Jump to content

Moto Zajednica

WAZE social GPS maps & traffic

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Evo jednog vrlo korisnog programa za Android telefone, koji sam otkrio, pa rekoh da podelim sa vama.

 

WAZE je aplikacija koja služi za navigaciju, a osmišljena je kao socijalna mreža, tako da je opis "navigacija" nedovoljan odnosno delimičan. Pošto je ova aplikacija tzv. "Open source", apdejtovanje je takoreći svakodnevno, odnosno prvi korisnik koji primeti neku novost na nekom putu, može(ako hoće) da je ucrta na mapu i tako obavesti ostale korisnike o na pr. novom putu ili mostu(za takve aktivnosti se dobijaju nekakvi poeni, sa kojima se nešto radi, još se nisam pozabavio time).

 

Takođe, gužve i zastoji u saobraćaju se objavljuju trenutno od strane samih korisnika aplikacije. Međutim i sam program je u stanju da detektuje usporeno kretanje u nekom delu grada na osnovu prosečne brzine kretanja, korisnika ove aplikacije, koji se kreću tim krajem.

 

Ovo je sigurno najbrže rastuća zajednica u svetu saobraćaja, u našem delu sveta je još u povoju, ali utisak je da će poprilično pomrsiti konce raznim skupim "navigatorima".

 

Uživajte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Opis deluje izuzetno zanimljivo i ako je inicijalna podrska mapama upotrebljiva,

verujem da ce i ovde doziveti brzu ekspanziju korisnika.

 

Ima i verzija za IOS, idem da skinem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 86 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: @RD-04

prvi korisnik koji primeti neku novost na nekom putu, može(ako hoće) da je ucrta na mapu

 

Sad kad krenu zezatori da crtaju auto puteve po šumama i njivama 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Pa ne verujem, ista takva mogucnost postoji i u slucaju Wikipedije, pa se jos nije nasao ni jedan pametnjakovic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: paracin
  • Motocikl: aprilia rs 125

pa koliko sam ja shvatio poenta je da se unapredi putovanje a ne unazadi i da se poveca uzivanje a ne smanji dozivljaj uzivanja konkretno mislim na ove autoputeve po njivama i sumama a mozda i ne razmisljaju svi ko ja 0stabre.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Ne mozes da crtas puteve gde god hoces vec samo tamo gde prodjes sa ukljucenim programom. U pocetku ti je dozvoljeno da editujes mapu do 1km u sirinu u odnosu na svoju putanju a kasnije, kako ti raste rejting to se povecava.

E, sad ako si dovoljno zaludan da ides po sumama i njivama samo da bi napakosio nekom, izvoli. Svejedno ce brzo stici report o pogresnom putu pa ce to neki drugi clan popraviti.

 

Ako neko koristi Waze, ja sam napravio grupu BJBikers pa se pridruzite. Nije mi bas jasno cemu sluze te grupe osim za chat ali eto, da nas ima i tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Ako nemas paket sa besplatnim protokom, nemoj. Trazi stalan pristup netu.

Moze da radi i offline ali onda nema dojava vec radi samo kao navigacija. Za nase prostore jos uvek ima boljih programa samo za navigaciju.

Glavna prednost ovoga je taj "community" deo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Imam neograničen net, ne brini :) Već mi sve više liči na navigaciju za dokone - te grupe korisnika, pa međusobna komunikacija, pa gde se ko iz grupe nalazi (kao Latitude)...Nemam ja vremena za ovo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

A live dojave o zagusenjima u saobracaju, policijskim punktovima, radovima.... ?

To nema u drugim navigacijama ako nemas TMC koji kod nas ionako ne radi. Niko te ne tera na chat i u grupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Meni je ok ova zezancija, pa i taj "community" deo.

 

A, i ona fora sa ucrtavanjem puteva, koje si prosao i tako. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja