Jump to content

Moto Zajednica

Kilometar sat PROBLEM

Recommended Posts

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Problem je sledeci sat pokazuje 20km/h manje nesgo sto bi trebalo, znaci kada idem 50, on pokazuje 30, a kada idem 120 on pokazuje 100km/h.

 

SAT

DSC02506.jpg

 

DSC02509.jpg

 

DSC02510.jpg

 

DSC02511.jpg

 

Skinuo sam satic i kada sam odvrnuosrafici i zaokrenuo sat malo na levo skazaljka se spustila na dole bas kolko laze, iliti 0 je nize. I po oprugici koja vraca skazaljku na 0 vidim da kada vratim sat na srafove ona pocne da zateze i lonce se okrene kao da je vec stvorena indukcija.

 

DSC02506.jpg

 

Kako ja to da vratim da bude dobro ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

:stabre: ...a da se nije neko mozda igrao sa lancanicima?

 

To nema veze sa km satom, on ocitava br. obrtaja sa prdnjeg tocka...tako da bi igrarija morala biti tu...ako je uopste i bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

svima vise pokazuje jedino tebi manje :) salim se..nego sto kolega gore kaze ae i ja da pitam,da nije neko menjao pinjon brzine na tocku mozda?pa zbog nejga da ti se desava to....u ovo se ic ne razumem tako da cu pratiti temu bas me zanima sta je uzrok i resenje tvog kvara.sretno kolega

pratim :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Probaj ovako da resis problem ( vec sam nekoliko takvih popravio ali su bili od auta ovo nisam video od cega je ) .

 

Imas dve varijante .

 

Prva . Blokiraj osovinu kazaljke od pozadi i podigni kazaljku tj okreni je prema desno za koliko ti laze tj za 20 km . Pazljivo to uradi jer ako je mnogo napnes hoce da pukne . Ovo moze da uradis samo ako osovina nije nazubljena .Verovatno je neko cackao ili se sama rastelovala .

 

Druga . Opet blokiraj osovinu i pokusaj da iscupas kazaljku sa osovine pa je vrati tako kako mislis da treba da stoji po tvo, misljenju . Opet nemoj mnogo na silu vec pokusaj oaovinu da zagrejes necim recimo lemilicom (skroz pri vrhu gde je plasika kazaljke da se kazaljka malo otpusti od osovine .

 

Ovako sam uspesno resavao takve probleme . Samo zapamti nikako silom !!!!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

:stabre: ...a da se nije neko mozda igrao sa lancanicima?

 

To nema veze sa km satom, on ocitava br. obrtaja sa prdnjeg tocka...tako da bi igrarija morala biti tu...ako je uopste i bilo

Koji je profil prednje gume koje fabrika preporučuje,koja je sad guma :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Nema to veze sa zupcanicima , gumama i ostalim stvarima . U pitanju je oprufa i kazaljka koja nije na svom mestu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

meni je ta ideja bila na prvom mestom, pokusao da povucem malo video da se ne vadi tek tako lako pa reko da pitam prvo da ne bi je izjebao, logicki tako bi bilo sve ok.

 

A sad kako ja da znam dali je nazubljena ili ne, najbolje malo da je zagrejem i da povucem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Nema to veze sa zupcanicima , gumama i ostalim stvarima . U pitanju je oprufa i kazaljka koja nije na svom mestu .

Kad bi znao a ne znaš da je bitan obim gume i odnos puž na točku i kilometar sat,prouči to pa se javi :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Znam druze o tome vise nego ti sigurno veruj mi . Sta je sve poroslo kroz moju garazu i do sada ni jedan ne resen problem .

 

Verovatno je covek vec proverio gumu a i sigurno ne vozu zadnju umesto prednje da bi bila razlika 20 km. Jedino ako nije original pinjon ali onda ga nebi bi mogao smestiti na tocak . A i da nije original kad je vec skinuo moze da nasteluje kazaljku kako hoce . Moze da nasteluje da ide i 20 u plusu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Osnovni parametar jeste obim gume i ako on nije u fabrickim dimenzijama mora doci do greske. Znaci prvo to treba utvrditi. Da pokazuje vise to bi lako resili,ovako nisam bas siguran. Ja sam na Audiju pomerio kazaljku 10km gore i tako resio problem (isti kao kod tebe),ali tamo je cifer bez granicnika sto znaci da su i satovi skroz drugaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Znam druze o tome vise nego ti sigurno veruj mi . Sta je sve poroslo kroz moju garazu i do sada ni jedan ne resen problem .

 

Verovatno je covek vec proverio gumu a i sigurno ne vozu zadnju umesto prednje da bi bila razlika 20 km. Jedino ako nije original pinjon ali onda ga nebi bi mogao smestiti na tocak . A i da nije original kad je vec skinuo moze da nasteluje kazaljku kako hoce . Moze da nasteluje da ide i 20 u plusu .

Nije da si "stručnjak" već si i vidovit,već znaš unapred koja je guma,da nije original pinjon i na kraju da bolje znaš od mene :stabre::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Vidovit jesam . A ako je covek rasturio pola motora a da to nije proveri onda bas ...........

 

Ako znate bolje pomognite mu zato je ovaj forum i poznat po tome koliko vas ima strucno nestrucnih .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Polazi se od naj banalnije stvari,nekom je lakše uterati nego objasniti :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

A i da se bar malo razumes u mehaniku video bi gore da coveku laze 20 km/h u minusu . Ajd sam promisli u startu koliko bi trebala da bude ta guma mala tj. mali profil da bi lagala cak 20 km/h . Zato to nisam mi uzeo u obzir jer se to obicno desava do 10 km/h i to najvise . Sto se pinjona tice nemam pojma jer ga nisam ni video . Ali gore sam i napisao jer ako je covek rasturio pola motora da dodje do kilometar sata i skroz ga razbucao , verovatno je i proverio te najosnovnije stvari .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

U knjizi pise 120/70-17 na motoru je guma 120/70-17.

 

Radi se o satu sa Yamahe XJ 900 S Diversion, cini mi se da isti kao i na FJ1200.

 

E sad treba da znate da se drzanjem caurice (suprotni kraj osovine od skazaljke) skazaljka moze okrenuti veoma lako, tako da u trenutku nepaznje sam je okrenuo ko zna koliko <_<

 

ALI! strpljivim stelovanjem dotero sam je tako da opruga vrati tacno na 0.

 

AL OPET MUKA :'(

 

Posto je ovo tkzv Touring motor skala pocinje od 10.. skazaljka je znaci na desetki kada se vrati na granicnik dole a 0 je ustvari iza granicnika.. :lol: Znam ovo je za popizdeti :lol:

 

Vratio sam je jos mozda 2 milimetara unazad da ima lufta zbog tih deset (valjda ce da pokazuje dobro),

ali izgleda da cu poludeti dok budem navatao merku. Sad probanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Nemoj da zaboravis kad nastelujes kako treba sipaj malo super lepka sa unutrasnje strane da se lepo zalepi . Jer ako si je lako okrenuo tu ti je i bio problem jer se sama od sebe pod dejstvom opruge razstelovala . Tako da je dobro zalepi da se ne razsteluje opet .

 

Srecno sa stelovanjem :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 462 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ovaj sat veoma lici na moj sa TDM-a. Kazaljka bukvalno isto izlgeda!

 

Sa obzirom da je Yamaha u pitanju, ne bi me cudilo da i jesu iste :)

 

E posto sam ja 3 puta rastavljao moj sat zato sto mi se lomila kazaljka, mogu ti reci kako sam ja to resavao.

 

Osovina na TDM-u jeste nazubljena i pazljivo sa 2 srafcigera sam skidao kazaljku sa osovine. Ja nisam imao problem sa okretanjem kazaljke oko osovine... naprotiv, trebalo je bas da se pomucim da je izvadim.

 

Stelovanje brzine sam radio uz pomoc navigacije. Stavim na motor sat na kome je samo malo navucena kazaljka na osovinu. Nulti polozaj kazaljke bi bio malo iza granicnika -oko 5mm. Iza je zato sto je kazaljka iznad granicnika i ne dodiruje ga - nema sta da je zaustavi.

 

U voznji proveravam koliko laze kazaljka i podesavam jednostavnim pomeranjem kazaljke na osovini. Obicno vec iz drugog, treceg puta ubodem tacno. :D

 

Tek kada sam siguran da na razlicitim brzinamana navigacija i sat pokazuju isto, pomerim kazaljku ispred granicnika i pritisnem je do kraja. Sada kazaljka udara u granicnik, bas kako treba i u voznji pokazuje tacnu brzinu.

 

Nadam se da sam bar malo pomogao. Ako nadjes neki drugi nacin, javi da i meni bude lakse:)

 

E da, draza je u pravu - ako ti se lako okrece kazaljka oko osovine obavezno stavi neki lepak da ne radis isti posao ponovo :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Sym symphony 50

Izvinite što dižem staru temu. Da ne otvaram novu... 

Elem, zakucao km sat na Sym Symphonyju. Sajla, pinjon ok. 

Znate li nekog majstora koji može da pogleda tablu? Pretpostavljam da je problem u zupčanicima. 

Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja