Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KDX 200

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Bikeri, interesujem se za ovaj motor vec duze vreme, nalazim nekoliko modela po bugarskoj, ali ne hvata mi ih oko, jer su to sigurno dotrajali, a ne ide mi se tako daleko pa da dignem ruke od njega kada ga vidim skljokanog :stabre: ako je neko imao ovaj model moze podeliti iskustva sa nama, jer sam video da ga nema nigde na forumu, ni po oglasima. Imam CRM 125, ali mislim da je malo slab za moje potrebe sada, KDX 250r sam vozio(probao), em sto ne moze da se udrzi motor, em sto trosi kao alav, tako da sa ovim ne znam kolika bi bila potrosnja, nadam se u normaloj voznji, malo po gasu, oko 10tke, 250tica na pola gasa trosila 15 lit. em bezobrazan kada ga vozis, em kada ga hranis..ako ima neko ko ga poseduje voleo bih da dodjem da ga probam da vidim sta predstavja taj motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Nemoguce da se niko nije susretao sa ovim motorom, ako je neko vozio slicne npr. ts 200, neki motor do 250, 250 je bas jaka za mene, tako da 200tica mislim da bi bila prava mera, pisite, jer planiram da kupim uskoro ili kdx 200, ili ts 200

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

razliku izmedju KDX-a 200 i 250 ti ne mozes ni da vidis ni da osetis !

 

Potrosnja je dosta diskutabilna...cvaja pa mora da trosi...jbg...

 

KDX sam najvise vidjao na nasim prostorima...ostale 250-ce su retke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Razlika izmedju kawasakijevih agregata od 200 220 i 250 je nebo i zemlja .Razlikuju se u mnogo stvari . Ako hoces zestok offroad onda 250 jer 200 nema dusu na niskim obtrajima a retko ces na offroad da przis do daske . Ako hoces i offroad i malo asfalta uzmi 220 jer je kompromis u odnosu na druga dva modela . Ali da znas da trose foriva ko sam djavo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

razliku izmedju KDX-a 200 i 250 ti ne mozes ni da vidis ni da osetis !

 

Potrosnja je dosta diskutabilna...cvaja pa mora da trosi...jbg...

 

KDX sam najvise vidjao na nasim prostorima...ostale 250-ce su retke

Potpuno netacno.

 

Razlikuju se 200, 220 i 250. Verzije R i SR koje postoje za svaki model se takodje razlikuju.

 

Jogi KDX220SR bi mogao biti ono sto trazis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

NIsam imao ali je dolazila kod mene na servis od 250 . A vozio sam 220 i razlika je podosta pri nizim obrtajima . Naravno sto meni treba jer ne vozim po poljskim putevima i stazi da ih vrtim u crveno da bi vukli .

 

Za 200 sam citao jer sam imao jednu u ponudi za mene da nije bas zivahna na malim obrtajima tako da bi moj kompromis bio 220 bas zbog potrosnje i agresivnosti 250 . Ali ako bi uzimao za sebe onda 250 .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Hvala puno drugari na odgovorima, pazario sam kdx 220(pa se zato nisam javljao), aca pn ga je prodavao pre skoro dve godine, dosta sam razmisljao izmedju kdx 200, da uvezem iz Bugarske, ali to su uglavnom vozeni po stazi motori, znaci dusa im je uzimana, 250 sam vozio, trosi kao nenormalna, 13-15 je trosila mom drugu, cak sam cuo da 200tica vise trosi od 220tice, ova je kao malo utegnuta sa snagom, ali ima je dosta i dovoljno. Kao sto draza kaze, milsim da je ovo prava mera i za off road po sumama, na stazi dosta bi bio korektan,ne bih ga vozio po asfaltu, potrosnja za tu kubikazu je i normalna, manje od 10 l, oko 8, sve u svemu sam zadovoljan, do sada sam menjao dvotakne motore, ali po meni kawasaki je malo ozbiljniji motor od ostalih japanaca...veoma sam zadovoljan motorom, nije nista prepravljano oko motora, fabricki izduv, nije budzen, da jeste sigurno bi i vise trosio, ali nije potrebno, snaga je korektna u nizim obrtajima, mnogo bolja nego npr. kod bilo koje 125tice, konstantno vuce kad gura ka visokim, to mi se svidja, slicno kao 4T ubrzava laganije ali sigurnije, dok sa kdx 250r(budzen), ne mozes da ga udrzis kad poludi, ili kad vec pokudi mora da kocis, jer presao ko zna koliko metara, nemaz gde da ga iskoristis, tako da mislim da je ovo prava stvar momci, hvala jos jednom na odgovorima :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ako je od ace , pazario si odlican primerak . Izmedju ostalih i njega sam probao pa sam ti zato i pisao o svim modelima.

 

Nek ti je sa srecom i da te sluzi 100 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Jogi,veliki uspon u relativno kratkom roku,honda mtx 80ccm pa suzuki dr350 pa honda crm125 pa onda pravi motor KAWASAKI KDX,dobrodoaso u tim ZELENIH.I ti ces u raj kao i ja,verij mi:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pa ako je imao dr 350 iskreno neznam o kom usponu se prica . Po meni realno bolji motor za sve od kawasakija . Osim ako covek bas nije za extremni offroad ali ne vidim ni tu da bi dr zaostajao . A tek ostale propratne stvari i da ne pricam .

 

Ali od onog sto je trazio kupio je najbolje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Pa ako je imao dr 350 iskreno neznam o kom usponu se prica . Po meni realno bolji motor za sve od kawasakija . Osim ako covek bas nije za extremni offroad ali ne vidim ni tu da bi dr zaostajao . A tek ostale propratne stvari i da ne pricam .

 

Ali od onog sto je trazio kupio je najbolje .

 

 

za moj pojam dr350 je naj obicniji enduro motor(tezak,nejak i pre svega nizak) ovo u zagradi se narocito odnosi za nas teren po kome mi vozimo a to je Suva Planina,Stara Planina,vrlo cesto se ulazi u raznorazne klance,tesnace ekstremne duge uspone gde se cesto desavaju padovi odnosno odustajanja u smislu skakanja sa motora e sada kad dr350 padne coveku treba bar jos neko da pridje u pomoc da bi ga podigo,sto jako cesto nije moguce...a sto se tice i cuvene potrosnje 4t motora na po bespucima i sumama nije bas neka,recimo da je 7,8l opustena potrosnja 4t masina,ja imao KLX300 iz 2000god a jogi je vozio dr350,potrosnja nije bila ni slucajno 4-5l po mnogim pricama.

2T masine trose do 10l ali su zato tu oko 100kg,idu ko djavo,moze da ih popravi svaki majstor koji popravlja tomose(sto je u nasem kraju jako bitno) i poravka je drasticno jeftinija nego za 4t,ako pogledamo takmicenja do 2010 4t masine su bile drasticno prisutnie ali nako toga su 2T masine ponovo u usponu....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

NIsam bas siguran za ovu tezinu sto pricas meni je tih 130 kila sasvim pristojno . Za skakanje bas i nije ali neznam gde ja iskreno sa njim ne bi proso gde vi idete ovim drugim . Vozim klx 650 sa 160 kg i uopste mi tezina ne predstavlja poblem . Izadjem gde ovi laki od 110 i ne mogu da prismrde . Ali kad treba da se padne ili podje da pada normalno se odmaknes pa nek padne . Podignes i teras dalje . U mom slucaju imam dobre zastite i ne pogadja me uopste kada ga pustim da padne .

 

U ostalom vidim da se vozite blizu a i mi planiramo uskoro na Staru planinu pa mozemo i da se vidimo . Bar znate teren da ne idemo bez veze negde da se vozimo . Mozemo taman i da napravimo zajedno neku rutu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Hvala puno drugari na odgovorima, pazario sam kdx 220(pa se zato nisam javljao), aca pn ga je prodavao pre skoro dve godine, dosta sam razmisljao izmedju kdx 200, da uvezem iz Bugarske, ali to su uglavnom vozeni po stazi motori, znaci dusa im je uzimana, 250 sam vozio, trosi kao nenormalna, 13-15 je trosila mom drugu, cak sam cuo da 200tica vise trosi od 220tice, ova je kao malo utegnuta sa snagom, ali ima je dosta i dovoljno. Kao sto draza kaze, milsim da je ovo prava mera i za off road po sumama, na stazi dosta bi bio korektan,ne bih ga vozio po asfaltu, potrosnja za tu kubikazu je i normalna, manje od 10 l, oko 8, sve u svemu sam zadovoljan, do sada sam menjao dvotakne motore, ali po meni kawasaki je malo ozbiljniji motor od ostalih japanaca...veoma sam zadovoljan motorom, nije nista prepravljano oko motora, fabricki izduv, nije budzen, da jeste sigurno bi i vise trosio, ali nije potrebno, snaga je korektna u nizim obrtajima, mnogo bolja nego npr. kod bilo koje 125tice, konstantno vuce kad gura ka visokim, to mi se svidja, slicno kao 4T ubrzava laganije ali sigurnije, dok sa kdx 250r(budzen), ne mozes da ga udrzis kad poludi, ili kad vec pokudi mora da kocis, jer presao ko zna koliko metara, nemaz gde da ga iskoristis, tako da mislim da je ovo prava stvar momci, hvala jos jednom na odgovorima :moto3:

Obrati paznju na temperaturu pri duzim vecim usponima ili zaglavljivanjima, jako brzo prokuva motor, na srecu ima lampicu koja bije direktno u oci, pa se primeti odmah. Meni je kuvao nekoliko puta na istim usponima gde drz400 nije cak ni ventilator upalio. Da sam ga zadrzao sigurno bi mu ugradio neki ventilator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

BOJ NE BIJE SVIJETLO ORUZJE VEC BOJ BIJE SRCE U JUNAKA .

 

 

U ovom nasem enduro prevodu ko manje u glavi bolji na stazi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

NIsam bas siguran za ovu tezinu sto pricas meni je tih 130 kila sasvim pristojno . Za skakanje bas i nije ali neznam gde ja iskreno sa njim ne bi proso gde vi idete ovim drugim . Vozim klx 650 sa 160 kg i uopste mi tezina ne predstavlja poblem . Izadjem gde ovi laki od 110 i ne mogu da prismrde . Ali kad treba da se padne ili podje da pada normalno se odmaknes pa nek padne . Podignes i teras dalje . U mom slucaju imam dobre zastite i ne pogadja me uopste kada ga pustim da padne .

 

U ostalom vidim da se vozite blizu a i mi planiramo uskoro na Staru planinu pa mozemo i da se vidimo . Bar znate teren da ne idemo bez veze negde da se vozimo . Mozemo taman i da napravimo zajedno neku rutu :takoje:

 

 

slazem se,evo mi se spremamo da naj verovatnije 2 i 3 maja provedemo u avanturi od Zavojskog jezera pa prema selu Topli Dol i da na kraju izadjemo na Midzor...ne znamo put ali smo u fazi proucavanja,do jezera od Bele Palanke bi smo dosli kolima sa prikolicom a odatle ide varijanta da se stacioniramo postavimo satore i zene na jezeru da hvataju ribu za kloppu a mi u avanturu...predeo je predivan i zasluzuje svaku paznju...imacemo ja i Jogi detaljnu konsultaciju oko ovoga jer sve zavisi da li ce on dobiti odsustvo sa posla,a onda ce te imati otvoren poziv snase strane da nam se pridruzite...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Obrati paznju na temperaturu pri duzim vecim usponima ili zaglavljivanjima, jako brzo prokuva motor, na srecu ima lampicu koja bije direktno u oci, pa se primeti odmah. Meni je kuvao nekoliko puta na istim usponima gde drz400 nije cak ni ventilator upalio. Da sam ga zadrzao sigurno bi mu ugradio neki ventilator.

 

Motor je danas prosao sve moguce testove, lampica se nije upalila, decko je radio generalnu motora komplet, tako da sam prezadovoljan motorom.Danas i po snegu i kamenju, 3 sata extremnog vozenja, zaglavljivanja u blato itd, put prema Tremu, za neki dan nadam se da cemo da posaljemo video, u delu za video materijale

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Jos malo o opisu ovog motora, i uporedjivanju sa drugim motorima, za moje upotrebe ovo je savrsen motor za mene, potrosnja za 2t spravu je normalna, nikad mi nije vise od 10l potrosio, vrti se oko 9l, mozda samo nije mnogo udoban kao ostali enduro motori, ali mu je bas ta prednost, sto je lak, ima oko 105 kg, nine jos uvek moj model buzden, ili otvaran, nema potrebe, iz niskih obrtaja dosta dobro vuce, za 2t dosta dobro, u visokim obr.i nemam mnogo iskoriscenja jer mi treba min 200 m da ga izvucem, a toga nemam u mom kraju cesto, tako je ovo dosta dobra sprava za zezanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja