Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Thundercat zapekle svećice

Recommended Posts

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Pozz društvo, krenem danas da upalim motor, inače sam prvi put u istoriji izvadio akumulator i nisam na svakih nedelju dana upalio da radi po 10ak minuta....

Kad u međutim, prelio mi i ovako loše svećice koje su spremne za zamenu... Hajde nema veze... Izvadiću sveće i staviti druge,... kad ne lezi vraže, svećice zapekle a prilaza nikako... e sada društvo jel ko imao sličan problem sa ovim motorićem? Jel treba neki specijalni ključ ili ću po svoj prilici morati da skidam oklope i hladnjak :( jer sam se inicijelno nadao da je sve prilazno je ćorak... sve se vidi ali prostora za rad nema ni milimetra :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja za yzf 750 sam napravio poseban cevasti kljuc jer su svecice jako duboko u glavi.....posto je motor bez oklopa,samo otkacim hladnjak i spustim ga bez da raskacinjem creva i ispustam antifriz...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

@ BIshke... I ja sam milsio da je od gore ali nema šanse jer je blok tako ukošen da je vrat rama iznad skidanje rezervoara, airbox-a , bobina i još čuda muda ne rešava stvar.... nažalost, ili hladnjak i sve što je od napred ili neki specijali ključ :( sve mi se čini :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Jedino što mrzim kod "oklopnjaka" je baš ta zamena svećica pola motora rasturiš dok ne dođeš do njih. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

ubistvo !

 

Mada ja na mom KLX-u isto moram da skinem rezervoar,ali to je sve na 5, 6 srafova koje poskidas gedorom i cao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Jedino što mrzim kod "oklopnjaka" je baš ta zamena svećica pola motora rasturiš dok ne dođeš do njih. <_<

Pa kad ne znas da se zabavljas! :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Ja prosto volim 4 u red ili 2 i 4 u V, oklope, zvuk, potezanje, kočenje, položaj sedenje na na tom tipu motora, ležanje po krivinama i brzinu na pravcima.. prosto kada bih trebao da objasnim zašto to volim ... to bi bilo kao da treba da objasnim zašto mi se neka devojka sviđa....

tako je i održavanje tih motora kao veza sa devojkom ... uvek ima neka kvakica gde se ista pokazume malo ćudljivom ali se problem reši....

 

Što mi je davnih dana rekao naš prijatelj Sstruja nakon što sam ga pitao odakle mu živaca da se drnda sa nekim BMW-om iz (misilim) sredine prošloga veka : "Svaka budala ima svoje veselje."

 

No ovo je sve sada off topic, hajdemo na rešavanje problema a ne debatu šta je i zašto bolje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Да ли је добро мазати навоје свећица бакарном машћу да би се избегле овакве ситуације?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

svećice čudom zamenjene bez zalomljavanja ... sada sam u novom problemu i treba mi service manual da raskupusam i ušetlujem karburatore... ako ima neko ili zna gde da skinem molim vas ili pošaljite na pp ili oklačite link...

Unapred zahvalan Grof

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

ubistvo !

 

Mada ja na mom KLX-u isto moram da skinem rezervoar,ali to je sve na 5, 6 srafova koje poskidas gedorom i cao....

Na ktm jednostavno sacekas da se sama izvrne :nanana:

 

Grofe ne kupusaj ih bez preciznog alata :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja