Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti SpiderMax GT 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: kotor
  • Motocikl: malaguti spidermax GT 500

jesi podigao prednji kraj sjedišta,njega podigneš tako što ga gurneš u nazad ka stop svjetlima,jer ima jedan L profil koji ga drži zabravljenog unaprijed da se ne podiže,kad prednji dio sjedišta podigneš jednostavno ga izvučeš unapred,možda ti malo zvuči zbunjujuće napred nazad,ali je jednostavno.A nemožeš ništa polomiti.

podigneš zadnji kraj koji se nalazi u prtljazniku i samo ga povuci lagano u nazad da mu oslobodiš prednju stranu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
9 minutes ago, Shampion1989 said:

To sam uradio. Odserafio sediste ali da povucem ka volanu i skinem sediste. Nece. Nema sanse. Nesto ga koci a plasim se da se nesto ne slomi pa kad  budem vratio sediste da ne legne kako treba.

Druže, digni zadnji kraj sedišta uvis a prednji koji ti je do akumulatora samo "kucni ili udari" par puta na gore i ispašće... al poenta je da zadnji kraj digneš ako ga ne odigneš onda teško da ćeš iščupati sedište odnosno moraš mnogo da siliš... 
A evo kako da udariš; 

filtro_aria_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi pazar
  • Motocikl: Gilera nexus 250
pre 29 minuta, milanm76 je napisao:

pozdrav druže,do akumulatora stižeš na sledeći način:

1) podigneš prtljažnik i vidjećeš dva šarafa sa lijeve i desne strane da drže sjedište ušrafljeno njih odvij

2) izvučeš komplet sjedište napred ka volanu (malo ga nakrivi da ga izvučeš

3) podigni poklopac rezervoara i vidjećeš dva šarafa sa lijeve i desne strane njih odšrafi

4)plastiku koja je od rezervoara do sjedišta podigni i izvuci i ispod ti je akumulator.

5)izvuci veliki osigurač koji se nalazi na kablu ka klemi 

6) odšrrafi kleme i izvuci akumulator

eto tako ja bar radim.

pozdrav

 Znaci sanse nema da skinem sediste. Znam kako se vadi akumulator ali sediste ne mogu da skinem druze... zaglavilo negde. Sta da mu radim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi pazar
  • Motocikl: Gilera nexus 250
pre 32 minuta, milanm76 je napisao:

pozdrav druže,do akumulatora stižeš na sledeći način:

1) podigneš prtljažnik i vidjećeš dva šarafa sa lijeve i desne strane da drže sjedište ušrafljeno njih odvij

2) izvučeš komplet sjedište napred ka volanu (malo ga nakrivi da ga izvučeš

3) podigni poklopac rezervoara i vidjećeš dva šarafa sa lijeve i desne strane njih odšrafi

4)plastiku koja je od rezervoara do sjedišta podigni i izvuci i ispod ti je akumulator.

5)izvuci veliki osigurač koji se nalazi na kablu ka klemi 

6) odšrrafi kleme i izvuci akumulator

eto tako ja bar radim.

pozdrav

Brate hvala ti puno. Tako sam uradio. Oprosti i hvala. Bio si od velike pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Baš kako je Vujke opisao, zadnji kraj podignes malo da bi kod prednjeg cuknuo dlanom ka nazad i izlazi.
Ako neće, sa leve strane zadigni sediste i pogledaj napred zub (L profil) koji zabravljuje.....vidi da fizicki nemaš neku prepreku zbog koje ne možeš skinuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Moze ali ne sme! ;-) Salim se ali mislim da ti je pametnije da stavis original dimeziju pireli iz vise razloga... Ja sam kupio u pilot sport-u, porucis, stize za koji dan i kosta 105€. Od volje ti sto se kaze al eto da znas da moze i 140...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: kotor
  • Motocikl: malaguti spidermax GT 500

Pozdrav ljudi cackao sam nesto mog spidermaxa pa me nesto kopka..zanima me jel moze da se poveca korak aktivacije alarma za ulje..meni se ukljucuje svake 3 000 a recimo povecao bih ga na 10 000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Druze ako ti je na 3000 onda ti je ceo bord u miljama, jer ja koliko se razumem u ovu botaniku na 5000km je zamena ulja pa tad i svetli i tako nesto ti ne bi mogao promeniti sem da ti pregori lampica il da je izvadis pa da ti nikad vise ne svetli!

 

S'obzirom da je restart iste 20 sekundi posla i tri klika tasterom ne vidim zasto ti to smeta i kako ti uopste smeta? Ne verujem bas da prelazis toliko da radis 5 puta u sezoni zamenu ulja...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5596 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dugo ce ti trajati Spider ako mu budes menjao ulje svaki drugi interval :jok:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: kotor
  • Motocikl: malaguti spidermax GT 500

Nije problem u mijenjanju ulja radim to na svaki 7000 ili u restartu alarma odnosno podsjetnika...nego me zanimalo jel moze samo korak da se poveca sa 3000...potpuno je nebitno to upozorenje jer znam sta radim i u kom intervalu..nego me zabimalo jel moze da se poveca korak nista drugo i tabla je u km..evo slika dolje..

20180618_182038.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ја на Бургману могу :P

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Au druže pa ti imaš onda onaj prvi model, euro 2? ON valjda pali lampicu da bi proverio ulje(da ne kažem dolio) na 3k a da ga menjaš na 6k... 
U svakom slučaju ja nisam upoznat sa tim da postoji opcija bilo kakva sem restarta tog upozorenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: kotor
  • Motocikl: malaguti spidermax GT 500

Nije neka cijena 30 eura su 2 l ulja i filter 10...ali ulje navodno ide na 10k ali ga mijenjam na 7..ali posto mi je masina 40 000 presla u pravu si mislim da je pravo na 5000...zato sam i htio da vidim jel mogu korak da povecam sa 3 na 5 recimo...ali ok sve jasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kolega dragi, os slusat "navodno" il os slusat "iskustvo" :)

Koje je to ulje i koja gradacija ako se moz znati (?) za tvoju makinu, koje gura 10K, pogotovo pri moru di su leti temperature poprilicno visoke?

Znas i sam da agregat jedino ulje (i filteri) cuvaju....kod mene ti je recimo serv. interval predvidjen na 12K, prepolovio sam serv. interval tj ulje menjam izmedju 6-7K ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: kotor
  • Motocikl: malaguti spidermax GT 500

Da u pravu si..ja sam ga mijenjao po navici izmedju 6 i 7...ali sad ce biti na drugo ukljucivanje alarma tj na 6...tako da sam to apsolvirao..ubsvakom slucaju hvala svima za savjet..jer sto bi rekao kolega prije u komentaru ulje i filter cuvaju masinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bez Milane moja ruzo, cale mi se naoruzo...... Milance opet gresis, da pojasnim ako dozvoljavas

 

Ulje sa slike moze ici u tvoju makinu al nikako ne moze gurati 10K.....msm moze al ne valja, fabrika propisuje tu gradaciju ali, uvek ono hebeno ali....to bas i nije dobro za tvoj agregat, suvise je retko.

 

ako pogledas ovu tabelu

sae-grade.jpeg.5783fe35e53b2fff4cd57790b36e786e.jpeg

 

Pa uporedis sa temperaturom oklen si, shvatices da 5W40 i nije bas pogodan za tvoj agregat tj vise bi mu prijao 10W50 ili jos bolje ako ne i najbolje 10W60.

Mi iz ovih krajeva imamo nesto nize temperature u toku leta te je pogodnije 10W40. Zna da upekne zvezda danica ali to ne traje dugo.

Druga stvar, na 6K je predvidjena zamena, sto znaci da je to max km koji treba preci od servisa do servisa.

Znaj da ulje vec posle 4K zna biti poprilicno crno, na 5K je dobrano crno te ti je moj savet da ga menjas (kao sto sam ti vec rekao gore u postu) max na 5K i neam glava da boli.

Ja ti rece drugarski a ti kako god os.....pozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: kotor
  • Motocikl: malaguti spidermax GT 500

Posto sam ovo zamijenio danas neka ga neke 3000 a onda cu kao sto si rekao 10/60...slazem se sa tvojim predlogom i rado cu ga poslusati...hvala puno i veliki pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Malaguti Spidermax

Moze mala pomoc, radi se o spidermax-u, kad je na malim obrtajima u voznji i dodam gas na nekoliko sekundi se cuje neko kao skripanje iz pogonskog dela i onda prestane, tako stalno kad god usporim pa dodam gas? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja