Jump to content

Moto Zajednica

MZ Mehanika

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova

Elektronsko paljenje je za elektriku.

a jel ti vujo znas kako se steluje el paljenje

 

Pošto sam održavanje mojih motora poverio boljem od sebe onda je nekorektno da delim bilo kakve savete. Elektriku prate ljudi koji se u nju razumeju, između ostalog Joška koji od MZ Svet-a prati jedino tu temu. To je razlog zašto sam pisao da savet treba potražiti na drugom mestu, vodili smo računa da se teme ne izmešaju i tako je, ako je reč o elektici onda su tamo oni koji je prate. I Štampar to dobro zna, on pravi paljenja i ugrađuje ih tako da znanja ima...

 

Usput, pošto sam tek stigao i vidim da sam neupućen, jel neka zajebancija u toku? :stabre: Sećam se da je bilo petljanja sa Rumunima oko tog paljenja, zar ga niko do sada nije ugrađivao?

 

Dajte ljudi da sredimo motor, šta će čoveku paljenje u fioci.

napokon da skonta da je u pitanju brusilica neophodan alat za stelovanje paljenja ,normalno da si seo na mezu i otisao sa nama na predivan vikend u rumunjsku i ti bi sad zdusno davao savete za stelovanje elektronike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

 

napokon da skonta da je u pitanju brusilica neophodan alat za stelovanje paljenja ,normalno da si seo na mezu i otisao sa nama na predivan vikend u rumunjsku i ti bi sad zdusno davao savete za stelovanje elektronike

 

 

 

0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

kome paljenje u fioci? :D

 

Hvala Šumi što si me podsetio da imam paljenje u fioci :lol: i to ne bilo kakvo nego Joškino :zvizduk:

Pre tri godine sam kupio od Joške njegov ručni rad, elektronsko paljenje za MZ.Iz raznoraznih razloga ga nisam odmah ugradio,

kasnije je stiglo i original MZ elktronsko paljenje koje je odmah namontirano i tako je Joškino palo u zaborav.

Danas sam rešio da budem vredan i isplatilo se.

 

9EAEC101-62AD-2D4A-8C2F-DA8CE7972627.jpg

 

2752D94F-9E04-DA48-AC80-D1645DE67250.jpg

 

Krenula neka kišica pa nisam mogao da ga testiram malo više, prvi utisak je da radi odlično, ne primećujem razliku između original MZ elektronskog paljenja i ovog Joškinog.Nisam siguran kako će se ponašati kad se dobro ugreje, videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

ja vozim po ekstremnoj hladnoci, ;D  moja masina sama mjesa dvotaktol sa benzinom(ima rezvoar za dvotaktol i mali ventil sa ljeve strane u deklu preko kog direktno razbacuje ulje po klipu i karikama ) a koristim staru dobru optimu i sa njom nikad nisam imao nekih problema, a sto se tice ulja za mjenjac koristim SAE 90takodje modrica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Najbolje bi bilo kupiti orginalni i ugraditi napraviti nebi bilo lako :)

Nije u pitanju mjesac vec mikuni pumpica za ulje koja se nalazi u ljevom deklu smjestena ispred kurble i povezana direkntno na pogonsko vratilo mjenjaca, od kog dobija pogon i vuce dovtaktol direktno iz posebnog rezervoara i upumpava ga u cilindar gdje ga rasprsuje dizna smjestena u samom dnu cilindra i podmazuje to je neki princip rada :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

To je pravo.Nisam ni z nao da to postoji.Imas li neke slike ili sajt da probam da ubacim ,nadam se da nije komplikovano.Veliki pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

To je pravo.Nisam ni z nao da to postoji.Imas li neke slike ili sajt da probam da ubacim ,nadam se da nije komplikovano.Veliki pozz

Treba da menjas osovinu menjaca i deklu motora.. nije komplikovano.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Cekam podatke pa krecem dalje.pozz

Kakve podatke? 

 

Svi mi koji malo duze vozimo MZa znamo za tu opciju sa mesacem ulja koji zna cesto da se zaglavi.. :D

 

Evo vidi se dekla koja ima pumpu. I ugradjivano je fabricki na eksport modele 250/251/301.. :)

MZ%20301%20Tour.jpg

 

ETZE250.JPG

 

mz__etz_251___export_1996_4_lgw.jpg

 

A ima i MZ sa alnaserom.. :D 

 

1958105_503913939713375_6326982498377393

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja