Jump to content

Moto Zajednica

Prenos vlasnistva

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio New Beverly 300 i.e. Bronze Perseo

Evo ovako.

 

Prodao sam skuter jednom momku i sada treba da uradimo prenos. Skuter je PEUGEOT SPEEDFIGHT 2. Ja sam vlasnik i skuter je kupljen ovde. Ima stare tablice SO NOVI BEOGRAD, ali Ja više ne živim na toj opštini već na Paliluli. I gde sada vršim prenos ??? Po meni je logično da registrujem skuter na svoje ime pa da se plati prenos .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Prvo u opstinu gde si prijavljen, pa u poresku upravu... Oko par somica izadje prenos i porez, posle on nek ga registruje i to je to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Nepotrebno je da ga registruješ na sebe pa da radite prenos, jer povećavate troškove za tablicu i novu saobraćajnu, osiguranje može da ostane.

#1 Uradite kupoprodajni ugovor, imaš na sajtu AMSS tipski ugovor (sve stavke popuni).

 

#2 Overite ugovor u prvoj opštini...

 

#3 Kupac prijavljuje porez na opštini na kojoj si ti prijavljen

 

#4 Kupac radi tehnički i plaća sve dažbine za registraciju u bilo kom servisu za tehnički pregled

 

#5 Kupac ide u Policiju, ako je preko 50ccm onda u Ljermontovu, tamo vrši odjavu na osnovu ugovora i svih papira (odjava se više ne plaća), dobija tablicu, nalepnicu i plastičnu saobraćjanu, a ti plaćaš piće...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Mislim da moze ali da pitam, jel moze da prodavac overi svoj potpis na ugovoru u svom mestu pa mi posalje i ja drugi dan overim u svojoj opstini a popunimo ugovor naravno sa svim podacima? I da li moze on bez mog potpisa da odradi porez i ostalo ili kad i ja overim da mu vratim ugovor, tablicu itd pa da zavrsi porez i odjavu pa da opet posalje meni? Znaci da se sve zavrsi na daljinu bez prisustva obojice u isto vreme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ja sam ovako odradio. Kolega sa foruma je uzeo skuter od mene doso je za vikend uzeo ga . U ponedejlak sam ja otiso u opstinu ( ali samo 1 u nisu dozvoljava jednostrano overavanje ugovora ) i overio poslao sve njemu i on u opstini overio i on platio porez i te sitnice. I naravno da moze svako odvojeno samo uz popunjen ugovor da ga plati. Samo proveri da li opstina daje takvu overu ugovora meni u nis u 2 rekli to je protiv zakonito dok ovamo lik mrtav ladan ma sve bre moze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: bice uskoro neki kruzer :)

Zanima me jedna stavka oko prenosa vlasnistva.

 

Naime, zelim da kupim motor od prodavca, on je platio carinu i porez za njega (na njegovo ime), ali nije registrovan jos uvek u srbiji...

Sad mene zanima jel mi samo treba on dati ovlascenje za registraciju, i da ga ja registrujem u drugom gradu na svoje ime, ili postoji jos nesto sto moramo odraditi u njegovoj opstini?

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Moras da uradis kupoprodajni ugovor sa prodavcem bilo gde (opstina, sud), odes u opstinu na koju se vodi vlasnik motora sa njegovom saobracajnom, tamo platis porez (raspitaj se gde je poresko kod njega), sa papirom kao dokaz da si platio porez dobijes i ispecatiran kupoprodajni ugovor, odes sa tim i ovlascenjem (ako ne ide i on) u SUP opstine gde se ti nalazis, prilozis ostala standradna dokumenta, uplatnice i resis sve :)

 

PS to sto je on platio porez kada je uvezao motor je nebitno, placa se opet pri svakoj kupoprodaji. Pravilno je da porez placa prodavac jer je na novcanoj dobiti od prodaje tako da se u poreskom papiru PPI4 (kupi u knjizari - 11din) navodi njegovo ime, sa njegovim JMBG itd. Ali praksa je takva da porez placa kupac ali u papirima samo stavi da je platio prodavac...

 

PPS, sad sam video da nije registrovan motor jos uvek. To je verovatno jos laksa procedura onda :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

POrez na prenos apsolutnih prava se ne plaća za motore do 49ccm3 kao ni za bilo koje drugo vozilo koje neje bar jednom bilo registrovano u Srbiji.

 

U princupu trebalo da napravite kupoprodajni ugovor, overite ga, uzmes papire da je plaćena carina i taj porez koji je on platio i pravac sup u tvom mestu za registraciju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha X-Max 125, 2010

Drugari, vidim da je ovaj "topic" poslednji put bio aktivan 2013, pa evo sad mene da ga vratim u život :)

 

Elem, bio bih zahvalan ako neko može da mi odgovori , s obzirom da je prošlo 6 godina od ove diskusije, pa me vrlo zanima da li se nešto promenilo u zeakonskoj regulativi od tada.

 

Naime, kupio sam od čoveka skuter od 49ccm, juče smo napravili kupoporodajni ugovor i overili ga kod notara, u 3 primerka.

Zanima me samo, da li sada moram još nešto da uradim?

Ako sam dobro shvatio, na skuter od 49ccm ne moram da platim porez na prenos apsolutnih  prava?

 

S obzirom da  je čovek skuter registroao aprila ove godine (inače, to je prva registracija, jer je tada skuter kupljen nov na sajmu automobila) ne bih voleo da sad izgubim tu registraciju, tj. voleo bih da izbegnem da ja sad radim ponovnu registraciju , ako top nije neophodno.

Takođe, da li moram ga prenesem na svoje ime, tj. da li moram da vadim novu saobraćajnu na svoje ime, ili mogu da vozim sa saobrajnom koju mi je čovek dao i koja ,naravno, glasi na njegovo ime?

 

Obojica smo iz BG, s tim što je on na opštini Voždovac a ja na opštini Novi Beograd.

Hvala unapred svakom čoveku dobre volje, koga ne bude mrzelo da odgovori na ova pitanja! :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ako je registrovan i ima tablicu nemoras da ponovo registrujes,vazi do nagodinu.U svom supu sa ugovorom izvadis novu saobracajnu na svoje ime mislim da ibroj tablice ostaje koji je trenutno posto je isti grad.Za porez do 50ccm neznam,nisam siguran da se neplaca

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Porez se ne placa kada su mopedi u pitanju, preporuka da kada uhvatis vremena (nisi ogranicen na 15 dana jer nema placanja poreza) odes u SUP i prevedes tj izvadis saobracajnu na svoje ime, tablica se ne menja.

Kada dodje vreme za produzenje reg. odes na teh. koji izdaje reg. nalepnicu i zavrsis produzenje za 30 min. bez cimanja. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Porez se ne placa ali mislim da treba da ipak podneses poresku prijavu ppi4 obrazac (mislim da sada može i on line ali nisam siguran). Oni ce ti onda izdati resenje u kome stoji da si oslobodjen placanja poreza. Ovo ti treba zbog sup-a jer nije njihivo da znaju da li treba ili ne treba plaćati porez. U sup ides sa kupoprodajnim ugovorom, resenjem poreske i starom saobracajnom. Oni ce ti izdati novu saobracajnu. Tablice bi trebalo da ostanu iste jer je isto registraciono podrucje. Najbolje to resi odmah... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha X-Max 125, 2010
On 8/28/2019 at 4:41 PM, cezarpa said:

Ako je registrovan i ima tablicu nemoras da ponovo registrujes,vazi do nagodinu.U svom supu sa ugovorom izvadis novu saobracajnu na svoje ime mislim da ibroj tablice ostaje koji je trenutno posto je isti grad.Za porez do 50ccm neznam,nisam siguran da se neplaca

Hvala puno, cezarpa  , na odgovoru.
Upravo je to moj slučaj .. skuter je registrovan do 31. marta 2020. (zato je i šteta da se sada baci : ) ) Štaviše, čovek mi reče da  za ovakav skuter tehnički pregled važi 2 godine (videćemo kad dodje 31.mart , šta će da mi kažu :)
Dakle, kao što sam i mislio .. treba da uradim samo prenos na moje ime (tj. da mi naprave saobraćajnu sa mojim imenom).
A što se tiče ovoga za porez .. ja sam to čuo iz bar 2 nezavisna izvora, da se navodno za skutere do 50 kubika ne plaća. Videćemo i za to.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha X-Max 125, 2010

Hvala bdada.
Eto, znači tačno je to da se porez na prenos (prevod) ne plaća. Ovaj skuter (Kymco Agility 16T, 49ccm) , u paipirima mu piše da se vodi kao moped (iako može da razvije 70km/h, sa sve vizirom :) ))
Nije meni nikakav problem ni da zamenim saobračajnu i da platim kolko to treba ... samo mi je problem da čekam po sat vremena u jebenim redovima u MUP-u, gde ovi što registruju kola naprave redinu, pa još upadnu oni "čekači" što rade za agencije, pa nikako da dođeš na red :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha X-Max 125, 2010
1 hour ago, lemy said:

Porez se ne placa ali mislim da treba da ipak podneses poresku prijavu ppi4 obrazac (mislim da sada može i on line ali nisam siguran). Oni ce ti onda izdati resenje u kome stoji da si oslobodjen placanja poreza. Ovo ti treba zbog sup-a jer nije njihivo da znaju da li treba ili ne treba plaćati porez. U sup ides sa kupoprodajnim ugovorom, resenjem poreske i starom saobracajnom. Oni ce ti izdati novu saobracajnu. Tablice bi trebalo da ostanu iste jer je isto registraciono podrucje. Najbolje to resi odmah... 

A koju poresku prijavu ... kakvu? Ja sam već poreski obveznik po pitanju vlasništva nad stanom, a još sam i vlasnik preduzetničke agencije, pa za sve to redovno plaćam porez. Jel to neka specijlan poreska prijava za skuter? (potražiću taj ppi4 obrazac).

A što najbolje da rešim odmah? Jel kažnjavaju ako voziš sa saobraćajnom onoga od koga si kupio? Ja sam prethodni skuter bio kupio od čoveka iz Kruševca, i on mi je sam bio rekao da vozim slobodno sa njegovom saobraćajnom dok ne istekne registracija. Meni to bilo čudno, ali sam ga poslušao (jer kao i sada, nisam imao vremena da gubim po redovima u SUP-u). Jednom me i zaustavio policajac, ja mu dao moju vozačku B kategorije i tu saobraćajnu čoveka od koga sam kupio i nije pravio nikakvo pitanje (možda nije obratio pažnju na ime, nego samo gledao da li se slažu brojevi reg.tablice) ... ali mi je, naravno, napisao kaznu, pošto nisam imao kacigu u nekom sokaku, gde niko živ ne prolazi danima. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ppi 4 je obrazac za poresku prijavu za prenos apsolutnih prava, nema veze sa ostalim porezima.

Teorijski si u poreskom prekrsaju ako 15 dana od overe kupoprodajnog ugovora ne podneses poresku prijavu, ali u praksi to bas i ne gledaju ali mogu da te zezaju. A nemas razloga da cekas, sad je bar manja guzva, ako sacekas proleće i svi motorasi nagrnu, mozes se nacekati

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha X-Max 125, 2010
6 minutes ago, lemy said:

Ppi 4 je obrazac za poresku prijavu za prenos apsolutnih prava, nema veze sa ostalim porezima.

Teorijski si u poreskom prekrsaju ako 15 dana od overe kupoprodajnog ugovora ne podneses poresku prijavu, ali u praksi to bas i ne gledaju ali mogu da te zezaju. A nemas razloga da cekas, sad je bar manja guzva, ako sacekas proleće i svi motorasi nagrnu, mozes se nacekati

 

Ma, nema frke, otiću ća ja do njih, da probam da dobijem to rešenje. Ja sam opsednut time da mi je sve sredjenio sa državom, izludjuje me svaki put kad mi stigne neki poziv kod sudije za vošnju auta 77 na sat ili kad mi uzimaju dozvolu zbog slučajnog prolaska kroz žuto.

Samo mi još fali da mi šalju prijave što nisam preveo skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, urgh8 je napisao:

Ma, nema frke, otiću ća ja do njih, da probam da dobijem to rešenje.

To vreme koje ces da izgubis na probu trazenja papira koji ti netreba potrosi na dobijanje nove saobracajne u MUP-u, i da ako je skuter 2019 god. sledece godine ne ides na teh.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha X-Max 125, 2010
19 hours ago, bdada said:

To vreme koje ces da izgubis na probu trazenja papira koji ti netreba potrosi na dobijanje nove saobracajne u MUP-u, i da ako je skuter 2019 god. sledece godine ne ides na teh.

Naravno, bdada, slažem se skroz, nego sam to prvo odgovorio lemy-ju koji je rekao da treba da se podnese ta poreska prijava, kasnije je stigao i tvoj odgovor , koji sam jedva dočekao (znaš kako mi "gori duša" da čekam redove po poreskim i policijskim službama, oko nečeg tako trivijalnog kao što je ovo) :)
I meni to zvuči totalno debilno, da ti neko traži uverenje da nešto ne moraš da plaćaš?! Pa, jebote, zar sada stotine kupaca skutera od 50 kubika treba da donesu uverenja da ne moraju da plate porez?! Ali, od ove države me ništa ne bi začudilo ... evo, npr, popizdeo sam pre mesec i po dana kada su mi tražili da nabavim povtrdu da moj skuter nema više od 50 kubika i da ne može da ide brže od 45km/h, da bih ga uopšte registrovao. Ja im kažem "pa, ljudi zar ne vidite da u tekućoj saobraćajnoj za moj skuter piše da je 49 kubika!?" a oni mi kažu "znamo mi to druže, ali država od ove godine uvela to da sada traže i tu potvrdu". I onda sam morao da naručim potvrdu od uvoznika iz Novog Sada, čekam istu 3 dana i istu platim 1500din (+ kurirska služba 350din). Toliko o dobronamernosti ove države.

Super, hvala vam momci puno svima, puno ste mi pomogli! Onda idem u ponedeljak u MUP da podnesem zahtev za promenu saobraćajne dozvole, tj. da mi naprave na moje ime. Nadam se samo da neću opet tamo da čekam red sat vremena ko pre mesec i po dana kad mu je istekla registracija (i dalje ne mogu da shvatim zašto nemaju poseban šalter koji bi služio samo za motore, svih kategorija).

 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

E, da te ne vrate na pocetak reda, treba ti registracioni list, neoveren, samo podaci vozila, mozes stati usput u neku agenciju, svakako ti treba uplatnica za novu saobracajnu pa neka ti i to otkucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha X-Max 125, 2010
On 8/30/2019 at 6:27 PM, bdada said:

E, da te ne vrate na pocetak reda, treba ti registracioni list, neoveren, samo podaci vozila, mozes stati usput u neku agenciju, svakako ti treba uplatnica za novu saobracajnu pa neka ti i to otkucaju.

Jao , hvala ti puno, brate slatki! :)
Tačno bi mi se to i desilo (da me vrate po sistemu FTO (fali ti obrazac taj i taj :) ). Svratiću do neke agencije za registracije, da uzmem taj reg. list. Jeboteee ... pa, zar ne bi oni trebalo da imaju taj reg.list na svom šalteru, pa da ga popuniš tu na licu mesta?!?! 
Majko mila, večno ćemo biti bastion užasne birokratije, c,c,c :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Napravi ga sam, nema šta na njemu, vidi primere na netu, ja umalo nisam pao kada mi je u agenciji registracioni list hteo naplatiti 300 din...
Pajbt skenirao saobraćajnu i odštampao, 15s posla, 300 din, nisam hteo da uzmem, do 100 bi dao.

Послато са уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja