Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Mogu reci da se u Madjarskoj uopste ne stide da voze Jawe Babete , za razliku kod nas , gde je cini mi se malte ne to sramota :( , samo skuteri .

Kakav crni stid... mogu da mi se napuse mesavine svi koji se smeju :zvizduk:

Bitno da ona trosi 2l/100km... :)

 

Nista bez dva takta... :)post-2269-0-57361800-1360327638_thumb.jpg

 

Jel to stigla kod tebe ?

Stigla preko AKS-a 2000 dinara od Apatina...

Falio mi je lancanik za pedale i onaj elektronski deo za varnicu ali TS Choppes ce to srediti sada moram da izmozgam kako slavinicu rezervoara da nabudzim!

Jel ima neko ideju, navoj je 22mm??

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

A da probas sa originalnom !?

Postoje : bas originalna (skuplja) i Madjarska (jeftinija)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

al se navozah u poslednjih sat i po....nisam imao cime da slikam....po ovom snegu skutercici ne mogu da krenu...padaju...... eMZa ide ko tenk..jos kad stavim nekoga pozadi kao da je leto,prijanja ova pirreli-jeva guma...a napred se zavrsava sa "stone" dal' je firestone ili deestone jbm li ga... nedam ga bre ni za 5 skutera! :moto3: a sto je najbolje,verglaju ljudi da upale po pola sata,a on ko da zna kad treba,na prvo kurblanje :D :D :D ..... izvinjavam se sto vas prekidam u pola razgovora al morao sam :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

A da probas sa originalnom !?

Postoje : bas originalna (skuplja) i Madjarska (jeftinija)

Trazio kod Gabora i nemaju... gde mogu jos da potrazim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Još nisam prekidao i sačuvao sam se kad je bilo najgore ali sada sam proklizao i baš se nerviram zbog toga.

 

Naravno, opet sam pao "pred kućom", zadnja 3 pada su u radijusu od 50 metara. >:(

 

Ako negde glavu izgubim biće to na Karaburmi. :stabre:

 

Meni je dobro a motoru je oštećeno: ispala kuglica iz kurble pa je zreo za novu, polupana ogledala i katadiopter prednjeg levog migavca.

 

Gume mi jesu nove ali ne valjaju ništa. Dok je bio sa prikolicom Crnac je prosto jeo gume pa sam samo menjao Trayal-ke i tako su ostale. I nije to loša guma ali po hladnom vremenu jeste, ubeđen sam da ne bih pao da sam imao bolje gume.

Znaci sad su na njemu Trayal-ove gume? Sa njima si pao?

 

Jeste samo gume ne mogu da budu krive, kriv sam ja sam jer "nisam prilagodio vožnju uslovima saobraćaja". Poznato je da se po hladnom vremenu guma drugačije ponaša, da je tvrđa, slabije leži itd, ima mnogo tekstova koji baš dobro obrađuju tu temu. Nego je valjda u ljudskoj prirodi da traži opravdanja za svoje greške a na to nemamo pravo zbog drugih koji na tim greškama treba da uče.

 

I tako ja sad razmišljam kako ne bih pao da sam imao neke druge gume što je najlakše prihvatiti. Realnost je malo drugačija: dugo vozim ovaj motor sa tim gumama, nije mi nepoznato kako se ponaša po različitom vremenu i kad mi je sve to poznato koji mi je moj trebao da ga obaram. I to je ključ rešenja, treba voziti oprezno, ništa više.

 

Dobre gume su jako važna stvar, život čuvaju. Ali ni najbolje gume neće pomoći ako divljaštvo obuzme čoveka koji bi hteo da 1.000km strpa u 20, pa još "da probam ovo, pa ovo...", onda ni šine ne pomažu.

 

Pamet glavu čuva, treba voziti oprezno. A onda ne treba očekivati od guma koje koštaju 5 evra da se ponašaju kao one od 500. I ne treba lagati sebe radi utišavanja savesti, kao "ne valjaju gume", ne valjam ja a ne gume.

Pitam zato sto sam i ja imao te gume i stvarno sam osetio razliku kad sam stavio ove nove... (Pisao sam u temi Zlatni retriver). Stvarno sa tim Trayal-ovim treba oprezno po morkom! :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Oduvek na svim motorima sam imao makar prednju Trajalovu gumu,na svim MZ-ejcima,pa sada i na Falkoncu je prednja Trajalova,nije za neko ludovanje ali za te pare je najbolja guma na svetu,mozda negde u Rusiji ima jeftinija tog kvaliteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

A da probas sa originalnom !?

Postoje : bas originalna (skuplja) i Madjarska (jeftinija)

Trazio kod Gabora i nemaju... gde mogu jos da potrazim?

Pa , kod mene ! :)

Ali , moze i samo gumica . Obicno samo to propadne !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

A da probas sa originalnom !?

Postoje : bas originalna (skuplja) i Madjarska (jeftinija)

Trazio kod Gabora i nemaju... gde mogu jos da potrazim?

Pa , kod mene ! :)

Ali , moze i samo gumica . Obicno samo to propadne !

Nisam znao druze (al' sada znam)... Imam ja slavinicu i (dobru)gumicu ali nemam maticu i ne mogu da nadjem odgovarajucu!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

sreca u nesreci: tek kada izadjes iz MZ SVET-a i prodas motor shvatis da su tu pravi ljudi :/ ... ali i necu da 'izadjem' praticu teme koje su me zainteresovale a i restauracije i prerade dobrih ljudi ma kakve one bile.... za koji dan eMZa odlazi ....poz za ceo MZ SVET! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

sreca u nesreci: tek kada izadjes iz MZ SVET-a i prodas motor shvatis da su tu pravi ljudi :/ ... ali i necu da 'izadjem' praticu teme koje su me zainteresovale a i restauracije i prerade dobrih ljudi ma kakve one bile.... za koji dan eMZa odlazi ....poz za ceo MZ SVET! :takoje:

Jesi zamenio MZ za KINESKI SKUTER ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

nisam..ali sam nasao kupca pa cu za te pare da kupim skuter....dosta ljudi se interesovalo za njega..sutra ili prekosutra ce da ode..nadam se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ćuti, još gori su oni koji imaju MZ-a i kineski skuter.Dno motoraško. Odma da ti kažem da je situacija za rezevne delove kod kineza sve gora i gora.Ležaj vrata volana sam iz Londona naručivao, izašao me je kao dobra spoljasnja guma...59€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ćuti, još gori su oni koji imaju MZ-a i kineski skuter.Dno motoraško. Odma da ti kažem da je situacija za rezevne delove kod kineza sve gora i gora.Ležaj vrata volana sam iz Londona naručivao, izašao me je kao dobra spoljasnja guma...59€

Za te pare si mogo da kupiš drugog kineza :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Znate onaj vic sa nemackim kazanom (u paklu) i 10 cuvara , francuskim sa 8 cuvara i srpskim bez cuvara , e paaaa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Vuja rece u kafance za teme van teme : ko voli MZ ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pa dobro, jel ima neka lepa vest? Kad otvorim novine - očaj, kad izađem na ulicu - još gore, izgleda da se ne živi život nego politika. Na sreću ne gledam TV uopšte a vidim kako ljudi robuju raznim serijama i da je šund postao merilo vrednosti.

 

Nego jel se desilo bre nešto lepo, da je neko ušao u dobar posao pa zaradio lovu, oženio se, dobio dete, proputovao i video nešto, nešto majku mu, bilo šta...

 

Kod mene da ima nešto lepo odmah bi se pohvalio ali se bojim da trenutno nisam baš uspešan, taman zapušim gde curi a ono procuri na nova dva mesta pa tako u nedogled... <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

Nego jel se desilo bre nešto lepo, da je neko ušao u dobar posao pa zaradio lovu,

 

Ovo liči na vic ! :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

I to dobar vic,gledam na TV-u pre neki dan Zrenjanin se pobratimio ili tako nesto sa nekim gradom u Rusiji slicne velicine kao ZR,ovi Rusi godisnje izvezu robe u vrednosti 5 miliona evra i imaju 750 nezaposlenih na birou,verovatno oni sto nece da rade ili neka specificna zanimanja,a u Zrenjaninu na isti broj stanovnika 20 000 (dvadeset hiljada) na birou.Eto gde smo nazalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Da napišem i ja nešto.

Našao sam posao kod jednog privatnika, ima 3 minibusa, taj dan kad vozim imam crvenu a kad ne vozim nemam.

Prekjuče bio u Čačku, vozio sam neke goste na svadbu, u subotiu 27.02. vozio odbojkašice omladinke u Donji Milanovac, ranije sam vozio i u Sokobanju i Strmosten (to ste već mogli da zključite), a kad ne vozim slobodne vožnje , vozim radnike ovde po gradu.

Nadam se da će biti neke ture pa da se nađem sa neki MZ-jašem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Vuja rece u kafance za teme van teme : ko voli MZ ! :)

 

Volim ja MZ ali ne silim nikoga da mora da ga voli ili da ga veličam , zato što ga ja imam.

Od MZ-a nisam zaradio ni dinara, par njih sam rasturio u delove ali te delove nikad nisam prodavao već poklanjao i trampio za neko tekuće osveženje.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja