Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600R

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Dihtunge po uzorku proizvodi i firma Zaptivač iz Bačkog Jarka.Ja sm ih koristio mnogo puta,bez problema.Neki put se desilo da ima netačnosti u obliku,ali su bez reči napravili drugi.Imam ovde neki broj 021847513 a možeš pogledati i na www.zaptivac.com

 

Mirko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Klingerit ti je samo sa zaptivanje dekla ili eventualno zaptivanje spoja cilindra i bloka motora !

 

Dihtung glave radis ili kupujes i mora da ima metalni prsten pored debelog klingerita :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Smed Palanka
  • Motocikl: Gilera Runner

063263260 Dragan Lazic.Obavezno pitaj za cenu jer ume da se pavi lud i da nabija neke cene ponekad.Javi se ako budes dolazio 062424816 Goran0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2842 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Još nisam uspeo da nadjem broj ovog iz Mladenovca. Ali, tražim i dalje! :zdravo:

 

Ove ventile i celu glavu sam ti napisao kome da pošalješ. :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Obavezno naruci lanac bregaste, kod tog motora se menja na 20.000 km, taj koji je na motoru je sigurno istegljen. Da sam na tvom mestu promenio bi i karike kad ga vec otvaram, nisu skupe (60e original Honda) i onda si miran duze vreme.

 

Imao sam dosta delova za taj motor (sve sto ti treba), ali sam isprodavao prosle godine. Ostali su samo srafovi koji stezu cilindar, pa ako ti zatreba, cekaju te :)

Kad budes stezao glavu, obavezno kilo kljucem, lako oblajznu navoji, a stezu se na malu kilazu (2 kg ako se dobro secam) ili bez kilo kljuca, al' osecajno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

N fotki se nevidi šta je sa španerom? jel pukla opruga?

 

Ne vidi se lepo , al nedostaje vrh na samom španeru..jedno 5 mm 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Obavezno naruci lanac bregaste, kod tog motora se menja na 20.000 km, taj koji je na motoru je sigurno istegljen. Da sam na tvom mestu promenio bi i karike kad ga vec otvaram, nisu skupe (60e original Honda) i onda si miran duze vreme.

 

Imao sam dosta delova za taj motor (sve sto ti treba), ali sam isprodavao prosle godine. Ostali su samo srafovi koji stezu cilindar, pa ako ti zatreba, cekaju te :)

Kad budes stezao glavu, obavezno kilo kljucem, lako oblajznu navoji, a stezu se na malu kilazu (2 kg ako se dobro secam) ili bez kilo kljuca, al' osecajno :D

 

Hvala Aco...potrudiću se da zamenim sve što mogu da priuštim u ovom trenutku, i ako nije neophodno, a radi se o potrošnim delovima.

 

Upravo sam slikao i ostatak motora koji ću da radim (bogu hvala na mojoj STeneri 1lol.gif)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Krenuvši od izduva koji je prethodni vlasnik maznuo jadnom Spajdermanu...pa ostalo ..obrtaljka, žmigavci, nosač rezervoara, gripovi, lanac , lančanici.... ima tu posla....mada sam većinu već iz hobija odradio, za sada mi je agregat ipak prioritet 0takoje.gif<br style="font-size: 9pt;">img2013033000308.jpg

 

 

img2013033000307.jpgimg2013033000304.jpgimg2013033000313.jpgimg2013033000311.jpgimg2013033000315.jpgimg2013033000317.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

9F5D6209-313F-E643-B31A-3BAC93F2DD90_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

Evo našao sam na brzinu par komada,mislim da tvom ništa ne fali? Uporedi fotke. Tu može biti oštećena osovina,pa proklizava jednosmerni ležaj. Ako te baš ne svrbe pare,treba probušiti na glavi,iza španera rupu,i u njoj navoj m 6 tako da šraf upire u unutrašnji deo kifle na španeru,i rešio si ga za sva vremena!

Mirko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Ja sm i menjao mnogo puta muterijama,a stare ne bacam,zlu ne trebalo,i uvek sam razmišljo o toj prepravci,ali nije izvodljivo dok se ne skine glava,ako budeš to radio,slikaj i zapiši mere! Montaža opruge me je dosta mučila dok nisam video ovaj fazon na you tube,evo linka!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Odlican fazon, steta sto nisam gledao ovaj snimak pre 2 godine, nego sam se mucio sa postavljanjem spanera.Obavezno naruci original filter za vazduh i naulji ga, meni se motor stalno gasio i zezao dok nisam provalio da je filter vazduha neki budzen. Kad sam stavio original, vise mi nije zezao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Vlado,

 

Motor baš, baš jako pohaban... Da ne koristim pogrdniji izraz.

 

Ja se ne bih usudio tako da pratim zbivanja :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Vlado,

 

Motor baš, baš jako pohaban... Da ne koristim pogrdniji izraz.

 

Ja se ne bih usudio tako da pratim zbivanja :Mina:

 

Veruj mi, iznenadićeš se kad budeš video slike posle sređivanja.... a uredno vodim i troškovnik 0takoje.gif

 

A opet , tu je moja STenera, nje se ne odričem...živi bili pa videli 1moto3.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Pa sto ne vices :) . Zovi za lanac, spaner, karike.... :zvizduk: Imam svasta na stanju :moto3:

 

 

 

Pa daj onda sve...1lol.gif..inače znam šta si mi rekao kad smo pili kafu,

nego ne htedoh da te smaram ipak si se takmičio po stranim zemljama ...0takoje.gif

 

Zovem te uskoro 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja