Jump to content

Moto Zajednica

Ohridsko jezero

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

preporuke za hranu (dobri riblji restorani itd)

 

Belvedere, cim izadjes sa parkinga na jezero, sa leve strane... Ciganski ramstek, u povrcu... Nejbolji koji sam jeo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

Nama su makedonske kolege preporucile put Tetovo - Gostivar - Mavrovo - Ohrid...

 

Tetovo, Gostivar... Staniste vehabija, Al Kaide i najzadrtijih siptara... Nekako mi se ne mili taj pravac... Iako je, verovatno kraci. Uvek sam isao preko Velesa/Prilepa/Bitolja, ima zanimljivih deonica kroz kanjon i planinskih deonica... posle prema Prilepu i Bitolju je sve ravno (i prilicno smorno)... Radili su put ovih proslih godina, ranije je bio prilicno los. Jos uvek je vrlo los asfalt pri povratku, posebno deonica Veles - Skoplje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

Nama su makedonske kolege preporucile put Tetovo - Gostivar - Mavrovo - Ohrid...

 

Tetovo, Gostivar... Staniste vehabija, Al Kaide i najzadrtijih siptara... Nekako mi se ne mili taj pravac... Iako je, verovatno kraci. Uvek sam isao preko Velesa/Prilepa/Bitolja, ima zanimljivih deonica kroz kanjon i planinskih deonica... posle prema Prilepu i Bitolju je sve ravno (i prilicno smorno)... Radili su put ovih proslih godina, ranije je bio prilicno los. Jos uvek je vrlo los asfalt pri povratku, posebno deonica Veles - Skoplje...

 

Daleko od toga da ne razumem ovakvo razmisljanje, ali da sam opterecivao svoje misli takvim stvarima, verovatno nikad ne bih ni seo na motor usled svih (objektivno receno) opasnosti koje voznja motora nosi sa sobom... Trudim se da razmisljam pozitivno i uzivam u zivotu, al to je sad vec stvar filozofije, pa da ne idemo u off... :) U svakom slucaju, oba puta su interesantna, pa ko kako voli... Inace, imali smo utisak da su nas na pumpi cudno gledali, ali smo se trudili da ne obracamo paznju, i ipak stojim pri tome da je taj deo puta izuzetno lep, i ponovo bih isao tuda... 1moto3.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Nama su makedonske kolege preporucile put Tetovo - Gostivar - Mavrovo - Ohrid...

 

Tetovo, Gostivar... Staniste vehabija, Al Kaide i najzadrtijih siptara... Nekako mi se ne mili taj pravac... Iako je, verovatno kraci. Uvek sam isao preko Velesa/Prilepa/Bitolja, ima zanimljivih deonica kroz kanjon i planinskih deonica... posle prema Prilepu i Bitolju je sve ravno (i prilicno smorno)... Radili su put ovih proslih godina, ranije je bio prilicno los. Jos uvek je vrlo los asfalt pri povratku, posebno deonica Veles - Skoplje...

 

Daleko od toga da ne razumem ovakvo razmisljanje, ali da sam opterecivao svoje misli takvim stvarima, verovatno nikad ne bih ni seo na motor usled svih (objektivno receno) opasnosti koje voznja motora nosi sa sobom... Trudim se da razmisljam pozitivno i uzivam u zivotu, al to je sad vec stvar filozofije, pa da ne idemo u off... :) U svakom slucaju, oba puta su interesantna, pa ko kako voli... Inace, imali smo utisak da su nas na pumpi cudno gledali, ali smo se trudili da ne obracamo paznju, i ipak stojim pri tome da je taj deo puta izuzetno lep, i ponovo bih isao tuda... 1moto3.gif

 

Kakve bre vehabije, Al Kaida...vozite se bez predrasuda...idite i u Albaniju, nema promašaja... jesmo li bajkeri ili ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

 

Kakve bre vehabije, Al Kaida...vozite se bez predrasuda...idite i u Albaniju, nema promašaja... jesmo li bajkeri ili ...

 

Jesmo li bajkeri, nismo li bajkeri... Nebitno. Dao sam komentar na osnovu komentara Makedonaca koje poznajem, i na osnovu i skorasnjih sukoba u Makedoniji, jer ko se cuva, i Bog ga cuva. Ne srljam po svaku cenu, racunajuci da sam bajker, a ne neka p*cka... Cisto moj stav, ne mora niko da ga shvata/prihvata/postuje.

 

Istina, kazu da je put kvalitetniji tim pravcem, nisam isao, ali sam preko Velesa isao X puta u poslednje 3 godine... Preko Velesa i nije nesto interesantno, posle kanjona prilicno monotono, sve do Ohrida...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Kao sto ti vec neko napisa obavezno do Prespanskog jezera, ja isao kolima zelja motorom...sta da pisem pogledaj

 

IMG_5619.jpg

 

IMG_5620.jpg

 

 

i evo jedne panorame pogledaj u full screen-u (paznja velika 4mb i 13273 x 2161pix) levo i prekoputa je Albanija...

post-7456-0-15648900-1363886553_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Kakve bre vehabije, Al Kaida...vozite se bez predrasuda...idite i u Albaniju, nema promašaja... jesmo li bajkeri ili ...

 

Jesmo li bajkeri, nismo li bajkeri... Nebitno. Dao sam komentar na osnovu komentara Makedonaca koje poznajem, i na osnovu i skorasnjih sukoba u Makedoniji, jer ko se cuva, i Bog ga cuva. Ne srljam po svaku cenu, racunajuci da sam bajker, a ne neka p*cka... Cisto moj stav, ne mora niko da ga shvata/prihvata/postuje.

 

Istina, kazu da je put kvalitetniji tim pravcem, nisam isao, ali sam preko Velesa isao X puta u poslednje 3 godine... Preko Velesa i nije nesto interesantno, posle kanjona prilicno monotono, sve do Ohrida...

 

Ne zameri mi , ali nisi me razumeo...

O ovome ti i pričam..ako ti neko kaže da je tamo troglava aždaja, ti nećeš da odeš, jer veruješ ljudima...a šta ako ti ljudi imaju predrasude i loše mišljenje o drugoj nacionalnosti i neku staru netrpeljivost (kao što jeste tako).

Ja sam ti dao informaciju iz prve ruke, jer smo bili i vozili tuda. U Makedoniji nema šanse da imaš problem ako ga ne tražiš.

A Albaniju je prošlo pola foruma i tek tamo nije bilo problema.

Poenta je prođeš, vidiš i preneseš utiske i savete, a ne mišljenje nekoga koga poznaješ , ko živi tamo i ima svoje subjektivno mišljenje i naravno mrzi što mu je komšija albanac.

 

Rečenice "jesmo li bajkeri ili ..." u mom slučaju ima motivacioni karakter, jer nećeš znati dok ne probaš...šta god drugi pričali

 

U svakom slučaju, vožnja tim krajevima nadahnjuje i stvara lepe uspomene .... ja je toplo preporučujem 0takoje.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Ja zivim u Gostivar vec 13 godina.Danas sam motorom bio do Ohrid preko Straza i nazad,malo je hladno na pravoju,ali nije strasno,bila je lepa voznja.Niko nece da vas dira,idite slobodno preko Gostivar za Ohrid.Ako nekom nesto treba neka me potrazi ovde,a ovo je moj mob.0038970537170.

A i da ne treba,slobodno se javite kad prolazite da popijemo po pivo,ko ne pije ima najbolji sladoled,ha,ha.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Nije sporan Gostivar. Vreme... valjda će biti lepo. Ne bih voleo da ponovo odlažem. Ovih dana ubi sneg i led, kao da je januar mesec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Od prosle godine za Makedoniju ne treba vise pasos,dovoljna je licna k. s tim sto se popunjava neki obrazac na samoj granici.

 

Izgleda da može samo nova lična(biometrijska), ona stara(papirna) valjda ne važi!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd-Skopje
  • Motocikl: Yamaha XJR 1300 Sp

Moram da se javim i demantiram ovakve dezinformacije sto se Osama Bin Ladena tice.

 

Ne znam odakle vam ovakve budalastine, ali u Makedoniji nikad se nisu pominjale niti se pojavile takve grupe.

Ni legalno ni ilegalno..ni javno ni u tajnosti.

Bio je jedan jedini pokusaj upada Pakistanaca(pre 2001) ali su zavrsili kako jesu, na zalost.

 

Znaci da ponovim!

Nikakvih Vehabija niti rodjaka Osame nema u okolini Gostivara ni Tetova, kamoli u ostalom delu.

Problema skoro i da nema u zadnjem vremenu, a rat je odavno iza.

Iskricenja poput nedavnih "protesta" i proslava tudjih zastava su samo sredstva koja se koriste politicari pre izbora ili da bi skrenuli paznju sa neke afere, kao sto se pokazalo.

 

 

Ovakvim navodima moze da poveruje samo neko cak i njemu iz nepoznatih razloga ne stavlja gorivo na pumpi u Presevu, a lampica odavno svetli.

 

Elem, zadnjih 5 godina obisli smo ja i supruga na BG table celo Cro primorje, i nismo nigde imali problema, niti mrke poglede.

Sta vise par puta nam nisu naplatili parking, vise puta jeli gratis sladoled(bas ti opaki teroristi iz okolice Tetova) i upoznali podosta divnih ljudi koji su nas gostili smokvama, prsutama i hvarskim vinom vise nego svi Cesi, Nemci i Italijani zajedno celog leta...naravno da gostevanje nije merilo dobrote coveka, ali sam gest kada te neko sa celim srcem pozove u kucu pokazuje vise nego hiljadu reci.

 

Toliko o navodnim animozitetima.

 

 

Apropo smestaja verujem da su ti kolege manje vise sve rekli, a Neim je toliko puta proveren i hvaljen da ne vidim razloga sto bi trazili dalje, osim ako ne zelite malo luksuzniji smestaj.

 

Sta jos sta jos...u principu gde i da odes u Ohridu i Strugi ne mozes da omanes, sve je lepo, a priroda je neponovljiva.

Sveti Naum je obavezan, a verujem da je i voznja Galicicom neponovljivo iskustvo.

 

Za sve one avanturistickog duha preporucio bi put preko Mavrova-Debar-Struga jer je toliko zivopisan (a put bukvalno prazan) da je voznja motorom pravo uzivanje.

Znaci Skoplje-Tetovo-Gostivar(naravno putarine bajkom se ne placaju iz prakticnih razloga) i onda malo pre prevoja Straza ima putokaz za Mavrovo-Debar i tu se skrene, digne se vizir i uziva.

Put je solidan, da ne kazem dobar jer ima poneka rupa, ali za motor je i vise nego dobar.

Klopa u Ohridu je manje vise solidna, a rostilj jedem u onim restorancicima odma na glavnom trgu(gde pise Leskovacki rostilj), a pored je i jedini ribni restoran u Ohridu koji je tu od pamtiveka.

Obavezno probajte riblju corbu, jos ako ste te srece da ima sa ikrom onda ste uboli u centar.

 

Takodje preporucio bi i obaveznu posetu cuvenom manastiru Sveti Jovan Bigorski(posle Mavrovo prema Debar).

 

Pozdrav i ugodan boravak i srecan put!

 

Evo i moj telefon, pa ukoliko vam zatreba bilo sta dok ste u Skoplju, nazovite slobodno i u toku noci..78 562030.

Btw u Skoplju ima nekoliko kafica za bikere.

 

Jedan je Van Gog u blizini gradskog parka(vidi se stadion) a drugi je Saloon takodje u centru grada odma do dramskog pozorista.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Ništa.

 

Nisam otputovao za praznik na Ohrid, umesto toga vozio neke kraće ture.

 

Nadam se u toku leta, ako bude prilike, svakako ću posetiti Ohrid

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Za paznike sam vozio preko Mavrova i Debra za Ohrid, Vikos, Zagori, Janina, Meteori...Klopao, točio gorivo, pričao sa svima...i dalje imam 120 kg :zvizduk: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Kaže konobar meni i kumu "Ja za ovolike godine kolioko radim nisam video da ljudi mogu toliko da pojedu." :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Само сте ниски, нисте широки. :oda2:

Шалу на страну, мислим да сам за ову тему добрано позван да говорим.

Од 2007. љетујем сваке године на Охриду. Испочетка сам организовао друштво из Србије/Српске да иду са мном, али је сваки пут била мука скупити људе. Све до 2010. док послом нисам отишао у Охрид. Од тада, два-три до четири пута годишње идем тамо и увијек са Македонцима. У Скопљу ми живи један од најбољих пријатеља, а Охрид је тек посебна прича. Тргом не могу да прођем мирно, колико људи сретнем (између осталог, несуђену пуницу која ме и дан-данас воли) :)

Што се тиче смјештаја, људи су већ написали оквирне цијене. Ја шта могу да урадим јесте да дам препоруке за станове/апартмане које нуде моји пријатељи. Један пријатељ издаје стан у Туристичкој улици (пет минута хода од Јеезра) 25 евра дан (шести дан гратис) дечко је бивши бајкер, душа од човјека. Стан је идеалан за људе са породицом (лагано, пет-шест људи може да спава). Други пријатељ држи собе за изадавање на Плаошнику. То је брдо изнад Језера, поред старе Самуилове тврђаве, диван поглед на остатак Охрида и Језера.У оквиру соба које издаје има коктел бар (иначе је првак Македоније у прављењу коктелу, али стварно- сертификовани бармен) и лако се са њим може договорити неко роштиљањекод њега на тераси... Широк избор пића и малих цијена :) Ноћење је од 4-7 евра, све у зависности шта тражите, колико остајете (на кога се позивате 8) )... Удаљено је десетак минута од Језера.

Што се тиче ресторана, не препоручујем Белведере и Далгу, јер су добри ресторани са јаким цијенама. Истина, добро ћете се најести укусне хране, али ћете добро и платити... Бирајте ресторане који су мало "завучени", ту је исто добра храна, а цијене добро ниже. Од брзе хране, у Пинк Пантеру немојте јести онај чувени хот-дог од 60цм (ако пронађете куче у близини ПП,однесите га код власника и три дана имате гратис хот-догове :D ), остало је јестиво. Седмица, Вили.. брза, јефтина, укусна храна...

Сад, што се тиче пута, сигурности, организација... Ја сам националиста, али баш. И поред тога, никада нисам имао проблем са Албанцима; истина, научио сам македонски, али опет, и поред тога зна се да сам Србин. Поготову на том дијелу који је био дискутабилан (једино сам имао проблем у Струги, али то је већ моја грешка; и зачудио сам се кад је неко поменуо Тетово и Гостивар као "проблематична" мјеста, а Стругу није. И поред међунационалне толеранције, рођени Охриђани нису нешто наклоњени овима из Струге, јер ови имају посебне фикс идеје коме Језерео треба да припадне :) ). елем, ко је комформиста, обавезно да иде аутопуетм Скопље-Гостивар, даље на превој Стража, јер пут је бољи него путеви у Србији. Е сад, ко хоће да истражује, пут преко Источне Македоније, преко Штипа, Струмице, Битоле... Преко Маврово. Има да се ужива. ;)

Ареx, видим на релацији Бг-Ск; гдје живиш у Ск, ако није тајна :D?!

И да, сјајна препорука за Ван Гог, одличан бајк кафић у срцу Скопља...

углавном, један од разлога што сам пожурио да купим мотор је тај јер ускоро требам да идем други пут ове године доле, а једно много мило девојче баш воли моторе :ljubav: , тако да- Охрид, овај пут те гледам са два точка, ако Бог да...

Наравно, не треба да напомињем, да коме год треба било која врста помоћи/савјета слободно може да пита.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja