Jump to content

Moto Zajednica

MZ Mehanika

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Mom prijatelju, (Milan, vlasnik crnog ES175 cije je slike Duki negde kacio), je isto proklizao konus.

Sta se desava?

Od proklizavanja se stvori na samoj korpi lamele (unutar konusa) jedan "anzac"(ris, prsten ili kako to ko zove). Prilikom stezanja konus nalegdne na radilicu samo do tog risa i daljim stezanjem srafa ostatak konusa ostaje labav (tj drzi samo taj milimetar na prstenu).

 

Kako smo resili problem?

Smirglom smo izravnali risove na radilici. A zatim smo polukruznom turpijom a kasnije i smirglom (brusnim papirom) poravnali i "prsten" (ris) na samom konusu korpe kvacila.

Ovo nije tesko ali je sporo i zahteva malo vestiju ruku i oko.

 

Napomena:

Cesto, tokom obrade stavaljati korpu na radilicu (ali prethodno obrisati obe povrsine krpom)  i okrenuti nekoliko krugova uz pritisak na korpu (kao da proklizava konus) Kada skinete korpu onda pogledajte gde "zadire" tj. gde se ocrtalo naleganje i tu osmirglati jos malo. Ovaj postupak ponavljati dok povrsina naleganja ne bude duz celog konusa.

 

Mi smo to zavrsili za par sata uz vrucu kaficu i hladno pivo  ;D

 

P.S. Obavezno ocistiti uzduzne zlebove na konusu radilice i pre montaze dobro obrisati i razredjivacem razmastiti nalegajuce povrsine.

 

Postoji i drugo resenje, ali zahteva posetu strugaru.  ;)

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bela Crkva

hvala ljudi na savetu, pobacu sa smirglom i turpijom pa da vidimo kuda to vodi, pa ako bude jeo ono sto se ne jede rasturicu ga komplet i kod kuma na strug. Jos jednom hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

postoji rjesenje i da se ubaci komadic limica oko konusa tj između konusa korpe i konusa radilice ja se tamo vozim vec dve god samo treba provjeriti onaj saraf tj malo ga pritegnuti svakih par tisuca i vozi misko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Nemoj posle svih tih radnji da ga turiras u mestu prvih pet dana nego vozi i sto vise saltaj al ga ne vrti mnogo pa onda proveri maticu i pici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Nego videh na MZ Riderovom MZ-u ove rupe na stublini, pa me zanima kakvu one imaju funkciju,

kad idu one crne gume preko njih ???

gUTFJ_dsc00212omf.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bela Crkva

hvala za savete oko korpe tj konusa na radilici.

 

Post iznad mene, te rupice na stublini sluze da se ubaci neko crevo ili gumica ali neznam kakva, a sluzi da se smanji buka, tj kad nema tog crevceta hoce stublina da zvecka ili ti pravi neke cudne zvukove. to sam vec naucio na mom MZ-u. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Paracin

Danas rasturio masinu, da vidim stetu ;D ;D ;D

steta se vidi na slici :'(

Otisao iglicasti i uleteo u klip  ??? Napravio ris na klipu i zaseko karike. Stublina je odlicna nema nigde risova ;D ;D

post-966-12879045747482_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

U bre, pa pošteno ga razdero.  :o

 

Dobro da nije blokirao u vožnji, sreća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ MZ Rider - pre sklapanja proveri da ti ne ostane neka iglica dole kod radilice, Prebroj kolko ih ima u lezaju, tolko treba da ih nadjes, osim ako neka nije izletela na auspuh.Prvo probaj sa magnetom ( onaj radionicki sa teleskop drskom ). Ako treba prevrni motor naopacke pa isperi kuciste radilice naftom pod pritiskom i izduvaj kompresorom.  Bolje i tako nego da stavis nov klip pa da se opet isto desi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

izvinjavam se sto upadam u temu ,ali me zanima dali moze da se stavi kondenzator od stojadina ili juga na etz 150 ???. hvala

 

Moze, mada ja tu opciju koristim samo kao prvu pomoc - vise volim original .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ja sam kupio orginal bobinu za emzu i riknula mi je 3 dan a ova od stojadina i dan danas radi pa sam opet kupio bobinu za emzu al nije to to tesko pali i neredi ljepo u leru također i u voznji pa sma opet vratio staru od stojke i sad opet super radi heheh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

e imam problem riknulea mi je prednja kocnica tj jedan klipic nece da vraca do kraja pa mi stalno pomalo koci

 

kako da to rjesim u cemu bi mogao biti problem ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Nego videh na MZ Riderovom MZ-u ove rupe na stublini, pa me zanima kakvu one imaju funkciju,

kad idu one crne gume preko njih ???

br4G8_dsc00212omf.th.jpg

 

Te gume ublažavaju vibracije rebara za hlađenje cilindra, pa time utišavaju mašinu. Kad se te gume skinu s cilindra rebra tako vibriraju da zvoni cijelo selo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

e imam problem riknulea mi je prednja kocnica tj jedan klipic nece da vraca do kraja pa mi stalno pomalo koci

 

kako da to rjesim u cemu bi mogao biti problem ???

 

Izvadis klipcice, ocistis lezista sigurno ima naslaga od prljavstine , promenis gumice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

e imam problem riknulea mi je prednja kocnica tj jedan klipic nece da vraca do kraja pa mi stalno pomalo koci

 

kako da to rjesim u cemu bi mogao biti problem ???

 

  Za pocetak skini klesta, i izvadi plocice. potom skines sa klipova one zastitne gumice - prasinarke .  Potom uzmes cetku i naftu ili benzun, pa sve lepo operes od prasine i blata. Obrises sve lepo krpom, pa naspricas klipove sa WD 40 i uhvatis ih sa dva sveda ( svedska klesta ) i probas da ih vratis nazad u kuciste do kraja. Ako hoce - odlicno, ako nece - malo stisnes rucku prednje kocnice par puta ( pazis da ne isteras klipove skroz napolje) , naprskas opet WD pa klestima vracas.  I ako se klipovi odmah vrate, i ako se vrate kasnije - malo ih razradis - neko stiska kocnicu, a ti cim on pusti vracas klipove nazad i tako nekoliko puta uz obilno spricanje sa WD-om. Kad dobro sve razradis - operes one zastitne gumice, obrises sve cistom krpom, malo pospricas WD, stavis gumice , plocice i sve vratis na mesto.  Ako ovo nisi do sad radio bi ce najbolje da pozoves u pomoc nekog prijatelja koji je to radio na kolima . Sretan rad .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Danas rasturio masinu, da vidim stetu ;D ;D ;D

steta se vidi na slici :'(

Otisao iglicasti i uleteo u klip  ??? Napravio ris na klipu i zaseko karike. Stublina je odlicna nema nigde risova ;D ;D

Opet iglicasti...!!!Lepo ja kazem-rednja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

e imam problem riknulea mi je prednja kocnica tj jedan klipic nece da vraca do kraja pa mi stalno pomalo koci

 

kako da to rjesim u cemu bi mogao biti problem ???

 

  Za pocetak skini klesta, i izvadi plocice. potom skines sa klipova one zastitne gumice - prasinarke .  Potom uzmes cetku i naftu ili benzun, pa sve lepo operes od prasine i blata. Obrises sve lepo krpom, pa naspricas klipove sa WD 40 i uhvatis ih sa dva sveda ( svedska klesta ) i probas da ih vratis nazad u kuciste do kraja. Ako hoce - odlicno, ako nece - malo stisnes rucku prednje kocnice par puta ( pazis da ne isteras klipove skroz napolje) , naprskas opet WD pa klestima vracas.  I ako se klipovi odmah vrate, i ako se vrate kasnije - malo ih razradis - neko stiska kocnicu, a ti cim on pusti vracas klipove nazad i tako nekoliko puta uz obilno spricanje sa WD-om. Kad dobro sve razradis - operes one zastitne gumice, obrises sve cistom krpom, malo pospricas WD, stavis gumice , plocice i sve vratis na mesto.  Ako ovo nisi do sad radio bi ce najbolje da pozoves u pomoc

nekog prijatelja koji je to radio na kolima . Sretan rad .

 

 

 

a ja to sastavio nigdje ulje ne curi al opet isti problem promjenio crevu isti problem opet

sad mi kaze kolega ovak fuse kod kuce motore kaze da ima zraka u sistemu pa me to zaj ono kad je ladan tj kade se odem vozat ne koci a cim se zagrije vraca se problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ako si sredio dole klipcice i sve je OK, promeni crevo!! Verovatno je dotrajalo!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Kao sto sam i napomenuo u nekom od ranijih postova evo fotki kako izgleda auspuh od TS 250...

Meni se odvalio ovaj drugi cilindar...Sta cu raditi sa njim jos uvek ne znam, mozda cu da jkratiti, mozda cu vratiti sve kako je bilo...

post-2435-12879047127143_thumb.jpg

post-2435-12879047127718_thumb.jpg

post-2435-12879047128279_thumb.jpg

post-2435-12879047128843_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja