Jump to content

Moto Zajednica

Braćo bajkeri, u pomoć! :)

Recommended Posts

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Pozdrav kolege bajkeri,1zdravo.gif

 

Potreban mi je savet za prijatelja koji planira da kupi svoj prvi motor uskoro.1moto3.gif Da vam kažem ukratko o njegovom ulasku u svet dvotočkaša. Ima 19 godina, položio je za A2 prošle godine.

Do sad je povremeno pozajmljivao od drugara Apriliju RX50 i nešto malo Yamahu XT125X, pa je uspeo na kraju da se izbori sa roditeljima da prihvate njegovu želju za spostvenim motorem. 1care.gif

Dosta je razmišljao šta da uzme, budžet je otprilike do 5k e, što znači da nema neke velike granice po tom pitanju. Razmišljao da li da uzme novu Hondu, CBR500R 2013 god. 1moto3.gif, osnovna namera jeste da vozi po Beogradu, u centru, znači samo gradska vožnja, do fakulteta, nije divljak, zna za granicu, i zna da vozi odgovorno, sa celokupnom opremom bez šale po tom pitanju.

E sad, zamolio je za savet, 1neznam.gifpošto nije siguran da li bi želeo za početak da uzme toliko skup motor, razmišlja da li da za početak, ovu godinu, uzme neki kineski, na kojem bi prešao nekoliko k km, da se kolko tolko navikne na vožnju dvotočkaša u gradu pa tek onda da razmišlja o većim kubikažama.

Koji biste mu vi motor preporučili? Da bude efikasan u vožnji po gradu, da može da se nauči na njemu. Neki koji je pouzdan i koji oprašta početničke greške, koji ima dovoljno snage da izvuče dvoje na uzbrdici. Razmišljao je o kinezima, qinqgui 200 gy, vozio bi ga jednu sezonu, da se nauči, al nije siguran za njegov kvalitet, brine ga vazdušno hlađenje, dal neće biti problema u gradu kad je npr jun jul, najveće temperature. Šta vi mislite? Koje biste mu motore preporučili a da su u klasi npr qinqgija?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ako misli da ga u skorije vreme prodaje predlazem neku bolju marku i mladje godiste, posto kinezima brzo pada cena.

Mladji motori se manje kvare a kasnije lakse prodaju.

Ja sam npr. seo sa 250 ccm na 650 ccm (K8) i prosle sezone se slatko navozao (oko 9000 km).

Ako je pametan znace da se cuva i uziva i na novom motoru, a ako nije dzabe mu i tenk.

 

Iskreno receno meni se nesvidja to sto mu roditelji kupuju motor, kad ga sam zaradi bolje ga i cuva.

Tesko je predloziti neki model ili marku, ukusi su razliciti.

 

Samo pamet u glavu, a glavu obavezno pod kacigu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Pozdrav kolege bajkeri,1zdravo.gif

 

Potreban mi je savet za prijatelja koji planira da kupi svoj prvi motor uskoro.1moto3.gif Da vam kažem ukratko o njegovom ulasku u svet dvotočkaša. Ima 19 godina, položio je za A2 prošle godine.

Do sad je povremeno pozajmljivao od drugara Apriliju RX50 i nešto malo Yamahu XT125X, pa je uspeo na kraju da se izbori sa roditeljima da prihvate njegovu želju za spostvenim motorem. 1care.gif

Dosta je razmišljao šta da uzme, budžet je otprilike do 5k e, što znači da nema neke velike granice po tom pitanju. Razmišljao da li da uzme novu Hondu, CBR500R 2013 god. 1moto3.gif, osnovna namera jeste da vozi po Beogradu, u centru, znači samo gradska vožnja, do fakulteta, nije divljak, zna za granicu, i zna da vozi odgovorno, sa celokupnom opremom bez šale po tom pitanju.

E sad, zamolio je za savet, 1neznam.gifpošto nije siguran da li bi želeo za početak da uzme toliko skup motor, razmišlja da li da za početak, ovu godinu, uzme neki kineski, na kojem bi prešao nekoliko k km, da se kolko tolko navikne na vožnju dvotočkaša u gradu pa tek onda da razmišlja o većim kubikažama.

Koji biste mu vi motor preporučili? Da bude efikasan u vožnji po gradu, da može da se nauči na njemu. Neki koji je pouzdan i koji oprašta početničke greške, koji ima dovoljno snage da izvuče dvoje na uzbrdici. Razmišljao je o kinezima, qinqgui 200 gy, vozio bi ga jednu sezonu, da se nauči, al nije siguran za njegov kvalitet, brine ga vazdušno hlađenje, dal neće biti problema u gradu kad je npr jun jul, najveće temperature. Šta vi mislite? Koje biste mu motore preporučili a da su u klasi npr qinqgija?

 

nek pogleda suzuki GSR600. cena mu je od 6 do 7k eura novom a motor je odlican.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Velika je glupost da kao totalni pocetnik uzme R za voznju po gradu. Budzet i vise nego dobar za prvi motor ali cini mi se nepotreban sto je vidim i njegovo misljenje. Po svemu opisanom za njega je skuter. Nije mi samo jasno kako je zakljucio da zna granicu vozeci do sada najjaci motor od 125cc?

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Dr@g@n-e hvala puno na savetu! 1zdravo.gif

 

 

nek pogleda suzuki GSR600. cena mu je od 6 do 7k eura novom a motor je odlican.

 

Mislim da on ipak ne bi isao preko 500cc 1neznam.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Velika je glupost da kao totalni pocetnik uzme R za voznju po gradu. Budzet i vise nego dobar za prvi motor ali cini mi se nepotreban sto je vidim i njegovo misljenje. Po svemu opisanom za njega je skuter. Nije mi samo jasno kako je zakljucio da zna granicu vozeci do sada najjaci motor od 125cc?

Cika Mikula,njemu treba motor za voznju do faksa i po gradu da se vozi,a da to nije skuter.1neznam.gif

 

u klasi qinqgija je samo qinqgi.

 

Izvini,nisam se prikladno izrazio.Hteo sam samo da pitam sta spada u slican rang sa Qinqgi-jem da nemaju neku preveliku kubikazu a da su prilicno prikladni sa cenom.1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Hyosung - sada imaju akciju, rasprodaju motore sa lagera.

Lepa im je cena, polovnim 2-3godine je jos lepsa, Kvalitetniji od Kineza, osetno jeftiniji od izvikanih brednova. Ima naked i turing od 250 ccm sa el. ubrizgavanjem, sa njim ima sasvim dovoljno snage za po gradu ali i za duze ture.. Ako mu je malo, ima i 650.

 

Neka ostavi par hiljadarki sa strane, pa za godinu-dve kad bude imao malo iskustva i znao tacno sta mu treba, onda nabavi bas ono sto mu odgovara.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Pozdrav kolege bajkeri,1zdravo.gif

 

Potreban mi je savet za prijatelja koji planira da kupi svoj prvi motor uskoro.1moto3.gif Da vam kažem ukratko o njegovom ulasku u svet dvotočkaša. Ima 19 godina, položio je za A2 prošle godine.

Do sad je povremeno pozajmljivao od drugara Apriliju RX50 i nešto malo Yamahu XT125X, pa je uspeo na kraju da se izbori sa roditeljima da prihvate njegovu želju za spostvenim motorem. 1care.gif

Dosta je razmišljao šta da uzme, budžet je otprilike do 5k e, što znači da nema neke velike granice po tom pitanju. Razmišljao da li da uzme novu Hondu, CBR500R 2013 god. 1moto3.gif, osnovna namera jeste da vozi po Beogradu, u centru, znači samo gradska vožnja, do fakulteta, nije divljak, zna za granicu, i zna da vozi odgovorno, sa celokupnom opremom bez šale po tom pitanju.

E sad, zamolio je za savet, 1neznam.gifpošto nije siguran da li bi želeo za početak da uzme toliko skup motor, razmišlja da li da za početak, ovu godinu, uzme neki kineski, na kojem bi prešao nekoliko k km, da se kolko tolko navikne na vožnju dvotočkaša u gradu pa tek onda da razmišlja o većim kubikažama.

Koji biste mu vi motor preporučili? Da bude efikasan u vožnji po gradu, da može da se nauči na njemu. Neki koji je pouzdan i koji oprašta početničke greške, koji ima dovoljno snage da izvuče dvoje na uzbrdici. Razmišljao je o kinezima, qinqgui 200 gy, vozio bi ga jednu sezonu, da se nauči, al nije siguran za njegov kvalitet, brine ga vazdušno hlađenje, dal neće biti problema u gradu kad je npr jun jul, najveće temperature. Šta vi mislite? Koje biste mu motore preporučili a da su u klasi npr qinqgija?

 

nek pogleda suzuki GSR600. cena mu je od 6 do 7k eura novom a motor je odlican.

Gsr ne moze da se vozi sa a2? I mislim da je , za prvi motor, u ovom slucaju malo mnogo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ako misli da ga u skorije vreme prodaje predlazem neku bolju marku i mladje godiste, posto kinezima brzo pada cena.

Mladji motori se manje kvare a kasnije lakse prodaju.

.

.

.

 

Jeste, to je tačno. Ali, da ubacimo malo matematike:

- kinez od 1000e, proda ga za godinu dana u najgrdjoj varijanti za 50% od kupovne cene - znači da je puk'o 500e.

- bolja marka, mladje - ne može bez 2000e, da li će se za 1 god. moći prodati za 1500? (Pri tom, za te pare i nema nešto novo.)

:neznam:

 

Nezgodno, kako god.

Ja bih ipak uzeo nekog novog kineza, dok ga proda biće još i u garanciji.

:Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ako mu je 125 slabo, onda je XT660X idealan. Neka zaboravi na kubikazu koja je veca nego sto je planirao, jer ona ne odredjuje uvek snagu i brutalnost neke masine.

 

Ukratko, XT660X nije jak a nije ni slab i svidja se ribicama.

 

Yamaha_XT660X_2007_03_1024x768.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Нисам паметан, ал' мислим да је логично, и најпаметније да крене од 125-ице.

 

Е сад, заборавио си оно најважније. Шта се колеги свиђа, која категорија? Р, туринг, чопер, ендуро, супер мото, шта?

То би знатно сузило избор, и повећало нашу шансу да помогнемо. 1jee1.gif Питај колегу, и јављај

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Sto se tice er6, kao vlasnik mogu reci da je savrsen za grad.ako mu je jaci onda er 5 koji je jos pitomiji

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ja mu ne bih savetovao manje od 250cc, i mislim da qinqgi ako kupi sad za 1000e na kraju sezone ce ga opet prodvati za 1000e a prodati 800e a za tih izgubljenih 200e ce vise i bolje znati sta bi zeleo...

Ja bih KLE, ER-a pa ako mu ne odgovara nek proda opet na kraju sezone...Mislim sta god uzme sad moze da proda za 9meseci, izgubi (mozda) nesto para, ali stekne iskustvo, bolje upozna sebe i sta bi voleo...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Голубе, 0takoje.gif.

 

Управо то, можда и изгуби нешто, али то неће бити за "Џ", исплатиће му се тако што ће много научити.

А шта знаш, можда узме нешто само за пробу, па му се тек после свиди? 0namigivanje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Pozdrav braco bajkeri! :zdravo: Pre svega zeleli smo da vam se zahvalimo na pomoci oko izbora motora.:takoje:

U neki uzi izbor od motora su usli Yamaha xt 125x ,Yamaha Wr 125 i Honda CBR500R (2013god).

Od kineza je odustao,

Za ER6N i XT660X nema dozvolu za njih,posto imaju vise od 34kw.

Svaleru :D Drugaru se od kategorija svidjaju : Sport,Super moto i Naked.

Er6n mu se bas svidja,i bice mu drugi motor 99%

Dajte jos neki predlog,ili ako imate neko iskustvo sa xt125x i wr 125,znacilo bi nam dosta,:takoje:

hvala vam ljudi jos jednom,kraljevi ste :care: :care: :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Raptor SPT350 2200e nov (320 ccm vvodeno hadjenje, injection)

hyosung gt250 ili gt250R, kolega Oblak sa foruma prodaje isti a mislim da ga je i Caruga imao (za iskstva iz prve ruke)- što se tiče istočnog bloka

i još jedan + za er5 kao zvučniju marku

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Онда купуј ер5, и загревај се годину-две, па на ер6н. 1moto3.gif

(кажем год-две, не знам колико још треба да чека за већу категорију)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki klx 650 supermoto

Dajte jos neki predlog,ili ako imate neko iskustvo sa xt125x i wr 125,znacilo bi nam dosta,:takoje:

 

 

 

Moj drugar ima xt125x-a , iskreno, meni se ne dopada 1jok.gif. Mnogo je trom i ide nesto preko stotke! 1nanana.gif

 

Pozdrav 1zdravo.gif

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Obzirom na sve napred diskutovano moj glas ide za er-5, ali neka razmisli i o enduru. Pogledajte suzuki freewind i kawasaki KLE, mislim da su oba odlicna za nekog ko ulazi u svet motociklizma.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja