseničaru iz II sv. rata ("Kettenkrad") morali da ugrade par gusenica da bi bio stabilan, a skretanje je i pored motociklističkog upravljača realizovano kao i na svakom guseničaru blokadom leve ili desne gusenice.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: BMW S1000XR,BMW R1200GS,BMW R80RT,HUSQVARNA TE450
1. Motor skrece prilikom naginjanja i sa zavarenim opravljacem

Pokušaj da fiksiraš (zavariš) upravljač, ne bi mogao ni pravolinijski da voziš. Pogledaj "Twist of the wrist" oni tamo uradili sličnu stvar da bi dokazali da je upravljanje telom zabluda. Bez okretanja upravljača nema skretanja.

Skrece 100 %. Probao. Ne razlazem teoriju upravljanja telom vec samo sgretanje motora u stranu kada mu se promeni nagib u odnosu na podlogu

2. Kako to da motor skrene u krivinu i ako svo vreme voznje kroz istu gurate upravljac u suprotnom smeru a ne samo trenutno kako ti kazes

??? Nismo se nešto razumeli. Prilikom potrebe za naglom promenom pravca, upravljač se prvo malo okrene u suprotnu stranu a zatim u pravcu skretanja (kontra upravljanje). U fizici ovo se zove impuls sile, i pomaže da motocikl lakše padne u nagib (obaranje) Ako si kao klinac pravio "osmice" biciklom znaćeš o čemu se radi.

Ti nisi razumeo.Pitao sam za prolazak kroz recimo dugu krivinu a ne za naglu promenu pravca.

3. Sto se tice tocka i oblika ukoliko bo na motor umesto tockova montirao gusenice taj motor nebi skretao bez obzira koliko je nakrenut u odnosu na podlogu sve dok ne okrenes upravljac.

Nije mi baš jasna analogija gusenica-točak? Kod gusenice nema žiroskopskog efekta, pa su Nemci na svom motociklu-guseničaru iz II sv. rata ("Kettenkrad") morali da ugrade par gusenica da bi bio stabilan, a skretanje je i pored motociklističkog upravljača realizovano kao i na svakom guseničaru blokadom leve ili desne gusenice.

Sferni oblik gazeceg sloja dovodi do toga da zbog razlicitih sirina prednjeg i zadnjeg tocka prilikom naginjanja prednji tocak prelazi kraci put i zbog toga motor skrece u tu stranu u koju ga naginjete.Ziroskop sa tim nema veze. Gusenice sam naveo kao primer jer tu nema sfere koja bi odradila skretanje.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 GT 2022

Aj mi onda objasni sledeci klip. Probao vise puta i zaista radi. Guza je cudo :takoje:

 

 

Ima objasnjeno na prvo strani

 

U prvih 8 min filma Twist of the Wrist 2, ima da se motor ne obara telom i da ne moze telom da se obori nego da se obara sa Counter Steering.

(ovo nije moje misljenje samo kazem gde sam i sta video.. a probao nisam :) )

 

 

Pogledajte ovaj klip samo prvih 8 minuta, tj tachnije od 3. min do 8. minuta.

 

http://www.youtube.c...h?v=rFvU695FQEU

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+
Djordje.Rad, on 31 March 2013 - 12:16 PM, said:

Quote

1. Motor skrece prilikom naginjanja i sa zavarenim opravljacem

 

Pokušaj da fiksiraš (zavariš) upravljač, ne bi mogao ni pravolinijski da voziš. Pogledaj "Twist of the wrist" oni tamo uradili sličnu stvar da bi dokazali da je upravljanje telom zabluda. Bez okretanja upravljača nema skretanja.

Skrece 100 %. Probao. Ne razlazem teoriju upravljanja telom vec samo sgretanje motora u stranu kada mu se promeni nagib u odnosu na podlogu

Quote

2. Kako to da motor skrene u krivinu i ako svo vreme voznje kroz istu gurate upravljac u suprotnom smeru a ne samo trenutno kako ti kazes

 

??? Nismo se nešto razumeli. Prilikom potrebe za naglom promenom pravca, upravljač se prvo malo okrene u suprotnu stranu a zatim u pravcu skretanja (kontra upravljanje). U fizici ovo se zove impuls sile, i pomaže da motocikl lakše padne u nagib (obaranje) Ako si kao klinac pravio "osmice" biciklom znaćeš o čemu se radi.

Ti nisi razumeo.Pitao sam za prolazak kroz recimo dugu krivinu a ne za naglu promenu pravca.

Quote

3. Sto se tice tocka i oblika ukoliko bo na motor umesto tockova montirao gusenice taj motor nebi skretao bez obzira koliko je nakrenut u odnosu na podlogu sve dok ne okrenes upravljac.

 

Nije mi baš jasna analogija gusenica-točak? Kod gusenice nema žiroskopskog efekta, pa su Nemci na svom motociklu-guseničaru iz II sv. rata ("Kettenkrad") morali da ugrade par gusenica da bi bio stabilan, a skretanje je i pored motociklističkog upravljača realizovano kao i na svakom guseničaru blokadom leve ili desne gusenice.

Sferni oblik gazeceg sloja dovodi do toga da zbog razlicitih sirina prednjeg i zadnjeg tocka prilikom naginjanja prednji tocak prelazi kraci put i zbog toga motor skrece u tu stranu u koju ga naginjete.Ziroskop sa tim nema veze. Gusenice sam naveo kao primer jer tu nema sfere koja bi odradila skretanje.

Pozdrav!

 

 

I dalje tvrdim da sa fiksiranim upravljačem nema ni pravolinijske vožnje...

Nigde nisam ni tvrdio da se u toku skretanja upravljač okreće u suprotnu stranu, već je to pripremna radnja neposredno pre skretanja - impuls. Naravno da se volan u svakoj krivini okreće u pravcu skretanja, čak i u vrlo blagim krivinama gde prividno izgleda da stoji pravo.

Kako prema toj teoriji o obliku gazećeg sloja skreću dvotočkaši sa istom širinom prednje i zadnje gume?

 

Mislim da bi sada trebali priču još da iskomplikujemo: ugao viljuške, predtrag, koef. trenja... pa da novi kolega odustane od vožnje i motocikala uopšte!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700
Mislim da bi sada trebali priču još da iskomplikujemo: ugao viljuške, predtrag, koef. trenja... pa da novi kolega odustane od vožnje i motocikala uopšte!

 

 

 

Ili da kupi tenk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 86 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: @RD-04

Niko nije naučio da pliva na suvom...

Ako znaš da voziš bicikl onda sedi na motor pa polako.

Videćeš da motor skreće u krivini baš tamo gde treba, e sad da li je to uradilo tvoje dupe ili kontra upravljanje nije mnogo ni važno. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Niko nije naučio da pliva na suvom...

Ako znaš da voziš bicikl onda sedi na motor pa polako.

Videćeš da motor skreće u krivini baš tamo gde treba, e sad da li je to uradilo tvoje dupe ili kontra upravljanje nije mnogo ni važno. 1zdravo.gif

:staa:

...

Pa zar je sramota zeleti da se nesto sazna? Nekome ko vozi vec godinama, sve ovo mozda izgleda preterano, ali se isto tako vidi da gomila ljudi samo posadi guzicu na sediste i teraj...pa kad se krivina ispravi, krivi svi samo ne onaj koji je vozio.

 

@Teach. Svaka tebi cast prijatelju sto si se zapitao i zelis da saznas. Imas nadam se dovoljno sive mase da sve izmeris i iskrojis po sopstvenoj meri.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

kolega, mislim da nisi u pravu jer je counter steer JEDINI način kako se može skrenuti u krivini. nesvesno ga radiš samim prebacivanjem težišta (zaleganjem).

Promena težišta, položaj kukova, sedenje itd itd ne utiče da motor promeni putanju u željenom pravcu.

Ako ovo sto si napisao nije ironija bolje ti batali voznju motora :stabre:

Teach, kao sto Gavra kaze moras ici korak po korak. Ne preskaci lekcije i za par godina ces znati puno toga. Shvati to ozbiljno i za pocetak uci osnovne stvari, mani se brzog ulaska u krivinu.

Ti jednom kada bi dao svoj konkretan komentar na nečije pitanje, a ne samo komentarisao tuđe komentare, mislim da bi se dogodilo čudo!

 

I da, bez okretanja upravljača nema skretanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: BMW S1000XR,BMW R1200GS,BMW R80RT,HUSQVARNA TE450

I dalje tvrdim da sa fiksiranim upravljačem nema ni pravolinijske vožnje...

 

Druze ti si apsolutni genije koji ne odgovara na pitanja nego prica svoju pricu.

Ako motor sa zavarenim upravljacem ne moze da skrene a ne moze da ide ni pravolinijski onda ce verovatno da uzleti.

Odustajem od ove teme hteo sam malo da uprostim objasnjenje ali pored tebe to nije moguce.

Sve najbolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

kolega, mislim da nisi u pravu jer je counter steer JEDINI način kako se može skrenuti u krivini. nesvesno ga radiš samim prebacivanjem težišta (zaleganjem).

Promena težišta, položaj kukova, sedenje itd itd ne utiče da motor promeni putanju u željenom pravcu.

Ako ovo sto si napisao nije ironija bolje ti batali voznju motora :stabre:

Teach, kao sto Gavra kaze moras ici korak po korak. Ne preskaci lekcije i za par godina ces znati puno toga. Shvati to ozbiljno i za pocetak uci osnovne stvari, mani se brzog ulaska u krivinu.

Ti jednom kada bi dao svoj konkretan komentar na nečije pitanje, a ne samo komentarisao tuđe komentare, mislim da bi se dogodilo čudo!

I da, bez okretanja upravljača nema skretanja!

 

Cudo se dogodilo a ti si ga verovatno propustio. Postavio sam cak i klip ali od tebe nisam dobio odgovor. Baci pogled pa ako mozes objasni tehniku sa tog snimka ali pre toga jos jednom procitaj deo tvog posta kojeg sam prvi put citirao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja