Jump to content

Moto Zajednica

MZ Elektrika

Recommended Posts

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: HR/SB
  • Motocikl: Dark side KTM LC4

Razmišljao sam ja o tome već, sjećaš se da sam htio uzeti elektronski regler iz mađarske, i rastavio sam postojeći, pa sam skužio da ništa od toga !

Zato jer MZ ima sinkroni generator (bar mislim da je sinkroni, to ti bolje znaš), kojem je za rad potrebna pobuda, odnosno preko četkica se na rotor dovodi 12 V, i okretanjem rotora se mijenja magnetno polje u prostoru i izaziva indukciju struje u statoru, dalje se to vodi na ispravljanje i na regulator.

E sada taj regulator uspoređuje napon akumulatora i generatora i po potrebi smanjuje pobudni napon na rotoru, tako da od MZ regulatora ne možeš iskoristiti ništa !

 

Ovo sada je sistem sa stalnim magnetima, znači ne možeš utjecati na napon koji generator proizvodi, jer direktno ovisi o broju okretaja radilice. Znači treba elektronska regulacija. Uostalom ti si bio te struke, znači treba ti elektronska regulacija (ti ionako dobiješ ispravljeni napon), koja će odrađivati logiku punjenja akumulatora. Sad kako ta logika radi ne znam, pretpostavljam da na leru (niskim okretajima) gdje je napon generatora manji od napona akumulatora, elektronika crpi akumulator, a kada napon generatora premaši napon akumulatora, onda se cijeli sistem napaja iz generatora i puni se akumulator!

 

E sada to trebaš riješiti, ti si te struke i razumiješ se bolje od mene. Sada kako ćeš to napraviti ovidi o tvojoj mašti i volji. Koliko će to koštati ?

Mislim da ti je bolje raspitati se o onoj varijanti, čisto da vidiš cijenu pa razmisli i o tome!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Bokilic  mi sredi regler,? gubim struju kada vozim dugo pod svetlima. neto izgleda ne puni?? kad ugasim svetlo sve ok, caknece sirena da radi istovremeno kad je dugo svetlo??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Bokilic  mi sredi regler,? gubim struju kada vozim dugo pod svetlima. neto izgleda ne puni?? kad ugasim svetlo sve ok, caknece sirena da radi istovremeno kad je dugo svetlo??

ce gi sredimo bre,,mora i cetkice da se provere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Bokilic  mi sredi regler,? gubim struju kada vozim dugo pod svetlima. neto izgleda ne puni?? kad ugasim svetlo sve ok, caknece sirena da radi istovremeno kad je dugo svetlo??

ce gi sredimo bre,,mora i cetkice da se provere

Će gi kupimo nove,ako ostanu pare od ovi skupovi???? heheheheee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Bokilic  mi sredi regler,? gubim struju kada vozim dugo pod svetlima. neto izgleda ne puni?? kad ugasim svetlo sve ok, caknece sirena da radi istovremeno kad je dugo svetlo??

ce gi sredimo bre,,mora i cetkice da se provere

Će gi kupimo nove,ako ostanu pare od ovi skupovi???? heheheheee

bogami neverujem,da ce ti ista ostati  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Ovo sada je sistem sa stalnim magnetima, znači ne možeš utjecati na napon koji generator proizvodi, jer direktno ovisi o broju okretaja radilice. Znači treba elektronska regulacija. Uostalom ti si bio te struke, znači treba ti elektronska regulacija (ti ionako dobiješ ispravljeni napon), koja će odrađivati logiku punjenja akumulatora. Sad kako ta logika radi ne znam, pretpostavljam da na leru (niskim okretajima) gdje je napon generatora manji od napona akumulatora, elektronika crpi akumulator, a kada napon generatora premaši napon akumulatora, onda se cijeli sistem napaja iz generatora i puni se akumulator!

 

Ma ja tu svoju struku mogu okačiti mačku o rep :)

 

Tražim, gledam i nađem ovo:

http://www.aet.si/produktiFMISFMAS4PWES.asp

 

Znači ista snaga kao ovaj što imam, ali sistem koji ima akumulator. Sad samo moram naći tko dila to po RH i pitati u čemu je razlika. Jer ako mogu izbjeći karabudženje s nekim Aprilijinim djelovima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: HR/SB
  • Motocikl: Dark side KTM LC4

 

Ma ja tu svoju struku mogu okačiti mačku o rep :)

Nemoj biti tako siguran u to, još uvijek to gradivo razumineš bolje od 95% studenata na faksu  ;D

 

Tražim, gledam i nađem ovo:

http://www.aet.si/produktiFMISFMAS4PWES.asp

Znači ista snaga kao ovaj što imam, ali sistem koji ima akumulator. Sad samo moram naći tko dila to po RH i pitati u čemu je razlika. Jer ako mogu izbjeći karabudženje s nekim Aprilijinim djelovima...

 

Znaš tko to dila  ;D ali ti je "SAMO" problem njemu objasniti šta ti treba ! Vjeruj ! Ima on i 120 W (nudio meni), ja nisam htio jer je vanjski pickup, pa treba njega smjestiti da ne otpadnje od vibracija, ali se meni nije dalo zaj... sa tim pa sam ostao u ovoj varijanti.

 

Preporučam da ako možeš naći sliku kao sa stranice baš od TOGA paljenja, isprintaš, dođeš tamo kod njega i upreš prstom i samo kažeš to trebam. Jer on ti nema bleke što čemu služi i 90% sam siguran da on ima taj regler, a misli da je to rele žmigavaca ili nešta slično !

 

To ti je IDENTIČNO paljenje, znači da ti treba samo taj regulator na slici u donjem lijevom čošku !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Na kraju sam kupio i regler, nije skup - 80kn. Nisam stigao namontirati, ali prodavač tvrdi da bi to moralo biti to. Samo nije imaš shemu za spajanje. Na regleru imaju 4 konektora sa sljedećim oznakama

AC |  DC | GND |  B+

 

GND - zemlja

B+ - plus pola akumulatora

 

Samo mi je nejasno šta da spajam na DC i AC?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Zdravo Joska. I ja sam veoma zainteresovan za to paljenje. Kada ga zavrsis,

u kojoj formi ce biti dostupno nama ostalima? U vidu sheme, kita ili kao gotov

proizvod? U sustini najvise me interesuje shema i sadrzaj EPROM-a posto mi

elektronika nije strana.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Shemu sam vec postavio u "Mz popravke i stelovanja"

Moze da bude i kit komplet.i sastavljen uredjaj,kako god..

Nije eeprom u pitanju,vec mikrokontroler.Program sam pisao u asembleru,pa ako ti nesto znaci..

A paljenje je gotovo,samo sto se mz jos ne vozi.Ja to isto imam na jawi,puta 2,i ja je vozim,i radi odlicno.

Necu menjati nista u shemi.Ove nedelje bi trebalo da zavrsim i instalaciju na mz-u,pa da moze da se provoza.Samo sto mi se uvek nesto ispreci,pa ne napredujem kako sam ocekivao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

 

bacili ja i dvojca kolega đir po požeštini r,evo nekoliko slika

vdGBN_dsc00048hs9.th.jpg

acB6X_dsc00049qc4.th.jpg

a emzo je na kraju dana poceo strajkat pa je dobio luksuzan prijevoz kuci kombijem

OquXB_dsc00051qc1.th.jpg

XbsHp_dsc00055tw8.th.jpg

 

 

ma jebem ti platine se raštelele a jesam se izjebo sa sastavljanjem :ljut

ono naštelam i radi super stavim onaj poiklopac od paljenja i nece motor upalit i tak četiri puta skidam i mečem poklopac  dok nisam skužio da mi onal limic koji vodi struju sa platina na paljenje dodiriva poklopac jer sam ga savinio prema gore da mogu lakše naštelat platine  i gubi mi struju aj dobro izravnam taj limic i odem se provozat opet problem stalno mi gori lampica od lera nist opet poklopac dolje i ša če bit kabli se urezao na sastavu poklopca i dekla e jebga al nije prici kraj ode se ja jos malo provozat picim ulicom 4brzinom dobrim gasom i odjednom neka buka motor se gasi mislim odpo mi auspuh ::) a sa ce bit nisam svjecicu stego pa mi iskocila iz cilindra i napokon sam ga ustelo i ide mi bolje nego prije stelanja platina i ljepše radi u leru :pivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

To me najviše nervira kod struje, jedva provališ gde je fora, popraviš a ono opet isto ne valja, i tako u krug...

 

Joska je spas, samo još malo strpljenja, rešenje je tu, pred nama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Poceo sam da radim struju na test mz-u.Moram da mu napravim i elektronski regler,a nema ni automata za zmigavac.Ima dosta posla.Ali ce biti gotov ove nedelje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

conan: trba mi automat zmigavaca za mz-a imam akumulator 6v 11a i cetiri sijalice 6v neznam kolko wati hvala unapred ko mi pomogne

 

Fabricki nemam,ali mogu napraviti elektronski automat.Sijalice su 6v/21W

Ako se ne snadjes,javi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav svima ja nemam mz nego apn 6 ali uskoro imam i mz u planu

 

mene zanima ako mozete da mi kazete dal bi ja mogao za apna da napravim takvo paljenje sa senzorom umesto platina

 

inace imam paljenje 6V 17W a ovo elektronsko novo mi je skupo  i ako neko zna dal je moguce da sa ovim mojim paljenjem svetla rade bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

e odakle si pa imas kod ovog jednog tipa u s .brodu elektronsko paljenje za 200kn i ja imam takvo paljenje na apnu ali to ti paljenje na valja na visim obrtajima iznad 7000 a do 7000 savrseno radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

Moj motor je friziran i ide i do preko 10 000obrtaja/min

 

Inace sam iz Novog Sada

onda to paljenje nije za tebe e el budes ti na tomos forumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

e odakle si pa imas kod ovog jednog tipa u s .brodu elektronsko paljenje za 200kn i ja imam takvo paljenje na apnu ali to ti paljenje na valja na visim obrtajima iznad 7000 a do 7000 savrseno radi

 

Gdje si to izvukao? Pa Tomos (odnosno AET) uredno deklarira da njihova paljenja rade d o12000 okr/min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: HR/SB
  • Motocikl: Dark side KTM LC4

e odakle si pa imas kod ovog jednog tipa u s .brodu elektronsko paljenje za 200kn i ja imam takvo paljenje na apnu ali to ti paljenje na valja na visim obrtajima iznad 7000 a do 7000 savrseno radi

 

Gdje si to izvukao? Pa Tomos (odnosno AET) uredno deklarira da njihova paljenja rade d o12000 okr/min.

 

Paaa možda malo pravi retardaciju kutra paljenja (pomiče ga prema GMT) na visokim okretajima poslije 7000 RPM, umjesto da ga udmiče od GMT sa povećanjem okretaja  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

da to su moguce malverzacije s paljenjem al onda mo nece ni za kurac ic na niskim okretajima morat ce ga stalno przit al onda je za njega neznam tocno kak se zove polu platinsko/elekktronsko paljenje ko na atx koji imaju platine ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja