Jump to content

Moto Zajednica

R1200GS: Koje gume?

Recommended Posts

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ko je rekao da neko donosi? Cene koje sam svojevremeno naveo vaze kada kupis gume i sam vratis porez. Jasno da se to isplati kada inace ides na tu stranu, ali za ispod 200eur set ta guma nema nigde na drugom mestu.

 

Samo sam pitao, dal imaš neku varijantu da neko donese.

 

Kod Gorana u Čepinu mene bi cela priča izašla 240 s montažom plus gorivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ko je rekao da neko donosi? Cene koje sam svojevremeno naveo vaze kada kupis gume i sam vratis porez. Jasno da se to isplati kada inace ides na tu stranu, ali za ispod 200eur set ta guma nema nigde na drugom mestu.

 

Samo sam pitao, dal imaš neku varijantu da neko donese.

 

Kod Gorana u Čepinu mene bi cela priča izašla 240 s montažom plus gorivo.

 

Za te pare i jeftinije imaš i ovde!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Možda,

 

Problem je što ljudi ne obraćaju pažnju na brzinske indeke i nosivost pneumatika a razlika u ceni je poprilična.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ko može da sačeka još 2-4 nedelje, neka se malo strpi. Stiže Metzeler na naše tržište. Još ne znam cene, ali verujem da će biti konkurentne. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ovu gumu fabrika stavlja na GS a , a evo kako izgleda kod mene posle 20.000 km.

 

img20121128143603.jpg

 

A evo kako je guma izgledala kod mene nakon šest meseci i oko 6.000km. Ovakve pukotine bile su po celom obimu točka.

 

http://i.imgur.com/X2qup.jpg

X2qup.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Auuu jbt !!! Koju sad kupiti ili su Žiku prevarili s nekim matorim dotom...

 

A zema vozi ko pussy :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Na BMW 1200 Adventure-u sam vozio i Anakee2 i Battlewings i Tourance, na KTM Adventure-u Scorpion At90...

Guma koja se meni ubedljivo najvise svidela je Pirelli Scorpion...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Set za gs/a je oko 30-33.000din, u zavisnosti od indeksa? Ako dobro tumačim cenovnik?

 

edit: naravno, mislim na ovde spominjani tourance exp

 

Tako nekako. Treba obratiti pažnju na novu Metzeler Tourance Next. Nisam stigao da pregledam utiske na netu.

 

catalogue_tourance_325x200_jpeg_New.jpg

 

Više info:

http://www.metzeler.com/site/uk/products/tyres-catalogue/Tourance-next.html?version=553336

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Na BMW 1200 Adventure-u sam vozio i Anakee2 i Battlewings i Tourance, na KTM Adventure-u Scorpion At90...

Guma koja se meni ubedljivo najvise svidela je Pirelli Scorpion...

 

Ja je trenutno imam na mom motoru. Pirelli Scorpion Trail. Tek sam prešao 200km sa njma pa nemam dovoljno iskustva da uporedim.

 

fitm_dl_scorpion_trail-set.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

...Treba obratiti pažnju na novu Metzeler Tourance Next. Nisam stigao da pregledam utiske na netu.

 

catalogue_tourance_325x200_jpeg_New.jpg

 

Više info:

http://www.metzeler.com/site/uk/products/tyres-catalogue/Tourance-next.html?version=553336

 

Koliko znam, taj novi tourance je prva ugradnja na novom gs-u... Po šari bih rekao da je ovo 100% street guma, no rado bih probao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Koliko znam, taj novi tourance je prva ugradnja na novom gs-u... Po šari bih rekao da je ovo 100% street guma, no rado bih probao...

 

Da. Svi novi GS-ovi će dolaziti za Metzeler Next kao prva ugradnja.

 

Gledajući Metzelerovu komparaciju, Next je za istu namenu kao i EXP.

http://www.metzeler....ts/compare.html

 

Generalno, ne vidim da postoji bilo koja guma koja će da radi dobro i na asfaltu i van njega. Ja sam razmišljao da uzmem Karoo (moćno motor izgleda sa takvim gumama), ali retko silazim van asfalta. Tj. redovno van asfalta imam samo relaciju od Krčedina do Kalakače i nazad. :)

Kada bih imao vremena (i para) za ture po Srbijanskim zabitima (a nije da ne bih voleo) sigurno bih uzeo Metzeler Karoo ili Pirelli Scorpion Rally kao drugi set za takve vožnje. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Ako sam dobro video NEXT je čak malo jeftinija od EXP. Slažem se sa Stanimirom da postoji mizerna mogućnost da je ova guma bilo šta više osim cestovne. Doduše i Anakee 3 je otišao u istom pravcu.

Ko zna zašto je to dobro; iskren da budem raniji modeli sa dubljim šarama su uglavnom stvarali osećaj da su namenjeni vožnji van ceste, tačnije dobri su bili po suvoj zemlji, ali u takvim uslovima možeš i na lubenicama da voziš.

Verovatno su proizvođači dobro procenili da je bolje da naprave gume koje će vrhunski da drže na asfaltu, jer tuda se ipak najviše i vozi.

 

Evo predstavljanja nove generacije Metcelera i na srpskohrvatskom. Ne nađoh za sada konkretna iskustva, verovatno je još rano, ali ću sa zanimanjem ispratiti naredne utiske:

 

http://www.motogume.com/motogume/novosti/22-gume/75-intermot-metzeler-tourance-next

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Pogledah Sale ovaj tvoj link na brzinu - tvrde da NEXT ima još bolji grip od EXP, a da ujuedno ima i slabije trošenje ;). To nije logično, osim ako guma nije dvokomponentna, a ne kažu da jeste...

 

Mislim da je ovo još uvek samo marketing, a videćemo šta je istina kada je probamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Kako god se okrene Anakee 2 je pobedio Tourance EXP u skoro svim segmentima i svi koji su vozili jednu i drugu gumu su se odlucivali vise za Anakee 2. Jednostavno bolje i vise drzi i to je to,plus sto duze traje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ja samo prenosim sta su ljudi pisali sa stranih foruma,zapravo bio je i neki mladi par sa GS motorima sa kojima su isli na Alpe.Zena njegova je imala Michelin,a on Metzeler. Pa je covek tu napravio lepo poredjenje.

 

U svakom slucaju gume na novom GS BMW'u su bas Anakee 3 koje su jos bolje od dvojki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kako god se okrene Anakee 2 je pobedio Tourance EXP u skoro svim segmentima i svi koji su vozili jednu i drugu gumu su se odlucivali vise za Anakee 2. Jednostavno bolje i vise drzi i to je to,plus sto duze traje.

 

druže, nisam baš siguran u ovo gornje....vozio sam kratko motor sa Anakee 2 gumama i daleko od toga da bi bolje držale od EXP. Čak naprotiv, to mi je bila najslabija guma na 1200GS-u. imeđu Bridgestona BW, Contija Trail attack i EXP-a.

 

inače koliko koštaju gume u SLO možeš pogledati na dolnjem linku....poštarina na kučnu adresu je 1 euro po celoj teritoriji...i cene su sa PDV-om naravno

 

 

KLIK OVDE ZA CENE

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

E jebem ga sad,da li je to onda kod nas drugaciji kvalitet ili sta ne znam.

Evo utisci iz inostranstva o cemu sam pricao .

 

http://www.advrider....ad.php?t=724752

 

http://www.advrider....ad.php?t=472791

 

Iskreno meni su i Tourence exp i Trail attack i Anakee 2 i 3,Pirelli Scorpion Trail Dual Sport vrh gume i mislim da su neke smesne razlike,ja sam sad samo preneo sta sam bas danas procitao.

Ali eto sto vise iskustava i prichi,tako ce se neko lakse ili pak teze odluciti pri kupovini 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

E jebem ga sad,da li je to onda kod nas drugaciji kvalitet ili sta ne znam.

Evo utisci iz inostranstva o cemu sam pricao .

 

http://www.advrider....ad.php?t=724752

 

http://www.advrider....ad.php?t=472791

 

Iskreno meni su i Tourence exp i Trail attack i Anakee 2 i 3,Pirelli Scorpion Trail Dual Sport vrh gume i mislim da su neke smesne razlike,ja sam sad samo preneo sta sam bas danas procitao.

Ali eto sto vise iskustava i prichi,tako ce se neko lakse ili pak teze odluciti pri kupovini 1moto3.gif

 

izvini, ali ja nigde nisam pročitao da su Anakee bile bolje u svim segmentima od EXP.....mladom paru sa GS-ovima koji je pravio poređenje je sa anakee otpala guma, prevalio je manje kilometara sa njom,ali je zato ustanovio da EXP ima više "mesa" pa zato duže traje, ali je njemu ipak Anakee više pri srcu. Izvini, ali ovo mi baš i nije referencija.Ostalo nisam ni čitao....

Inače ako pričamo o Alpama , pogotovu o Dolomitima, tamo nečeš nači slabu gumu, jer je asfalt takav, da i najlošija guma drži do bola.Ocenjivanje guma na takvom asfaltu je izuzetno teško pogotovu nekom amateru.

E potpuno drugačije je na lepo ispoliranom i naravno svetluckavom balkaskom asfaltu.....tu sa slabom gumom kreče erotika...1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

E da me ***s ako ja znam :D.

 

Ja sam rekao ili Metzeler EXP ili Anakee 3,a momentalno jos nema mnogo ljudi koji su probali Anakee 3,ali vidim da je odlicna !

 

Konkretno na ovo sam mislio kada sam citao

"I just recently completed a round-trip to Alaska and back. Iput tourance on my girlfriend's bike and anakees on mine. Both bikes were BMWR1200GSs. The anakee 2 is a superior tire in my estimation. It seemed to dobetter on the gravel and held great in the rain! Although I did pick up a nailin the rear tire about 200 miles from my home on the return trip.

 

I purchased the anakees on a recommendation from mybrother-in-law. He says he gets about 15 - 17 k out of them. After about 7,500miles (after finishing the AK ride) I inspected the tires from both bikes. Wereit not for the nail, I MAY have gotten about another 2k out of the tires. Thetourances looked like they might have gotten another 5k. So, IMHO, the metzlersget the mileage nod. Seeing that I had to replace my tires anyway, I decided toreplace the anakees with the tourances. The first thing I noticed was that thebike seemed to be about a half an inch to an inch taller! So, the tourancesseem to have a slightly taller profile with identical tire sizes (more rubber =longer mileage?). After putting about 500 - 800 miles on the tourances, I havedecided that I definitely like the anakees better. The anakees feel stickierand in my estimation, handle better on the blacktop. The tread on the anakee ismore aggressive. While I have not ridden the metzlers off the pavement yet,based on tread aggressiveness, I would probably give the nod to the Michelin. Iwould gladly trade a few mile of longevity for better handling and off-roadtraction.

 

My brother-in-law commutes freeways on his bike (R1200GSA),which may contribute to the mileage he gets on anakees.

 

I have heard and read great things about both tires. Itcomes down to preference. I prefer the Michelin Anakee 2."

 

Mada je po svemu sudeci nesto veca kilometraza sa Tourence vs Anakee 2.

Navodno Anakee 3 imaju 30% vecu izdrzljivost zadnje gume sto je fakticki na nivou Tourence,ali nema ih jos kod nas.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja