Jump to content

Moto Zajednica

Regal Raptor POMOC!!!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Pozdradv drugari. pre 3-4 dana sam kupio Raptora i presao svega 20 km-a.Motor nije vozen mnogo.Danas sam iskoristio opet neku kracu voznjicu i na putu do kuce mi se upalila kontrolka za rashladnu tecnost.Malo sam dodao tecnosti u bocu i posle 2-3 minuta se ugasila kontrolka.

Interesuje me da li bocica treba da bude puna tecnosti i da li na njoj negde postoji oznaka dokle treba da bude nivo tecnosti.

Primetio sam da ne pali ventilator, do duse ne znam ni kad treba da upali tj. posle koliko vremena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Na samoj boci bi trebao da imas min i max crtu, takodje nemoj da sipas cesmovacu vec odgovarajuci antifriz a ako ga sam 'pravis' koristi destilovanu vodu. Tesko da ce na ovim spoljasnjim temperaturama da upali ventilator, mozda u mestu ako malo duze stoji, svakako bi trebao da ga upali kada je temp preko pola ka crvenom ali nemoj bas da cekas ako se bas priblizi crvenom a ne ukljucuje provozaj ga malo da se ohladi pa ugasi, mozda zbog necega ne radi ventilator. Ako je samo 20km vozen vidi potrazi na forumu ljudi su pisali o 'decijim bolestima' kod slicnih modela pa obrati paznju i otklanjaj na vreme. To je model za uzivanje, polako po po gasu i srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sprint

Ventilator ces lako ispitati komadicem zice spojis ventilator direktno i ako se upali on je u redu, isto to uradis na termostatu i ako se upali lampica za temperaturu onda je sve ok. Mogucu da je termostat od lezanja zalepio pa kad se malo zagrejao proradio ali za svaki slucaj cesce baci pogled na sat ali nemoj bas puno dok vozis da nebi bila neka havarija...nedaj boze...............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Evo do sad sam cackao oko ventilatora.Nisam uspeo da ga direktno povezem zato sto su zice zalemljene direktno za ventilator a preko ima neka topljena plastika ili nesto tako i izgleda da je to neka vrsta izolatora.Ne moze ni na lemove da se prilepe zice da bi ga direktno spojio.Da li neko ima jos neki predlog da sredim to dok je jos ovo lose vreme.Ne bih voleo da mi prokuva motor, skoro pa je nov greota da ga odmah pokvarim..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Evo do sad sam cackao oko ventilatora.Nisam uspeo da ga direktno povezem zato sto su zice zalemljene direktno za ventilator a preko ima neka topljena plastika ili nesto tako i izgleda da je to neka vrsta izolatora.Ne moze ni na lemove da se prilepe zice da bi ga direktno spojio.Da li neko ima jos neki predlog da sredim to dok je jos ovo lose vreme.Ne bih voleo da mi prokuva motor, skoro pa je nov greota da ga odmah pokvarim..:)

 

Na raptoru je sijalica od senzora toplote malo netacna, zna se upaliti iz cista mira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

To ako samo prespojis zice na termo prekidacu ventilatora ce ti pokazati da li je vent ispravan ali ne i da li je ispravan taj prekidac koji ga ukljucuje, koji inace cesce otkaze od samog ventilatora. Meni nije jasno kako si zakljucio da ne radi, to sto se nije ukljucio dok si vozio 20 km na +10C je sasvim normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sprint

Druze, na motoru je kao na autu zatvoreni sistem hladjenja, mozda je negde napravio vadusni cep pa neda tecnosti da zatvori sistem, treba da ga pustis da se zagreje pa da vidis da li su sva creva vruca ako jesu onda tesnost cirkulise i nebi trebalo da bude problema ako nije tako i ako je napravio cep imas sraf da se ozraci sistem........... Ja znam da su svi ovi saveti dobronamerni ali ipak mislim da je najbolje da nadjes auto alektriicara da to pogleda, jer nikad nisi siguran.......pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

E drugari radi i ventilator i termo prekidac.Ali ona lampica sto svetli to je zbog termo odavaca.Sad mene zanima gde bih mogao da kupim nov i koliko bi to moglo da kosta, posto je to prvi deo koji menjam na motoru pa da me ne pocepaju trgovci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: Golden Dragon

Skines taj termodavac i poneses u neku bolje opremljenu radnju za auto delove. Ako i nemaju trenutn, mogu ti naci neki koji je ekvivalentan tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Ne menjaj termo davač. Vozim Raptora od 2008. i ne brini puno. U posudi (kad je hladan) trebaš imati jednu trećinu tečnosti za hlađenje. Termo prekidač je kvalitetan i pali na vreme, samo motori od 125ccm i 350ccm imaju isti hladnjak, što znači da je za 125ccm hladnjak predimenzioniran. U vožnji i po vrućinama ventilator se retko pali i pri gradskoj vožnji. Pali se samo kada motor stoji... Što se tiče kontrolne lampice, pogledaj da je termo davač ušrafljen u kućište kraj termostata. To kućište "visi" na crevima. Masa koja je potrebna za ispravan rad termo davavča dolazi kroz tečnost... Glupo ali istinito... Dovedi masu na jedan šraf kućišta termostata i očisti termo davač (kraj koji je potopljen u tečnost) i rešio si problem sa lampicom.

Meni je znala lampica da se upali kada dam kontakt na motoru koji je stajao celu noć... Što znači da se palila kad je ona htela, pa sam se zabavio problemom i rešio ga.

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja