Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko odabira motocikla

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova

Pozdrav svima,vjerovatno ste ovo pitanje culi milion puta :) ,ali eto....

Molim vas za pomoc oko odabira motocikla....

Pocetnik sam u svijetu motociklizma i na korak sam od toga da kupim motocikl.U moru ponuda za oko mi je zapalo par njih:

1.Cagiva Blues 125 - 1993

2.Yamaha Virago 250 -1992

3.Honda custom 125 -1990

4.Honda rebel 125 - 1996

 

E sad,volio bih cuti vasa misljenja,na temelju iskustava, koji bi od gore navedenih bio najbolji izbor. Motor mi treba za vozikanje po gradu i eventualno odlazak van grada u krugu 50ak km neke pristojne brzine,da me ne obilazi svaki auto ili autobus koji malo brze vozi.

Ili ipak da idem na varijantu nekok maxi skutera,Majesty i slicno....

Hvala,i oprostite jos jednom sto se tema ponavlja ... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Од ових понуђених, ја бих предложио Јамаху Вираго. Моћда има предност што је 250, и можда најлепша по изгледу.

 

Ал' сигурно ће бити и оних што ће рећи нешто типа: "Кад купујеш мотор, саслушај све, и на крају послушај себе. Нико не зна шта је најбоље за тебе. Мораш знати шта ти се свиђа и шта желиш." Итд.итд да не набрајам сада.

Ја бих се са тим сложио, па рек'о да напишем одма, да неморају људи писати опет једно те исто. :)

 

Ти сам знаш своје жеље, интересовање, шта ти се свиђа, шта не, и најважније, знаш дубину свог џепа. :)

Па срећно при избору. 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

2. - prvo mesto

3. i 4. - dele drugo

1. - diskfalifikuj

 

Sudeći po godištima koje si dodao pored kao podatak, izgleda da si pronašao vrlo konkretne modele ili grešim?

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

da,pricam o konkretnim modelima,svi su kako po novcu tako i po stanju priblizni jedan drugome.

I da na tom spisku fali i Kawasaki el 250

Znam da su temelji ove teme malo klimavi,jer svako ima svoj ukus i cifru do koje moze ici itd. ali pitam za misljenje iz razloga sto ne bih da kupim nesto sto mi nece odgovarati posle mjesec dana pa je onda problem oko prodaje itd. Recimo,ako je neko imao takav motor moze reci,kakav je za odrzavanje,kakve su mu performanse,sta valja a sta ne.. itd. Npr. kazu za hondu rebel da je nejaka sa 125ccm,da ne moze brze od 80,e sad to su sve rekla-kazala.....

Imam ponudu i za Apriliu Pegaso 1996,ali se bojim kao pocetnik bez mnogo iskustva odmah na takav motor,ipak je to malo ozbiljnija masina,tako da sam kontao za pocetak poceti sa necim "laksim" sezonu-dvije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Колико сам ја информисан, перформансе тих мотора које си навео су приближне код свих наведених. И сви ти иду негде око 100, једино се Вираго мало издваја.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Kawa malo jača, malo brža, malo mladja ali i malo skuplja.

 

Šta je lepše - samo ti to možeš znati.

 

Samo nemoj da 250e presudi, to je ipak nešto što ne kupuješ svaki dan.

 

Čekamo slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Yamahu ima jedan prijatelj i zadovoljan je, s druge strane kawa bi trebalo da je isto dobar motor...e sad, ta razlika u ceni moze da se brzo istopi ako nesto nije u redu, zavisi i kakvo im je stanje...sad je vec izbor na tebi, odes vidis i bice ti odmah jasno verovatno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Ja sam jos jedan kome je potrebna pomoc oko kupovine motora. Moj fond za novi motor je 3500e, hteo bi nesto od 600cc. Vec tri sezone voziim Suzuki RG 125F i Vreme je da menjam. Gledao sam po oglasim Razne motore ali bi da cujem za savete Od Iskusnijih od mene.

U izbor su usli:

1. Yamaha R6

2. Honda CBR 600RR

3. Suzuki GSXR 600 K4

4. Kawasaki ZX6R

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Stari, ima takvih tema milion, na forumu i svuda po netu. I na kraju sve se svodi na "meni se svidja, meni se ne svidja". Probaj svaki ako ikako mozes, pa ako ti se neki bas onako dopadne, prelistaj po netu jel ima neke urodjene konstrukcijske mane i slabe tacke. Ako nema, kupuj, uzimas polovan R pa prema tome gledaj najvise u kakvom je stanju, godiste i kilometraza su ti skoro pa nebitni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Arnyman ti je objasnio... bilo koji motor da uzmes, od te navedene cetvorke, neces pogresiti... pitanje je koji je u najboljem stanju, pa zatim koji je tebi lep i koji ti "lezi" u voznji... kad nadjes konkretne primerke, onda povedi majstora ako se ti ne razumes i izaberi... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Ja sam ocekivao da cujem nesto o karakteristikama i manama ljudi koji su vozili ove motore pa da se lakse opredelim. U svakom slucaju hvala.

 

uzimas motor koji je 8-9 godina star. pouzdanost je broj 1 na sta treba da gledas ako kupujes motor toliko mator. da se razumemo 8-9 godina za R, pogotovu 600 je matoro. sto se tice performansi svi su tu negde, moj glas ide suzukiju zbog odnosa cena/kvalitet/performanse. naravno, obavezno u servis teraj kad budes kupovao motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Ja sam ocekivao da cujem nesto o karakteristikama i manama ljudi koji su vozili ove motore pa da se lakse opredelim. U svakom slucaju hvala.

 

uzimas motor koji je 8-9 godina star. pouzdanost je broj 1 na sta treba da gledas ako kupujes motor toliko mator. da se razumemo 8-9 godina za R, pogotovu 600 je matoro. sto se tice performansi svi su tu negde, moj glas ide suzukiju zbog odnosa cena/kvalitet/performanse. naravno, obavezno u servis teraj kad budes kupovao motor

 

Hvala. Povescu majstora sa sobom svakako, slabo se razumem oko mehanike. I mislio sam da je suzuki po kvalitetu nekako najbolji izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja