Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Imam par nedoumica u vezi MZ 125 i 150. Da li im isto koštaju tegistracije ili 150 košta kao i 250?

Drugo, prepravka 125 na 150 (to valjda može) šta treba mijenjati, šta bi se time realno dobilo po pitanju vožnje i potrošnje i da li tako prepravljen motor zahtijeva promjene u saobraćajnoj dozvoli?

Volio bih da mi neko upućen to pojasni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Moje mišljenje je da nema potrebe bilo šta prepravljati kada već postoji 125 i 150 pa možeš da izabereš koji ti treba.

 

U registraciju se ne razumem ali mislim da razlika nije značajna jer je za MZ-a ionako sve jeftino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Imam par nedoumica u vezi MZ 125 i 150. Da li im isto koštaju tegistracije ili 150 košta kao i 250?

Drugo, prepravka 125 na 150 (to valjda može) šta treba mijenjati, šta bi se time realno dobilo po pitanju vožnje i potrošnje i da li tako prepravljen motor zahtijeva promjene u saobraćajnoj dozvoli?

Volio bih da mi neko upućen to pojasni.

 

Registracija za 125 i 150 je skoro ista ( oko 6000 dinara ), a za 250 oko 8.000 din , a ako se prvi put registruju + još oko 4.000 dinara za tablicu i saobraćajnu.

Da prepraviš 125 na 150 ccm, treba ti drugi cilindar, klip, glava i karburator. Realno, dobije se jedna konjska snaga više što nije mnogo, ali se dosta oseti ako se dvoje voze na motoru ili na uzbrdici.

Po zakonu bi te promene trebalo upisati u saobraćajnu, ali pošto su spolja svi delovi identični - niko nemože da primeti da je nešto menjano - osim ako se baš razume u MZ, pa da potraži fabričke oznake na delovima ( mislim da se spolja nevide, jedino možda oznake na karburatoru / 125 ima karburator 22, a 150 - 24 ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sad videh da si iz Ugljevika, Kako je sa cenama registracije tu kod tebe - to neznam .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Evo ti link za kalkulator cene registracije.On nije tačan u dinar ali ti daje veoma približnu cenu registracije.

Što se tice cene izmedju 125 i 150 nebi trebala da bude ista jer je 125 u nižoj klasi a 150 u klasi sa 250 ali na krajnju cenu utiću godišta proizvodnje i koliko kilovata ima motocikl. U ove dve pomenute klase razlike u cenama su minimalne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Moje mišljenje je da nema potrebe bilo šta prepravljati kada već postoji 125 i 150 pa možeš da izabereš koji ti treba.

 

U registraciju se ne razumem ali mislim da razlika nije značajna jer je za MZ-a ionako sve jeftino.

 

Tražim ovde kod mene u BiH nekog TS-a 250 ali je veliki problem naći ga sa regularnim papirima. U ovako lošoj ponudi ne bih bježao ni od ovih manjih ali me interesovalo kako stvari stoje sa njima, šta je bolji izbor 125 ili 150 i ova prepravka na 150 ako bih našao nekog 125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ja samo da se javim da sam ponovo na istom mestu u MZ Svetu (posle par meseci kupovine novog racunara ponovo sam sa vama ) obilazio sam vas sa drugih mesta ( tudjih kompijutera i telefona ali nije to isto ) jos jednom veliki pozdrav1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Moje mišljenje je da nema potrebe bilo šta prepravljati kada već postoji 125 i 150 pa možeš da izabereš koji ti treba.

 

U registraciju se ne razumem ali mislim da razlika nije značajna jer je za MZ-a ionako sve jeftino.

 

Tražim ovde kod mene u BiH nekog TS-a 250 ali je veliki problem naći ga sa regularnim papirima. U ovako lošoj ponudi ne bih bježao ni od ovih manjih ali me interesovalo kako stvari stoje sa njima, šta je bolji izbor 125 ili 150 i ova prepravka na 150 ako bih našao nekog 125.

Moze prepravka sa 125 na 150 , moze cak i busenjem cilindra ali ne bih to preporucio jer se pomera faza preliva kanala . Bolje staviti bas cilindar 150-ice . Karburator naravno takodje zameniti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Danas imam slobodan dan i taman da prekontrolisem motor pred put.Pre par dana sam kupio i opremu a posto je ovih dana malo hladnije,da vidim kako ce mi biti u toku voznje.

 

 

Upalim motor,odradi malo u mestu,koji krug po dvoristu i onda voznja.Sve je bilo u redu,kao i svaki put.Napravim jedan malo veci krug i polako kuci i jedno 2 km pre kuce motor ne prima gas i ugasi se.Nista stanem pored puta,proverim kontakte,sve je u redu,goriva ima,skinem crevo,tece,nema sta.Na kontakt par kurblanja i upali nekako ali cim mu pinem gas ugasi se.Dam mu sauh pa par kurblanja na prazno,vratim sauh pa na kurblu i upali ali cim treba da krene pocinje da se gasi i tako je upalio par puta sa davanjem i vracanjem sauha i posle se opet gasio.

 

Nema sta drugo,nadjem kamen pored puta i lagano po loncetu karburatora a posto mi je crevo providno vidi se gorivo i kako lupkam tako odlazi u karburator.Aha znaci to je,cuknem jos koji put pa na kurblu i upali.Sitnica ali je samo bez panike i sve se resi i naravno mora i alat,u ovo slucaju moze i kamen..1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

МЗ је то. Не бих се изненадио да је упалио на прву после обичног метлања... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Да, то је једно од сијасет. Није фабричко.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ode prikolica.

 

 

Ajd, neka je sa srećom. Želeo si je,Imao si je ,probao si je,hvala Bogu, prodao si je.1moto3.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Dali ovako izgleda rjesenje paljena na etz modelima bez platinskih dugmadi ?

http://www.powerdyna...32/sysview2.jpg

 

Mislim da je to paljenje i namotaji za struju, predpostavljam da je cena veoma visoka.

Moze to a moze i ovo , samo mnogo jeftinije : post-11767-0-07370400-1413230567_thumb.jpg

post-11767-0-58633600-1413230582_thumb.jpg

post-11767-0-22329500-1413230603_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja