Jump to content

Moto Zajednica

javna licitacija motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Meni ovo mirise na prekrsaj iz cl. 330 stav 1 tacka 1 i cl. 331 stav 1 tacka 80 ZOBSNP ( :) ) iliti upravljao vozilom bez odgovarajuce kategorije koje nije upisano u jedinstveni registar iliti vozio bez dozvole neregistrovan motor..

Jesam li u pravu?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

Meni ovo mirise na prekrsaj iz cl. 330 stav 1 tacka 1 i cl. 331 stav 1 tacka 80 ZOBSNP ( :) ) iliti upravljao vozilom bez odgovarajuce kategorije koje nije upisano u jedinstveni registar iliti vozio bez dozvole neregistrovan motor..

Jesam li u pravu?

izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Meni ovo mirise na prekrsaj iz cl. 330 stav 1 tacka 1 i cl. 331 stav 1 tacka 80 ZOBSNP ( :) ) iliti upravljao vozilom bez odgovarajuce kategorije koje nije upisano u jedinstveni registar iliti vozio bez dozvole neregistrovan motor..

Jesam li u pravu?

100%. ne ulazi,carinski prekrsaj me vise apsolutno ne zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Au, jbga, da ne bude samo...

 

Ako ne gresim, da ti je ovo kod prekrsajnog sudije jedna kazna "upravljanje vozilom koje nije upisano u registar saobracaja (neregistrovano vozilo) i upravljanje vozilom bez upisane odgovarajuce kategorije."

 

A da te ceka i kod krivicnog jos jedna kazna, mozda i gora, carinski prekrsaj, falsifikovanje tablica, dokumenata itd itd... Policija je predala prekrsajnom sudiji koji te je kaznio za jedno i istraznom sudiji koji ako vidi da moze da dobije presudu (a moci ce i da sebi upise plus bodove za napredovanje) koji ce te teretiti, predati predmet krivicnom sudiji, jedino ako si prevaren pa ce teretiti tvog brata ali sudeci po prvoj presudi... :/

 

Tako je bar bilo pre ove reorganizacije pravosudja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

drugari mislim da se nesto ovde nepoklapa!!

ako je covek napravio carinski prekrsaj to znaci da je motor usao u zemlju legalno i da je dobio na granici uput na carinu u svom gradu,mislim da je rok 3 ili 8 dana. ako se nepojavi,za taj prekrsaj nemoze da odgovara onaj koji vozi,vec samo onaj koji je motor uvezao!!

ako je legalan stranac ovde oduzet,jer nemamo pravo da vozimo strance,ako nemamo strani pasos,drzava mora vozilo posle provere da vrati vlasniku cak i da je vozilo euro 1 ili 2, tj. i da se nemoze cariniti,uz neku kaznu naravno.

 

A ovde je slucaj da motor ide na licitaciju,to znaci ili je divljak,ili su ga dali na prodaju da namire kaznu jer se covek nije odazivao pozivu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Motor ide na licitaciju u slucaju da broj sasije ne postoji (izmisljen je) i nemoze da se nadje prvobitnom vlasniku, kome je vozilo najverovatnije oduzeto protiv svoje volje.

 

Posto je sada zavrseno kod prekrsajnog, ceka se da te sada pozove krivicni sudija kod koga mozes jos vise da najebes (ono za dozvolu i kaznica to je bebin prvi zubic kad izadje).

 

Kada te bude pozvao krivicni, u svakom slucaju ce te prvo teretiti za upravljanje neregularnim vozilom sto ce da bude oko 300.000din.

 

Na drugo mesto, kradja vozila, ilegalni uvoz bez carinske kontrole i stavljenje u saobracaj takvo vozilo u nasoj zemlji. Tu im mozes pomoci da nadju ko je to ucinio, i u slucaju da nadju NN lice, ti najebes samo za upravljanje. A u slucaju da nemas dobrog advokata kao sto je moj komsija najebao pre 5-6 godina...

 

Eto moj komsija je po profesiji strugar gradje, i strugao on tako dobrom coveku gradju u vrednosti od 1.800e. Dobri covek neimavsi tu sumu novca da mu isplati ponudi mi Suzuki SV650S sa 2.300km na satu, lep motor za malo para mislio je moj komsija dragi. Jedina zackoljica bese ta sto su bili "izgubljeni" papiri od istog, pa komsa ode pravac Svajcarska da nadje vlasnika da mu prenese motor :D Naravno u sup-u ne dobi nikakvu pomoc za problemom koji ga muci al zato dobi prelepe srebrne narukvice :lol:

 

Platio je neku kaznu i morao je da plati osiguranju svotu novca koju su oni isplatili vlasniku kada mu je bio ukraden cini mi se oko 15.000 CHF ga je izno taj SV :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Au, jbga, da ne bude samo...

 

Ako ne gresim, da ti je ovo kod prekrsajnog sudije jedna kazna "upravljanje vozilom koje nije upisano u registar saobracaja (neregistrovano vozilo) i upravljanje vozilom bez upisane odgovarajuce kategorije."

 

A da te ceka i kod krivicnog jos jedna kazna, mozda i gora, carinski prekrsaj, falsifikovanje tablica, dokumenata itd itd... Policija je predala prekrsajnom sudiji koji te je kaznio za jedno i istraznom sudiji koji ako vidi da moze da dobije presudu (a moci ce i da sebi upise plus bodove za napredovanje) koji ce te teretiti, predati predmet krivicnom sudiji, jedino ako si prevaren pa ce teretiti tvog brata ali sudeci po prvoj presudi... :/

 

Tako je bar bilo pre ove reorganizacije pravosudja...

 

 

Šta to znači da sudija može da dobije presudu? Sudija nije zainteresovana strana ni za osuđivanje, niti za oslobađanje.

 

Verovatno si mislio na javnog tužioca.

 

Nisam siguran za koje krivično delo bi mogli da ga optuže, mislim da bi u ovom slučaju to bila Utaja (član 207) ili Prevara (član 208), ali sam skoro siguran da mu neće za jedno delo razvlačiti stvar na dve strane. Policija može da napiše prekršajnu, krivičnu prijavu, ili obe, ali ne za istu stvar. Dakle, mogla je da napiše prekršajnu zbog vožnje bez dozvole, i krivičnu za neko falsifikovanje ili šta već. Kako to očigledno nisu uradili, već su i jedno i drugo pretvorili u prekršajno, mislim da je tu i kraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Ok, daj boze da si u pravu i da je sa ovim gotovo, da je sve otislo kod prekrsajnog i da je sa tim gotovo...

 

I naravno da sudija ne dobija presudu, u pravu si, javnog tužioc podize optuznicu a ne istrazni sudija, hebem ga ko vec...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: Golden Dragon

Ima ovde mnogo nejasnih situacija.

Prvo, ako je upravljao motornim vozilom, koje je registrovano u stranoj zemlji a isti(vozac) nije rezident strane zemlje, onda je napravio carinski prekrsaj. Vozilo se oduzima, vozacu ide prijava za nacinjeni carisnki prekrsaj, postupak kod suda itd...Vozilo se vraca vlasniku.

 

Drugo, ako je upravljao motornim vozilom koje nema odgovarajucu dokumentaciju, tj nema saobracajnu niti bilo kakav dokaz da je registrovano kod nas ili u nekoj stranoj zemlji, onda je to krivicno delo. Vozilo se oduzima, podnosi se krivicna prijava protiv vozaca. Nakon pravosnaznosti presude, vozilo ide na licitaciju.

 

Trece, ako je upravljao motornim vozilom koje je imalo dokumenta (tablica ili saobracajna ili oboje) od drugog vozila, vozilo se takodje oduzima, pokrece se krivicni postupak po nalogu policijske uprave ili stanice. S tim sto je ovo najgora varijanta, jer se vozac moze teretiti za falsifikovanje isprava i upotrebu falsifikovanih isprava.

 

Ni u jednom slucaju se ne moze braniti time "nisam znao da je vozilo stranac/nema papire/prekucan je" i slicno

 

U vezi prekrsaja i presude zbog upravljanja motornim vozilom za koju nema adekvatnu kategoriju, 11 meseci zabrane se odnosi na zabranu polaganja te kategorije a ne svih ostalih i zabrana upravljanja motornim vozilom bilo koje kategorije.

I jos jedna stvar, a to su poeni koje je dobio. Ako je presao 18 poena ukupno u poslednje 2 godine, vozacka se oduzima trajno, on ceka minimum 2 godine, zatim po isteku tog perioda ide na razna savetovanja, ispitivanja lekarska itd pa tek nakon toga moze ponovo da polaze za sve kategorije.

 

Sto se tice sakrivanja od sudskih organa u slucaju voznje bez dozvole i neregistrovanog vozila, to samo moze da oteza situaciju. Presuda ce biti doneta bez okrivljenog i naravno da ce kazna biti maximalna, tj u vecini slucajeva.

Bolja opcija je bila da si otisao kod sudije i popricao u vezi toga. DA zamolis ili nadjes neku vezu da ti ne oduzima vozacku jer ti je to bitno za egzistenciju itd. Novcana kazna bi ti u svakom slucaju bila 100000-120000 za upravljanje bez kategorije i 10000 za neregistrovano vozilo.

 

Sad se ti malo potrudi da ne zaglavis na robiju, ako je situacija sa motorom kao u drugom i trecem slucaju koji sam naveo na pocetku, vrlo lako mozes da robijas.

 

Da me ne shvatis pogresno, ne kritikujem te i ne moralisem, samo hocu da ti kazem da situaciju shvatis krajnje ozbiljno i da se ne igras sa tim. Nije to prekrsaj za nevezivanje pojasa, ovo je mnogo ozbiljnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Nisam ja nista falsifikovao, imao sam ja italijanske papire od motora, samo nije bio ocarinjen. dosao baja iz Italije s njim i zamisli situaciju- ovaj koji mi je dao motor mu je radio neku gradjevinu,a ovaj mu zauzvrat dao motor, a ja najeb'o... a i carinski je PREKRSAJ,nije krivicni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Ima ovde mnogo nejasnih situacija.

Prvo, ako je upravljao motornim vozilom, koje je registrovano u stranoj zemlji a isti(vozac) nije rezident strane zemlje, onda je napravio carinski prekrsaj. Vozilo se oduzima, vozacu ide prijava za nacinjeni carisnki prekrsaj, postupak kod suda itd...Vozilo se vraca vlasniku.

 

Drugo, ako je upravljao motornim vozilom koje nema odgovarajucu dokumentaciju, tj nema saobracajnu niti bilo kakav dokaz da je registrovano kod nas ili u nekoj stranoj zemlji, onda je to krivicno delo. Vozilo se oduzima, podnosi se krivicna prijava protiv vozaca. Nakon pravosnaznosti presude, vozilo ide na licitaciju.

 

Trece, ako je upravljao motornim vozilom koje je imalo dokumenta (tablica ili saobracajna ili oboje) od drugog vozila, vozilo se takodje oduzima, pokrece se krivicni postupak po nalogu policijske uprave ili stanice. S tim sto je ovo najgora varijanta, jer se vozac moze teretiti za falsifikovanje isprava i upotrebu falsifikovanih isprava.

 

Ni u jednom slucaju se ne moze braniti time "nisam znao da je vozilo stranac/nema papire/prekucan je" i slicno

 

U vezi prekrsaja i presude zbog upravljanja motornim vozilom za koju nema adekvatnu kategoriju, 11 meseci zabrane se odnosi na zabranu polaganja te kategorije a ne svih ostalih i zabrana upravljanja motornim vozilom bilo koje kategorije.

I jos jedna stvar, a to su poeni koje je dobio. Ako je presao 18 poena ukupno u poslednje 2 godine, vozacka se oduzima trajno, on ceka minimum 2 godine, zatim po isteku tog perioda ide na razna savetovanja, ispitivanja lekarska itd pa tek nakon toga moze ponovo da polaze za sve kategorije.

 

Sto se tice sakrivanja od sudskih organa u slucaju voznje bez dozvole i neregistrovanog vozila, to samo moze da oteza situaciju. Presuda ce biti doneta bez okrivljenog i naravno da ce kazna biti maximalna, tj u vecini slucajeva.

Bolja opcija je bila da si otisao kod sudije i popricao u vezi toga. DA zamolis ili nadjes neku vezu da ti ne oduzima vozacku jer ti je to bitno za egzistenciju itd. Novcana kazna bi ti u svakom slucaju bila 100000-120000 za upravljanje bez kategorije i 10000 za neregistrovano vozilo.

 

Sad se ti malo potrudi da ne zaglavis na robiju, ako je situacija sa motorom kao u drugom i trecem slucaju koji sam naveo na pocetku, vrlo lako mozes da robijas.

 

Da me ne shvatis pogresno, ne kritikujem te i ne moralisem, samo hocu da ti kazem da situaciju shvatis krajnje ozbiljno i da se ne igras sa tim. Nije to prekrsaj za nevezivanje pojasa, ovo je mnogo ozbiljnije.

Akopazljivo procitastemu,videces da sam vec samoinicijativno otisao kod sudije i rekao sta je i kako je,i dobio kaznu od 130.000 za oba prekrsaja, 20 kaznenih poena (sto znaci da mi se oduzimaju sve kategorije) i 11 meseci zabrane polaganja. tek posle 11 meseci sticem pravo na polaganje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Napisao 09 April 2013 - 21:45 PM

 

"upravljanje vozilom koje nije upisano u registar saobracaja (neregistrovano vozilo) i upravljanje vozilom bez upisane odgovarajuce kategorije."

 

 

Izvini nisam pratio celu priču, ali pokušaću da pomognem, samo te molim za odgovora na tri pitanja, ukoliko neko u međuvremenu već nije odgovorio.:

 

1. Da li postoji jedan ili dva Zahteva za pokretnje prekršajnog postupka?

 

2. Ko je Podnosilac Zahteva za pokretanje prekršajnog postupka? MUP ili Uprava Carina?

 

3. Da li te je kontaktirao OJT (Tužilaštvo)?

 

Načelno, zastarelost pokretanja postupka je za saobraćajne prekršaje 1 godina, a za carinske 3 godine. To se tiče samo pokretanja postupka. Ako jepokrenut postupak u tim rokovima, apsolutna zastarelost nastupa za 2 godine za saobraćajne a za 6 godina za carinske prekršaje.

 

U nekim slučajevima, kada nisu sigurni da li je u konkretnom slučaju reč o krivičnom delu ili prekršaju, MUP predmet upućuje Tužilaštvu, kako bi oni odredili po kom osnovu će počinilac biti gonjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Napisao 09 April 2013 - 21:45 PM

 

"upravljanje vozilom koje nije upisano u registar saobracaja (neregistrovano vozilo) i upravljanje vozilom bez upisane odgovarajuce kategorije."

 

 

Izvini nisam pratio celu priču, ali pokušaću da pomognem, samo te molim za odgovora na tri pitanja, ukoliko neko u međuvremenu već nije odgovorio.:

 

1. Da li postoji jedan ili dva Zahteva za pokretnje prekršajnog postupka?

 

2. Ko je Podnosilac Zahteva za pokretanje prekršajnog postupka? MUP ili Uprava Carina?

 

3. Da li te je kontaktirao OJT (Tužilaštvo)?

 

1.- jedan, ako sam te dobro razumeo (na jednom zapisniku mi je napisano dva prekrsaja).

2.- MUP

3.- Ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

@Snake 06

 

Ne bi da ti stajem na muku al čisto da znaš, prvo ti teče zabrana od 11 meseci(to je za neupisan motor i nemanje kategorije) a nakon toga ti oduzimaju dozvolu na još 12 jer si nakupio 18 poena. Kad to istekne mora da prođe još mesec dana i onda stičeš pravo da ideš na kurs u agenciji za bezbednost u saobraćaju koji traje još koji mesec i tek onda možeš ponovo da polažeš. Za carinski prekršaj nisam upućen al ni tu nije svetla situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

@Snake 06

 

Ne bi da ti stajem na muku al čisto da znaš, prvo ti teče zabrana od 11 meseci(to je za neupisan motor i nemanje kategorije) a nakon toga ti oduzimaju dozvolu na još 12 jer si nakupio 18 poena. Kad to istekne mora da prođe još mesec dana i onda stičeš pravo da ideš na kurs u agenciji za bezbednost u saobraćaju koji traje još koji mesec i tek onda možeš ponovo da polažeš. Za carinski prekršaj nisam upućen al ni tu nije svetla situacija.

Ma, neka bude kako biti mora. sta sad ja da radim, sta je ucinjeno ucinjeno je i tu nema nazad. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Nema nazad... ima samo napred - u ameriku!

 

 

Ne znam sta te veze za srbiju ali ti predlazem da tih 11 ili 24 ili koliko god meseci provedes negde preko, zivis skromno i vratis se sa parama ili zivis za sve pare i imas o cemu da pricas kad omatoris...

 

:nanana::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Nema nazad... ima samo napred - u ameriku!

 

 

Ne znam sta te veze za srbiju ali ti predlazem da tih 11 ili 24 ili koliko god meseci provedes negde preko, zivis skromno i vratis se sa parama ili zivis za sve pare i imas o cemu da pricas kad omatoris...

 

:nanana::moto3:

Druze,imam 24 godine,promenio sam do sad 3 drzave u kojima sam ziveo,i veruj mi, imam o cemu da pricam kad omatorim, ovo svakako nece biti jedna od ''hvalospevnih'' tema o kojoj cu da pricam sutra svojim narastajima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Znači da si izbegao carinski prekršaj koji uopšte nije naivan, pre svega u pogledu visine novčane kazne, kao i da si izbegao krivično gonjenje koje u konkretnom slučaju nije opasno ali pretstavlja maltretiranje i stres, a možda i trošak.

 

Koliko sam razumeo, dobio si novčanu kaznu i zabranu upravljanja,odnosno bodove: Ne može da bude uteha, zvuči ironično, ali mogao si i gore da prođeš:

 

Ova država, koju jedan ugledni akademik naziva "državom u pokušaju" svu svoju ozbiljnost i bes pokazuje na prilično "naivnim" delima, kojima se formira naizgled pristojna statistika, dok se često ne vide slonovi koji prolaze....Menjaju se vlasti i društveno - politički sistemi, a ovaj problem je čak i veći.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Znači da si izbegao carinski prekršaj koji uopšte nije naivan, pre svega u pogledu visine novčane kazne, kao i da si izbegao krivično gonjenje koje u konkretnom slučaju nije opasno ali pretstavlja maltretiranje i stres, a možda i trošak.

 

Koliko sam razumeo, dobio si novčanu kaznu i zabranu upravljanja,odnosno bodove: Ne može da bude uteha, zvuči ironično, ali mogao si i gore da prođeš:

 

Ova država, koju jedan ugledni akademik naziva "državom u pokušaju" svu svoju ozbiljnost i bes pokazuje na prilično "naivnim" delima, kojima se formira naizgled pristojna statistika, dok se često ne vide slonovi koji prolaze....Menjaju se vlasti i društveno - politički sistemi, a ovaj problem je čak i veći.

Apsolutno se slazem s tobom u svakoj tvojoj reci :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja