Jump to content

Moto Zajednica

Nox kacige

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Ja koristim jednu full-face NOX kacigu kao suvozačq. Mogu reći da mi se pokazala jako pouzdano. Platio sam je 6000. Čudno mi je bilo što je cena ta, pa sam je kod qće rasklopio kompletno, mada... Da budem iskren, nisam uspeo ništa da nađem od zamerki. Nije klasna kaciga, ali bezbedna jeste. Sve je tu. Delovi su kompletno perljivi, oprani više puta, ne rune se postave niti menjaju boju i kvalitet sunđera.  Ja oduvek nosim samo Nolan na sebi, ali ovo je kao alternativa za suvozača zapravo odlična priča. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ovi iz Kaca " motobike" cini mi se, oni su zastupnici za Nox i samo kod njih mozda mozes naci ili naruciti.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ima neko nox n312? Kakva su iskustva? Da li se lako skida vizir i da li moze da se koristi sa naocarima?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Sam cu sebi da odgovorim, postao sam vlasnik jedne juce
U razmatranju su Bile Nox N312, Acerbis fs-606 i MT synchrony. Nox mi se najvise svideo izgled, Acerbis mi se svideo zbog marke i zbog toga sto ima delova i izgled odmah posle Nox, MT mi se svideo jer sam mogao da je probam u Beogradu i pogledam i zato sto recenzije kazu da je ok. MT mi je na kraju otpala zato sto mi unutrasnjost deluje nekako prosto a najmanje mi se svideo izgled, Acerbis koji sam mislio da ima Barelu ima samo floroscentna koja mi se najmanje svidja i to velicina koja mi ne odgovara tako da je i ona otpala, tako da je Nox pobedila a i ona mi se najvise i svidjala od pocetka. Juce sam svakako isao za Beograd pa sam nastavio do Rume do DD moto i pazario jednu.
E sad sama kaciga ko i sve jeftinije adventure kacige susti pa razbija, jednostavno dizajn joj ne dozvoljava da bude tiha, ima kacket i dosta luftera.. Nadao sam se da ce da susti bar onoliko koliko i moja stara Probiker kx5 flip up kaciga ali susti vise. Svakako sam racunao na to. Dizajn je jos lepsi uzivo nego na slikama po meni prelepa kaciga kao i unutrasnjost. Ima dobro proveravanje i dosta luftera i ni jedan nije lazan, proveravali smo lampicom. Samo onaj na bradi moze da se zatvori. Sto se tice naocara svidja mi se sto nisu mnogo zatamljene ali mi se ne svidja sto su sa strane plitke. Moze da se nosi sa naocarima za kros bez da se skida vizir, i to je provereno. Posto nemam nekih iskustva sa adventure kacigama moram malo da se naviknem da ne dizem glavu na gore pri vecim brzinama , ali kacket ne skidam . Sve u svemu ja sam zadovoljan za sad, presao sa njom oko nekih 200km juce. Videcemo kako ce da se pokaze kroz neko vreme.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ajde da malo probudimo temu.

 

Da li je neko imao NOX N302 Strabus kacigu,  deluje mi interesantno i povoljno.

Screenshot_20220110-185615_KupujemProdajem.thumb.jpg.86c8c701cf3225a16c02476941300793.jpg

 

Svidja mi se što u ovom cenovnom rangu ima zavesicu za bradu i usmerivač daha na nosu, a uz to i pinlok,  pripremu za komunikaciju i sunčane naočare.

Ako nije previše bučna rado bih se počastio jednom.  S ranog proleća je prijatnije sa fullface nego jet kacigom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Sam cu sebi da odgovorim, postao sam vlasnik jedne juce
U razmatranju su Bile Nox N312, Acerbis fs-606 i MT synchrony. Nox mi se najvise svideo izgled, Acerbis mi se svideo zbog marke i zbog toga sto ima delova i izgled odmah posle Nox, MT mi se svideo jer sam mogao da je probam u Beogradu i pogledam i zato sto recenzije kazu da je ok. MT mi je na kraju otpala zato sto mi unutrasnjost deluje nekako prosto a najmanje mi se svideo izgled, Acerbis koji sam mislio da ima Barelu ima samo floroscentna koja mi se najmanje svidja i to velicina koja mi ne odgovara tako da je i ona otpala, tako da je Nox pobedila a i ona mi se najvise i svidjala od pocetka. Juce sam svakako isao za Beograd pa sam nastavio do Rume do DD moto i pazario jednu.
E sad sama kaciga ko i sve jeftinije adventure kacige susti pa razbija, jednostavno dizajn joj ne dozvoljava da bude tiha, ima kacket i dosta luftera.. Nadao sam se da ce da susti bar onoliko koliko i moja stara Probiker kx5 flip up kaciga ali susti vise. Svakako sam racunao na to. Dizajn je jos lepsi uzivo nego na slikama po meni prelepa kaciga kao i unutrasnjost. Ima dobro proveravanje i dosta luftera i ni jedan nije lazan, proveravali smo lampicom. Samo onaj na bradi moze da se zatvori. Sto se tice naocara svidja mi se sto nisu mnogo zatamljene ali mi se ne svidja sto su sa strane plitke. Moze da se nosi sa naocarima za kros bez da se skida vizir, i to je provereno. Posto nemam nekih iskustva sa adventure kacigama moram malo da se naviknem da ne dizem glavu na gore pri vecim brzinama , ali kacket ne skidam . Sve u svemu ja sam zadovoljan za sad, presao sa njom oko nekih 200km juce. Videcemo kako ce da se pokaze kroz neko vreme.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока


Imao bih da dodam na ovo moje da na hladnijem vremenu magli vizir pa razbija.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
@Darko 012 Sa pinlock ili bez?

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока




Bez. Uvek tako isplaniram da kupim pin lock i onda dodje leto i tako ukrug

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ovako nekako :)
Puniverzalni je, ali ima par oblika pa biras sta najvise odgovara tvom obliku vizira.
Nemam pojma dal ostaje nesto, ovaj izdrzao celu sezonu i ne mrda, pa nemam nameru da ga skidam jos

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Nox N960 modularna...videćemo kako će se pokazati (ili bolje da ne vidim) :klovn: Dizajn OK kao i cena od oko 110 € sa sve pin lock-om koji je došao u kutiji... Ima P/J homologaciju  ECE-22.05

 

20230204_190140.jpg

Promenio član Ivanhoe
dopis u opisu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@MaxiS pokušao da ga probam skoro.Prateći uputstva nisam uspeo da ga zalepim za kacigu uopšte - odlepljivao se. Možda je bio oštećen na neki način.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja