Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

2 VUJA

 

Dragi prijatelju nije kod mene u pitanju ni sujeverje, ni ljubomora, ni nesto trece nego...citiracu recenicu sa naslovne strane ovog fenomenalnog sajta "Od malena smo navikli da damo svoj lični pečat stvarima koje nas okružuju… Počev od pelena, pa preko knjiga i svezaka na koje smo se potpisivali, školskih klupa i drveća u parku gde smo urezivali svoje i imena voljene osobe, pa promene desktopa na racunaru… primera je mnogo, zašto onda ne preraditi i motor i dati mu lični pečat?" AUTOR SSTRUJA

A sto se tice saveta i pomoci, veruj mi da ja nisam imun na to, kada nesto ne znam ja kukam i trazim pomoc (dakle nije ni samouverenost). Kad sam doterao motor kuci veliku pomoc mi je pruzio TS CHOPPER (oko paljenja), tako da za sad sve ide kako sam ja zamislio, kada zakoci EVO ME sa pitanjima...Jednostavno, zacrtao sam sebi da sve na ovoj masini uradim SAM (ne kazem da saveti nisu dobrodosli, cak naprotiv).Ali kao sto rece komsija iz Orasja SSTRUJA, bitan je LICNI PECAT...U svakom slucaju hvala na savetima i no hard feelings!!

 

 

SRECNA VAM I OVA NASA NOVA GODINA...

 

Ne znam da li sam vec pomenuo, trenutno radim na prepravci MZ TS 250/1 u custom bobber-a. Sve potrebne prepravke sam uradio, a sada je na redu priprema za farbanje. Necu da sirim pricu o tome, ali Boze zdravlje kada ga zavrsim, "dnevnik rada" sa fotosima cu prvo postaviti na ovom sajtu...

 

Kada promenim sliku u profilu onda ce biti gotovo, za sada stoji samo "ogoljen" ram i u PRIPREMI !!

 

Na slici se vide tockovi koji su do sada zavrseni, pa idemo dalje...

komcho zadnji tocak ti ispao super  ;D ;D ;D ajd zavrsavaj ga vise

 

Jos malo komso, trenutno ga smirglam pa ide kod majstor Dzokera na farbanje (mada bih voleo da umem ja da farbam...jbga)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

A bre komso ja sam novinar a ne auto-lakirer, mehanicar i ostalo:):)...zezam se!Svraticu ovih dana, jesi citav dan u radionici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

2 Boki

Bio sam pre neki dan u vasem kraju da uradim prenos motora ali sam bio kratak sa vremenom pa se nisam javio,odem u poresku upravu da platim porez kad ono nemaju MZ 175 u tabeli po kojoj odredjuju cene,jos kada vide 1970.god. kaze decko mi imamo samo od 1980.god pa na gore.I posle konsultacija sa sefom naplate mi 400 dindzi.Fala i dovidjenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

I dalje želim da kupim jedan ETZ 250 u dobrom stanju sa mašinom za rad, negde oko 200 evra pa da na njega stavim prikolicu.

 

Vujo ipak sam te pretekao :)

 

Da se pohvalim - kupio sam još jednog ETZ-a 250. Pila ide bolje od mog, upravo sam ga prevezapo kući (50km) i smješak ne silazi s lica. Evo jedna slika slikana prije 3 godine, ali od tada nije ni vožen, pa se stanje nije ništa promijenilo.

 

opt1200514033d.jpg

 

I da, cijena: 200€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

I dalje želim da kupim jedan ETZ 250 u dobrom stanju sa mašinom za rad, negde oko 200 evra pa da na njega stavim prikolicu.

 

Vujo ipak sam te pretekao :)

 

Da se pohvalim - kupio sam još jednog ETZ-a 250. Pila ide bolje od mog, upravo sam ga prevezapo kući (50km) i smješak ne silazi s lica. Evo jedna slika slikana prije 3 godine, ali od tada nije ni vožen, pa se stanje nije ništa promijenilo.

 

opt1200514033d.jpg

 

I da, cijena: 200€

 

ČESTITAM!

 

To je pravi posao! Drago mi je kao da sam ga ja uzeo. Ovo je baš dobar motor. A i lep je.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Harley Davidson

VUJOOOO kad cemo to rolovano,,sa rostilja,cevapcice i ostalo da smazemo  ;D ;D ;D ;D ;D ;D za mene nema od mesa sta je loseee

 

Ko o cemu baba o ustipcima... Vidim da je MZ Caffe skupio druzinu iz jedne velike jagnjece, prasece brigade... No dobro, to samo znaci da sam na pravom mestu. Da ne bude skroz u off-u : Uh sto sam imo dobrog MZ-a... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

VUJOOOO kad cemo to rolovano,,sa rostilja,cevapcice i ostalo da smazemo  ;D ;D ;D ;D ;D ;D za mene nema od mesa sta je loseee

 

Ko o cemu baba o ustipcima... Vidim da je MZ Caffe skupio druzinu iz jedne velike jagnjece, prasece brigade... No dobro, to samo znaci da sam na pravom mestu. Da ne bude skroz u off-u : Uh sto sam imo dobrog MZ-a... ;)

 

Koristimo ovu temu za OFF pa nikako da se usaglasimo oko termina za prvi sastanak na kome su dve tačke dnevnog reda: razno i ostalo. Zapelo je kod vremenskih prilika ali je izvesno da sastanak neće proći sa kafom i kiselom pa sad eto, izgladnjujemo se dok se ne steknu vremenske prilike. Onda ćemo videti koliko će nas prisustvovati sastanku pa ćemo po tome odrediti mesto.

Teme su gadne, opasna je to diskusija, neko pivo neko rakiju...  ;D

 

2 Svakak

 

Piši malo o tom lepotanu, baš sam pod utiskom, kako si ga našao? Već sam počeo da listam oglase za motor i okrećem majstore za prikolicu  pa ću posle videti na šta je kačim.

 

Lep ti je motor, čudo jedno! Slikaj ga malo pa ga stavi u ovu našu galeriju da se divimo.  :)

 

[move]  :) Uspeh u životu je ne imati MZ već imati više od jednog MZ-a!  :) [/move]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

VUJOOOO kad cemo to rolovano,,sa rostilja,cevapcice i ostalo da smazemo  ;D ;D ;D ;D ;D ;D za mene nema od mesa sta je loseee

 

Ko o cemu baba o ustipcima... Vidim da je MZ Caffe skupio druzinu iz jedne velike jagnjece, prasece brigade... No dobro, to samo znaci da sam na pravom mestu. Da ne bude skroz u off-u : Uh sto sam imo dobrog MZ-a... ;)

 

Koristimo ovu temu za OFF pa nikako da se usaglasimo oko termina za prvi sastanak na kome su dve tačke dnevnog reda: razno i ostalo. Zapelo je kod vremenskih prilika ali je izvesno da sastanak neće proći sa kafom i kiselom pa sad eto, izgladnjujemo se dok se ne steknu vremenske prilike. Onda ćemo videti koliko će nas prisustvovati sastanku pa ćemo po tome odrediti mesto.

Teme su gadne, opasna je to diskusija, neko pivo neko rakiju..

 

krecem odma sa izgladnjivanjem

da se spremim na vreme ;D ;D ;D ;D

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

2 Svakak

 

Piši malo o tom lepotanu, baš sam pod utiskom, kako si ga našao? Već sam počeo da listam oglase za motor i okrećem majstore za prikolicu  pa ću posle videti na šta je kačim.

 

Kupio sam ga od kubika s ovog foruma. Njega je nešto puklo i odlučio prodati stroj, a ja naravno presretan :) Ima AET elektronsko paljenje, 16" prednji točak koji izgleda predobro. Sinoć sam ga vozio kući 50km i lijepo vozi. Malo sam se najeo straha, jer motor je neregistiran, a ja sam samo stavio svoju tablicu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

I dalje želim da kupim jedan ETZ 250 u dobrom stanju sa mašinom za rad, negde oko 200 evra pa da na njega stavim prikolicu.

 

Vujo ipak sam te pretekao :)

 

Da se pohvalim - kupio sam još jednog ETZ-a 250. Pila ide bolje od mog, upravo sam ga prevezapo kući (50km) i smješak ne silazi s lica. Evo jedna slika slikana prije 3 godine, ali od tada nije ni vožen, pa se stanje nije ništa promijenilo.

 

opt1200514033d.jpg

 

I da, cijena: 200€

Svakak cestitam! Vidi se da je odrzavan kako treba! Puno bezbednih KM-a zelim. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Cao. Pisao sam vec o preradi ETZ-a, hibrid sa Apriliom. Ostadoh duzan sliku. Masina je trenutno rasklopljena za

generalku. U planu je busenje cilindra i ugradnja klipa sa radilicom od ETZ 301. Treba naci i odgovarajuci karburator.

Zasad, samo slika motora "ofrlje" ubacenog u ram i sediste-rep koji sam poceo da pravim.

 

SfITI_superetz1cb9.jpg

 

A kad bi tek uspeo da ga ovako uradim  8)

 

404.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 Svakak

 

Voleo bih da Kubik ostane sa nama kao što je onda Okrad rekao: ''Motori se menjaju mi ostajemo''. Obratio bih se njemu ali neznam koliko ga malodušnost obuzima, ne javlja se ovde odavno što je šteta.

Kako ti se čini manji prednji točak, kako se ponaša? To je suprotno ovom 251 konceptu gde su zadnji smanjili.

 

2 Impuls

 

Stvarno izuzetno, postavi ovo u Restauracije, vredi pratiti. Pomalo liči na Brazilski model samo je meni tvoja varijanta lepša. Ne vidim baš jasno, od čega su točkovi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Voleo bih da Kubik ostane sa nama kao što je onda Okrad rekao: ''Motori se menjaju mi ostajemo''. Obratio bih se njemu ali neznam koliko ga malodušnost obuzima, ne javlja se ovde odavno što je šteta.

Kako ti se čini manji prednji točak, kako se ponaša? To je suprotno ovom 251 konceptu gde su zadnji smanjili.

 

Njega je pukla vožnja biciklom, pa je kupio vrhunski bicikli. Kaže gorivo može samo poskupiti, a sa biciklom se vozi džabe. Vjerujem da će se javiti on ponekad na forum. Nije on pizda.

 

A prednji točak ima jednu prednost (osim očite vizualne) - povećava efektivnost kočenja jer sad je omjer 'poluga' prilikom kočenja drugačiji i u teoriji bi trebala kočnica bolje raditi. Ne mogu sad to potvrditi, jer su ceste stvarno slinave i opasno je voziti se, a kamoli isprobavati nagla kočenja.

 

Inače, ja sam sad u velikoj dilemi. Ovaj MZ što sam kupio od kubika je u dosta boljem i očuvanijem stanju od mog, dođe mi d aregistriram njega, a ovaj svoj da ostavim za dijelove... a onda opet mislim bolje da sahranim jednog, pa onda pređem na drugog. Ili da ne komplicimam i sastavim od 2 MZ-a jednog poštenog.

Kažu da je jutro pametnije od večeri, pa ću s tim glavu razbijati ujutro. Kako god ispalo - mislim da sam obavio dobru kupnju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Cestitam Svakak,kupovina je odlicna.Ma MZ je uvek dobra kupovina,pogotovo po ovim  cenama.Nego da se vratimo malo na temu jagnjece brigade.Mozda ne znam da uradim generalnu na MZ-u ali ovo znam da radim(bar tako kazu oni koji su imali priliku da probaju)

 

post-2200-12878992908609_thumb.jpg

post-2200-1287899290893_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Cestitam Svakak,kupovina je odlicna.Ma MZ je uvek dobra kupovina,pogotovo po ovim  cenama.Nego da se vratimo malo na temu jagnjece brigade.Mozda ne znam da uradim generalnu na MZ-u ali ovo znam da radim(bar tako kazu oni koji su imali priliku da probaju)

duki sram te bilo so me nisi zvao smrc smrc  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( sad za kaznu da turis prase na razanj i da zoves pod hitno  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ovo je bilo pre godinu-dve.A kada krene lepse vreme bicete blagovremeno obavesteni o manisfetacijama ovog tipa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja