Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem auto...

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ne znam koliko para misliš da potrošiš za auto, ali preporučujem ti da razmotriš i ovakvu opciju: http://www.polovniautomobili.com/oglas2961010/fiat_ulysse_20_jtd_7_sedista/

Zadnja vrata klizna, su izmišljotina veka. Ako te budu interesovale dodatne informacije, reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Miško čestitam na prinovama!

Ja imam ovakav auto i ne prodajem ga, samo ga preporučujem:

http://www.polovniau...ajet_20crdi_7s/

Ima sedam sedišta - velikih, a kad se izbaci treći red sigurno mogu da se ubace i ta velika kolica bez sklapanja. Trajet je veći od Zafire, ne može se videti na osnovu slika, a nije kombi. Jako udoban i pouzdan auto. Ne plaši se delova, nije problem, cene su u rangu ostalih.

Gledao sam i to i izgledao mi je jako primamljivo (barem na slikama), jedino što ih ima jako malo u ponudi.

Trajet je dobar samo dizelaš. Isključio sam benzince jer su ogromni potrošači, čak im ni auto gas ne pomaže.

U principu ih ima sve više. Nekad je i karavana bilo jako malo pa su se vremenom namnožili. Sad je ista situacija sa vanovima, sve se više voze. Kad sam se prvi put POPEO u auto (Trajet) znao sam da je to ono pravo. Sad kad sednem u običan auto imam osećaj da sam u kartingu. Nema šanse da se vratim sa konja na magarca.

Idi i probaj ga, pogledaj. Jedan imaš na Novom Beogradu, drugi je u Pančevu. Najluđe je što u gradskoj vožnji nemaš osećaj da je veliki ili trom. Vozi se kao autić, a pri tom imaš odličan pregled. Putarinu plaćaš kao za putnički auto, registraciju isto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

Ford fokus 1.6 benzin limuzina zetec oprema 5v .01god 2300eu

Ford fokus 1.8 dizel karavan .01god 2300eu

Clio 1.5dci 3v .04 2400eu

 

Znam da nisu svi mladi od .02god ali ako nije presudno vredi pogledati ;)

Ako su interesantni slike saljem na mail :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Koliko sam ja video u podnaslovu piše veliki. Ja stvarno ne znam od kada je taj Fokus veliki auto, a tek Clio ?????

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n
  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

BIo je neki C5 na forumu (ako nije jos) , onako ulickan i dobar, a nije bio nesto skup.

Znam Mile, ali porez na luksuz je preko 2000 cm3 i registracija bi mi bila svaki put oko 500 evra. A do 2 litra je oko 200.

 

@Boki

Daaaleko iznad mog domašaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Prijatelj ima Ford C-Max 1.8 benzin sa sekvent plinom. Nisam siguran da li je 2003. ili 2004. godiste. Za cenu takodje nisam siguran ali mislim da je spominjao neku cifru od 4000e. Ako hoces i ako ti odgovara ovo sto sam napisao mogu da ga pitam za detalje? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S
  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Prijatelj ima Ford C-Max 1.8 benzin sa sekvent plinom. Nisam siguran da li je 2003. ili 2004. godiste. Za cenu takodje nisam siguran ali mislim da je spominjao neku cifru od 4000e. Ako hoces i ako ti odgovara ovo sto sam napisao mogu da ga pitam za detalje? ;)

Zelja, ja rekoh plafon do 3500. I taaj C max je preko tog. Jbg. znam gde su mi limiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Znam da si rekao 3500e, zato sam i pitao da li hoces da ga pitam za detalje. Jbg, meni ni iz dzepa, ni u dzep. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

Koliko sam ja video u podnaslovu piše veliki. Ja stvarno ne znam od kada je taj Fokus veliki auto, a tek Clio ?????

 

Isto pise i karavan a to dal znas ili ne znas je nebitno nije tebi nudjeno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Sve je ok, nemojte sad da i oko ovoga pravimo cirkus. Hvala na ponudi, imao sam Vektru do sad i ona je veća od Fokusa.

 

Samo zbog tebe neću dalje da nastavljam! :takoje: Isključujem se iz teme. I bez mojih saveta ćeš pronaći šta ti treba. 21n1nk3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja sam isto u tvojoj situaciji. Sadašnji Punto sa troje vrata jedva radi posao. Kad u julu dođe i treće dete i još jedno sedište, nećemo moći da stanemo u auto. ja ozbiljno razmišljam o Multipli, ali nikako da dođem do nekih para.

Jeste ružna, ali neki dobar primerak JTD ili možda na metan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ona je bila jedna od primarnih opcija, ali za tu veličinu i broj sedišta ima nesrazmerno mali prtljažnik. Nikad dva dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Xsara Picasso?

Osetno je veci od C-Max i Zafire, ima mesta u gepeku, ima mesta u kabini, pozadi 3 nezavisna sedista pune velicine.... I materijali u unutrasnjosti su prijatniji. Narocito C-Max je tragicno plastican, barem ovaj kojeg sam vozio.

Ja sam mog citroena kupio pre vise od 3 godine, pregazio dosad ~60ak hiljada bez ijednog ozbiljnog problema ili troska. Delove vesanja, ulje, kaiseve i ostali potrosni materijal ne racunam - to se podrazumeva.

Jedino vanredno sto sam menjao je remenica radilice koja kosta 120 EUR.

 

Ja bih sada trazio benzinca, 1.8 16V i vozio se na gas.

U vreme kada sam ja kupovao nisu bile ovakve cene goriva pa mi nije bilo bitno a hteo sam da probam HDI pa sa uzeo 2.0 od 90KS.

 

Ima po oglasima da se izabere bas lepih primeraka koji ti se uklapaju u budzet. Gledaj da nadjes Exclusive opremu - kada se kupuje, ne obraca se previse paznje na to ali posle bas dobro dodju sve te sitne zezalice.

Ne uzimaj 1.6 HDI jer on ima taj problematicni DMF zamajac koji ce kad-tad morati da se menja. Ne postavlja se uopste pitanje da li ce, kod svih propada samo je pitanje da li ce to biti na 120 ili 220k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ona je bila jedna od primarnih opcija, ali za tu veličinu i broj sedišta ima nesrazmerno mali prtljažnik. Nikad dva dobra.

ali mogu da se nađu dobri primerci već od 2000eura. Neki krovni nosač da dopuni nedostatak prtljažnika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ja imam c5 koji bi coveku najvise odfovarao ali je 2.2 zbog zega ljudi beze od njega zbog regiatracije . Uklonjen plivajuci zamajac i fap filter tako da je auto bez mane . Trazim meato poput Zafire ili c8 a opet bi i uzeo 2.2 jer je mnogo bolji i dosta manje trosi .

Ato se tice velicine Xsare i Zafire . Zafira je dosta veca i dosta vise mesta ima za tovar u stvari to je ono sto meni treba . Sa druge strane zafira nema plivajuci i ima klasicnu pumpu i trosi podosta manje od xsare .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja