Jump to content

Moto Zajednica

Pogresan podatak u saobracajnoj

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2797 postova
Pre 9 sati, Aca Strom je napisao:

Nema veze sa pogrešnim brojem u saobraćajnoj, ali ima veze sa registracijom.

 

Pre neki dan zovu me iz SUP-a Čukarica i kažu mi:

- Da li je vaš motocikl BG ... - Da jeste

- Da li ste u posedu tog motocikla, - Da jesam, šta je problem?

- Ništa strašno, nešto nije u redu sa papirima - Šta nije u redu motocikl je kupljen u Srbiji 2008. u Eurosumar-u

- Problem je sa registracijom, potrebno je da dođete kod nas - Šta da ponesem?

- Ponesite samo saobraćajnu.

Odem istog dana, javim se g-đici koja se predstavila prilikom poziva. Kaže molim da sačekate malo.

Posle petnaestak minuta pozove me i odvede kod koleginice u drugu kancelariju.

Tamo sedi plavuša, prilično stroga sa gomilom papira ispred sebe. Iz gomile vadi moj fajl sa poslednjom registracijom. Pokazuje mi registracioni list sa prošlogodišnje registracije.

- Da li je ovo vaš potpis? - Da jeste

- Ovo je falsifikat - Šta je tu falsifikat, potpis je moj, pečat je original?

- Pedeset i više vozila je izvršilo tehnički u JKP GSP i svi se vode pod istim ID brojem, dva vozila su iz opštine Čukarica, jedno od njih je vaš motocikl - Šta imam ja sa tim?

- Kontrola je utvrdila da se radi o falsifikatu, morate da izvršite nov tehnički pregled - Zašto da radim nov tehnički, prošao sam tehnički, platio, i verovatno kod kuće imam i priznanicu.

- Kako ste registrovali motocikl? - Pa lepo izvršio tehnički u GSP-u, platio osiguranje gde su mi odštampali sve uplatnice, uplatio u pošti i registrovao kod vas na šalteru

- Niste imali posrednika - Ne

- Morate da izvršite nov tehnički i da nam donesete u roku od tri dana, ili ćemo vam obustaviti registraciju

- Zašto da radim nov tehnički, motocikl je kao nov, u fabričkom stanju, kakav je moj interes da falsifikujem bilo šta?

- Molim vas izađite da koleginica sačini zapisnik.

Koleginica piše zapisnik i čita ono što unosi u zapisnik.

Između ostalog unosi i sledeće: Na osnovu sumnje da je izvršen falsifikat...

Ja se tu pobunim i kažem: Da li je moguće da vi meni osporavate registraciju na osnovu sumnje i izlažete me nepotrebnom trošku, ne mogu da verujem šta radite ...?

Tu se umeša neko lice iz ćoška i strogim glasom me upozorava da se radi o osnovanoj sumnji i da će ako ne potpišem zapisnik obustaviti registraciju.

Pa dobro na osnovu osnovane sumnje... Ja tu savijem uši, potpišem zapisnik.

Odem u GSP da se raspitam šta činiti. Šef servisa mi kaže da nisam jedini, i da nema ni govora o falsifikatu, niko nije dolazio u kontrolu niti je bilo ko suspendovan.

Izvadi iz arhive zapisnik o izvršenom tehničkom pregledu i kaže da im odnesem, ako ne prihvate da se vratim da mi da kopiju registracionog lista.

Ja se vratim kod one što mi je pisala zapisnik i dajem joj pomenuti zapisnik. 

Ona ne prihvata. Kaže da moram da izvršim nov tehnički.

Ja joj kažem da ne dolazi u obzir da radim nov tehnički. Možete samo da me šaljete na vanredni tehnički ako postoji bilo kakva sumnja da nešto nije u redu i da sam ja imao interes da falsifikujem bilo šta.

 - Ne Ne Ne Mora nov tehnički - Molim vas odvedite me kod one gospođe sa kojom smo razgovarali.

- Pa evo je ona tu sedi (u nekom budžaku iza ormana pije kafu)

Tada se ona pojavljuje, uzima zapisnik koji sam doneo iz GSP-a i kaže da sačekam napolju.

Posle nekog vremena izlazi kaže da je zasada u redu ali zvaće vas inspektor.

Molim vas, imate moj broj i adresu, ako je išta sumljivo pošaljite stručno lice da pregleda motocikl i uveri se da nema osnove za bilo kakv falsifikat.

Istoga dana kod kuće pretražim papire i nađem priznanicu sa tehničkoj na koju je zakačen fiskalni račun (850 din.), tako da sam ubeđen da ni oni u servisu nisu falsifikovali da bi eventualno zafržali pare za sebe, jer su pare prošle kroz kasu.

Sad čekam da me pozove neko...

 

Eto šta se dešava u zemlji Srbiji ... na osnovu sumnje .......

ti si prošao gore neg ja ,ja nažalost 3 put za 7 godina menjam saobraćajnu zbog tudje greške.

Bez obzira što je to na dalekom štapu to se rešava  tako da ako si nezadovoljan radom te i te državne službe ne glasaš za stranku koja vodi to ministarstvo.

Pa tako redom dok se ne opamete da nesmeju da nas maltretiraju za naše pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1886 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Prosle godine sam uvezao skuter 250ccm,registrovao ,danas tehnicki za produzenje registracije i vec mora nova saobracajna.Razlog broj osovina pise 0 treba 2,drugi razlog korekcija boje druga sifra za crnu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2770 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Prosle godine sam uvezao skuter 250ccm,registrovao ,danas tehnicki za produzenje registracije i vec mora nova saobracajna.Razlog broj osovina pise 0 treba 2,drugi razlog korekcija boje druga sifra za crnu
Nikad mi neće niti jasno kako i iz prvoj reg,a sad u drugoj prolazi dve suprotne stavke. Sa i bez osovina

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1886 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

A oznaka karoserije 00,pa u supu tip sto radi pita koleginicu kako?Ona kaze skuter moze.Da rekose da je greska do prvog tehnickog koji je obavljen u Vrscu.Umesto da trazim cija je krivica ja platio 1440d za saobracajnu i registrovao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2770 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
A oznaka karoserije 00,pa u supu tip sto radi pita koleginicu kako?Ona kaze skuter moze.Da rekose da je greska do prvog tehnickog koji je obavljen u Vrscu.Umesto da trazim cija je krivica ja platio 1440d za saobracajnu i registrovao
E sad i teh. i sup u Vršcu su zakenjali....sve sam ludak


Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2770 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ličnog sam uverenja da je to sve do tehničkog. Ja sam godinama nm bez problema reg. motor i posle x godina odem kod drugog tobože bliži mi je i on mi je počeo sa ukazuje na nepravilnosti. Pitao MUP-u jel to bitno. Žena prevrnu očima i promrmlja .....moglo nm je i dalje ovako.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, cezarpa je napisao:

Prosle godine sam uvezao skuter 250ccm,registrovao ,danas tehnicki za produzenje registracije i vec mora nova saobracajna.Razlog broj osovina pise 0 treba 2,drugi razlog korekcija boje druga sifra za crnu

Znaci imas uverenje ABS, sta tamo pise?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1886 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ma posle sam se smejao,gledam iz daljine sta rade sa mojim motorom na tehnickom,oni ga guraju.Probao da zavergla al nece pa ga gurali na valjke.POsle nisu mogli da se odluce koja tezina se gleda na ekranu pa ponovo na valjke ,gurajuci.Gotov tehnicki motor nisu isterali ,kaze eno ga pozadi.Probam da kresnem nece,pocne da mi kuva u glavi,kad pogledam greskom je stisnuo STOP prekidac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Danas sam bio na tp. Rekao sam tehnicarima da imam gresku u broju motora, tacnije gresku u jednom broju jer je umesto njega upisano slovo . Slikali su, napisali dokument u kojem je konstatovano da su uvideli gresku u broju motora i napisali ispravan broj. Sa tim papirom cu ici u sup i predati za vadjenje nove saobracajne dozvole. Jedini trosak je sto vadim novu saobracajnu. I mislim da su mi upisali odnos snage i mase jer u staroj saobracajnoj nije bilo upisano. Kofer nisam skidao, niti su pravili probleme. Slikali skuter, proverili brojeve i dimenzija guma, naterali na valjke da provere kocnice i to je to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Evo kako je kod mene bilo a danas sam posle dosta muke uspeo da resim problem. Bila je greska u broju motora, greska u jednoj cifri umesto koje je stavljeno slovo. Odradio sam tehnicki gde su konstatovali gresku u i papiru o tp upisali pravi broj. Sa tim papirom otisao u moj sup ali tamo nisu uspeli nista da urade. nasli su da je u starom sistemu bio dobar broj ali da je u novom doslo do greske koja je vuce od 2010. godine. Danas otisao u Ljermontovu i tamo sam posle dosta muke i prepucavanja uspeo da resim jer su nasli stare dosijee u kojima je dobar broj. Upisan je i odnos snage i mase dok je broj osovina sa 2 prepravljen na 0.  Dali mi nalepnicu i potvrdu i sad sam opet registrovan ali se po ps-u :takoje:    Cena registracije sa novom saobracajnom je bila 9900 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2770 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Da si imao potvrdu od baba sere i mirovni sporazum između Izraela i Palestine i potvrdu da u Iranu počinju da jedu prasetinu brže bi završio registraciju.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ja sam jos i dobar kakve sve probleme su imali ljudi koji su danas bili, bar pola su vratili jer im fali jedan papir. Da ne pozelis ni najgorem neprijatelju da sredjuje papire....... Sad samo jos ovo vreme da se malo popravi :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 991 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Pre dve godine menjao sam saobracajnu zbog odnosa mase i snage i broja osovina ove godine ponovo zato sto nije upisano .Sada na najnovijem tehnickom opet upisali odnos snage i mase a dve decimale ovo je vise sacuvaj boze ko i sta radi a tehnicki za motor 4500 din kao da je lokomotiva

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Imao si srece, meni za broj sasije zamenili 01 na 10, pa u Milana Rakica nista nisam mogao da uradim, kao ni na tehnickom, i ako su nasli u dosijeu da je normalno uvezen sa pravim brojem. Ispostavilo se da je prilikom prve reg kod nas, pogresno upisan br sasije i morao sam na ekspertizu da idem, u 29. da ustanove da je sve ok, sad opet u M. Rakica po novu saobracajnu, pa opet potvrda o brzini, pa opet na tehnicki. Preterano...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 21 sati, Sveta 5. je napisao:

Pre dve godine menjao sam saobracajnu zbog odnosa mase i snage i broja osovina ove godine ponovo zato sto nije upisano .Sada na najnovijem tehnickom opet upisali odnos snage i mase a dve decimale ovo je vise sacuvaj boze ko i sta radi a tehnicki za motor 4500 din kao da je lokomotiva

 

Kolega, u Kladovu je tehnicki pregled za motocikl 3000 rsd, a u Klokocevcu je 2000 rsd - TP Aki i Anja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem
On 15.5.2019. at 18:40, Angell_Bg je napisao:

Imao si srece, meni za broj sasije zamenili 01 na 10, pa u Milana Rakica nista nisam mogao da uradim, kao ni na tehnickom, i ako su nasli u dosijeu da je normalno uvezen sa pravim brojem. Ispostavilo se da je prilikom prve reg kod nas, pogresno upisan br sasije i morao sam na ekspertizu da idem, u 29. da ustanove da je sve ok, sad opet u M. Rakica po novu saobracajnu, pa opet potvrda o brzini, pa opet na tehnicki. Preterano...

 

 

 

 

Imas li pravo na odstetu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
On 5/15/2019 at 6:40 PM, Angell_Bg said:

Imao si srece, meni za broj sasije zamenili 01 na 10, pa u Milana Rakica nista nisam mogao da uradim, kao ni na tehnickom, i ako su nasli u dosijeu da je normalno uvezen sa pravim brojem. Ispostavilo se da je prilikom prve reg kod nas, pogresno upisan br sasije i morao sam na ekspertizu da idem, u 29. da ustanove da je sve ok, sad opet u M. Rakica po novu saobracajnu, pa opet potvrda o brzini, pa opet na tehnicki. Preterano...

 

 

 

 

Sreca je sto je prilikom prve registracije upisan dobar broj motora, a do greske je doslo prilikom kasnijih registracija skutera. Pa su na osnovu toga ispravili. Da je greska napravljena prilikom uvoza onda bih i ja morao da idem na kontrolni pregled i izgubim jos vremena i novca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja sam ima nesreću da mi fali jedna nula u broju rama. Pošto imam "vezu" provereno je sve, pa i to da je bez te nule i prvi put registrovan, da je prošao proveru bez te nule... znači ulazak u vrzino kolo, ne postoji nikad podatak sa tom nulom.

I setim se ja fascikle koju mi je dao prethodni vlasnik sa svim papirima motora, servisnom knjižicom, saobraćajnom iz Luksemburga, carinskim listom... E tu je sve bilo sa tom nulom. Kopirali sve u MUP, prineli kao dokaz, utvrdili da je greška od prve registracije od kada je uvežen motor.

E, sada, kakoje sve vreme to prolazilo? Pa broj se nalazi na vratu volana, a preko njega idu instalacije koje su toliko knap, da ne možeš da ih pomeriš, vidi se početak i kraj broja i gomila nula u sredini. Kada sam čuknuo motor, skidao plastike, vraćao nazad, to se razmrdalo, pa su na poslednjem tehničkom mogli da pomere instalaciju (jedva) da bi uslikali broj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja