Jump to content

Moto Zajednica

"Putevi Srbije"

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

"Putevi Srbije" traže poskupljenje putarine

 

 

"Putevi Srbije" uputiće vladi zahtev za poskupljenje putarine, najavio je danas vršilac dužnosti generalnog direktora tog javnog preduzeća Zoran Drobnjak

Putarina bi trebalo da poskupi za 20 odsto, za iznos PDV-a, rekao je Drobnjak za RTS i naveo da putarina na našim drumovima nije menjana pet godina.

 

On je za ponedeljak najavio sednicu Upravnog odbora na kojoj će tema biti inicijativa za poskupljenje putarine.

 

 

http://www.blic.rs/V...ljenje-putarine

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Putarina bi trebalo da poskupi za 20 odsto, za iznos PDV-a, rekao je Drobnjak za RTS i naveo da putarina na našim drumovima nije menjana pet godina.

Nista nisu popravili,putevi sve gori a poskupljuju?

Zbog poskupljenja vetrova na istim ili?

Vece rupe pa veci i nameti?

Jel u poskupljenje uracunato i kidanje trapova i nadoknada za iste?

Deca krenula na strane fakultete,auta presla starosnu granicu pet godina pa ajd da poskupimo....malo im,a.... >:(

I dalje kradu i organizovani su,zato im i malo...

ZASTO SEDI LIK I DALJE IZDAJE KARTICE A NE AUTOMAT?

Jos se ljute kad pritisnem dugme...negde cak i pise ne stiskaj dugme a vidis unutra nekoga kako pusta print.

Zasto?

Da nisu skupa dugmad ili? >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

A najjači mi je bio u jutarnjem programu RTS-a, kad je na pitanje o razlici u kvalitetu puteva rekao, vi vozite 120 i sve je ok.

Valjda je mislio neće sve plombe da poispadaju.

A i PDV se povećao za 2% a ne za 20

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Od kolotraga u desnoj traci ne moze da se vozi, u levoj ne smem da vozim da me neko iz vlade i sl. i ekipe ne bi pogazio. Ne retko se desi da naletim na neciji otpad, tipa prosuta zemlja, kutije i sl. Verovali ili ne moj cale je video isecen krov od automobila, kontam nekome ispao. Druga stvar, kako motocikl od 200kg placa istu cenu kao i auto od 1600kg? Oni magarci sto naplacuju u kucici mogli bi i malo uljudnije da se ponasaju jer ne mogu da sacekaju dok skinem zimske rukavice i izvadim novcanik. Za signalizaciju i osvetljenost da ne pricam.

 

Putarinu vise ne placam jer ovako postenog i kulturnog coveka mogu samo zajebavaju i muzu ga. Naopaka zemlja i sistem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Za sest meseci veliki deo transporta krece kroz Rumuniju,jer se tamo otvara koridor.Za godinu dana veliki deo,za dve najveci, a ti Srbijo poskupljuj,prosiruj proceduru na granici.

Smatram da cemo za par godina, od jedne tranzitne drzave,postati svojevrsni geto. Eto prilike onda svetu da se dodatno poigrava sa nama.

Sve je vrlo pesimisticno sto napisah,ali mislim da poteze koje vucemo,navode na ovakve prognoze.

Hiljade ce nam razloga dati da je ovakva odluka koju donose ispravna,medjutim stalno zaobilaze, ili ih ne interesuje buducnost. Jeste najeftinija nam je putarina,ali spediteri nece vise kroz Srbiju,jer ih na granici drze satima i naplacuju preskupe takse. Idu kroz Rumuniju, 100 km je duze,ali imaju vremensku izvesnost.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Smatram da cemo za par godina, od jedne tranzitne drzave,postati svojevrsni geto.

 

Bar ce biti cistiji vazduh i manje udesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Sve ste vi to lepo sublimirali, ali ste zaboravili na jednu bitnu cinjenicu, a tice se zdravlja gradjana.

Za razliku od ovih okolo ciji su putevi glatki kao staklo, pa stoga svi koji imaju kamen u bubregu i zuci daju silne pare za lecenje mi nemamo tih problema. Dovoljno je provozati se nekim od nasih "puteva", recimo od Osecine do Loznice, pa kamen ispasti vec na pola puta. Doduse uz njega i, kako neko rece, poneka plomba ili staklo iz naocara ali sta je tu je. Uzgred mozete da se zanimate enigmatikom pa da pogadjate u kojoj kolovoznoj traci vam se nalazi zadnji tocak. Sto bi se reklo zdravlje i zadovoljstvo nemaju cenu.1nanana.gif

PS Slusao sam jutros doticnog direktora i prva misao koja mi je na pamet je bila da u Srbiji nema toliko narkomana koliko je za ocekivati, buduci da onakve izjave mogu da se konzumiraju samo uz sadejstvo teskih droga.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

"Putarina bi trebalo da poskupi za 20 odsto, za iznos PDV-a, rekao je Drobnjak za RTS i naveo da putarina na našim drumovima nije menjana pet godina." -> Pa ni putevi nisu menjani pet godina :) rupe krpe lopatom i sakom asfalta, put izgleda ko lice pubertetlije u najboljem slucaju. Pre neki dan bio na Zlatiboru, jedan deo puta sam se tripovao da mi se gume izduvale, toliko mi je zanosio auto dok nisam izvalio da postoje kolotrazi dokolenko stil :) Zivim po PS-u, ali putarinu na motoru necu placati ako poskupi iz principa. Nasa putarina je skuplja nego putarina u recimo Irskoj, gde su putevi bukvalno savrseni, ne vidim zasto. Nije problem davati novac za domace firme i u drzavni budzet, al kad te neko svesno delje i pljacka i smeje se pride, jbg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Aaaa,pa reč je o još jednom od ´naših´ preduzeća koji godinama(oko 15-tak)uzimaju kolko tolko stabilnu valutu,ali su stalno u nekom problemu,minusu,ne rade posao kako treba...Zašto li je tako???Vrlo kvalitetan organizacioni kadar-nema šta :bljak: .A i videli da ovde sve prolazi pa-što da ne?Lično,kada vozim auto moram da platim,ali motorom-nikada nisam,a i neću :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

A sad sledi bar dva posta onih koji ce da vam kazu da ste ___________ i _____________(proizvoljno ubaciti nekoliko pogrdnih termina), jer ne placate putarinu,

 

onda sledi salva onih koji ce njima da objasne da su __________ (pridev) _____________ (imenica), a uz to i nisu "pravi bajkeri", jer placaju putarinu,

 

onda red trolova,

 

i ode tema pod kljuc.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

prvo da istrolujem :takoje:

 

Nemam pojma zasto se preduzece jos uvek zove "Putevi Srbije" Mislim realno, cim odmaknete par kilometara od Bg-a tuga i uzas...

U nekom mestu oko Loznice sam naleteo na krivinu u kojoj fali pola trake(znaci ulazite u krivinu a desne trake nema vec samo provalija) tako je bilo pre dve godine i bilo je totalno neobelezeno, sada dve godine kasnije makar su postavili znakove Eto to je samo jedan primer, a ima ih previse :zvizduk: Kapiram da ce za 10-ak godina npr. Nemacka brojati vise Srba nego sama Srbija :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

A sad sledi bar dva posta onih koji ce da vam kazu da ste ___________ i _____________(proizvoljno ubaciti nekoliko pogrdnih termina), jer ne placate putarinu,

 

onda sledi salva onih koji ce njima da objasne da su __________ (pridev) _____________ (imenica), a uz to i nisu "pravi bajkeri", jer placaju putarinu,

 

onda red trolova,

 

i ode tema pod kljuc.

 

Nemoj tako , bas odavno nije bilo o putarinama :hej: :hej:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Sva sreca pa su sada licne karte od plastike, pa kad krenete po srpskim putevima mozete da ih drzite u ustima sporadi lase identifikacije. Uostalom nije mi jasno zasto se ljudi cimaju po Juznoj Americi kad Dakar reli mogu da organizuju i u Srbiji. Sve je tu: rupe, kolotrazi, neosvetljeni traktori, zaprege, kultivatori, sitna i krupna stoka na putu. Pravi advencr za hrabre, a kapnula bi i koja kinta. Nije zgoreg razmisliti!!!0stabre.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Mene ne brine toliko poslupljenje putarine kao troška koji će da me udari po džepu jer godišnje za tu namenu uglavnom ne izdvajam više od 20-30 eur ( odlazak u GR, BG-NS i t.d. ).

Poskupljenje putarine se odražava na rast troškova transporta i robe koja dolazi ka svima nama kao krajnjim korisnicima, dakle rast cena.

To je kao i sa gorivom: čim ode gore - sve ide gore.

E sad, ima tu i nešto drugo: pošto se otvara novi koridor koji neće ići preko nas - tu leži pravi razlog poskupljenja jer će ti naši "putevi srbije" ostati kratki za promet.Ne mogu da shvatim koja je to logika: umesto da pojeftine putarinu i time navedu korisnike da im dođu na te naplatne kućice oni ih namerno odbijaju višom cenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Ja mislim da im to nece proci. Apsolutno je nerealno da poskupi za 20% a takodje je nerealno da uopste poskupi obzirom na stanje auto puteva. Propast!

 

I lepo je gore Mare70a napisao. Zasto i dalje radnici u kucicama stampaju kartice kad postoji automat koji radi i koji je funkcionalan?

Za naplatu se slazem, ali za izdavanje... brate! 0ljut2.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Mene ne brine toliko poslupljenje putarine kao troška koji će da me udari po džepu jer godišnje za tu namenu uglavnom ne izdvajam više od 20-30 eur ( odlazak u GR, BG-NS i t.d. ).

Poskupljenje putarine se odražava na rast troškova transporta i robe koja dolazi ka svima nama kao krajnjim korisnicima, dakle rast cena.

To je kao i sa gorivom: čim ode gore - sve ide gore.

E sad, ima tu i nešto drugo: pošto se otvara novi koridor koji neće ići preko nas - tu leži pravi razlog poskupljenja jer će ti naši "putevi srbije" ostati kratki za promet.Ne mogu da shvatim koja je to logika: umesto da pojeftine putarinu i time navedu korisnike da im dođu na te naplatne kućice oni ih namerno odbijaju višom cenom.

 

 

To je zato što sva javna preduzeća, uostalom kao i državu, vode partijski poslušnici a ne stručnjaci.

U svakoj vladi postoje ministri koji su u prethodnoj radili nešto sasvim drugo a školiovali se (ako su se uopšte školovali) za nešto treće.Što bi rekli, razumeju se u sve ko marica u kriv ku*ac.

Zato ovako lepo i živimo jer smo puni stručnjaka za sve i svašta.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

To je ista logika kao i podizanje akciza na cigarete.

Ta grupa ljudi koja kreira sadašnju politiku ne shvata da tako odbija kupce jer što je mnogo mnogo je - kupiće duvan na pijaci 5 x jeftinije, vozači će da zaobilaze Srbiju a mi odavde umesto auto putem ćemo ići lokalom.

Ako su putevi javno dobro države a državu čine svi njeni građani onda neko u Vladi formiranoj voljom većine tih građana treba da da pedalu direktoru tih "puteva srbije" i stavi sposobnog čoveka koji će da kreira novu poslovnu politiku: redukcija radne snage ( paraziti napolje ), umanjenje putarina, uvođenje vinjeta, popusti, novi sistem tarifiranja ( npr. motorcikli gratis kao u mnogim državama ) i tako dalje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Ja mislim da im to nece proci. Apsolutno je nerealno da poskupi za 20% a takodje je nerealno da uopste poskupi obzirom na stanje auto puteva. Propast!

 

I lepo je gore Mare70a napisao. Zasto i dalje radnici u kucicama stampaju kartice kad postoji automat koji radi i koji je funkcionalan?

Za naplatu se slazem, ali za izdavanje... brate! 0ljut2.gif

 

 

Opis posla na radnom mestu: pritisni dugme kad vidis automobil.

 

A nije da je to u Srbiji jedini posao koji bi se inace mogao zameniti malom shell skriptom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne mora skripta, mada se slazem sa tvojom idejom i to treba uraditi po opstinama i sl. Hocu reci smanjiti broj tih zaposlenih.

 

Postoji veliki broj ljudi sa invaliditetom, zasto ne bi te zdrave ljude iz kucice zaposlili na nekom drugom mestu a na njegovo mesto dovesti coveka invalida koji recimo nema jednu ruku a ne moze nigde da se zaposli niti ga iko hoce? Eto sjajnog poteza, zaposliti coveka i poboljsati zivot njemu i njegovoj porodici.

 

Ima veliki broj opcija, potencijala, ideja, ali ova drzava je toliko moronska da sam veoma zabrinut. Sve je preskupo, neke osnovne stvari su sada luksuz, privreda ne postoji, dugovi.... Ja ne vidim da se nesto desava, da je sutra malo bolje nego danas, cini mi se svaki dan sve losije. Srbija ja tempirana bomba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja