Jump to content

Moto Zajednica

MZ Elektrika

Recommended Posts

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Da li je imao jos neko problema sa onim elektronskim reglerom od Gabora ili nije do njega? Punjenje na leru bez svetla 12,4 sa svetlima 11,9. Preko 3000 obrtaja bez svetla 13,8 sa svetlima 13. U pitanju je etz 150.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

To su indijski regleri , i ako pise na njemu madjarski , jako lice , osim po sastavu elemenata !

  Slabije su komponente u njima pa su i logicno jeftiniji od zaista madjarskih a de ne govorimo o nemackim . 

Dobra je stvar sto se ippak mogu popravljati . Vec smo i to radili u vise navrata . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stevan, 59 postova
  • Lokacija: Bajevac
  • Motocikl: MZ ETZ 125

pozz ljudi, imam jendo pitanje. kad dodam gas do kraja na mom mz-u desava mi se kao da trokira na punom gasu, kao da stuca. to mi se desava samo kad stoji u mestu i kad ga vozim u 1. brzini, vec u 2. pa nadalje radi sasvim normalno. stelovao sam paljenje 1.5 sat i nista nisam uradio, otvarao sam i karburator medjutim tamo je sve cisto. mesavina je 2% ali onaj malo jači(plavi) benzin. sta moze da bude proble, da li je elektronika? stavio sam novi kabal sto ide sa bobine na svecicu slikonski grafitni. svecica je bosna f65 stavio sam i neku drugu al je crkla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

I ne bi trebalo da se daje gas u mestu, jer se mnogo greje a nema sta da ga hladi. 

Druze mislim da ti je svecica problem, mala je to temperaturna vrednost za MZ, Stavi mu bar bosnu 80 ili jace. Ja sam sa bosnom f100 zadovoljan, kad stavim f65 crkne mi mnogo ali mnogo brzo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Pozdrav svima,zao mi je sto pisem u ovoj temi,ali nisam nasao jawinu,hteo bih staviti na jawu 6v,elektronski regler od mz-a 6v pa dali bi neko mogao da mi pomogne oko povezivanja,ako je ikako moguće 

Javin regler ima oznake D,M,B

A MZ-ov B+,D+,D-,DF i 61 

E sad ja znam da je B +od akum

61 bi trebalo da je kontrolna lampica 

A za ovo dalje nisam siguran,pa ako bi neko mogao da pomogne,bio bih mu zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: /

Dobar dan dobri ljudi, trebala bi mi pomoc...

Radim sa drugarom ATV koj se pokrece MZ 250 masinom, godiste cenim da je oko 90.

instalacije na njemu su bile takve da ih bolje nije ni imao itd..

Skinuo sam odgovarajucu semu sa interneta i napravio iskljucivo instalaciju koja mu treba oko paljenja.

Problem nastaje sada kada sam prikljucio akumulator, primetio sam odmah da nesto jako malo dimi oko diodne ploce i reglera, iskljucio sam odmah akumulator. Znajuci da nesto sigurno nije u redu odlucili smo ipak da ga spojimo opet i pogledamo da li ima struje na svecici. Naravno varnice nije bilo, sistem je bio pod naponom jos par sekundi i diodna ploca je pocela da dimi intezivnije, preciznije dioda na V ulazu...

Da li bi neko od vas znao odprilike sta bi tu moglo da se desava i da me uputi u kom smeru da idem dalje, posto mislim da mi se ne isplati da menjam diodeili eventualno da uzmem novu diodnu plocu..

Hvala unapred na svakom vidu pomoci i okacicu slike masine.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Očigledno da si nešto loše spojio.  U principu je prosto, sa alternatora idu tri crne žice ( faze ) i idu direktno na diodnu ploču. Izlaz ide na regler ( ne znam dal direktno il preko kontakt brave ) . Postoji još jedna žica - mislim da je zeleno - braon boje koja ide na alternator kao pobuda.  Bilo bi dobro da okačiš ovde tu šemu po kojoj si povezivao da vidimo o čemu se radi, jer na netu ima raznih šema pa da ne bude - ti spajao po jednoj, a mi gledamo neku drugu . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kako god okreneš, negde si napravio grešku. Kako vidim po ovim slikama, varnicu i ne možeš da dobiješ jer platine nisu povezane ni sa čim a fali ti i kondenzator - doduše njega možeš da staviš i na neko drugo mesto ( kod bobine na primer ), al moraš da imaš žicu do platina ( možda ste tu žicu greškom spojili negde ) . Takođe ti fali i žica koja ide na gornju četkicu ( za pobudu alternatora ) - ko zna gde si nju spojio . . . 

   Evo ti ova " slikovna " šema pa spajaj instalaciju po njoj ( uvećaš je, izbrišeš svetla i žmigavce - ostaviš samo ovo što ti treba oko paljenja i nabaviš žice u odgovarajućim bojama da se ne zbuniš ) :

 

   

MZ_ETZ_(Schaltplan_12V_allgemein_ab_1989).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: /

Greskom sam poslao iste slike ali nema veze..

Ja sam "istrazivao" po netu ali eto su rezultati..

Dosta mi je jasnije sad, hvala na odgovoru.

Bacicemo se na posao pa ako okrene javicemo se opet :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da, i onaj lim koji ti ide sa platina, ne kači se na masu već ide na kondenzator . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možda je crkla lampica, možda je crkla i svećica, a možda ti je prazan akumulator . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Lampica sad svetli ali struje nema nikako motor sam vozio i odjednom poceo da trokira i ugasi se i ja ga tako ostavio i sutra ja da ga upalim nece ja skinem svecicu nema struju sta moze biti

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Vidi, ako se motor ponaša tako kako si napisao, a da se nije čulo neko krljanje ili lomljava iz mašine - onda je problem ili oko struje ili oko dovoda goriva. Kod tvog motora je izgleda problem oko struje. Može da bude svašta, loš kontakt negde, loš akumulator, korodirali spojevi žica ili kleme na akumulatoru. Hoće da korodiraju i ležišta osigurača i još puno stvari. Motor ti je u najboljem slučaju star 28 godina, promenio ko zna koliko vlasnika koji su ga ko zna kako ( verovatno nikako ) održavali. 

  Nisi se predstavio ( red je ), ne znamo ni odakle si ( da znamo, mogli bi možda da te uputimo na nekog ko ti je u blizini i poznaje MZ-e , pa da ti to pogleda. 

  Ovako ti ostaje il da tražiš kvar sam il da nađeš nekog auto električara.  Mogao bi da slikaš Alternator i paljenje i akumulator i kutiju sa osiguračima pa da postaviš ovde - možda nešto primetimo . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Motor ti je ozbiljno bolestan, vidi se da je vožen po ataru - sav je prašnjav. Ležišta osigurača korodirala i prašnjava, bobina od nekih kola, na regler prikačene samo dve žice i skinut poklopac, ispravljač ( diodna ploča ) prljav, verovatno su mu i kontakti takvi, platine zamašćene . . .  

  Imaš na prethodnoj strani šemu instalacije koju sam postavio, skini je i otštampaj, pa ako se razumeš u to prekontroliši sam, ili nađi nekog autoelektričara da ti to pregleda.  Ako nemaš nikoga, ja imam dobrog majstora u Novom Sadu koji ti to može srediti i dovesti u red, a nije skup. Samo da bi ti primio motor, moraš ga prvo oterati negde u autoperionicu da ga izribaju i operu jer ga ovakvog neće raditi ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: /

15408294937641866475570.thumb.jpg.6986593b87f27232901d03a29f85dfc4.jpg

Evo ja se vratio opet po neku pomoc...

kupili smo novu diodnu plocu(sve je u redu,nema varnica, dima, toplote), montirali kondenzator i prepravili par zica koje nisu bile na svom mestu..

Varnice na svecici i dalje nema.. e sad pitanje.

Kako bi ja mogao da proverim ispravnost reglera i bombine? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Gledam ove slike i ne mogu da verujem. Što reče Lija, imate li vi vode i sredstva za odmašćivanje? Takva instalacija i da je sve potpuno ispravno neće raditi. Nije kritika, ali to se mora dovesti u red. Po slikama, komplet instalacija treba da se ponovo i pravilno uradi. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja