Jump to content

Moto Zajednica

Kratko putovanje u Evropu...

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Nisam bio siguran u koji deo foruma da turim... ovo mi deluje kao ok :D

 

Elem,

 

da počnemo.... već se neko vreme šuškalo da će Misha (f) da se ponovi sa novijim motorom, bilo je gledanja i vamo i tamo i na kraju je pao izbor na Sloveniju... evo u slikama kako je to izgledalo :D

 

Polazak u 02h da bi sve stigli...

 

male_IMAG1254.jpg

 

Kupimo Mishu (f) i lagano krećemo ...

 

male_IMAG1256.jpg

 

male_IMAG1257.jpg

 

Tankanje goriva i tečnosti za šoferku... trebaće nam i jedno i drugo...

 

male_IMAG1258.jpg

 

Uđosmo u Sloveniju... prva pumpa posle granice...

male_IMAG1261.jpg

 

male_IMAG1262.jpg

 

Nismu umorni uopšte...

 

male_IMAG1264.jpg

 

Naravno kad smo krenuli setili smo se da nismo kupili vinjetu iako smo sve vreme pričali o njoj... gledamo prvu sledeću pumpu i bogu fala imaju vinjete.. idemo dalje ka Tolminu...

 

male_IMAG1265.jpg

 

male_IMAG1266.jpg

 

male_IMAG1267.jpg

 

male_IMAG1268.jpg

 

male_IMAG1269.jpg

 

A jel ti drago? :D :D :D

male_IMAG1270.jpg

 

 

 

 

 

male_IMAG1273.jpg

 

male_IMAG1274.jpg

 

 

 

 

 

male_IMAG1277.jpg

 

male_IMAG1278.jpg

 

male_IMAG1279.jpg

 

male_IMAG1280.jpg

 

male_IMAG1281.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Idemo dalje i dalje... kod Ljubljane smo sišli sa autoputa da bi "preprečili" do Tolmina - savet svima koji budu išli za Tolmin, može prečicom ali samo ako ste motorom... ako ste kolima idite autoputem do Nove Gorice pa onda za Tolmin...

 

male_IMAG1282.jpg

 

male_IMAG1283.jpg

 

male_IMAG1284.jpg

 

male_IMAG1285.jpg

 

male_IMAG1286.jpg

 

male_IMAG1287.jpg

 

male_IMAG1288.jpg

 

male_IMAG1289.jpg

 

male_IMAG1290.jpg

 

Ovde ima krivina a al Transfargašen :D :D :D

male_IMAG1291.jpg

 

male_IMAG1292.jpg

 

male_IMAG1293.jpg

 

male_IMAG1294.jpg

 

male_IMAG1295.jpg

 

male_IMAG1296.jpg

 

male_IMAG1297.jpg

 

male_IMAG1298.jpg

 

Stajemo tu i tamo da protegnemo noge :D :D :Dmale_IMAG1299.jpg

 

male_IMAG1300.jpg

 

male_IMAG1301.jpg

 

male_IMAG1302.jpg

 

male_IMAG1303.jpg

 

male_IMAG1304.jpg

 

male_IMAG1305.jpg

 

male_IMAG1306.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

male_IMAG1307.jpg

 

male_IMAG1308.jpg

 

male_IMAG1309.jpg

 

male_IMAG1310.jpg

 

Pratimo prodavca u kombiju :Dmale_IMAG1311.jpg

 

male_IMAG1312.jpg

 

Ova livada nije ostala kasnije netaknuta :Dmale_IMAG1313.jpg

 

male_IMAG1314.jpg

 

male_IMAG1315.jpg

 

Shumar iskusno dokumetuje štender sa tendencijom da ga izkopira :D :D :Dmale_IMAG1316.jpg

 

male_IMAG1317.jpg

 

Cilj puta je pred nama... malo smo šokirani.. sve je kao što je čovek rekao, čak i bolje... kod nas kada ti kažu "kao čaša" uglavnom natrčiš na srču...

 

male_IMAG1318.jpg

 

male_IMAG1319.jpg

 

male_IMAG1320.jpg

 

Posle malo probanja (i zabrinuutog izraza lica prodavca) pravi se dogovor i pakujemo lagano motor na prikolicu...

male_IMAG1321.jpg

 

male_IMAG1322.jpg

 

male_IMAG1323.jpg

 

male_IMAG1324.jpg

 

Motor je privezan tako da pomeranjem ručice kormana se ljulja cela prikolica a pomalo i džip :D :D :D

male_IMAG1325.jpg

 

male_IMAG1326.jpg

 

Sadašnja i biši vlasnici... :D :D :Dmale_IMAG1327.jpg

 

male_IMAG1328.jpg

 

Noćas sam sanjao plavog slona.... :D :D :D

male_IMAG1329.jpg

 

male_IMAG1330.jpg

 

male_IMAG1331.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

male_IMAG1332.jpg

 

Stižemo do TC Motoa (malo smo se svađali sa navigacijom :D ) male_IMAG1333.jpg

 

male_IMAG1334.jpg

 

Krećemo dalje... granica slovenačka prolazimo, na hrvatskoj kratki pregleda džip, prikolica sa motorom lagani osmeh i "aaaaaa pa ne može tako..." vraćaju nas nazad na terminal, mi pravimo osmice između dve granice, neki dobijaju dva izlazna pečata, šalju nas među milion kamiona... provlačimo se... radimo papire koji nam ne trebaju ali nema veze... dolazimo do hrvatske granice gde kontaktiramo špeditera... svi su u fazonu "aaaaa... pa ne može...." Shumaru i meni je smešno ali Mishu već stiže umor lagano i brinemo se da ne napravi neki incident... Shumi preuzima šaltersku službenicu, pali špediterski šarm i kreće muppet show....

 

male_IMAG1335.jpg

 

Naravno ovde se ne vidi mali džip medju kamionima :D :D: D

 

male_IMAG1336.jpg

 

Vreme je za podizanje stanja svesti...male_IMAG1337.jpg

 

male_IMAG1338.jpg

 

male_IMAG1339.jpg

 

male_IMAG1340.jpg

 

U međuvremenu smo došli na srpsku granicu gde nas naš dočekuje još gore nego hrvatski... kakve su to gume, pa polovne gume, polovan motor... završavamo papire na sprskoj granici i samo još malo do Beograda :D :D :D

male_IMAG1341.jpg

 

male_IMAG1342.jpg

 

Pred Beogradom, kunem vam se da sam i ja video ovako mutno i razmazano... stigosmo oko 5ice (ja dok sam dođao kućama već je bilo 6). Umorni ali prezadovoljni... čekam novu vlasnicu da okači svoje slike i da svoj komentar na ovu akciju :D :D :D

 

male_IMAG1343.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

sme da se komentariše? znam da popsy ne voli kad mu se remeti niz .... :P

 

sme naravno :D ja to brzo uradim da mi ne bi prekidali niz slika :D :D :D cekamo Mishu da okaci svoje fotke :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A za one koji n'umeju, koji je ovo model , koliko kubičnih centimetrou, koliko konjoslava i tako :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

A za one koji n'umeju, koji je ovo model , koliko kubičnih centimetrou, koliko konjoslava i tako :neznam:

 

KTM 640ccm LC4 Adventure 2002 godiste :D 150kg i 55konja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

 

Posle malo probanja (i zabrinuutog izraza lica prodavca) pravi se dogovor i pakujemo lagano motor na prikolicu...

male_IMAG1321.jpg

 

Ta prikolica je više puta videla Sloveniju nego mnogi bajkeri.

 

 

 

XOPk6ue.jpg

 

 

 

Čestitke Mišo, da ga u zdravlju i sreći voziš, gde poželiš da ga dereš i kroz potoke da ga pereš.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

svaka čas' odradiste pos'o! :takoje: :takoje:

 

 

 

Idemo dalje i dalje... kod Ljubljane smo sišli sa autoputa da bi "preprečili" do Tolmina - savet svima koji budu išli za Tolmin, može prečicom ali samo ako ste motorom... ako ste kolima idite autoputem do Nove Gorice pa onda za Tolmin...

srećom pa vi niste išli kolima :nanana: ...i još vam Slovenac zakinuo 10ccm :neznam::P

 

A dami čestike na novom motoru!:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Cestitke ponosnoj vlasnici :) ! Samo mi nije jasno gdje ga iskopaste, ja trazim KTM 640 Adventure po slovenskim oglasima vec duze vrijeme i nigdje ni jedan :neznam: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Svaka čast, a vole braća hrvati da naplate tranzit to je cudo jedno i jos traže garanciju špedicije na ulazu u SRB aa?

Po dva motora sam išao iz CG u Sloveniju i oba puta je bio u boljem stanju nego sto je rečeno.

Mišo ti si pravi brat, ja sam od malog adv odustao zbog vibracija inače sjajan motor i nek te u zdravlju povede svugdje gdje si zamislila :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Svaka čast, a vole braća hrvati da naplate tranzit to je cudo jedno i jos traže garanciju špedicije na ulazu u SRB aa?

Po dva motora sam išao iz CG u Sloveniju i oba puta je bio u boljem stanju nego sto je rečeno.

Mišo ti si pravi brat, ja sam od malog adv odustao zbog vibracija inače sjajan motor i nek te u zdravlju povede svugdje gdje si zamislila :zdravo:

 

Vole braća Hrvati da naplate, to je istina. Bolje rečeno to je propis. Ali mogu da kažem da su se u mom slučaju pokazali kao profesionalci i gospoda u odnosu na Slovence, a pogotovo na naše.

Kad sam išao za Sloveniju (što bi bila mala preporuka nekome ko čita ovo što pišem, a doći će u situaciju da na isti način uvozi motor), na Hrvatsko-Slovenačkoj granici sam pre izlaska iz Hrvatske našao špeditera, tačnije zaređao po onim šalterima, pa sam se sa najkooperativnijima dogovorio da mi na povratku urade garanciju po regularnoj ceni i bez peripetija koje mogu da me dočekaju ako banem pogubljen jer mi fali taj papir i kad znaju da nemam šta drugo nego da im platim koliko me ucene.

I stvarno, u drugoj smeni me je dočekao momak koji je znao da ću doći i izdao mi je sve što treba onako kako sam se dogovorio sa njegovom koleginicom. Još smo se slatko ispričali o motorima. Znači kao gospodin čovek, dok na ostalim šalterima gledam one kako se tresu i mole ovo ono.

 

Ali zato me je na našoj granici dočekalo klasično srpsko gostoprimstvo. Zaista mislim gostoprimstvo. Kad sam stigao na granicu pred onu kućicu, nikad ljubaznije ljude nisam sreo. Baš mi je bilo neobično. Uputiše me sve gde treba i da na koncu sačekam ispred šefove kancelarije da mi on da sve overeno i tako to.

A ispred kancelarije tridesetak nevoljnika. U neko doba dolazi i šef, sav ljubazan, preljubazan, ali najozbiljnije.

Dođoh i ja na red, kaže on onako nasmejan, onako kao važnoj ličnosti, starom drugaru, ''Drvodelja, ti si Drvodelja? Ajde uđi kod mene u kancelariju da ti sredimo očas te papire da ne čekaš.'' - Uđe Drvodelja. ''Svaka čast Drvodelja, lep si motor pazario, pa red je da častiš'' širok osmeh, zlatan zub .

''Red je gosn šefe, nemojte pogrešno da me shvatite, ovo je za sefte, da se počastite Vi i kolege'' veli Drvodelja i daje skroman prilog da ne baksuzira.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja