Jump to content

Moto Zajednica

Odrzavanje pogonskog lanca, zamena lanca i lancanika.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

jel bi bilo pametno da ostavim stari zadnji lancanik koji mi je dobar,a da uzmem nov lanac i prednji lancanik manji planiram za 2 zuba,a pozadi bi ostavio isti..iskreno,ne bi bacao 3000 za zadnji lancanik ako vec ovaj mogu iskoristit,ako nece da mi pravi neke probleme,da mi sjebe lanac i tako to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Slucajno sam naleteo na ovaj "F70" sprej za podmazivanje lanaca, velicina 400ml,  Italijanske proizvodnje a cena mu je primamljivih 570 dinara, pa resih da probam, bice danas detaljno pranje lanca, pa cu da ga naprskam ovim.

 


 

20190920_120753.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Kako su mogli da napišu na odbija prašinu? Naprskaj malo na 2 prsta, pa vidi sam da li liči na nešto što može da odbija prašinu...

Inače ima ovih jeftinih sprejeva anonimnih proizvođača u Lidlu i Kit k. Čak mislim da su sa jedne strane bolji od Motula jer su manje lepljivi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

pa poenta je da lepi a ne da leti sa lanca,ali da lepi samo za lanac i to kad ispari razredjivač iz spreja .Kad se osuši nesme da lepi prašinu ili tek neznatno . To upravo radi motul i zato je najbolji,plus što je road plus i factori line ful sintertičko mazivo.

Oni koji imaju ideju da je bolje da ne lepi treba da kupe one sprejeve koj su uljani pa bacaju svugde okolo ili mast  koja je isto u spreju ali je neke lagane specifikacije NGRI 0 ili manje .Onda bolje kupite Mast litijumsku,kalcijum,aluminijum ili nešto slično za par stotona dinara kila.To je višestruko jeftinije nego da to isto platite u spreju,a ako je lagana lanac će je sam razvući kolko treba.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Nema boljeg podmazivaca lanca od Motula C4 factory line . Po dužini trajanja podmazivanja , rasipanju i lakoci skidanja . Vredi svaki dinar . Jedan sprej traje sa lakoćom oko 6000km + ako se stekate na 6000 km za 1800 din onda ne vredi komentarisati ....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Do skoro sam koristio Motulov C2+ sprej... Katastrofa neopisana... Lanac je toliko ulepljen da mi prosto pripadne muka kada moram da ga čistim. Neko je gore napisao da mast posle ˝sušenja˝više nije lepljiva...jest malo morgen... Lepi se kao žvaka kad god da ga dotakneš. 

Prešao sam na Ipon Road sprej. Lepše se nanosi od Motula, nije uopšte toliko lepljiv (posle sušenja), lanac je lepo podmazan i mnogo lakše se pere (kad treba) sa lanca nego Motul. Za sada sam zadovoljan sa Iponom. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Evo i ja da pohvalim Ipone. Ne razbacuje ga lanac, bočna strana motora iznad lanca je čista. Dok sam koristio Motul i tablica mi je bila uflekana.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Što se čišćenja/pranja lanca tiče, Motul sprej se najlakše čisti onim njihovim sredstvom za čišćenje, isto Motul. Tim kad se naprska skida se mazivo baš lagano. Sve ostalo je prilično mučenje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Evo prvih utisaka o "F70" spreju za lance

Nisam bas zadovoljan, ali realno, kolko para tolko muzike, bar u ovom slucaju.

Nije dovoljno lepljiv pa ga vise i pre razbacuje sa lanca okolo, tako da u poredjenju sa klasicnim moto-sprejem, treba podmazivati manje ali cesce.


Dobra strana mu je da je tecniji i bolje prodire, i lakse se cisti lanac od njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Da li je neko probao sa ovim da ocisti-podmaze lanac? Malo bih prao motor i sredjivao lanac ali nisam kuci,a ovo sam jedino nasao u tazbini posto je tast bio lovac.

a9b8c451-24b4-4530-aa60-3e164c643484.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850
pre 15 minuta, lestra je napisao:

Da li je neko probao sa ovim da ocisti-podmaze lanac? Malo bih prao motor i sredjivao lanac ali nisam kuci,a ovo sam jedino nasao u tazbini posto je tast bio lovac.

a9b8c451-24b4-4530-aa60-3e164c643484.jpg

Od ponudjenih modela ja sam za Smederevku:cirka1:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Nego, drugovi, da ja upitam nešto - postoji li neki način za čišćenje lanca od korozije koja se javlja na bočnim stranama karika? Malo sam zapustio svoj lanac, i uhvatila se korozija na bočnim stranama. Mehanički je lanac okej, redovno je podmazivan i čišćen, ali mi je jednom promaklo da ga posle jedne vlažne vožnje očistim pa se nahvatala korozija, i vremenom mi se čini kao da se to malo po malo širi. Lanac ima 14000km, nije istegnut i nema naznaka da su O-ringovi oštećeni, odnosno trebalo bi da je još uvek dobar za vožnju, ali mi je malo ružan na oko. Nije da mi je previše bitno to, ali ako postoji način da se to makar malo poboljša, ja bih isprobao to u ovim momentima dokolice. :) Hvala unapred na savetima, ako ih imate, a ja ću svakako da prelistam ovu temu od početka, a i da pretražim forum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako je spojen "brzom spojkom" raskacis i ubacis u flasu od 2L (plasticnu), za njim nalijes 1L ATF ulja... 

Ostavis da prenoci pa sve to prospes u neku kanticu rasecenu, cetkicom za zube ga istrljas dooobro.

Operes naftom, obrises i montiras na motor, podmazes :D

Korozija je vec stetu napravila, zastitni sloj na lancu je ostecen, jedini je lek da ga odrzavas masnim.

Ako ga sa motora (lanac) ne mozes skinuti, zastiti sve kartonima, istrljaj dooobro ATF-om, iisperi naftom, obrisi i zamasti :D

 

(ATF ima dobre deterdzente u svom sastavu inhibitore korozije takodje, lepo cisti i ne napada gumice agresivno)

Pozdrav Nenad.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

cao kolege, treba mi savet.

 

Na lancu fali mi fali jedan o-ring, a jos dosta o-ringova je u losem stanju (razlistali se). Lanac nije rastegnut, na prvom podeoku posle sredine je trenutno, nije rdjav.

 

Pitanje je sledeće: da li menjati lanac? Da li mora i lancanici da se promene u istom mahu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

 

Teraš sve dok ne pokaže da koče segmenti i dok se ne istegli-verovatno nejednako .Prw toga kupiš lanac,što pre a proveriš lančanike vizuelno ,naročito prednji .Ako nisu nešto mnogo prešli sigurno može još jedan lanac da izdrže.

Ako su ti iole sumnjivi kupiš jt lanac jet on je jeftiniji i izdržaće sigurno još jedne lamčanike.

Nekada su gumice popuštale tako da se to vizuelno nije videlo ali je prljavština ulazila i sjebavala lanac.Izgleda da se kvalitet gumica pokvario i gume su tvrdje,pucaju i ispadaju.

 

NBapiši koji je bandit i godište,možda ja imam lanac

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Menjaj drug, nije 100 dukata, cim gumice nema ili su ostecene lanac je unutra suv! Mora da je vreo posle voznje.

Menjas u kompletu, da se podjednako trose.

To sto skines posalji meni, nemoj bacati, da ti napravim lep satic za garazu.

 

P.s. Do zamene obilnije ga podmazuj zbog stanja.

 

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja