Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Pravimo lep i dobar autić, mnogo ljudi je zaposleno u tom procesu proizvodnje i plasmana, država pomogne da domaći kupci kupe domaći auto i manje ga plate 3.000 evra a onda to nekima ne valja. Izjednačavaju domaćeg proizvođača u čijem god bio vlasništvu i uvoznika, nekoga ko stranu robu dovlači na domaće tržište i zaradu finansijskim tokovima prenosi u svoju ili neku drugu državu ali van Srbije svakako.

Не правимо, већ склапамо од компоненти донетих из иностранства или произведених у фабрикама страних власника које раде у Србији.

 

Са тако јефтином радном снагом, дотацијама које је добио ФИАТ од ове осакаћене државе и по' Крагујевца им стављено на располагање за сићу лову, чак би се и и Кинезима исплатило да овде производе своје аутомобиле. И још то субвенционисање државе или какогод да назовеш тај "ничим изазван" попуст ( http://www.alo.rs/ve...-000-evra/14279 ) од 3 'иљаде евра за тај 500Л. Бедној држави је им доста субвенционисања нечега за чију су производњу стукли силне паре и ФИАТ-у омогућили услове пословања које немају ни код свое куће? Као да немају шта друго да субвенционишу?

 

А ја нисам Италијан да из патриотских разлога купим ФИАТ-а, већ сам из својих ситних себичних разлога пазарио турског "Реноа".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Pravimo lep i dobar autić, mnogo ljudi je zaposleno u tom procesu proizvodnje i plasmana, država pomogne da domaći kupci kupe domaći auto i manje ga plate 3.000 evra a onda to nekima ne valja. Izjednačavaju domaćeg proizvođača u čijem god bio vlasništvu i uvoznika, nekoga ko stranu robu dovlači na domaće tržište i zaradu finansijskim tokovima prenosi u svoju ili neku drugu državu ali van Srbije svakako.

Не правимо, већ склапамо од компоненти донетих из иностранства или произведених у фабрикама страних власника које раде у Србији.

 

Са тако јефтином радном снагом, дотацијама које је добио ФИАТ од ове осакаћене државе и по' Крагујевца им стављено на располагање за сићу лову, чак би се и и Кинезима исплатило да овде производе своје аутомобиле. И још то субвенционисање државе или какогод да назовеш тај "ничим изазван" попуст ( http://www.alo.rs/ve...-000-evra/14279 ) од 3 'иљаде евра за тај 500Л. Бедној држави је им доста субвенционисања нечега за чију су производњу стукли силне паре и ФИАТ-у омогућили услове пословања које немају ни код свое куће? Као да немају шта друго да субвенционишу?

 

А ја нисам Италијан да из патриотских разлога купим ФИАТ-а, већ сам из својих ситних себичних разлога пазарио турског "Реноа".

 

Druze koliko sam upoznat, 500L se pravi u kragujevcu "od lima" tj. kompletna proizvodnja je domaca, izuzev naravno motora koji se ovde samo sklapaju (da budemo iskreni ipak se kroz istoriju lose pokazali domaci motori).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Оно што потиче из Србије је ипак из фабрика страних фирми које овде раде. Нема ту ни једне која је наша у правом смислу те речи.

 

То није довољно да тај ФИАТ назовем нашим.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Tu se slazem, i tuzan sam zbog toga... kao da smo mi nesposobni da nesto napravimo dok nam neko drugi ne naredi...jesu li nasi inzenjeri glupi kada rade za domace, a pametni kada rade za strane firme... ma ne smem da razmisljam o tome... posanem nervozan i tera me da psujem. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Интересантно поређење: У Словачкој, у доба када је Застава и сама конструсала и производила аутообиле, није постојала ни једна фабрика аутомобила, а данас имају, мислим 6 фабрика које су им "домаће" колико и нама ФИАТ. А не верујем да је Словачка спуцала толико пара у неку од тих фабрика колико Србија у ФИАТ.

 

Или пример из комшилука - У бугарском граду Ловеч кинеска фабрика "Грејт Вол" отворила фабрику. Потражите по Нету шта се тамо производи (или монтира, штагод) и колико кошта. Ја не мислим да су се Бугари "отворили" Кинезима да би отворили фабрику, колико Србија ФИАТ-у.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Lepo izgleda,samo me interesuje koliko ce vremena proci pre nego li onaj siber propusti vodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Nije sve sto je Kinesko njesra... Umeju oni da prave i kvalitetne stvari, ali isto to znaju mnoooogooo dobro da naplate!! Kod sve robe "Made in (by) China" vazi pravilo "kol'ko para tol'ko muzike!!"... (bar sam se ja nekoliko puta uverio u to)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kiša je po ceo dan ali...

 

Danas se na kratko videlo da u 19h nema mraka nego je sranje od vremena, oblačno i pada kiša pa se zbog toga ne vidi.

 

Posla ima toliko da mogu sve vremenske prilike natenane da proanaliziram, razmenim mišljenje sa takođe preuposlenim kolegama i retkim mušterijama koje su kod mene baš zato što je sranje od vremena inače bi zdravo ljudi šetali.

 

Neće još dugo, ovo su polednji trzaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

kod mene i kapi kise ni juce ni danas, cak je i sunce bilo juce i danas popodne malo.. 1zvizduk.gif1zvizduk.gif O kakvoj vi to kisi pricate? :D0namigivanje.gif Jedini problem je sto sam prehladjen od petka.. 1hmm.gif1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Prehlada je verovatno od tog suncčanog vremena kod tebe...:zvizduk:

 

Nije! Sedao sam na ladan beton.. 1hmm.gif1zvizduk.gif Ozbiljno sunce danas sijalo! kise ni gram nije palo ni danas ni juce, a na vestima pricaju o nekim ogromnim kisama i snegu.. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Samo ti sedi na ladan beton a posle ce da kukas zbog prostate!Tako sam i ja + Dunav (ribolov) pa sve mislis prehladio si besiku pa pisas svaki cas!Gadna stvar! 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja