Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko odabira Foto-aparata

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Znam da ovde ima vrsnih fotografa i ljubitlja fotografije pa da mi malo ti isti pomognu. :)

 

Ja sam kao nesto istrazivao,ali najbolje da pitam vas za misljenje... Sta uzeti???

 

-Nikon L120

 

- Fuji s2950 ili s3200 ili s4000 ili s4400 :zvizduk:

 

-Fuji S9500

 

-Fuji S6500fd

 

-Fuji s9600

 

-benq gh700

 

-Sony cybershot dsc-h50

 

-Olympus SP 570UZ Ovaj olympus mi nekako najvise privlaci paznju :)

 

Ili mozda nesto trece??? Da napomenem,totalni sam pocetnik,to sto sam naucio u ovih par dana citanja to mi je...Ali,obozavam da fotkam :jee:

 

Verovatno ce mi neko predloziti dslr ali njega sam eliminisao,zbog manjka video funkcije... Voleo bih koliko je moguce da aparat koji uzmem ima i pristojan video zapis...

 

Pozdrav i hvala unapred. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Gde su Canoni? :)

Imaju i DSLR jako fine video zapise, nisi rekao najbitnije do koliko para, i drugo bitno dal ti je bitna velicina samog aprata..?

Ovi svi aparati su manje vise sa integrisanim lensom i dobrim zoomom? Jel to trazis? Dodaj onda ludi 24-1200mm Canon sx50 sa 50x optickim zoomom i zavrsi poso :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Brate skupo to... :lol:

Ja sam gledao do maximum 150e. Do te cene sam i nasao sve ove navedene aparate iz prvog posta. A posto sam pocetnik verujem da ce mi i prosumer biti "puna kapa" ... A posto sam dobio prinovu i zeleo bi da sve lepe trenutke kvalitetno zabelezim i snimim,odatle i zelja za nekim malo "boljim" aparatom.

 

Velicina mi uopste nije bitna...nisam se orijentisao posebno na zum,bitno je da je kvalitetan aparat. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

A pa nemas do 150e dslr zato si ga eliminisao :D

Elem ovo su gore sve stariji modeli uzmi nesto novije kompaktno, ja gotivim canon tako da bih preporucio Canon pre svih pogotovo u toj klasi sto ti gledas, neki IXUS 120 125 130 itd sa njima nema greske brz fokus mali lagan moze uvek da ide sa tobom, lepe slike pravi i jednostavan za upotrebu...

Ako neko moze da ti donese od preko onda Canon s100 ili brutalni s95.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Neinteresuju me compacti uopste,negotivim sto su compactni :lol: Imam kuci jedan,nemogu da ga gledam nekako mi je sminkerski :lud:

Volim onaj malo robusniji slr izgled.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Druze, ja imam Canon PowerShot SX210 is i prezadovoljan sam. To ti je prosumer u kucistu idiota. Fotografije su sjajne, HD video klipovi takodje. Ima 14x opticki zum, sirokougaoni objektiv, metalno kuciste, manualne komande itd. Preporuka.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Imas, za 150e mozes da naletis na canon 350d + obicni 18-55. Imas dslr look a i imaces 5 puta bolje fotke od svakog posumera... Ili neki nikon d50, d60 ili slicno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

350d nema video zapis a njemu treba i video...

TI kompaktni su bolji nego ti robusni sto ti oces, svi superzoom malo malo pa omase fokus debelo a u low light da ne pricamo...

Bolje odvoj jos kesha pa onda uzmi nesto da ti traje mnogo duze nego ovako, a ako ne onda jbg sumiraj sve sto ima do 150e pa kupi neki mada ce to brzo da te smori :D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Tacno sam znao ,jel citate vi sta pisem :lol:

Kao sto rekoh,nema odvajanja vise kesa nikako,necu compactni aparat... Zanima me koji od ovih navedenih prosumer-a da pazarim?

 

-Zeljkamp ,da ne prodajes slucajno tvoj aparat na KP? :D

 

Hvala svima na pomoci jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Tacno sam znao ,jel citate vi sta pisem :lol:

Kao sto rekoh,nema odvajanja vise kesa nikako,necu compactni aparat... Zanima me koji od ovih navedenih prosumer-a da pazarim?

 

-Zeljkamp ,da ne prodajes slucajno tvoj aparat na KP? :D

 

Hvala svima na pomoci jos jednom.

Ne prodajem moj aparat i siguran sam da ga necu ni prodavati.

 

Procitao sam da volis malo robusniji izgled, ali ce ti ta robusnost vrlo brzo dosaditi, narocito kada pocnes, ako vec nisi, da uz dete nosis milion stvari. Zbog toga smatram da ce ti biti veliki plus to sto imas mocan foto aparat koji ce ti biti u dzepu i koji ce se naci u svakoj prilici, nego aparat koji ce ti biti na ramenu ili vratu i kojeg ces mnogo redje nositi.

 

Imao sam Canon S5 is koji je robustan i imao je izgled koji ti trazis. Posle njega sam kupio ovaj i u svemu je bolji od pomenutog + sto staje u dzep. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

 

Procitao sam da volis malo robusniji izgled, ali ce ti ta robusnost vrlo brzo dosaditi, narocito kada pocnes, ako vec nisi, da uz dete nosis milion stvari. Zbog toga smatram da ce ti biti veliki plus to sto imas mocan foto aparat koji ce ti biti u dzepu i koji ce se naci u svakoj prilici, nego aparat koji ce ti biti na ramenu ili vratu i kojeg ces mnogo redje nositi.

Imao sam Canon S5 is koji je robustan i imao je izgled koji ti trazis. Posle njega sam kupio ovaj i u svemu je bolji od pomenutog + sto staje u dzep. ;)

 

Na to sam i ja mislio, zato bolje kompakt dobar koji uvek moze da stoji u dzepu nego nesto robusno...

Imao sam i ja s5, super aparat jedino focus u low light uslovima je bio dosta brljav i spor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Alo ljudi,jel vi citate imam compactni za takve prilike kad cu bas da nosim zilion stvarni.

 

Dobro ajde posto vidim da ne vredi sa vama,sta kazete na ovo

 

http://www.kupujemprodajem.com/canon-eos-350d-4341352-oglas.htm?filter_id=21588089

http://www.kupujemprodajem.com/Canon-Digital-Rebel-XT-8MP-Digital-SLR-4583058-oglas.htm?filter_id=21588089

???

 

Jedino vidim da je star aparat,pa sam skeptican kako on moze da napravi bolje slike od nekog novijeg prosumera recimo.... :neznam:

 

Ninja66 : kako sljaka taj 9600?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2634 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Alo ljudi,jel vi citate imam compactni za takve prilike kad cu bas da nosim zilion stvarni.

 

Dobro ajde posto vidim da ne vredi sa vama,sta kazete na ovo

 

http://www.kupujemprodajem.com/canon-eos-350d-4341352-oglas.htm?filter_id=21588089

http://www.kupujemprodajem.com/Canon-Digital-Rebel-XT-8MP-Digital-SLR-4583058-oglas.htm?filter_id=21588089

???

 

Jedino vidim da je star aparat,pa sam skeptican kako on moze da napravi bolje slike od nekog novijeg prosumera recimo.... :neznam:

 

Ninja66 : kako sljaka taj 9600?

Ja sam zadovoljan, lepe slike, solidan snimak, prilicno robustan. Kod mene je duuugo.

Posto se deca bave brzim sportovima (motokros i kayak) trazim nesto sa brzim autofokusom.

 

230534_594178663932828_1937005352_n.jpg

 

562256_485133144837381_2103245183_n.jpg

 

525948_485132871504075_619345727_n.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Narode evo me opet odlucih se ipak za dslr :)

 

 

Imam ponudu

 

-canon 450d kit objektiv ,2 baterije ,2 memoriske itd 200e

 

- nikon d60 isto sa kit objektivom,memoriskom,torbicom itd. za 150e

 

-http://www.kupujemprodajem.com/Canon-EOS-Rebel-XTI-DSLR-6810911-oglas.htm?filter_id=22570335

 

Misljenja? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

To sam i ja mislio,vidim nesto mi je mnogo povoljna ponuda i + novac unapred... Al bas me zanimalo vase misljenje,definitvno ga zaobilazim :)

 

Dakle 450d ili d60 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Inace to i nije 450d, vec 400d.

 

Ja bih kupio 450d, ako bi bio izbor izmedju njega i d60. D60 je krs sa ccd senzorom koji se nije pokazao najbolje..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja