Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti SpiderMax GT 500

Recommended Posts

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Pozdrav prijatelji...jedno pitanje koliki napon mora da izlazi iz alternatora da ispravno puni akumulator

Na Spidermaxu konkretno manual kaze za regler od 13,5 do 14,5V... u zavisnosti da li su upaljena svetla i koji obrtaji su u pitanju... A ako imas xenone onda znaj da te oni saranjuju...

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: kotor
  • Motocikl: malaguti spidermax GT 500

Do mog...opalio mi je onda regler jer pokazuje u leru 12.6 a pod srednjim gasom 13.5

 

Sto znaci 70 i kusur evra ode

 

 

Promenio član alexanto
uzastopno postovanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

To ako stavljas joskin ili polovan, nov ti je sad sam proverio 14.475,00 dinara!

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

A cetkice se nemogu mijenhati jrl tako

Nemaju skuteri alternator nego regler... Suva elektronika nista mehanika...

Procesljaj oglase mozda nadjes nesto polovno a pristojno...

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Da znas taj regler se ugradjuje u koliko sam video 131 model skutera od 125cc na gore, dakle skoro svi piaggio, peugeot, gilera aprilia i drugi...

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: kotor
  • Motocikl: malaguti spidermax GT 500

Zvat cu sjutra servis da me obraduju...nesmijem uzeti polovno to je kap macka u dzaku ..moze opaliti za dva dana a moze trajati pet godina..novo je novo plus garancija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Uzmi joskin slobodno,covek ih radi ekstra.gomila njih sa foruma ih je ugradilo i koliko mi je poznato niko nije imao problem.ima i garanciju godinu dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: kotor
  • Motocikl: malaguti spidermax GT 500

Pozdrav ljudi..opalili su mi namotaji po rijecima majstora..kupim nove zamijeni ih i opet napon pokazuje pri upaljenin svjetlima 12.8 ..nervoza me ubi neznam sta je sad..ostavio sam motor u radionicu..dijagnostika pokazuje da je sve ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
23 minutes ago, milanm76 said:

Pozdrav ljudi..opalili su mi namotaji po rijecima majstora..kupim nove zamijeni ih i opet napon pokazuje pri upaljenin svjetlima 12.8 ..nervoza me ubi neznam sta je sad..ostavio sam motor u radionicu..dijagnostika pokazuje da je sve ok

Slušaš dalje majstora... s˙obzirom da svi mi koji smo ti rekli za regler nismo uspeli da dopremo... 

Šalu na stranu al ne razumem zašto biješ glavu kad si oterao kod majstora, valjda si platio da ti reši problem???

Mi odavde možemo samo dalje da nagađamo, najlogičnije je da se prvo regler pregleda pa onda akumulator i odatle već kreće gimnastika ako ništa od ta dva nije krivac! To je neka moja zdrava logika e sad možda grešim al ispraviće me već iskusniji....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: kotor
  • Motocikl: malaguti spidermax GT 500

Znam brate sve si u pravu..ali me nervira sto nije odmah rijeseno sa namotajima..nego iskace jedno po jedno..ali sto kazes placeno mu je pa neka raxi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
Just now, milanm76 said:

Znam brate sve si u pravu..ali me nervira sto nije odmah rijeseno sa namotajima..nego iskace jedno po jedno..ali sto kazes placeno mu je pa neka raxi

Ne bih da sam u tvojoj koži i da ti stajem na muku... Ja najviše ali najviše mrzim kad me neko J**e za moje pare... to shvatam baš kao veliki poraz!
 
Tako da bi morao i ti sad malo da držiš do sebe, odeš do gospodina i rešavaš dalje jer kontam da je dosta para uzeo za tu intervenciju ali opet i možda grešim dušu, možda je i čovek upravu, uglavnom trebaš videti... nek ti objasni što je to uradio i šta je sad sledeće?

Ja ti kažem šta je meni logično koji baš i nemam nekog iskustva tako da ne treba ni moje uzeti za tačno al nadam se da će ti se javiti @Satelis koji i mog Spidera održava pa da će ti dati stručnu dijagnozu! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: kotor
  • Motocikl: malaguti spidermax GT 500

Sad sam naisao do majstora vidim muci se da ga ozraci...kaze ima na nekolika mjesta ozracivanje pa radi lagano..stari macak pa sve polako radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
Sad sam naisao do majstora vidim muci se da ga ozraci...kaze ima na nekolika mjesta ozracivanje pa radi lagano..stari macak pa sve polako radi

Nek ti je bog upomoci.... Pa javi kad zavrsis agoniju sta si uradio!

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 2 sati, milanm76 je napisao:

Znam brate sve si u pravu..ali me nervira sto nije odmah rijeseno sa namotajima..nego iskace jedno po jedno..ali sto kazes placeno mu je pa neka raxi

 

I meni je "majstor" u ovlašćenom servisu 'teo da skida glavu motora jer nije znao da Master 500 agregati imaju problem sa termostatom... Motor tada imao 25 K na satu a sad ima 91 'iljadu sa istom tom glavom koju je on 'teo da skine... Malo falilo da ja njemu skinem glavu >:(

 

Batali tak'e majstore, koji se muče da ozrače Master-a :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Spidermax jeste malo komplikovaniji za tu priču ozračivanja jer ima dva hladnjaka i drugi koji nema ventilator uključuje samo po potrebi, čitao sam da su Italijani koji sami rade imali problema sa vazdušnim čepovima pa diže temperaturu opasno ali kao što alexanto reče batali ti take majstore koji će polako da rade a ustvari se uče na tvom motoru...
Sad ćeš zbog lošeg punjenja ustvari nestručnog majstora da menjaš i termostat i dva dihtunga i ulje i namotaje i regler i akumulator i ćišpulu kako si krenuo... a vreme teče, bez motora si, kidaš živce i još sve to plaćaš... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ajd da krenemo nekim redom, punjenje koje ti prikazuje zavisi od vise faktora:

 

1. Kapacitet akumulatora, sto je aku prazniji to je veca struja punjenja pa su samim tim vece vrednosti na unimeru i obratno kad je aku punog kapaciteta.

2. Ispravna instalacija, ciste i dobro stegnute kleme na akumulatoru, ispavna lezista (pinovi) osiguraca, veza aku-sasija-motor (- pol) takodje mora biti dobra.

3. Regler kada dodje u neispravno stanje, on zapravo u vecini slucaja prepunjava usled cega se pali lampica EFI, retko bas retko da slabije il nikakvo punjenje. 

4. Kada slabije puni ili nema punjenja, tad je u vecini slucaja krivac namotaj ali isto tako, lako moze biti i sam akumulator. 

Bilo je takvih slucajeva da punjenje "ne valja" kada meris instrumentom, stavis drugi aku (pre toga provera namotaja i reglera) i sve bude Ok.

Bilo je i toga da meris tj ispitujes regler, namotaje i sve pokazuje dobre vrednosti ali opet nije kako treba..... prosto od logickih stvari zna dupe pomeriti.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja