Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Zaboravi da napišem, na Vencu sam se video i sa Nikolom Simićem, i on malo potero njegovog MZ-a po planini ( izveo ga na čist vazduh ). Da smo se dogovarali - ne bi se našli tako lako . :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kad skreneš prema Čotu pa ona kafanica sa leve strane, a Nikola je bio u kafani sa desne strane. Ja bio sa Čičom - popodne negde .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Чари вожње двотакташа. :lol:

 

Него, још је горе када почне то сагоревање уља, а ради резонанца, па ти "завари" свећицу свако мало са лепом куглицом чађи између електрода. Да пошизиш док не сагори то уље у ауспуху.

 

To sa kuglicom izmedju elektroda na sveci ce mi se desilo pre nekoliko godina dok sam isao na skup u Josanicku banju, Malo malo pa stanem jer se ugasi motor pa očistim govance izmedju elektroda i nastavim. Onda sam malo povecao zazor i bolje je isao. Posle mi je zapalio u Beogradu lonac i to je dimilo da sam celu Ibarsku magistralu prekio belim dimom. Napominjem da je bilo leto i veoma vruce.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Jeste, video sam se sa obojicom i bas mi je drago da smo se sreli... :takoje: Motor je osetio malo planine i svezeg vazduha, a ja malo odmorio od ispitnog roka i jos sreo dva clana MZ sveta... Pa kud ces vise! :D Inace bili ste u isto vreme na istom mestu, samo sto sam sa Jigoro Cano-om pricao pored puta, a Drumska lisica je sedeo u toj kafanici. :aha: Mi smo se vozali malo po Fruskoj gori, svratili na nekoliko mesta, izmedjuostalog i u pecinu Beli majdan. To mi je prvi put da sam bio tamo i svidelo mi se pa preporucujem ko nije bio da ode da vidi, bas je fino... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

http://www.sremskenovine.co.rs/2012/10/cari-pecine-beli-majdan/

Evo pise ovde kako se stize. Samo bih jos da dodam da kada se posle manastira skrene na prvi seoski put sa leve strane da onda mora da se skrene DESNO na prvoj raskrsnici (ako se to uopste moze nazvati raskrsnicom posto je u pitanju seoski put-makadam :) ), pa da se podje gore uzbrdo tom stazom i tu je i pecina. Jeste da se ide uzbrdo, ali ja sam uspeo da se popnem svojim motorom, nije velik nagib samo sto je staza od kamena. A i ako se odlucite peske ni to nije mnogo tesko... Mozda ima nekih 100 metara... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sad me zvao lik sa tehničkog da me podseti da mi uskoro ističe registracija. Kaže da za moj ETZ 150 - sve komplet izađe 4700 dinara .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Odlično!

 

U Beogradu je sve skuplje a para nigde. Jedan kolega taksista prodaje skuter da bi odveo decu na more. Stajao je, nije vožen, nije čovek imao pare za gorivo, jedva i u kola sipa a to mora da bi radio.

 

Napunimo akumulator, na brzinu uključimo elektro potrošače i super, sve radi, sve ispravno, kao nov. Ali neće da upali nikako, ma ni da pomisli: rezervoar iznutra lep, cakli, ni miris benzina da se oseti...

 

Onda čovek kaže "pa to i nije za mene kad nemam za gorivo". Ja ga ohrabrujem, kažem kako klinci vole skutere čim ih toliko ima, prodaće on to sigurno.

 

Za dve nedelje nije ga zvao niko a postavio je oglas na sve strane. Izgleda da je 700 evra nedostižna suma, ni klinci ni roditelji nemaju.

 

Mi smo do sada imali "borbu" po ulicama da klinci nose kacige. Čim vidim nekog na semaforu odmah reagujem, "prvo plati za glavu pa tek onda za vožnju". Ima to smisla i dalje samo sada sve češće srećem skutere sa olupanim plastikama, migavaca nema, vise farovi na upetljanim žicama, tuga...

 

Kad malo bolje razmislim, nisam video klinca na onako novom skuteru iz radnje baš odavno. Te potpuno nove stvari voze likovi srednjih godina, obučeni u belo sa Rej Ban cvikerima, to je naš prestiž...

 

A viđam i "one druge". Vozi čovek Harleya, natandario kacigu u bojama Američke zastave pa sav ponosan piči Bulevarom. Ljudi mu zvižde, viču za njim a on budaletina misli da mu se dive pa se smeje, širi perje...

 

Trebao bi takav iscrtan da ode na neku utakmicu, vole Ameri sport, lepo je to... :D

 

Eh, da mi Bog podari sreće da se mičem više sa te ulice, stvarno mi je dosta svega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nakon 7 godina družbe i službe, moj plemeniti akumulator " Unibat " je juče ispustio struju, a novu više neće da prihvati . Svo ovo vreme kod mene je bio mažen i pažen od mene, pa je zato tako dugo i trajao :

 

img0981-800x600.jpg

 

img0983-800x600.jpg

 

Kao što vidite - izgleda ko nov. Na njegovo mesto je došao stari akumulator sa mog Suzukija ( nije mogao da okreće anlaser, al je za kurblu odličan ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Da li bi neko bio zainteresovan za zamenu zadnje gume imam na MZ Miselin 120/90 -18 nisam presao ni 200 km sa njom nova guma starijeg datuma za zamenu za neku malo uzu npr 110 / 80 -18 meni je prevelika na mom motoru nigde ne zapinje za blatobran ili nesto drugo pa opcija da nemoze da se namesti na MZ otpada ipak moze ali je velik precnik tocka i pravi veoma jak ziroskopki efekat pa mi nedgovara osecaj koji se javlja kad se vozi preko 100km/sat0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

E pa živ bio za taj akumulator i neka ti i sledeći toliko traje!

 

Sutra idem do Koceljeve, sa sporednim putevima i ovamo - onamo valjda ćemo sastaviti 100km u pravcu. Kažem sebi, bolje da malo pročačkam po motoru, bolje ovde nego na putu.

 

I odem na pumpu:

 

- majstore, jel radi manometar?

- kompresor ubija, najbolji je u gradu, kamionske pumpa ko lud

- odlično a da li sat radi?

- ih bre, pa vidiš da mrda kazaljku!

 

Dok sam pumpao, BBBAAAAAAMMMMMM!!!!!!

 

- Pa šta bi, jel vidiš da je eksplodirala?

- Neznam ja ništa, mrda kazaljku lepo, skače kad stisneš... :lud:

 

:(:(:(

 

A treba mi guma do sutra. Okrenem Mađara na Buvljaku, kaže krenuo je kući ali će me sačekati. Brzo taksi do kuće po kola pa na Buvljak. Stignem tamo kad "trenutno nema" 16, ima samo 19.

 

>:(>:(>:(

 

E jebi ga baš! Jedna dimenzija više je OK, i lakše se nabaci ali ovo je baš razlika...

 

Šta ću, uzmem tu 19 pa ako ne valja staviću je na onaj drugi točak od 18 i biće dobro. Međutim taj drugi togak je kod kuće a Crnac je na pumpi, ko će sad kući da se vraća...

 

I stavim tu od 19 na točak 16. Široko bre, i budala vidi da to ne ide ali su me mučile vrtoglavice od lekova i odlučim da to montiram tako kako je i da odem da spavam, da rešim pritisak na Šurdin način.

 

Međutim legne guma SJAJNO. Raširila se dok se pumpala, taman je, jedino što sam siguran da to tako neće da traje. Ima da mrda i da šeta sa unutrašnje strane pa će brže da se haba, neće potrajati.

 

Ali sad kad sam se iscimao oko svega ne pada mi na pamet da stavljam onaj drugi točak. Tako je kako je, sastaviće valjda 200km a više i ne treba.

 

U svakom slučaju ne bih ovo nikom savetovao da radi. Žao mi je što nisam imao aparat pri ruci da vidite koja je to nenormalnost, u obimu je ugrubo kao spoljna dok još nije napumpana.

 

Nego važno je da njemu "mrda kazaljka" a čim mrda znači da valja, sve je ispravno... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Tako. Samo ni to nije pomoglo jer spoljna ne valja, koja god unutrašnja da se stavi spoljna izbija na obodu točka.

 

Trayal, nova. Do sada su sve valjale, ova nije nizašta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Покупио сам штос из неких староставних совјетских књига за мотоциклисте - како поставити мантлу већег пречника од оног којег је точак и спољашња гума.

 

Скице је овде.

 

post-3975-0-84294000-1367689671_thumb.jpg

 

Значи, просто мантлу "упашеш" у саму себе и тако јој смањиш пречник. За прву помоћ, мож' да послужи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ja sam sa mojom 150 imao problem da kako god namestim gumu ona se pomeri i otkine mi ventil bilo je izludjivanje Barum 110 /80 -16 e onda sam namestio 18 i mojim mukama je bio kraj0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja