Jump to content

Moto Zajednica

radna temperatura motora- dijapazon

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: knicanin
  • Motocikl: sv650

Drugovi (i drugarice)! evo ovako: Ugradio sam na motoru koso termometar pa me interesuje jedno:poznato mi je da je radna temperatura motora 90 C (ispravite me ako gresim)...tako vozim ja i pratim kazaljku.. sad kad ga vozim normalno ne prelazi temepratura 80C kad ga przim dodje do 90C. Pitanje je za koje vreme je odprilike potrebno da se vozi motor da razvije temepraturu , radnu ?i da li mora konstantnu temeraturu da drzi?Pre sam imao samo indikatorsku lampicu za pregrejavanje pa i nije me interesovalo nije kuvao nikad ne daj boze , zato ovo pitam iz ciste neke tehnicke kulture i ucenja .1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Normalno je da temperatura varira i zavisi od nacina voznje i vremenskih prilika,tebe malo buni termometar jer ga nisi imao i odvlaci paznju,samo opusteno :takoje: ja ugradio lampicu za pritisak ulja a ona prosijava na leru (zbog davaca) pa se istripovao i vise gledao u nju nego put,sada si me podsetio da je imam :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Radnu temp. motora propisuje proizvodjac i obicno je od 90-95 stepeni, termo prekidac ukljucuje na 100-105, na 115 vec pocinje da izbacuje tecnost ! Radnu temp. odredjuje termostat i ako je ispravan postize temp. i na leru, doduse treba mu malo vise vremena. Stetno je voziti pothladjen motor ! Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000

Jel normalno da radna temperatura ovih dana bude 68-70°C pri vožnji na 4-5000 obrtaja? Čak ni nakon pola sata - 45 minuta vožnje se ne diže iznad toga 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja