Jump to content

Moto Zajednica

Pogresan podatak u saobracajnoj

Recommended Posts

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Zdravo,

 

Pretrazio sam forum, ali ne nadjoh slicnu temu, pa reko ajd da postavim novu...

 

Problem je sledeci: U saobracajnoj mi stoji pogresan podatak o kubikazi. Fali jedna nula!

Na primer, pise da ima 65 umesto 650 kubika.

 

Motor sam kupio nedavno, i prebacio sam ga na sebe. Na saobracajnoj sam uocio pogresan podatak, a bivsi vlasnik mi je rekao da je tako i kod njega bilo.

Da li cu imati problema kada budem obnavljao registraciju? Pretpostavljam da ove u SUP-u nije mnogo briga i da to ni ne proveravaju, cim su mogli da izdaju novu saobracajnu sa istim podacima (65 kubika i 37 kW, kako da ne :lud:).

 

Da li cu imati problema kad budem radio tehnicki pregled?

Da li cu imati problema kad budem kupovao polisu osiguranja?

 

I naravno postavlja se pitanje cene registracije, jer je sve ohoho jeftinije ako motor ima 65 kubika!

 

Sta mi je ciniti? Da se pravim lud :zvizduk:, ili da ispravljam? Ako se ne varam, to ispravljanje podataka se placa, a ne bih da me kosta tudja greska.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Исправи на следећем техничком прегледу. Нека ти напишу како треба и промени саобраћајну. У случају да те неко заустави и види шта пише, прави се луд.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Primetice sigurno prilikom sledeceg produzetka registracije.

Radnik na salteru po pravilu unosi u saobracajnu dozvolu one podatke koje je utvrdio tehnicki pregled i koji su konstatovani u registracionom listu. Ukoliko je do greske doslo prilikom unosa podataka ranika MUP-a, bice ti izdata nova saobracajna o njihovom trosku. Ako je prethodni tehnicki pregled pogresno utvrdio navedeni podatak, pa je to imalo za posledicu izdavanje saobracajne sa pogresnim podacima o vozilu, bice ti izdata nova saobracajna sa ispravljenim podacima, ali ces za troskove izdavanja morati da se obratis tehnickom pregledu radi refundiranja troskova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Prijavi MOMENTALNO , praviće ti sranja i budalaštine na šalteru (što se nisi javio ODMAH , pa što nisi ovo-ono . . . . ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Pa hocu da kazem da sam ustanovio da na salteru SUP-a ne vode racuna o tome, jer da vode, vec bi primetili kod promene vlasnika koju sam nedavno uradio. Pa registracioni list sam morao da prilozim i opet su napisali 65 kubika. Ne pogledah sta je pisalo u reg. listu pre nego sto sam ga predao.

Dakle, ubedjen sam da salterski radnici to ni ne gledaju. Ne kazem da ne treba da gledaju, ili da im nije duznost da gledaju, vec da ih zabole da gledaju. A i kontam da ako na tehickom kazu da je xx kubika, SUP to prihvata, nece sad 100 ljudi da proverava taj podatak.

Prakticno pitanje je kako da izbegnem dodatne troskove i cimanje oko te promene podatka tj. saobracajne. To me najvise (jedino) zanima.

Briga me sta ce da mi kaze saobracajac ako me zaustavi, to je dokument koji je SUP izdao, a ne ja ili neko trece lice. Uostalom, tek ne verujem da ce saobracajac da se time bavi kad vec ima ove na salteru koji se time bave.

I kako mogu da mi prave sranja na salteru, kad su oni taj dokument izdali takav kakav je. Nije moja duznost da se bavim time da li su svi podaci ispravni, zar ne? Ko jos od vas moze da sa sigurnoscu tvrdi da vas motor/automobil ima masu od xxx kg ili nosivost od xxx kg ili snagu od xx kW, pa da se ako uoci gresku zali?

Inace, taj podatak je pogresan bio i od ranije, tako da sve i da je tehnicki pregled napravio propust, ko ce to da nahvata, ili ne daj boze refundira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Jesi ti upisao to u saobracajnu? Nisi.

Da li ti je jeftinije tako? Jeste.

Da li ti nesto mogu? Ne mogu.

Sta bi bilo to "ovo-ono"?

Moglo bi jedino osiguranje da to pokusa iskoristiti da ne plati eventualnu stetu (ako je za 65 ccm jeftinija premija),

ali onda mora sledeci u redu, a to opet nebi trebao biti ti, nego onaj koji je pogrjesio (MUP ili ko vec).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja bi napravio ovlascenje agenciji da registruje kao sto uvek radim pa ako isprave isprave a ako ne hvala im, ja se ne razumem i zato dajem ovlascenje agenciji ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ove godine bi i mene mogla da doceka promena podataka u saobracajnoj dozvoli.
Upisali su mi pogresnu boju, pogresan broj osovina i zaokruzili odnos mase na 0.32 umesto 0.3.
Da li neko zna kako je najbolje da resim ovaj problem? :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

i mene su tako izuli za kintu. 

Kupim motor uradim prepis i sve po protokolu na moje ime, tehnicki, nove tablice i saobracajnu i satro sve ok.

dodje sl.registracija kazu na tehnickom, nije dobro upisan odnos mase :lud: , ajmo nova saobracajna  izvolte.

Zato sto na tehnickom 70% rade debili koji memaju veze sa strukom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ja imam gresku u broju motora, umesto jednog broja upisano slovo. Sad u maju kad budem isao na tehnicki, napomenucu majstorima da ponovo ocitaju broj pa da menjam saobracajnu, takodje nije ni merena masa skutera pa ce i to da mi odrade. Najbolje je da resis sve probleme na vreme da te posle ne bi bolela glava.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Znaci, prvo idem na tehnicki, da mi oni upisu druge podatke u dokumentu, pa taj dokument prilazem u MUP uz ostale stavke koje su potrebne i zahtev za izdavanje nove saobracajne. Ranije nisu hteli ni da mi izdaju potvrdu o tehnickom na nekim pregledima.
Da li izlazi neka posebna komisija i slicno? Znam da je burazeru izlazila zbog brojeva koji se nisu slagali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Kada je rec o broju motora da je odredjeno slovo ili broj da kazem ne citko, izlizano ili sl, a da oni utvrde da nije prepravka kucne radinosti ili ti muljanje, onda spremis dodatno parica  za zahtev o promeni ili ti PUS broj.Izlazi inspektor na teren da slika i utvrdi nepravilnosti i izdaje potvrdu da se upise novi PUS broj koji ce ti ukucati na tehnickom. Tako je kod automobila, predpostavljam da je isto i na motociklu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Nije isto, u ovom slucaju je materijalna greska i moze da prodje bez ikakve intervencije policije. Broj se jasno vidi. A u slucaju da se ne vidi broj, vadi se uput za ocitavanje broja u 29. novembra gde tehnicar utvrdjuje da li je broj prekucavan tako sto sipa neku tecnost. Ako se ispostavi da broj nije prekucavan onda ti on potpise potvrdu da moze da se radi pus i ides na novo ukucavanje broja. To je samo u slucaju ako je necitak broj. I kod automobila i kod motora ako je pogresen broj prilikom prve registracije, moze bez vecih problema da se resi. Samo placas novu saobracajnu. Moj drugar koji radi na tehnickom kaze da se cesto desavalo da bude greska u jednom pa cak i dva broja ali da to nije veliki problem da se ispravi. Zato sam i kupio skuter sa ovakvim brojem jer me je on uverio da necu imati problema zbog greske u samo jednom broju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Imao sam ja na jednom autu tako u broju šasije umesto tri jedinice bile upisane dve.Na tehničkom na registracionom listu upisali ispravku i to bilo to.Naravno nova saobraćajna mora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
12 minutes ago, Interceptor BP said:

Imao sam ja na jednom autu tako u broju šasije umesto tri jedinice bile upisane dve.Na tehničkom na registracionom listu upisali ispravku i to bilo to.Naravno nova saobraćajna mora.

Da, tako sei ja nadam da cu proci, trosak ce biti nova saobracajna i nadam se nista vise....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Dali pricamo o odnosu snaga/masa ili masa praznog vozila?

Ako mislis na prvo ono se racuna (podeli se snaga sa masom vozila).

Ako mislis na masu praznog vozila (G u saob.) ukoliko pise 0 ona se mora prepisati iz prethodne saob. ili ako ides na isti teh. da nadju od prosle godine ili prema podacima proizvodjaca a ta potvrda kosta, ne mozes izmeriti skuter pa da se to upise kao masa.

Jedino ukoliko je masa uvacana za tacno 75kg pa recimo pise 165kg (sto je masa vozila spremnog za voznju) a realna je 90kg (masa praznog vozila) onda se sme ispraviti bez dokumenta jer se kod motocikala uvek pise masa praznog vozila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Bdada jel ste isli na onaj seminar koji je organizovala agencija, sad za svako vozilo preko 2000 god i ima i za starija mozes da izvadis izvod iz baze vozila, preko onog tvv zahteva, i taj izvod je potpuno legitiman da ispravis bilo koj podatak.

 

Unosis u pretragu prvih 6,7 brojeva sasije, i sve tacne podatke koje imas sa plocice, ndm, type itd, kad nadjes to vozilo u bazi, onda uneses ceo broj sasije, i dobijas izvod sa svim podacima.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ja sam pre mesec dana rešavao taj problem masa-snaga,i broj osovina tako što sam sve platio čak i tablicu jer je prošla 7+1 godina pa mi se nije isplatilo da za jednu godinu vadim saobraćajnu.

Postojala je mogućnost i da mi sup nedozvoli da menjam tablicu ali saobraćajna mi je ,,istekla,, iako i nije jer sam dobio papir da važi još 2 godine.Meni je prošlo ali možda neki sup i ne bi hteo.

Odnos masa snaga mi je upisan obrnuto 3 a ne 0,3 .Rečeno mi je da se zaokružuje uvek ,nemože 0.32 recimo.Auto rad iz Novog Sada mi je rekao da  su oni napravili tu grešku na tehničkom snosili bi mi i sve troškove i rekli da nadjem koo mi je pogrešio pre 8 godina i da tražim da oni urade o svom trošku.Takodje ako nije pogrešio tehnički nego sup da onda oni moraju da rade novu saobraćajnu.Nisam ni znao ko mi je radio pre 8 godina i nisam hteo da se zezam stim .

Sad sam radio u auto radu tehnički i video da su opet upisali broj osovina 2.Zvao sam šefa i on mi je rekao da je po zakonu  nula ali da imaju dopis od supa da to zanemaruju i netraže zbog toga  da se radi nova sabraćajna.Ja sam  ionako radio saobraćajnu pa sam tražio da mi napišu nula osovina da se neko ne bi za par godina setio da nemože da se zanemari pa opet zajebancija.Samo mi nije jasno zašto mi nisu upisali odma nula osovina nego 2.

To mi je samo manji deo zajebancije koje sam imao oko registracije skutera i motora......nestala druga polisa-nisu mi je ni dali,pogrešno upisani podaci na izvodu iz banke a nemogu da isprave jer im tako stoji u sistemu.Samo mi nije jasno šta ja imam sa greškom u njihovom sistemu.Jedva sam isterao sa šwfom poslovnice banke koji je mimo propisa sve dao ponovo ali je sad odjednom hteo da mi svaku potvrdu -8 komada hteo da mi naplati po 300 dinara.Ja sam odbio pa mi je dao džabe jer je bio u gužvi a ja sam im seo za vrat.Tražio sam povrat novca od države i rasknjiženje pa je popustio.Onda agencija nije htela da mi da popust na polisu na koji imam pravo,čak se to vidi i u 4 važeće polise koje trenutno imam a oni tvrde da to što piše ,,popust,, 10 % nepiše.Naravno zovu osiguravajuću kuću koja mi je dala popust 10% već 10 godina na 4 polise a oni tvrde.da to nemože i da prvi put vide.Onda ja idem u osiguravajuću kuću da ih malo priupitam i srećom brzo rešavam i kažu neznaju kako sam  dobio tu informaciju.

Mislim da je bilo i još nekih sranja al nemogu više ni da se setim.Uglavnom izgubio sam 2 dana.Sad svaki papir koji dobijem iščitavam .Nisam hteo ni da potpišem preuzimanje saobraćajne dok nisam proverio sve podatke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Prošao sam kroz sličnu problematiku i sad savetujm svakog ko me pita za savet da ne pada u euforiju koja prati kupovina motora i prvo proveri sve podatke, a naravno da se edukuje oko procedure pa da zahteva od prodavca da sredi papirologiju. Uglavnom smo svi uzbudjeni i padamo na to "srediće se", "nema problema", a posle troškovi, troškovi, troškovi i gubljenje vremena pred šalterima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Nema veze sa pogrešnim brojem u saobraćajnoj, ali ima veze sa registracijom.

 

Pre neki dan zovu me iz SUP-a Čukarica i kažu mi:

- Da li je vaš motocikl BG ... - Da jeste

- Da li ste u posedu tog motocikla, - Da jesam, šta je problem?

- Ništa strašno, nešto nije u redu sa papirima - Šta nije u redu motocikl je kupljen u Srbiji 2008. u Eurosumar-u

- Problem je sa registracijom, potrebno je da dođete kod nas - Šta da ponesem?

- Ponesite samo saobraćajnu.

Odem istog dana, javim se g-đici koja se predstavila prilikom poziva. Kaže molim da sačekate malo.

Posle petnaestak minuta pozove me i odvede kod koleginice u drugu kancelariju.

Tamo sedi plavuša, prilično stroga sa gomilom papira ispred sebe. Iz gomile vadi moj fajl sa poslednjom registracijom. Pokazuje mi registracioni list sa prošlogodišnje registracije.

- Da li je ovo vaš potpis? - Da jeste

- Ovo je falsifikat - Šta je tu falsifikat, potpis je moj, pečat je original?

- Pedeset i više vozila je izvršilo tehnički u JKP GSP i svi se vode pod istim ID brojem, dva vozila su iz opštine Čukarica, jedno od njih je vaš motocikl - Šta imam ja sa tim?

- Kontrola je utvrdila da se radi o falsifikatu, morate da izvršite nov tehnički pregled - Zašto da radim nov tehnički, prošao sam tehnički, platio, i verovatno kod kuće imam i priznanicu.

- Kako ste registrovali motocikl? - Pa lepo izvršio tehnički u GSP-u, platio osiguranje gde su mi odštampali sve uplatnice, uplatio u pošti i registrovao kod vas na šalteru

- Niste imali posrednika - Ne

- Morate da izvršite nov tehnički i da nam donesete u roku od tri dana, ili ćemo vam obustaviti registraciju

- Zašto da radim nov tehnički, motocikl je kao nov, u fabričkom stanju, kakav je moj interes da falsifikujem bilo šta?

- Molim vas izađite da koleginica sačini zapisnik.

Koleginica piše zapisnik i čita ono što unosi u zapisnik.

Između ostalog unosi i sledeće: Na osnovu sumnje da je izvršen falsifikat...

Ja se tu pobunim i kažem: Da li je moguće da vi meni osporavate registraciju na osnovu sumnje i izlažete me nepotrebnom trošku, ne mogu da verujem šta radite ...?

Tu se umeša neko lice iz ćoška i strogim glasom me upozorava da se radi o osnovanoj sumnji i da će ako ne potpišem zapisnik obustaviti registraciju.

Pa dobro na osnovu osnovane sumnje... Ja tu savijem uši, potpišem zapisnik.

Odem u GSP da se raspitam šta činiti. Šef servisa mi kaže da nisam jedini, i da nema ni govora o falsifikatu, niko nije dolazio u kontrolu niti je bilo ko suspendovan.

Izvadi iz arhive zapisnik o izvršenom tehničkom pregledu i kaže da im odnesem, ako ne prihvate da se vratim da mi da kopiju registracionog lista.

Ja se vratim kod one što mi je pisala zapisnik i dajem joj pomenuti zapisnik. 

Ona ne prihvata. Kaže da moram da izvršim nov tehnički.

Ja joj kažem da ne dolazi u obzir da radim nov tehnički. Možete samo da me šaljete na vanredni tehnički ako postoji bilo kakva sumnja da nešto nije u redu i da sam ja imao interes da falsifikujem bilo šta.

 - Ne Ne Ne Mora nov tehnički - Molim vas odvedite me kod one gospođe sa kojom smo razgovarali.

- Pa evo je ona tu sedi (u nekom budžaku iza ormana pije kafu)

Tada se ona pojavljuje, uzima zapisnik koji sam doneo iz GSP-a i kaže da sačekam napolju.

Posle nekog vremena izlazi kaže da je zasada u redu ali zvaće vas inspektor.

Molim vas, imate moj broj i adresu, ako je išta sumljivo pošaljite stručno lice da pregleda motocikl i uveri se da nema osnove za bilo kakv falsifikat.

Istoga dana kod kuće pretražim papire i nađem priznanicu sa tehničkoj na koju je zakačen fiskalni račun (850 din.), tako da sam ubeđen da ni oni u servisu nisu falsifikovali da bi eventualno zafržali pare za sebe, jer su pare prošle kroz kasu.

Sad čekam da me pozove neko...

 

Eto šta se dešava u zemlji Srbiji ... na osnovu sumnje .......

  • Zbunjen 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja