Jump to content

Moto Zajednica

Gusenje motora - Sprint

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Zdravo drugari.

Kupio sam Sprint pre par meseci i sve je bilo OK dok nije malo "stegla" temperatura. Kada ga upalim, u mestu radi bez problema. Ali desava se da u toku voznje naprasno izgubi snagu i pocne da se gusi. Izgleda da se gusi i da gubi snagu samo kad je hladnije vreme. Desava se isto i kada ga ostavim da radi u mestu 10 minuta (da se zagreje) i ako ga vozim nezagrejanog.

Ovo je prilicno nezgodno kada se desi u krivini pod punim gasom i kada iza mene ima automobila.

Da li je neko imao slicna iskustva ili mozda zna sta bih mogao da uradim kako se ovo vise ne bi desavalo?

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Becej, Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki VS800 Intruder

Имао сам сличан проблем на мог кинеза, није скутер до душе али можда помогне. Вукао ми је фалш ваздух, и чим сам нашао где и заменио црево, радио је нормално. Надам се да је помогло, срећно :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

@ Zorga

Jeste skuter, ali je kineski pa sam zato stavio temu ovde. U sustini, mogu da zamolim moderatore da pomere temu.

 

@ S.T.A.L.K.E.R

Provericu ovo. Moguce da je neko crevo puklo

 

 

@ Moderatori

Da li bi ste mogli da pomerite temu u "scooter caffe"? Ocigledno je ipak bolje tamo da bude s obzirom da se radi o skuteru, a mozete i da je obrisete - postavicu pitanje u temi "Kineski skuteri".

 

Hvala.

Promenio član DuleMCSE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Sprint Challenger 250 cc

moze da ti bude lose gorivo. imao sam slican problem, krene da radi onako stucavo pa izgubi snagu na pola pa je naglo dobije.

 

ne znam da li je garaziran, bilo bi lepo da jeste, ukoliko ti je prljavo gorivo, onda je moguce da ti je zapusena igla od karburatora, sto se da procistiti, takodje mozes povecati koncetraciju goriva dodavanjem cistijeg, takodje ... kad je hladno moras malo nagariti karburator, tacnije okrenuti jedan sraf na istom koji kontrolise koliko mesavine se daje u leru, kad je hladno to moze da pomogne. Nemoj ga mnogo turirati kad treba da krene da radi ispraznices akumulator.

 

takodje, ja sam svoj problem resio, tako sto sam kupio novi rezervoar, zamenio ventil, i zamenio sajlu choka i mislim da su mi u servisu ocistili malo karburator, tako da ono.

 

Ako nema snage, to je do dovoda smese, koliko se ja razumem u to. Ako sam uspeo makar malo da ti pomognem. super, a ako ne ... e jebi ga. idi u servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Da li je Sprint 4T,ili 2T,ako je 2T,moguce da je uljna pumpa problem,pa ne pravi dobru smesu,pa motor radi na cist benzin,sto nebi smelo,moze da zariba!A,moze da se desi da je saug u pitanju,da ne iskljucuje kad se zagreje,pa ometa u radu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja