Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti SpiderMax GT 500

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Po logici, trebao bi da ti pokazuje vecu brzinu kretanja od realne, samim tim povlaci i kilometrazu.

Za to je zaduzen pinjon, nalazi se sa desne strane prednjeg tocka........ pre bilo kakve zamene, trebalo bi uporediti sa drugim Malagutiem pinjon i citac kao i brzinu kretanja jedan naspram drugog.

Pojavis se na nekoj od voznji pa ce kolega Laky, Vujke, Bane izaci u susret, Cer nije daleko.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

@Alehandro75

 

https://www.youtube.com/watch?v=oUMrl0N7ayk

 

U linku ti je sve DO DETALJA objašnjeno, pregledaj redom pa gde zapne ti javi...

 

Ali samo ispoštuj sve REDOM, dakle ne pravi se pametan i ne slušaj ako ti neko kaže nemoj da restartuješ računar(vađenjem osigurača) kao što se radi na početku jer u dosta slučajeva čak i to reši probleme sa Spiderom jer računar ume da se "zaglupi" od neke greške koju je dobio u nekom trenutku i nikad više... Ima jako puno faktora kao što vidiš ali nešto jednostavno kao što je restart ili čišćenje senzora ili štelovanje ramaka može da bude rešenje problema a naravno može i ono najgore da bude problem ali bar možeš da odvojiš koji sat pa lagano ispreskači sve stavke! ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Drustvo, ovde je pravo mesto da pitam u ime drugara. Ima li negde da se nadje zadnje desno stop svetlo za Spidermax a? Zvao Motkliniku i Gavru nemaju nista. Ako zna neko gde i kod koga moze da se potrazi bio bi zahvalan da javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

VIdeli smo se juče pa mi rekoste da je puklo to svetlo... Ne nadam se mnogo da to može da se pronađe kod nas...

Moj savet da pitate nekog od ovih da li su zainteresovani da šalju za Srbiju, samo naglasite regularnom lokalnom poštom nikako brzom tipa DHL... 

http://www.ebay.it/itm/fanale-posteriore-stop-destro-per-malaguti-spidermax-gt-500-/141806293339?hash=item210450515b:g:t~cAAOSwl9BWJXS6

http://www.ebay.it/itm/FANALE-FARO-POSTERIORE-DESTRO-LIGHT-REAR-MALAGUTI-SPIDERMAX-GT-500-2004-2007-/291571678219?hash=item43e306bc0b:g:ToIAAOSw0HVWAlyV

http://www.ebay.it/itm/FANALE-POSTERIORE-DESTRO-original-for-MALAGUTI-SPIDER-MAX-GT-500-2004-2007-/311660581634?hash=item48906b1302:g:FAEAAOSw0fhXj6RK

I javni šta ste uradili... Pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: kotor
  • Motocikl: malaguti spidermax GT 500

pozdrav za sve...potrebna mi je vasa pomoc..vozim malagutija 500..voznja svaki dan sve normalno.naredni dan da upalim on nece..daje kontakt nece da zavergla..primijetio sam da katancic od koda koji blicka kada se ugasi motor sada ne radi..neznam sta da

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Evo je tema o tvom dvotočkašu,pa tamo konsultuješ kolege koje ga voze,a Satelis će ti se sigurno javiti.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/91177-malaguti-spidermax-gt-500/page-1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

pozdrav za sve...potrebna mi je vasa pomoc..vozim malagutija 500..voznja svaki dan sve normalno.naredni dan da upalim on nece..daje kontakt nece da zavergla..primijetio sam da katancic od koda koji blicka kada se ugasi motor sada ne radi..neznam sta da

 

Bi bip bi bip....ko je zvao ko je zvao bi bip bi bip.....

 

Signalna lampica kod kljuca na inst. tabli ne bi trebalo da utice na verglanje Malagute.

Moj ti je predlog da krenes od akumulatora (nalazi se ispod sedista) tj proveris napon na njemu (unimerom) i prekontrolisi sve osigurace.....krenimo nekim redom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: kotor
  • Motocikl: malaguti spidermax GT 500

Pozdrav ekipo..pokusao sam sve provjerio osigurace..svi su ok..akumulator prespoijo ali opet nista..ne cuje se zujanje pumpe od goriva a ona lampica od koda katancic pored pumpe ne radi i dalje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav ekipo..pokusao sam sve provjerio osigurace..svi su ok..akumulator prespoijo ali opet nista..ne cuje se zujanje pumpe od goriva a ona lampica od koda katancic pored pumpe ne radi i dalje..

 

Ne ukljucuje pumpu, ne vergla i nemas lampicu na ins. tabli od kod kljuca.....po svemu sudeci problem moze biti u racunaru, kljuc nije sigurno jer bilo da je ispravan ili neispravan lampica mora svetleti na ins. tabli.  

 

E sad, malo je cudno da se to tako iznenada desilo, sta jos mozes proveriti..... poskidaj plastike, isprati instalaciju da nije kojim slucajem negde u prekidu, moze se mis zavuci u toku noci pa da gricka lagano. Proveri svaki dzek, pogledaj sva moguca kriticna mesta gde se presavija, gde ima dodir sa ramom i td, zatim skini dzek sa kompa i pomirisi, ako osetis miris paljevine ondak 100% znas sta je u problemu.

 

Imao sam takav slucaj na jednom Bevu500 (Kepo) majstor, drugar njegov il ko vec je prespoji kleme (pao je neki metalni predmet) i momentalno mu je izgoreo komp.

 

trag gde je prespojeno

IMG_20160709_191514.jpgbilder uploaden

 

sledi zamena delova....imobilajzer

IMG_20160709_105425.jpgbilder uploaden

 

komp

IMG_20160708_215040.jpgbilder uploaden

 

jesi li proveri ovaj osigurac na automatu?

12041301_10208110482868656_179807795_o.jbilder kostenlos

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pored toga, zaboravi da napisem da proveris prekida cope, prespojis po potrebi i pogledaj malu crnu kutiju na kojoj pise UP (to ti sluzi za gasenje motora u slucaju pada).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: kotor
  • Motocikl: malaguti spidermax GT 500

Pozdrav ljudi..sve sam provjerio rasturio sam mu cijelu lijevu stranu da bih prisao..svi osiguraci ok sve zice djeluju ok sve provjerio uz smram sto ide i.....dodje mi da vristim od muke..ostavio sam za sjutra desnu stranubda razvalim i prekontrolisem sve sastave

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Druže evo ti link za dijagnostiku baš za spidermaxa, pa kreni redom kad ti je već rasturen... ovo ti je za euro 2 motor, ako imaš euro 3 javi... Imaš sve redom korak po korak...
http://www.malaguti.ch/fileUpload/downloads/172/M0101%20%20Spider%20Max%20500%20E2%20Diagnostica%20ITA.pdf

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: kotor
  • Motocikl: malaguti spidermax GT 500

Pozdrav prijatelji..rijesio sam problem..nazalost opalio je imobilizer ili ti blokada..posto kod nas nema servisa a necu da mi bilo ko cacka oko motora listao sam po sajtovima i nadjem na malagutijev sajt u italiji..posaljem ljudima mail i mislim nikad odgovor.kad naredni dan posalju mi odgovor da pojasnim problem..i da skratim dopisivali smo se par dana i svaki put su mi slali slike dijela i da provjerim da nije tu kvar...i na kraju mi posalju da povadim sve kablove sa blokade i da prespojim dvije zice u prikljucku i startujem motor te ako ga startujem da je opalila blokada..to uradim i uspijem... sad cekam da mi dodje narucena blokada i da zamijenim...a trebalo je sa njim na prikolicu pa u Podgoricu u jedini servis za motocikle.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

... preko aliexpressa ...nađe se svašta ;)

 

 

 

Evo I ja da dodam koju sličicu ...Ako je Darko zadovoljan ...ja sam prezadovoljan ;)

 

Jedno pitanje.....gde si kupio ta dva dnevna svetla

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja