Jump to content

Moto Zajednica

Odrzavanje pogonskog lanca, zamena lanca i lancanika.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja sa tim sprejom podmazujem lanac na zoljici, a na Jawi jos nisam nicim mazao, to tek treba sad pred sezonu. Takodje su mi savetovali ulje za motornu testeru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja sa tim sprejom podmazujem lanac na zoljici, a na Jawi jos nisam nicim mazao, to tek treba sad pred sezonu. Takodje su mi savetovali ulje za motornu testeru.

Lamac na zoljici se ne podmazuje rucno .Njega podmazuje visak goriva koji preliva iz karburatora i curi na lanac,stoga treba povremeno ocistiti prostor ispod karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Na Jawi podmazes jednom u dve godine,natrpas masti to je to,ako imas one fabricke stitnike.

Imam fabricke stitnike, ali nisam znao za foru saS mast  :) Moze tovatna?

 

Lamac na zoljici se ne podmazuje rucno .Njega podmazuje visak goriva koji preliva iz karburatora i curi na lanac,stoga treba povremeno ocistiti prostor ispod karburatora.

Ok, ionako treba da iscackam ceo ram malo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Znam da je tema malo matora, ali da malo stavimo tačku na celu priču. Pošto kerozina baš i nemamo, a sva ostala sredstva su mnogo jači odmašćivači i rastvarači, najbolje je koristiti sredstvo specifične namene što za čišćenje lanca (a ne za full odmašćivanje (jer je to zapravo loša stvar, lanac uvek treba da bude mastan-nauljen)), a za podmazivanje nakon čišćenja takođe sredstvo specifične namene (ulje SAE 80 ili 90 su još iz 80tih godina, kada nisu ni postojala da se kupe takva specijalna sredstva za čšćenje i podmazivanje ( a HONDA Common Service Manual je iz osamdesetih godina!)

 

Koristite sredstva koja najviše odgovaraju uslovima vožnje i samom terenu po kojem se vozi i samom tipu lanca!

 

Na linku dole imate izdvojeno tačno sredstva za čišćenje specifičnog tipa lanca i sredstva za uljenje specifičnog tipa lanca i uslova u kojim će biti korišten:

 

http://www.google.com/products?hl=en&safe=off&rls=com.microsoft:en-us&q=motul+chain+cleaner&um=1&ie=UTF-8&ei=ztYWS9OJLImh4QbjnLnPBg&sa=X&oi=product_result_group&ct=image&resnum=1&ved=0CBAQzAMwAA

 

NAPOMENA: ta sredstva jesu lepljiva i gusta, baš takva i treba da budu! Jer kad se lanac u toku vožnje ugreje, tada i to lepljivo gusto ulje menja svoje svojstvo i postaje bash onakvo kakvo treba da bude. To nisu pravili neki šabani već gomila visoko kvalifikovanih stračnjalka i inženjera!

 

Čišćenje i podmazivanje lanca nikad lakše, naravno ovo je rađeno samo za prikaz, ali naravno vi će te vašeg ljubimca čistiti malo duže i detaljnije  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ljudi bez da mnogo lupamo gluposti nekad su se lanci na motorima podmazivali tako shto se tovatna mast zagreje da se otopi pa se to chetkicom mazalo na lanac! Na SVE motore i R-ove i F-ove i Kruzere. Jebiga `90-ih nije bilo ni goriva a kamoli sprejeva raznih. ja moj lanac perem petrolejom a mazem chetkicom sa SAE 90 i evo traje mi oko 9000 a kolko je preshao pre mene to samo bog zna. Set lanaca i lanchanika mi je oko 8000 dinara. To je 8 boca za podmazivanje (sprej). Nikad necu kupovati sprej, valjda mi je bolje da na svake 2 godine zamenim lance i lanchanike nego da bacam pare na sprejeve. Podmazujem na svakih 300-500 kilometara felna mi jeste bash prljava al me mnogo zabole bolje tih 1000 za sprej da dam za 10 litara goriva i d ase vozim 200 kilometara nego da gledam u dvorishtu podmazan lanac a da pare za gorivo nemam. Da je bolji sprej i praktichniji: JESTE.

 

Al i koshta mnogo. Pa ko voli nek izvoli ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ne bih da kvarim zadovoljstvo koje ljudi osećaju dok tretiraju lance ali moram da kažem da sam ja na mom motoru (SV650) presao 15000

sa 7 podmazivanja lanca i to 4 puta na servisu 1 ja i dva puta drugar kad smo isli na put zajedno. Vožen je  i na stazi dosta puta.

Motor sam kupio nov, lanac i lančanici su originalni i u odličnom su stanju. Nema nikakvih znakova trošenja. Takođe nema ni "cimanja",

"lupkanja" ni "poskakivanja" lanca.

  Ne znam kakva je situacija sa ovim motorima što se voze van puteva.

Ne kažem da ne treba da podmazujete lance samo da situacije nije ni blizu tako dramatična.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Za pranje lanca isključivo kerozin po preporuci proizvođača, jer kako oni kažu sve drugo može da prodre u unutrašnjost lanaca i ošteti fabričko mazivo. Za mazanje spolja neki lepljivi sprej tako da nema mazanja gume, felne ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Sa oficijalnog CASTROL sajta, kako upotrebljavati sredstva za čišćenje i podmazivanje lanca...

 

http://www.castrolmoto.com/en/products/chain_lube_racing.php

 

Directions for use

 

Switch off engine.

 

Place bike in neutral on centre stand.

 

Fully clean chain using a copper wire brush and then clean with Castrol Chain Cleaner.

 

Allow to dry.

 

Apply evenly and sparingly to a clean, dry chain from the inside to outside edge whilst rotating rear wheel slowly by hand.

 

Leave to dry for 10 - 20 minutes before riding

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Znam da je tema malo matora, ali da malo stavimo tačku na celu priču. Pošto kerozina baš i nemamo, a sva ostala sredstva su mnogo jači odmašćivači i rastvarači, najbolje je koristiti sredstvo specifične namene što za čišćenje lanca (a ne za full odmašćivanje (jer je to zapravo loša stvar, lanac uvek treba da bude mastan-nauljen)), a za podmazivanje nakon čišćenja takođe sredstvo specifične namene (ulje SAE 80 ili 90 su još iz 80tih godina, kada nisu ni postojala da se kupe takva specijalna sredstva za čšćenje i podmazivanje ( a HONDA Common Service Manual je iz osamdesetih godina!)

Kerozin je mogao da se kupi na Aerodromu Bgd na pumpi,i u Pop Lukinoj (mala pumpa sa leve strane,cim se skrene sa Brankovog mosta). Ako ne, onda u farbari kao petrolej za lampe i grejanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

 

Kerozin je mogao da se kupi na Aerodromu Bgd na pumpi,i u Pop Lukinoj (mala pumpa sa leve strane,cim se skrene sa Brankovog mosta). Ako ne, onda u farbari kao petrolej za lampe i grejanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

da li je iko ikada video ili upotrebljavao ovo:

 

http://www.tranzitcity.ru/_tranzitcity/img/oils/crc/crc-adhesive-lubricant.jpg

 

ako moze neka informacija...posedujem isti

 

Ako dole prilozene specifikacije ne lazu, onda je to odlicno sredstvo....

 

TECHNICAL DATA SHEET

1/2

CRC ADHESIVE LUBRICANT

Ref. : 10295

1. GENERAL DESCRIPTION

Water resistant, adhesive chain lubricant.

A specially formulated blend of high quality mineral and synthetic oils, anti-oxidation and anti-

wear additives, friction modifiers and tackiness agents. Adhesive Lubricant penetrates deeply

into vital chain pin and bushing areas, then sets to form an adhering, long lasting lubricant

film. Designed even for highly loaded fast running chains used in corrosive, high power and

shock load conditions.

2. FEATURES

• Resists hot and cold water wash-off.

• Resists high rpm sling-off.

• Reduces friction and wear.

• Reduces noise and vibration.

• Extends chain life.

• O-ring compatible.

• Harmless to metals and most plastics and rubbers (test before using on stressed plastic

parts).

• Does not contain chlorinated solvents.

• Aerosol formula uses hydrocarbon propellant and is provided with an extension tube for

precise, controlled application and film thickness.

3. APPLICATIONS

• Chain drives.

• Tractors and farm

Hoists.

• Sprockets.

equipment.

Conveyors.

• Construction site

• Open gears.

Forklifts.

equipment.

• Wire ropes.

Overhead door drives.

• Car wash equipment.

• Pulleys.

Motorcycle chains.

• Marine lubrication.

• Snatch blocks.

4. DIRECTIONS

• Do not mix with other lubricants. Clean parts to be lubricated with CRC Fast Dry

Degreaser or CRC Industrial

• Degreaser and let dry.

• Apply evenly onto the chain, wire rope, etc. and allow product to penetrate and set for a

few minutes.

• Do not energise or start high speed/high load equipment before product has penetrated.

• Excess or spilled product can be removed with CRC Fast Dry Degreaser or CRC Industrial

Degreaser.

• Do not use on energised equipment.

• A safety data sheet (MSDS) according EU directive 93/112 is available for all CRC

products.

Manufactured by :

CRC Industries Europe NV

Touwslagerstraat 1 – 9240 Zele – Belgium

Tel (32) (0) 52/45.60.11 Fax (32) (0) 52/45.00.34

www.crcind.com

TECHNICAL DATA SHEET

2/2

CRC ADHESIVE LUBRICANT

Ref. : 10295

5. TYPICAL PRODUCT DATA (without propellant)

Appearance

: clear, blue liquid

Specific gravity (@ 20°C)

: 0,800

Flash point (solvent, closed cup)

: < 0 °C

Dry film properties

Specific gravity (@ 20°C)

:

0.91

Kinematic viscosity (@ 40°C)

:

680 mm2/s.

Viscosity index

:

111

Flash point (open cup)

:

236°C

Pour point

:

-12°C

50N/mm2

Brugger wear test

:

Max. temperature (*)

:

150°C

180°C (intermittent)

Humidity cabinet corrosion resistance

: 20 d

(50°C, 100% RH) (**)

6. PACKAGING

aerosol : 12 x 500 ml

bulk : 4 x 5 l

* 150 °C is max. temperature for typical applications; 180 °C is only for short term intermittent. However, even at

150 °C, a slow decomposition and some carbon deposits may occur. Periodical carbon removal and re-

lubrication is indicated.

* Practical corrosion protection will depend mainly on surface conditions and environment. The first application

should be checked periodically for signs of corrosion. Once the protection time under specific conditions is

determined, CRC Adhesive Lubricant may be re-applied to maintain performance.

All statements in this publication are based on service experience and/or laboratory testing. Because of the wide

variety of equipment and conditions and the unpredictable human factors involved, we recommend that our

products be tested on-the-job prior to use. All information is given in good faith but without warranty neither

expressed nor implied.

This Technical Data Sheet may already have been revised at this moment for reason such as legislation,

availability of components and newly acquired experiences. The latest and only valid version of this Technical

Data Sheet will be sent to you upon simple request or can be found on our website: www.crcind.com.

We recommend you to register on this website for this product so you will be able to receive any future updated

version automatically.

Version

:

10295 03 0101 03

Date

:

25 september 2003

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ja sam prosle godine u ovo vreme imao prilicno potrosene lancanike i lanac i racunao sam da po povratku iz Umaga ih zamenim.....medjutim u nedostatku, volje ( para ) a nije bilo jos potrebe napravio sam u toku sezone jo oko 10000 km  i nisam ih jos zamenio i dalje ih vozim..

 

Kljucna stvar je sto je toliko poziveo je sto sam ga mazao na recimo 200km..stalno je bio vlazan, nisam ga ni jednom celog cistio, ali sam ga izduvavao mocnim kopresorom a prskam ga sva dva spreja, imam centralne nogare i vrtim mu tocak i sibam ga sa dva spreja..imam neki koji je bistar i prilicno je redak..znaci njega basss surim..i onda sve to predjem silikonskim...i to je to....a taj bistri sam kupio u nekoj radnji za 250 dinara i uzeo sam 4 komada.....

 

Inace pre dva dana su mi stiglii lancanici i DIDov lanac do 80 konja to sve izadje 116E    Nisam ih zamenio jer za 7 dana treba da stigne Anakiee i onda kada stavim Anakiee onda zamenim i lacanike i lanac....u onda sam ja prijatelji moji spreman za celu sezonu, nikakvih radova vise nemam i potpuno sam spreman da krenem gde god hocu......naravno prvo u Umag..))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Znaci DID lanac a lancanici made in Tajland sto je sasvim ok...bitno ja da je lanac kvalitetan, lancanike svi mogu da naprave dobre.....

 

 

520/114  vm  do 75 konja    87 eur

zupčanik  od 16 zuba  11 eur

lančanik od 42 zuba 18 eur

 

Inace nas kolega na sajtu Bera mi je ponudio kad je video da hocu da kupim i decko mi je nabavio i poslao na kucnu adresu, cekao sam desetak dana...ako ti treba broj poslacu ti na PP pa mozes mu se obratiti...meni je cena sasvim OK.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Da li je neko kupovao skoro i gde KEROZIN? Na kutiji novog DID lanca stoji da se njihovi lanci peru kerozinom ili specijalnim sprejevima ali gde naci kerozin, da li ga jos ima na navedenim pumpama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Da li je neko kupovao skoro i gde KEROZIN? Na kutiji novog DID lanca stoji da se njihovi lanci peru kerozinom ili specijalnim sprejevima ali gde naci kerozin, da li ga jos ima na navedenim pumpama?

 

Mnogo puta rečeno u xy tema:

 

engleski jezik = kerozin

srpski jezik = petrolej, gas za laNpe, itd-itb-itt  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

ako je baš tako samo još da proverimo cenu petroleja jer je kerozin 184 din/lit. na benzinskoj u Pop Lukinoj - što je koliko i neki manje firmiran sprej za čišćenje lanaca i kočionih diskova ??? :-\

 

 

 

 

 

čuj avioni letu na petroleum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja