Jump to content

Moto Zajednica

KUPUJEM AUTO tj.MINI VAN

Recommended Posts

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Kupio sam novog ljubimca .

 

Konacna odluka je spala na Picaso . Probao Zafiru i Picaso i ipak mi je Citroen bolje lego . Udobniji je dosta je prostraniji nazad za klince od Zafire a i po meni moderniji unutra . Nekom je taj auto ruzan ali meni je toliko ruzan da sam se odmah zaljubio u njega . Na zalost nisam mogo da nadjem ni jedan dobar primerak Zafire a i Picasa kod nas pa sam onda uzeo auto od prijatelja iz Svajcarske .

Danas sam isao da ga preuzmem sa carine i voznja od 400 km mi je legla samo tako .

 

Evo neke slicice kako zuto izgleda . Inace kilometraza je 209000 a motor 1.8 benzinac 16v a 2001-o god.. Ugradicu i plin ovih dana pa ce voznja da bude dosta jeftinija od dizela .

 

77791501.jpg

45430369.jpg

82078824.jpg

sdc11543o.jpg

sdc11546n.jpg

sdc11547x.jpg

sdc11551.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

Lep autic, ako nije tajna koliko te izaso sa carinom i registracijom...poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Hvala ljudi .

 

Izaso me oko 2450 i jos da ga registrujem . Nisam iso na to da prodjem jeftino nego da kupim dobar auto i da me sluzi bar trecinu kao sto me sluzio c5 bicu i prezadovoljan .

Imam servisnu knjizicu i sve racune sto je do sad radjeno tako da sam miran u svakom pogledu sa mehanicke strane .

 

Namerno nisam hteo da upim sa fabrickim plinom jer je katastrofa da to predje kod nas kako treba . Niko u Srbiji nije hteo da upise u carinskoj da ima plina jer je bila skuplja carina . POdizu autu cenu sto ima plin a mozes da ga bacis jer ni za jedan deo nemas ni papir ni homologaciju . STRASNO .

 

Zato cu lepo da ugradim za neki dan i miran sam .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Neka je sa srecom Drazo!

 

Sve automobile koje si prodavao do sada (nisan,c5) ,su bili vise nego fenomenalni i ekstra povoljni,jedino mi nije odgovarala kubikaza.Mislio sam se u sebi,ajde Drazo kupi neki auto koji ce i meni odgovarati kada ga prodajes,i EVO GA :moto3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Trenutno mu radim dubinsko pranje.Ako si zainteresovan javi sve je danas na prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Xaxa,dobar si.Lepo ga ti sredi pa ga pocetkom naredne godine stavi u oglase.I ja sacekam par dana da lepo spustis cenu i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Nema za ovo spustanje cene.Moze samo gore da bude.Plin je oko 400 i nesto evra pa jos atest ce da oxe u 3000 . Ma salim se retko prodajem auto kad ga nadjem u extra stanju .Proslog sam vozio 6 godina.Samo da sluzi lepo i ne menjam ja to.Vise volim neki dobar motor nego skupa kola .I u ova se posluzim isto kao i u ona od 10 000 evra .Samo sto nisam faca jer ne vozim Audi Bmw Mercedes ali od toga ne patim pa me bas briga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Pozdrav drugari,

 

Drazo nadam se da se ne ljutis sto ti temu vracam iz "mrtvih" i koristim je za sopstvene potrebe :moto3:

 

Polako se bacam u potragu za odgovarajucim automobilom i u naj-uzi izbor mi upravo spadaju Zafira i Picaso.Znam da su misko_kolo i Draza svezi vlasnici istih pa bih mi znacila Vasa isksutva.Naravno isksutva i znanje o pomenutim modelima i ostalih forumasa je dobro-doslo.

 

Zanima me sledece:

 

-prednosti benzinaca sa plinom u odnosu na dizel motore (najvise me zanima 1.8+plin vs dizel 2.0)

 

-potrosnja (benzin,gas,dizel)

 

-troskovi odrzavanja,mane i skupo odrzavanje(pumpe,plivajuci...)

 

-1.6+plin

 

Hvala unapred na odgovorima :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Evo ja da kazem nesto a mozda se kolega sa zafirom nece sloziti . Kuoio sam picassa je zafiru nisam mogo da nadjem za tu cenu sa originalnom kilometrazom . To je kao prvo . Kao drugo voznja ne moze da se poredi . Picasso vozi kao ladja i neoseca neravninr kao zafira . Sto se tice plina planiram da ugradim jer je voznja jeftinija i skoro je duplo . Sto se tice dizela neces naci ni jedan ali ni jedan primerak kome nije vracena kilometraza . Pitaj sta pise ucarinskoj i to ti je to zagarantovano . Sto se tice benzina ili dizela po mome benzinac jer voznju mozes da svedes na dosta jeftiniju u odnosu na dizela . E sad Picsso ili Zafira to moras sam da odlucis . Picasso je dosta moderniji od Zafire jer ki je voznja u Zafiri isfo kao i u Astri .

 

Iskreno ja sam se zeznuo sa Picassom jedino sto ne mogu da je natovarim kao covek jer je meka i legne samo tako . Planiram verovatno kupovinu drugog auta za poso pa ce ovaj mozda u oglase . Tako ako si zainteresovan i odlucis sd za Picassa javi se mozda i resim da ga prodam . Auto je kompletan i extra utegnut i veruj mi ni jedan nisam naso ovde u takvom stanju pa sam se zato odlucio za auto iz inostranstva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Hvala Drazo na odgororu.Na prvom mestu mi je zafira.ali u ovom trenutku sam otvoren za sve ponude.E sada,sto se tice mekoce,da li je to samo sa tvojim slucaj ili su svi takvi?Pitam jer i meni treba tovarna mazga za posao sa knjigama...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Evo ovako. Ja do sada prešao oko 2000 i utisci su mi:

-mesta ima ihahaaa :D ;

-ona dva sedišta u podu su neverovatno dobra stvar, ne smetaju ničemu (jer je pod ravan) a kad ti ustrebaju - tu su za sekund bez da zauzimaju prostor u garaži ili negde drugde;

-zadnja klupa je na klizačima,tako da se skroz priljubi uz prednja sedišta, a može da se bira između spuštanja naslona i podizanja sedalnog dela;

-što se tiče vožnje, malo je krući auto kao i svi Opeli ali daleko od toga da je neudoban. Još kad se malo natovari - samo "pliva" :aha: ;

-posle 3000 obrtaja vuče kao lokomotiva, do 3000 malo je lenj;

-veliki servis (zupčasti, pk, vodena pumpa, filteri vazduha, klime i ulja, ulje, semering bregaste i još neke sitnice) sa rukama oko 20000 u Opel servisu "Ristić" u Beogradu;

-potrošnja plina po Beogradu oko 12,5-13 litara. Pri tom ja nisam neki nežan gradski vozač. Na otvorenom oko 10. Boca od 48 litara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ako ti treba tovarna mazga onda Zafira . Nema sta moze da ponese mnogo vise od Picassa . Tu sam se i zaznuo . Ali sa druge strane nisam imao toliko novca da dodam jer je Zafira i skuplja pogotovu sa nekom realnoom kilometrazom .

 

Meni je potrosnja po gradu malo manje od 10 a na otvorenom oko 6.5 pa na gore zavisi od voznje .

 

Na berlingu sa istim motorom sam ugradio plin , nisam zalio novca a takodje mi je plin trosio za litar manje od benzina .

 

Po mome ipak Zafira jer neznam koliko je to tesko sto vozis . Ipak kod mene su gajbe u pitanju tako da ce da dodje zamena za neki manji kombi kao WV t4 ili nesto slicno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

bravo pravi izbor ovaj autoje udobniji od zafire duplo i prijatniji iznutra ja imam inače grand voyager 3.8 4x4 pa ako treba nešto veće da se ponese vi vičite :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Pozdrav drugari,

 

Drazo nadam se da se ne ljutis sto ti temu vracam iz "mrtvih" i koristim je za sopstvene potrebe :moto3:

 

Polako se bacam u potragu za odgovarajucim automobilom i u naj-uzi izbor mi upravo spadaju Zafira i Picaso.Znam da su misko_kolo i Draza svezi vlasnici istih pa bih mi znacila Vasa isksutva.Naravno isksutva i znanje o pomenutim modelima i ostalih forumasa je dobro-doslo.

 

Zanima me sledece:

 

-prednosti benzinaca sa plinom u odnosu na dizel motore (najvise me zanima 1.8+plin vs dizel 2.0)

 

-potrosnja (benzin,gas,dizel)

 

-troskovi odrzavanja,mane i skupo odrzavanje(pumpe,plivajuci...)

 

-1.6+plin

 

Hvala unapred na odgovorima :takoje:

 

 

Auto kupljen,Fiat Marea karavan,1.9 jtd,ja zadovoljan :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja