Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti SpiderMax GT 500

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Hvala Srki,ali taj se prodaje vec skoro 2 godine. Ne znam zasto,ali verovatno ima neke zackoljice. :( Cekam jos malo,pa krecem u potragu... :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sreckov Malaguta, dobi nove, lepse i bolje dnevno svetlo + jos 2 dodatna mini projektorcica

 

elasticno, savitljivo do nekih granica....svetli babaroga jako
IMG_20160224_105512.jpg
 
krajnji rezultat
IMG_20160224_150206.jpg
 
Oboreno svetlo, palice se po potrebi tj stedeti xenone kao i potrosnju struje tj punjenje/regler jer se odlicno vidi preko dana  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ukusi su razliciti no to nije ni bitno, bitno je da se sezona polako priblizava pa treba 4-tockasima upasti u oko.....ko nije bio macnut uz reci "izvini nisam te video, otkud se stvori" ne zna, sta je predustroznost, nikad ne bi svetleo kao jelka da to nisam doziveo.

 

Mogu reci, da i te kako ima efekta, pratim face u saobracaju.....mnogi ne vide motor, al vide da nesto svetli, bljesti, priblizava se i tad se trznu, tad dodje iz D u G da ide 2-tockas, sto i jeste cilj. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pametno zboriš, da ne kažem kazuješ u pero mladi Darko. Svetla i bljeska nikad dovoljno a što nije po zadnjoj modi - zabole me ako me spasava asfalta  ;)

 

Meni je dovoljno bilo jednom 20 metara tociljanja po asfaltu uz čuveno: "nisam te video" i rekao sam sebi da neću dozovliti da me iko ikad više previdi  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Lucky oslicno izgleda, sad si kao novogodisnja jelka

 

To mi je I bila ideja . . . :) . . . volim I želim . . . da vidim ...I da budem viđen . . . Ne bih da mi se posle neko izvinjava kako me nije video . . .

Hvala kolegama Setilisu I Alexantu  što podržavaju ..."kićenje jelke" :) . . . mislim da bi svi morali o tome malo više da povedemo računa....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

interesuje me kakav je spidermax za grad, do sad sam vozio horneta ali kako za sezonu  80% voznje provedem kroz grad odlucio sam se za prodaju istog i da predjem na skuter . Prvo sam bio nameracio Beverly zbog retro izgleda i stvarno je jedan od ljepsih skutera, ali vidim zale se ljudi da i nije bas predobar za vangradske ture, zbog izlozenosti vjetru i polozaju sjedjenja pa mozda razmatram i neke druge opcije.

 

Dakle interesuje me Spidermax jel okretan, jel ok za grad i gradske guzve, je li kolika razlika u voznji izmedju beva  i sp-max (koliko sam primijetio vise vas je posjedovalo i jedan i drugi. Sto se tice agregata , vidjeo sam da je manje vise isti agregat od 460 i 490ccm, i tu me interesuje jel bas dosta bolji ovaj od 490 ? ili ta razlika i nije toliko bitna. Znam da je 490 noviji, ima dvije svjecice i sa tim su rijesili probleme koje je imao 460... ali isto tako sam primijetio da su isti motori sa 490ccm ugl skuplji za nekih 400-500e u oglasima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Moraš biti svestan da je SpiderMax mnogo gabaritniji od Beverly-ja. Nije nešto preterano teži. Generalno, svaki maxi može bez problema da se "snađe" u gradskoj gužvi. Spider ti je bolja varijanta za duže ture ali ne možeš računati da je okretan kao mačka sa svojih 200+ kg. Okretni su skuteri od 120-130 kg. Moj Atlantic kad sve poturam na njega ima skoro 250 kila i opet sam se bez problema snalazio u Bg špicevima. Jedino kad imam bočne kofere nema provlačenja. Ne postoji univerzalni motor - za sve. Svaki je za nešto bolji a nešto drugo "može da odradi" a stvar je tvojih prioriteta šta je bitnije. Tako i biraš mašinu  :takoje:

 

Što se tiče agregata 460 i 493 ccm, u svakom slučaju biraj 493 - noviji su ali daleko od toga da se sa 460 ccm nećeš slatko navozati. Primer su ti Alexin i moj Atlantic koji imaju zajedno 180 000 km na cajgerima ( i verovatno još ponešto vraćeno pre nego su došli kod nas :) )

 

Ta druga svećica na 493-ojci Q... ne služi. Ona je tu samo zbog Euro 3 normi da se rastereti mašina jer su 460-tke sa Euro 3 normom prigušene sa 39,5 na 37 KS a 493-ojka je prodisala na 40,5 KS. U prevodu - sve je to dobro samo treba da nađeš neizraubovan primerak i eto radosti puuuno, puno km  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

nasao sam jedan 460ccm do duse Bev al me buni to sto vlasnik mi naprica da je vec radio ravnanje glave, dihtung, kao bio prokuvao ... e sad ne znam jel uopste trebam ulazit u tu pricu . Motor izgleda stvarno kao nov. 

 

e sad citao sam malo po netu pa pronadjoh da su upravo te neke nedostatke sto je imao 460 ispravili na 490, kao da taj sa dvije svjecice nema problem tako zvano mijesanje benzina i ulja u karter zbog hladnih startova, termostat drugacije rijesen i ne znam sta josh procitah... al opet i 500e razlike u cijeni nisu male pare (da kazem da gledamo motor slicnog stanja i slicno ocuvan , samo mrvu mladji i razlika u agregatu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Problem sa termostatom imaju Master agregati prve serije, do 2004. godine. Termostat je smešten u dekli pumpe za vodu i imao je "naviku" da pravi probleme posle nekog vremena. Zamenom termostata (trošak cca 25-30 eura) taj problem se rešava. I moj i Alexin motor su imali taj problem na nekih 25 K km i zamenjeni su termostati a napisao sam koliko sada "broje"  ;)  Od 2004. godine termostat je premešten na glavu motora i taj problem se više nije dešavao. Dakle, to je otklonjeno pre izvedbe od 493 ccm.

 

E sad, taj što je sve to radio na Bev-u verovatno je bio kod "ovlašćenih" servisera koji su i meni i na Alexinom motoru hteli da skidaju glavu motora i ravnaju redom koješta... gluposti  :jok: Da li je pametno posle takvih "stručnjaka" uzimati motor koji su oni kasapili - nisam pametan... Ja lično ne bih  :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Добро дошао на ове стране,постоји већ тема о твом моторићу,па си тамо требао излижити свој проблем.

Дали се то почело дешавати одједном или од кад је мотор код тебе?

Предпостављам да је проблем у сензору брзине или ти поњону који се налази на предњем точку.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Premeštena je tema gde treba da bude.

 

Pozdrav koleZa. Koliko je to više i da li si to utvrdio "okodativno" ili preko GPS-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja