Jump to content

Moto Zajednica

Alpi - pogled kroz vizir saputnice

Recommended Posts

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Bravo ljudi...

Ubedio sam devojku da procita putopis, bas zato sto je iz ugla suvozacice i odusevila se.

I nju nekad hoce da muci glava, pa je videla da to nije neki veliki problem i da nece da joj pokvari ceo dozivljaj, ali ponecemo lekove, da ne bismo naknadno jurili neku apoteku :)

 

Hvala sto ste podelili ovaj lep putopis sa nama :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Zelo lepo,I na slovenscini bi vse citao!puno vas pozdravljamo!1zdravo.gif

 

Zakaj tega nisi prej povedal, se mi ne bi bilo potrebno mučiti s prevajanjem :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Puno hvala na pohvalama, podršci, na lepim željama.

Drago mi je, da je taj Dianin putopis doživeo toliku pažnju i odobravanje. Ona ima dar za pisanje, šteta što je moj prevod samo bleda senka njenih živopisnih doživljaja i uspomena.

Moram da kažem, da je i ona oduševljena odzivom forumaša.

Kada je opet uspem "izvući" od kuće, evo novi putopis... :zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Pozdrav Nemo i supruga,

 

jako lepo, meni posebno zanimljivo jer ove godine imam nameru da prodjem po Alpima.

Ulazim iz Slovenije u Austriju, pa redom kroz Svajcarsku u Francusku i "silazim" sa Alpa u Provansu pa cu dalje za Toulouse, Andora ........ zatim Spanija (Alicante) kod Vericinog brata od strica ........

 

Eh, sada pitanje, STA SI URADIO NA KACIGI TVOJE SUPRUGE ????? kako bi bila dobra i da je vise ne boli glava.........

Ovo te pitam jer sam i ja kupio BMW flip-up kacigu (mozes je videti u mom putopisu "Rusija 2012". Mene pocne boleti glava u predelu malo iznad slepoocnice posle oko 1 sat i 15 min. i to postaje nesnosljivo tako da moram da stanem i skinem kacigu. Posle pauze od oko 15 min. nastavljam bez problema ........i tako redom.

Ako mi otkrijes tajnu, sacuvacu kacigu, ovako narucio sam Shoei NEOTEC koja treba da mi stigne za 15 dana.......

Objasnjenje mozes da mi pustis na mejl zoranm1957@gmail.com mozda i uz neku fotografiju sa strelicom gde tacno treba nesto uraditi.........

 

Inace da se pohvalim............od sutra sam sretan vlasnik novog K1600GTL mod. 2013 u dark-grey boji..........

 

Pozdrav tebi i posebno tvojoj supruzi, svaka hvala na zanimljivom zapisivanju utisaka i na vrlo lepim fotografijama.......

 

Ciao i vidimo se mozda negde ..........nekada.........

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Marokanac, veliki pozdrav

 

prvo, iskrene čestitke za novi motor, uz želju da ga lepo voziš i puno uživaš na novim putovanjima. Nadam se, da su Nemci uspeli otkloniti sve dečje bolesti...

 

Što se kacige tiče, nije neka tajna. Počupaj podlogu (pričvršćena je velcro trakom i nekim plastičnim ćepovima) pa onda na mestima gde te žulja, počni sa kašikom da deluješ na stiropor, kako bi ga malo stanjijo. Ako kašikom ne ide (stiropor je dosta tvrd), uzmeš neki drugi zaobljeni predmet sa manjom površinom da bi sila (pritisak) bila veća. Obično je dovoljno (pod uslovom, da ti broj kacige inače odgovara) da se stiropor stanji za 1-1,5 milimetara na onom mestu gde te žulja.

 

Sa aspekta bezbednosti ovaj metod prilagođavanja kacige obliku glave možda nije najbolji, jer se gubi jedan deo amortizacije udarca u slučaju pada.

 

Javiću ti se, da malo popričamo.

 

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Putopis je odlican, svaka cast.

Bas ste mi vratili neka lepa secanja od prosle godine na Alpe. Isli smo slicnom rutom i presli malte ne iste prevoje.

Ko jednom predje ove predele, vracace se svake godine. Ja planiram u maju da ponovo obidjem deo oko Cortine, nekako su mi se najvise svideli predeli oko Cortine. Samo sneg da mi ne pokvari planove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Putopis je odlican, svaka cast.

Bas ste mi vratili neka lepa secanja od prosle godine na Alpe. Isli smo slicnom rutom i presli malte ne iste prevoje.

Ko jednom predje ove predele, vracace se svake godine. Ja planiram u maju da ponovo obidjem deo oko Cortine, nekako su mi se najvise svideli predeli oko Cortine. Samo sneg da mi ne pokvari planove.

 

U maju je rano. Ako ne bude sneg na putu, sigurno će biti mokro od topljenja.

Termin je idealan za Sardiniju i Korziku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Muzlja
  • Motocikl: BMW f 650 st

Zelo lepo,I na slovenscini bi vse citao!puno vas pozdravljamo!1zdravo.gif

 

Zakaj tega nisi prej povedal, se mi ne bi bilo potrebno mučiti s prevajanjem :zdravo:

 

Par godina sam ziveo u Ljubljani pa mi je ostalo jos malo od vaseg jezika!0namigivanje.gif

Puiovao po sloveniji dok sam radio i mogu vam reci da imate veoma lepu zemlju.Sve je cisto i lepo

Nikad necu zaboraviti te lepe planine i jezera,Vogel,Bled,Postojnu itd.

Puno pozdrava iz ravne Vojvodine.0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Alpe sam obisao vec nekoliko puta i nikako da ih izbijem iz glave...jednostavno su u skoro svakoj kombinaciji.

Sve cestitke zeni na uspesnom putopisu, i zelja da napise jos mnogo novih! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Procitao sam ceo putopis bez pauze i prosto sam ljubomoran na vase putovanje. Zelim vam puno zajednickih putovanja i da sve to ponovo, kroz pero suvozaca, podelite sa nama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Procitao sam ceo putopis bez pauze i prosto sam ljubomoran na vase putovanje. Zelim vam puno zajednickih putovanja i da sve to ponovo, kroz pero suvozaca, podelite sa nama.

 

Hvala na dobrim željama! U junu/julu planiramo putovanje u Norvešku. Plan puta je u temi Skandinavija 2013. Kada se vratimo, podelićemo putopis sa BJB auditorijem i nadam se da će biti također zanimljiv.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Mogu samo da zamislim kako šest cilindara jodluju kroz akrapović-e, po ovim prelepim predelima. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Mogu samo da zamislim kako šest cilindara jodluju kroz akrapović-e, po ovim prelepim predelima. :takoje:

 

Simfonija...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja