Jump to content

Moto Zajednica

ja neznam a vi?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Mozda nisam trebao ovde da postavim ovu temu ali eto.Motocikl - coper Hyuosung Aquila 250, vec duze vreme se razmisljam da vas pitam u vezi za ovaj motor ali evo resio sam.Ne zato sto ga ima u oglasima za manju cenu nego cisto da znam jer me motor bas interesuje.Koliko sam ja upucen u neke teme pricalo se da za njega nema delova kod nas a kazu da su izuzetno izdrzljive masine, i tu se prica za njega zavrsava .Gde naci delove za nju, dali mozda odgovaraju delovi sa nekog drugog motora pa makar on bio i kineske proizvodnje?Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Znaci da sam lose informisan, stvarno nisam znao izvinjavam se.Znaci delova ima i sve sto je potrebno, hvala kolega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Sve sto sam nalazio na netu u vezi ove aquile se svodi na par reci pohvale i to je sve.Nema nikakvih objasnjenja za odrzavanje ( npr. objasnjenja kao za sprint princa ili kao na hr forumu za spidera i hawka ).Kakav je za odrzavanje, zamena ulja pa tecnost za hladjenje itd, itd.Ovakvi V motori su mi bas nepoznati sa vodenim tj. uljnim hladjenjem.Citao sam da npr. regal raptor hawk ima i ventilatore za hladjenje i da su im valjda automati za pokretanje tih ventilatora dosta brzo crkavali.Mislim paaa ni za qingqi qm250 nisam mogao nista da nadjem konkretno o odrzavanju, sve nesto citam za princa pa za kinrouda da bih na kraju nasao neko resenje za qm250 ( do sada se nije kvario a nadam se da ni nece skoro ),naravno ovo samo govorim kao primer jer znamo da aqila nije kineske proizvodnje.Ja bih zamolio bas sve one koji se u ovakve vrste motora razumeju ( sad pricam o aqili 250 ) da me upute na pravi put, mislim na odrzavanje, rezervni delovi ( ima, nema- cekaj porudzbinu ) i svega ostalog jer me bas interesuje ovakav motor.E sad, dali je ova aqila 250 bas toliko bolja od qm250 ( nemoj te me shvatiti pogresno, svi mi zelimo nesto bolji motor da imamo ) ja neznam to cete mi VI reci, bar se nadam.Nadam se da vas ne gnjavim sa pitanjima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Vidim ja da sam pogresio naziv ove teme.Trebao je naziv da glasi ovako: Ja neznam a ni vi.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па нисмо хтели да учествујемо у твом офтипичарењу.

Овде - само о кинеским моторима. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa dobro ako ti tako mislis.Ja stvarno nisam mislio nista lose sto sam je ovde postavio ( a gde bih drugo ), samo su me interesovale informacije i znanje drugih ljudi u vezi ovih motora.A kako nema nikakvih odgovora, mozete slobodno da ovu temu izbrisete ( meni sve jedno ).

Jos jednom hvala kolega Biker-Boy.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Pa dobro ako ti tako mislis.Ja stvarno nisam mislio nista lose sto sam je ovde postavio ( a gde bih drugo ), samo su me interesovale informacije i znanje drugih ljudi u vezi ovih motora.A kako nema nikakvih odgovora, mozete slobodno da ovu temu izbrisete ( meni sve jedno ).

Jos jednom hvala kolega Biker-Boy.

 

Nađi ovde na forumu člana sa nikom Kozmo, on mi je kum. Pošalji mu privatnu poruku i pitaj ga šta te interesuje o Hyosungu gv250. Kum mu sam menja ulje, a do sada je (za tri godine kod njega, motor je 2005. god) promenio lanac i lančanike i to je sve. Ne menja mu se rashladna tečnost jer je nema, uljara je, nema nikakvih ventilatora. Povremeno su se oglašavali ljudi i pljuvali po ovoj marki jer navodno nema delova kod nas, a ima. Malo ćeš naći toga po forumima jer se izgleda za ovih 8-9 godina koliko se kod nas prodaju nisu nešto naročito kvarili, pa se ljudi nisu ni žalili. Potraži po hrvatskim forumima lika sa nikom Palomas, on je sa ovim motorom (250ccm) ubio preko 100k kilometara i nešto ga silno hvalio. Ja sam taj motor samo u par navrata vozio i deluje stabilno i solidno, dobro i koči. Deluje kao dosta veći motor jer mu gabariti i jesu poveći. Ako želiš dobar čoper male kubikaže, jeftin za registraciju, udoban, na kome dvoje komotno može da se vozi, da ti lako drži konstantu brzinu 110-120, uzmi ga. Meni malo ne odgovara tako ''ležeran'' položaj sedewa na motoru, kao u fotelji, bukvalno. Malo je lenj na ubrzanju do 60-70kmh, ali od 80-120 je sasvim pristojan (za taj tip i kubikažu).

Za više i detaljnije piši mom kumu - Kozmo.

 

A Zorge je u pravu, to nije kinez, korejanac je (kao i Daewu-Chevrolet, Kia, Hyundai automobili, Samsung uredjaji isl).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Hrvatska

Evo ja sam taj Palomas s podosta iskustva s Hyosungom... Ne znam što ova tema radi među kineskim motorima, jer Hyosung je doslovno korejski brend koji je proizašao iz bivšeg Suzukijevog pogona - tvornice u Južnoj Koreji. Znači, oni su proizvodili motore več i ranije, samo pod imenom Suzuki, pa je onda velika korejska kompanija Hyosung kupila taj pogon, i tako je nastao brend Hyosung Motors.

 

Što se nabavke dijelova tiče, teško da uopće postoji neka druga marka motora, za koju se tako lako i jednostavno mogu nabavljati originalni dielovi, po povoljnim cijenama direktno iz Koreje. Jedini je uvijet da imate PayPal, tj. da možete vršiti online uplate za ono što ste upravo naručili.

 

http://www.hyosungsource.com/index.php?main_page=index&cPath=70&sort=20a

 

Sa svojom Aquilom (2003.) ja sam se stvarno navozio i naputovao, prodao sam je sa 47.000 km, i još danas taj motor je u pogonu. Pisao sam o Amerima i nekim drugim vlasnicima, koji su prošli preko 100.000 km, bez nekih značajnijih problema.

 

Pošto su dijelovi iz Koreje bili vrlo povoljni, čitajući razne savjete po forumima, ja sam se odlučio zamijeniti razvodne lance (koji pokreću bregaste osovine) u mašini, i rekao sam serviseru nek usput još malo zaviri u mašinu, pa ćemo usput promijeniti sve što treba, jer sam planirao taj motor još i dalje koristiti. Čovjek je nakon pregleda rekao doslovno: "klipovi i cilindri izgledaju kao novi, kao da nisu ni korišteni". Stvarno sam ostao iznenađen, ali naručio sam razvodne lance, i još neke dijelove (novu uljnu pumpu, karike), mada u biti za to uopće nije bilo potrebe. Na kraju se pojavio kupac za moj motor, tako da sam ga ipak prodao, teškog srca...

 

Ne želim omalovažavati kineske motore, samo mogu reći da sam presretan što sam odabrao Aquilu. Agregat za taj motor razvijen je u Japanu, dakle ne radi se o reciklaži nekog zastarjelog modela, a svi noviji modeli Aquile imaju i elektronsko ubrizgavanje goriva.

 

Sve u svemu odličan i zabavni motor, koji ne traži puno održavanja, i s kojim se može putovati nadaleko. Ja sam ga prodao najviše iz razloga što puno koristim autoceste, i tu sam ga ganjao po 500 km u jednom smjeru na samoj granici njegovih mogućnosti (130-140 kmh. Pošto ni to nije bilo dovoljno da se lagano otarasim ljetnih turista u autima, kupio sam Versysa s kojim ih se lakše rješavam. Jednostavno nemam više dovoljno živaca voziti se u društvu na pr. sa Česima, i gledati njihove "bravure" po autocestama. radije odvrnem malo gas, i pobjegnem od njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BadBoy, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250 RN

Evo ja sam taj Palomas s podosta iskustva s Hyosungom... Ne znam što ova tema radi među kineskim motorima, jer Hyosung je doslovno korejski brend koji je proizašao iz bivšeg Suzukijevog pogona - tvornice u Južnoj Koreji. Znači, oni su proizvodili motore več i ranije, samo pod imenom Suzuki, pa je onda velika korejska kompanija Hyosung kupila taj pogon, i tako je nastao brend Hyosung Motors.

 

Što se nabavke dijelova tiče, teško da uopće postoji neka druga marka motora, za koju se tako lako i jednostavno mogu nabavljati originalni dielovi, po povoljnim cijenama direktno iz Koreje. Jedini je uvijet da imate PayPal, tj. da možete vršiti online uplate za ono što ste upravo naručili.

 

http://www.hyosungso...ath=70&sort=20a

 

Sa svojom Aquilom (2003.) ja sam se stvarno navozio i naputovao, prodao sam je sa 47.000 km, i još danas taj motor je u pogonu. Pisao sam o Amerima i nekim drugim vlasnicima, koji su prošli preko 100.000 km, bez nekih značajnijih problema.

 

Pošto su dijelovi iz Koreje bili vrlo povoljni, čitajući razne savjete po forumima, ja sam se odlučio zamijeniti razvodne lance (koji pokreću bregaste osovine) u mašini, i rekao sam serviseru nek usput još malo zaviri u mašinu, pa ćemo usput promijeniti sve što treba, jer sam planirao taj motor još i dalje koristiti. Čovjek je nakon pregleda rekao doslovno: "klipovi i cilindri izgledaju kao novi, kao da nisu ni korišteni". Stvarno sam ostao iznenađen, ali naručio sam razvodne lance, i još neke dijelove (novu uljnu pumpu, karike), mada u biti za to uopće nije bilo potrebe. Na kraju se pojavio kupac za moj motor, tako da sam ga ipak prodao, teškog srca...

 

Ne želim omalovažavati kineske motore, samo mogu reći da sam presretan što sam odabrao Aquilu. Agregat za taj motor razvijen je u Japanu, dakle ne radi se o reciklaži nekog zastarjelog modela, a svi noviji modeli Aquile imaju i elektronsko ubrizgavanje goriva.

 

Sve u svemu odličan i zabavni motor, koji ne traži puno održavanja, i s kojim se može putovati nadaleko. Ja sam ga prodao najviše iz razloga što puno koristim autoceste, i tu sam ga ganjao po 500 km u jednom smjeru na samoj granici njegovih mogućnosti (130-140 kmh. Pošto ni to nije bilo dovoljno da se lagano otarasim ljetnih turista u autima, kupio sam Versysa s kojim ih se lakše rješavam. Jednostavno nemam više dovoljno živaca voziti se u društvu na pr. sa Česima, i gledati njihove "bravure" po autocestama. radije odvrnem malo gas, i pobjegnem od njih.

 

 

Hvala na postu i nadam se da ce uskoro biti i podforum za ljubitelje ovog brenda ili bar ljude koji imaju ili su imali njihove motore. 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1100 RT
On 3/19/2013 at 9:21 AM, palomas said:

Evo ja sam taj Palomas s podosta iskustva s Hyosungom... Ne znam što ova tema radi među kineskim motorima, jer Hyosung je doslovno korejski brend koji je proizašao iz bivšeg Suzukijevog pogona - tvornice u Južnoj Koreji. Znači, oni su proizvodili motore več i ranije, samo pod imenom Suzuki, pa je onda velika korejska kompanija Hyosung kupila taj pogon, i tako je nastao brend Hyosung Motors.

 

Što se nabavke dijelova tiče, teško da uopće postoji neka druga marka motora, za koju se tako lako i jednostavno mogu nabavljati originalni dielovi, po povoljnim cijenama direktno iz Koreje. Jedini je uvijet da imate PayPal, tj. da možete vršiti online uplate za ono što ste upravo naručili.

 

http://www.hyosungsource.com/index.php?main_page=index&cPath=70&sort=20a

 

Sa svojom Aquilom (2003.) ja sam se stvarno navozio i naputovao, prodao sam je sa 47.000 km, i još danas taj motor je u pogonu. Pisao sam o Amerima i nekim drugim vlasnicima, koji su prošli preko 100.000 km, bez nekih značajnijih problema.

 

Pošto su dijelovi iz Koreje bili vrlo povoljni, čitajući razne savjete po forumima, ja sam se odlučio zamijeniti razvodne lance (koji pokreću bregaste osovine) u mašini, i rekao sam serviseru nek usput još malo zaviri u mašinu, pa ćemo usput promijeniti sve što treba, jer sam planirao taj motor još i dalje koristiti. Čovjek je nakon pregleda rekao doslovno: "klipovi i cilindri izgledaju kao novi, kao da nisu ni korišteni". Stvarno sam ostao iznenađen, ali naručio sam razvodne lance, i još neke dijelove (novu uljnu pumpu, karike), mada u biti za to uopće nije bilo potrebe. Na kraju se pojavio kupac za moj motor, tako da sam ga ipak prodao, teškog srca...

 

Ne želim omalovažavati kineske motore, samo mogu reći da sam presretan što sam odabrao Aquilu. Agregat za taj motor razvijen je u Japanu, dakle ne radi se o reciklaži nekog zastarjelog modela, a svi noviji modeli Aquile imaju i elektronsko ubrizgavanje goriva.

 

Sve u svemu odličan i zabavni motor, koji ne traži puno održavanja, i s kojim se može putovati nadaleko. Ja sam ga prodao najviše iz razloga što puno koristim autoceste, i tu sam ga ganjao po 500 km u jednom smjeru na samoj granici njegovih mogućnosti (130-140 kmh. Pošto ni to nije bilo dovoljno da se lagano otarasim ljetnih turista u autima, kupio sam Versysa s kojim ih se lakše rješavam. Jednostavno nemam više dovoljno živaca voziti se u društvu na pr. sa Česima, i gledati njihove "bravure" po autocestama. radije odvrnem malo gas, i pobjegnem od njih.

Molim te za pomoc

Naime meni je na mom Hyosungu Ga125 cruise II , ostecena uljna pumpa i malo koči pa gde da nadjem novu 

Nemogu da je nadjem na korejskom sajtu

Hvala unapred 

15325303340712136993399.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja