Jump to content

Moto Zajednica

Beverly 200 ili 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: Trazim da kupim

Pozdrav svim maxi skuterasima na ovom forumu, citajuci vase postove poprilicno brzo sam promenio odluku da umesto sledeceg planiranog naked motora (Honda hornet), kupim sebi neki maxi skuter. Posto sam vise godina vlasnik skutera Piaggio NRG (2004god. MC3) i sa njim sam presao nekih petnaestak hiljada bez IKAGVOG problema, naravno ne obaziruci se na njega(vozio je ko je stigao)! resio sam da sledeci veci skuter opet bude Italijan... Elem gledajuci par dana po internetu i citajuci more postova bio sam u nedoumici koji konkretno model skutera kupiti, Atlantic i Madison mi se mnogo dopadaju ali posto mi skuter treba prvenstveno za relaciju posao-kuca (nekih 5km) i za voznju po gradu, Beverly mi se ucinio kao korektan izbor. E sad nije ni to krajnja nedoumica, posto sam za isti predvideo da izdvojim do nekih 1700e imam u ponudi model od 200 i 250ccm??? Vozio sam model od 200ccm i sasvim zadovoljava moje prohteve ali uvek ima onaj crv bolje dodati malo i kupiti noviji i jaci (250ccm)... Voleo bih kada bi mi vi vasim iskustvom, znanjem kao i argumentima pomogli oko konacne odluke za kupovinu istog! Unapred zahvalan, pozzzz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

250ie bez daljnje priče. Dobićeš nešto kadriju mašinu a manju potrošnju. 200-tka ima karb a 250-ice su ie osim male prve serije. Gledano po ciframa 200 je tek nešto slabiji ali u praksi je nešto drugačija situacija: međuubrzanja, vožnja sa dvoje na motoru je ipak bolja na 250-ici. Naravno da i cena igra bitnu ulogu, tako da ako pazariš 200-tku opet ćeš se slatko navozati sa njim. Imalo ga je par koleZa ovde: Djuxy, Panta kg i Marre. Neša nntom vozi Sportcity-ja 200 sa već dobro preko 70 K km.

 

Rezime: ako nije velika razlika u ceni pazari 250ie, ako je bitna cifra i nađeš dobar primerak, nećeš pogrešiti ni sa 200. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozz

 

Jos jedan glas za Bev 250 .

 

Potrazi ovaj topic na forumu , tu sam pisao o pumpi za gorio na Bev 250 ,

pa chisto da i to uzmesh u obzir , pitash dali je menjana itd

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/86116-beverli-250-i-ostali-iz-familije/page__p__1380992__fromsearch__1#entry1380992

 

Ljuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

ja imam 200-tku, posle svih postova iako sam ovim prezadovoljan, doduše nisam ljubitelj skutera, bih sad i sam poželeo 250-tku..

 

kod ovog je prosečna potrošnja 4L, ok je u vožnji, ali bi mu malo snage baš dobro došlo.

 

brat je imao 500-tku, po meni nije agregat za skuter, nije to to...

 

znači glas za 250 :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Voleo bih kada bi mi vi vasim iskustvom, znanjem kao i argumentima pomogli oko konacne odluke za kupovinu istog! Unapred zahvalan, pozzzz!

 

Tema nije postavljena kao glasanje. Ispoštujte kolegu i navedite po koji argument.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Pozdrav budućšem Bev kolegi (u Zinat AA sektašima)....

 

I moj prvi skut je bio NRG, samo Power DD. I ja sam sa njim "utukao" nekih 12 K km bez nekih većih problema (nikada nije stao u sred vožnje).

 

Nego , šta ti misliš kolega, da odmah zemiš 300 ie? :lol:

 

Šalu na stranu, ne vidim niti jedan razlog zbog koga bi se opredelio za 200. Em nema ubrizgavanje, em ima manju snagu, veća je potrošnja, što dovodi do zaključka da se sa 250 više voziš za iste novce. Redovan servis mislim da se skorone razlikuje, finansijski. Jedino što bi moglo da ti pravi problem jeste sama nabavka jedne 250-ke, pošto su one u startu skuplje, ali to je već druga, finansijska tema.ž

 

Srećno u "poteri" :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

vozio sam 200tku i generalno je super,dobar i proveren agregat,ali uvek fali malo,tako da bih ja isao na 250ie ....manja potrosnja,ide bolje i sa manje cimanja motora dostize ono sto zelis.odrzavanje skoro isto sem same dizne i pumpe goriva na 250ccm.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Imao sam 250ie, za grad savršenstvo.

Trošio je oko 4, nekad i 5 ali zato što ga nisam mazio, trpeo je svakakve načine vožnje.

Po meni je bolji model "ie" jer kao što su kolege rekle, startniji je, a i nema štelovanja karburatora i tih zezancija.

Održavanje mislim da je isto kao i sa 200, što se tiče dizne čišćenje košta isto kao i čišćenje karburatora.

Ali hajde da ne tupim više, ja sam svakako za 250ie, ako si u mogućnosti - kupuj ga i ne razmišljaj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: Trazim da kupim

Hvala buduce kolege na iskrenom misljenju, kojim cu se voditi da ipak to bude 250ccm. E sad sam se bacio na pretragu istog, koliko sam u mogucnosti (posto vozim kamion u jednoj privatnoj firmi, i bas imam malo slobodnog vremena) Ali ocekujem da ce Beverly stici u dvoriste sa prvim lepim danima...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Pogledaj ponudu Gavre iz Subotice, njega hvale kao trgovca. Uglavnom uvozi Piaggio program, pre svega Beverly modele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: Trazim da kupim

Pogledaj ponudu Gavre iz Subotice, njega hvale kao trgovca. Uglavnom uvozi Piaggio program, pre svega Beverly modele.

Da primetio sam da ima dosta Beverly-ja u ponudi, probacu da nadjem nekog koji je kupljen ovde bar do nekih 20-tak hiljada posto imam neku pretpostavku a i imao sam priliku da vidim da su ti skuteri mahom placeni 600-800 evra po Italiji i da su boga oca presli.. (pobledele su im plastike, rucice od kocnica ispolirane....). Mislim, svaka cast tom trgovcu ipak se on potrudio da dotera doticnu masinu, sredi, a i zaradi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio New Beverly 300 i.e. Bronze Perseo

Kada sam ja kupovao Beverlya, nasao sam samo jedan da je ovde kupljen+je bio u odlicnom stanju. Ali je imao i veliku cenu. Trazio sam i trazio i na kraju otisao u PGS i kupio novi 300 i.e. Zelim ti da nadjes bas dobar primerak pa makar i cekao malo duze da se pojavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Razlika od 1KS nije toliko bitna, 200 sa 19KS i karburatorom je nesto manje elastican (snaga dolazi kasnije sa visim obrtajima), dok 250 sa 20KS snagu dobija ranije vec na nesto nizim obrtajima i priliv snage je dugotrajan. Otuda i onaj osecaj boljeg ubrzanja, a samo 1KS razlike. Drugar ima 200 kupljen polovan iz Italije, presao je sa njim kao taksista, na kraj pameti mu nije zamena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

Pozdrav

Citajuci sve ovo predhodno, nisam mogao a da se ne. '' dodam '' utiscima.Ja vozim vec dve godine Bev 250 2005-o god. I ne bih ga menjao nizakakve pare.Ne kazem da je to najbolji skuter, ali za mene JESTE.Neces se pokajati u svakom slucaju da izaberes I Apriliju ,Yamahu ili Suzuki ...pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja