Jump to content

Moto Zajednica

MZ Manuali

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Evo ovdje linkovi do raznih manuala i uputstava za korištenje i popravke raznih MZ motora:

 

Haynes Owner Workshop Manual, svi ETZ modeli

http://togs.biz/josip/manuali/mz/ETZAllHysEng/

 

ETZ 250 Repair Manual, Hrv

http://togs.biz/josip/manuali/mz/ETZ250IFAHrv/

 

ETZ 150 Repair Manual

http://www.togs.biz/josip/manuali/mz/ETZ150IFAHrv/

 

MZ ETZ Održavanje

http://www.togs.biz/josip/manuali/mz/ETZ125-251Hrv/

 

Na ovoj adresi se nalazi još hrpa drugim manuala, uputstava, slika i predložaka, pa se slobodno navigirajte. Oni koji nisu obdareni širokopojasnim internetom neka se obrate nekom od ljudi koji su skinuli te manuale, pa se dogovorite za primopredaju CD-a. Vjerujem da neće odbiti pivo i ćevapre kao zahvalu za taj nepresušni izvor znanja o popravljanju MZ motora.

 

http://161.53.210.117/~jlazic/mz/

 

Ova gore adresa više ne postoji, pa sam manuale preselio na jedan drugi server gdje nemam puno prostora. Za sad sam vratio samo najnužnije manule.

 

Isto tako kad jednom qlantisw makne višak železa iz noge, počastite ga, jer je on je taj koji je danima, noćima i tako tko zna koliko dugo skenirao te manuale.

 

Isto tako nešto Miha (qlantisw) priča da ima on još tih manuala i svega ostalog...

 

P.S. Čak i ako i možete skinuti sve manuale s interneta - nađite se s nekim tko već ima to skinuto, pa popričajte malo o MZ-ima, možda pronađete prijatelja ili makar nekom platite pivo i ćevape. Družite se i nedajte se da vas ovaj crni internet odreže od onog iskonskog ljudskog druženja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Osijek

 

Isto tako nešto Miha (qlantisw) priča da ima on još tih manuala i svega ostalog...

 

 

Trenutno u mojoj biblioteci, ali nije jos sve scanirano:

 

MEHANIKA:

 

ETZ 125 Prirucnik za opravke i remont - Hrv - 100 strana, Veliki  format

ETZ 250 Prirucnik za opravke i remont - Hrv - 120 strana, Veliki  format

IFA Service Manual 125-251            - Eng - 142 strane, Veliki  format

Haynes ETZ 125-301 Models             - Eng - 140 strana, Veliki  format

Haynes ES,ETS,TS 150&250 (1969-1986)  - Eng - 130 strana, Veliki  format

Hints and Tips(MZ Rider club, London) - Eng - 102 strane, Mali    format

MZ Schrauberbuch                      - De  - 264 strane, Srednji format

Wie helfe ich MZ                      - De  - 217 strana, Srednji format

Ich fahre eine MZ  1. dio             - De  - 143 strane, Mali    format

Ich fahre eine MZ  2. dio             - De  - 113 strana, Mali    format

Radgeber MZ        3. dio             - De  - 177 strana, Mali    format

Poradim si sam                        - Čeh - 218 strana, Srednji format

Motorrad - Renntechnik         - De - 192 strane, Mali format

Mein Motorrad                      - De - 300 strana, Srednji format

 

 

KNJIGE O MZ-u:

 

01 Taxifahrer - Avussieger - Europameister        (1953) - De - 104 strane, Mali    format

02 Manner um die MZ                               (1962) - De - 148 strana, Mali    format

03  MZ - Siege, Erfolge, Triumphe                 (1967) - De - 184 strane, Veliki  format

04 Six Days                                       (1967) - De - 168 strana, Srednji format

05 MZ Geschichten (slikovnica)                    (1987) - De - 129 strana, Mali    format

06 Im Zweitakt voran IFA und MZ                   (1988) - De -  20 strana, Veliki  format

07 MZ MAGAZIN                                     (1990) - De -  28 strana, Veliki  format

08 MZ The RACERS                                  (1991) - Eng-  96 strana, srednji format

09 Motorradmuseum  Augustusburg                   (1992) - De - 116 strana, Veliki  format

10 AWO, MZ, Trabant und Wartburg                (1995) - De - 146 strana, Srednji format

11 DKW&MZ - Zwei Marken-eine Geschichte           (1997) - De - 232 strane, Veliki  format

12 MZ IFA SIMSON AWO EMW (Schrader-Motor-Chronik) (1997) - De -  97 strana, Srednji format

13 Motorrad und Motorenbau in Zschopau       (1997&2004) - De -  76 strana, Mali    format

14 Motorradland DDR                               (1998) - De - 195 strana, Veliki  format

15 Motorrader aus Zschopau - DKW . IFA . MZ       (1999) - De - 159 strana, Srednji format

16 Das MZ Kultbuch                                (2000) - De - 101 strana, Veliki  format

17 DDR-Motorräder                                 (2000) - De - 128 strana, Veliki  format

18 IFA & MZ - Renngeschichte 1949-1961            (2001) - De - 242 strane, Veliki  format

19 MZ Motorrader seit 1950 (Typen kompass)        (2001) - De - 128 strana, Mali    format

20 Motorräder aus der DDR                         (2001) - De - 207 strana, Veliki  format

21 DKW Motorrader                                 (2001) - De - 192 strane, Srednji format

22 75 jahre Sachsenring                           (2002) - De - 174 strane, Veliki  format

23 DDR Motorrad-Klassiker                         (2003) - De - 163 strane, Veliki  format

24 DKW Renmaschinen                               (2003) - De -  98 strana, Srednji format

25 Rund um Zschopau                               (2003) - De - 186 strana, Veliki  format

26 MZ - Mick Walker                               (2004) - Eng- 148 strana, Srednji format

27 Motorradbau in Zschopau                        (2005) - De - 128 strana, Srednji format

28 Zweiräder aus dem Osten Deutschlans            (2006) - De - 111 strana, Srednji format

29 RT 125                                         (2006) - De - 175 strana, Srednji format

30 Moto GP Results 1949-2005 (samo MZ godine)     (2006) - Eng- 217 strana, Mali    format (u br. strana, samo MZ godine)

31 Gelandensport - Legenden MZ 1952-1987     (2005-2007) - De -  48 strana, Veliki  format

32 Die DDR und Ihre Zweiradwelt                   (2007) - De - 146 strana, Veliki  format

33 Memorys of Glory - Autogrammkarten Sachsenring (2007) - De -  48 strana, Mali    format

34 Heinz Rosner - startet fur MZ                  (2007) - De -  98 strana, Veliki  format

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Mozda ce meni trebati, za es 175. Pricao sam sa prijateljem koji je zainteresovan za kupovinu jednog (dva) ;D ;D ;D Problem su finansije ali je covek bas zagrejan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Zamoli bi nekog ko je pre uspeo da skine manuale za ETZ (meni treba 250) ako moze da mi ih posalje na mail ili da ih postavi negde, posto sad jednostavno nece da se skinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Ne znam zasto ne mozes da skines malo su preveliki da se salju mailom

 

Server na kojem su manuali je već para dana offline. To zapravo nije neki pravi server, nego najobičniji PC koji sam instalirao i postavio u jednom uredu na faksu.  Moram otići do faksa vidjeti šta je bilo s njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ne znam zasto ne mozes da skines malo su preveliki da se salju mailom

 

Ljudi meni treba manual za TS150

 

a sto ih ne zipujes onda se valjda malo sabiju, a??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ne znam zasto ne mozes da skines malo su preveliki da se salju mailom

 

Ljudi meni treba manual za TS150

 

a sto ih ne zipujes onda se valjda malo sabiju, a??

 

 

...ali procentualno malo, ukoliko je fajl veliki dzaba i zipovanje!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

skidao sam jednom film 700 mb bio je zipovan na 4 mb nisam mogao da verujem  to neki ruski hakeri zipovali

 

mada nisam skontao kako su ga tolko smanjili

 

??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Cudo su ti Rusi!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

ljudi nece da skida manuele za 125/251 :(

 

Ma svi su manuali prdnuli. A da stvar bude bolje te PDF-ove nemam kod kuće da ih negdje drugdje stavim, jer samih kreirao direktno na serveru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Cekaj stani Svakak imas backup kod mene :D

 

Zar da dozvolimo da ovakvo neprocenjivo blago bude izgubljeno... :)

 

Videcu ja da ih okacim privremeno na ftp server u mojoj firmi pa ako imas resenje za hosting fajlova da ih trajno smestimo?

 

Al ne mogu pre ponedeljka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Možda bi to moglo i ovde na BJB-u, mogu da pitam samo treba da mi objasnite šta tačno da pitam  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Cekaj stani Svakak imas backup kod mene :D

 

Zar da dozvolimo da ovakvo neprocenjivo blago bude izgubljeno... :)

 

Videcu ja da ih okacim privremeno na ftp server u mojoj firmi pa ako imas resenje za hosting fajlova da ih trajno smestimo?

 

Al ne mogu pre ponedeljka...

 

Imam i ja te slike, ali PDF-ove sam kreirao direktno na serveru i nisam ih ni nosio kući. Neka, upravo dogovaram da netko na faksu samo restarta mašinu pa možda proradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Da, ja nikad nisam iskopirao pdf-ove, slike su mi skroz ok. Uradio sam odmah hardcopy koje sam najvise i koristio - i Haynesa i tvornickog manuala. Cak i da ne mozemo da dodjemo do pdf-ova ne bi trebalo da je velika muka da se naprave opet od slika...

 

Inace, mali off - Haynes mi je od pocetka bio razumljiviji i bolji ali sam uvek poredio sa originalnim uputstvom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Evo da javim da od manuala u skorije vrijeme neće biti ništa, jer server na faksu je prdnuo i nema nade da će se popravljati :(

 

Moram sad tražiti gdje da postavim te manuale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Svakak, jpezi su i dalje kod mene - ako trebaju javljaj. Nemam neko resenje za hosting, Vujo pitaj Pabla i Six-a da li moze i koliko MB(GB) da se hostuje na bjbikers.com domenu bilo kao web ili ftp.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Svakak, jpezi su i dalje kod mene - ako trebaju javljaj. Nemam neko resenje za hosting, Vujo pitaj Pabla i Six-a da li moze i koliko MB(GB) da se hostuje na bjbikers.com domenu bilo kao web ili ftp.

 

Evo uspio sam naći prostor, sutra su manuali ponovno online.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja