Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

U proseku dnevno vidim iz neposredne blizine oko 3 sudara. Ceo dan sam na ulici i takve situacije se jednostavno dešavaju ali je neverovatno da im se broj ne smanjuje, to je to, 3 komada dnevno pa ako jedan dan bude manje sutra se to nadoknadi.

 

Na Forumu je zabranjen bilo kakav oblik diskriminacije ali toplo preporučujem da se čuvate žena. Uglavnom rade više stvari istovremeno (mobilni, šminka, preturanje po stvarima koje stavljaju na suvozačevo sedište, slušaju muziku, čačkaju nos...) pa im pažnja nije usmerena na saobraćaj.

 

Juče gledam kako je žena u godinama kolima isekla put jednom motociklisti koji se provlačio između kolone u dve trake. Iseče ga ko repu, motociklista otvara vizir a ja prozor u nameri da čujemo ZAŠTO.

 

"I ja žurim", bio je pametan odgovor vremešne gospođe.

 

Kažem joj da u saobraćaju nismo svi isti, treba da pomeri auto da bih kao vozilo javnog gradskog saobraćaja prešao na šine i motorista prošao. Pomerila bi se ona zbog mene, jasno joj je da taksi mora da ide kad već policija preusmerava i autobuse i taksi na šine ali što ovaj sa motorom, zašto on da ode a ona da ostane, ma nećeš bre!

 

U poslednje vreme česti su sudari zbog situacija kojih ranije nije bilo: od pozadi. Vlast je naplašila narod od kamera pa su se pojavili neki novi vozači koji staju na žuto, što je sigurno sigurno je. A onda su se pojavili oni još revnosniji koji za svaki slučaj staju još na zeleno, da ih žuto ne uhvati, ma gde se žurim, polako... No, navike kod ljudi su da kad osete promenu svetla ubrzaju da bi prošli dok još može. I tako, prvi nagazi na kočnicu dok svi ostali po gasu i eto lančanog sudara, svi nazad krivi a ovaj napred jedini kako treba.

 

Najgluplja stvar u saobraćaju je logika jer je individualna osobina, svako razmišlja na svoj način. Zbog toga i postoje pravila da se ne bi ponašao ko kako hoće nego da svi znaju kako će se i ostali ponašati. Čim se pojavi jedan "pametan" to napravi problem svima pa se snalazi ko kako ume.

 

U gradskim sredinama propisi su jedino što nas čuva. Podivljali su svi, čim uđu u kola odmah se spreme na bezobrazluk u svakom smislu, saobraćaj je borba i za opstanak i za dokazivanje, ko god te zajebo u životu lakše ćeš podneti ako se rasteretiš stresa u saobraćaju. Npr. pešaku nije u cilju da pređe ulicu nego da svi stanu dok on prelazi, da ih vidi kako stoje pa polako, nogu pred nogu. Žene su ranije vozile mala kola jer ih lakše kontrolišu ali sada su u džipovima, kakvo god sranje naprave one će biti bezbedne a za ostale nije važno. Ko je dobio službena kola taj se osevapio, treba da pazi da nema teških sudara a češanje, kačenje i grebanje se ne računa, to niko ne gleda.

 

Među dvotočkašima najviše je udesa sa skuterima. Klinci ih voze, nemaju kacige, nemaju poima o propisima, ne gledaju gde voze, telefoniraju, puše...

 

Naših po Beogradu nema mnogo i koliko vidim voze brzo ali pažljivo. Mz ima veće točkove od popularnih skutera pa je na rupe osetljiviji, može da povuče a može i lepo da ukoči ako je situacija kritična.

 

Ipak, niko nas ne gleda niti vodi računa o nama. Ranije je bilo zato što nisu naučili na toliki broj motora, sada to više ne važi, zna i vidi motor ali ko te bre jebe, ja žurim a i jači sam, šta tražiš na motoru kad znaš da je opasan.

 

I tako, motor je opasan ali bezobrazluk nije, on se podrazumeva.

 

Ljudi čuvajte se, svako danas ima i dozvolu i kola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Mihac srećan rođendan!

 

Nasem drugu rodjendan...

Gde nađe ove. Znaš ono - ko s decom leže... 'Oćeš da ga strefi srčka? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ako sam sebe ne čuvas, niko te neće paziti.Ja decenijama kao prvu didatnu opremu na 2 točka instaliram kompresorske sirene i toplo ih preporucujem svima. Za tako malo novca ne postoji bolja bezbedonosna zastita pogotovo kod novokomponovanih vozaca koji rade 2-3 radnje tokom voznje a jedva vladaju sa čitanjem i pisanjem.

Nebrojeno puta sam pomocu sirene prestravio pomenutu kategoriju vozaca i na trenutak ih prenuo iz njihove nesvesti. Ja sviram i kada treba i kada netreba. Ljudi,investirajte u svoju bezbednost i svirajte kada god mozete !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Bio je svojevremeno kod Kineza taj sistem sa dve trube i koštao je oko 500 dinara. Video sam u Labosu da montiraju ali nisam zagledao detaljnije mada se sećam da su neki delili taj komplet, stavljali na dva motora.

 

Naoružaću se sa 4 samo da nađem gde se prodaje, dosta je bilo zajebavanja...

 

Jel ta buka može da tera kerove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Moze, kerove,penzionere,domacice sa cegerima....:jee:ovo za kerove, kako u kom kraju.Na periferijama su ovi nevaspitani..za penzose i donacice, sigurno radi..Da sam imao kameru u nekim trenucima da snimim pesake koji su stupili na kolovoz a da nisu pogledali da li ide neko vozilo,od padanja na kolena do skakanje unazad na trotoar.Normalno, majka mi ja pominjana bezbroj puta.

Na buvljaku su sirene bile oko 1500 din.Mozda je neko bio skoro pa ako zna,neka obavesti...

post-3484-0-80082900-1350513176_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ima ih na Bubnju, ziher. Kad sam bio još onomad nisam zagledao cenu. Inače, bilo koja dvoglasna bi trebalo da je dovoljna za smrzavanje govneta nepažljivih u saobraćaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Impulsu da li smo se nas dvojica upoznali na trkama u vrscu vozio sam tad mog crvenog mz pricao si tad o velikim zahvatima na mz motoru da li ce od toga nesto biti

Izmedju ostalog dobro nam dosao0takoje.gif

 

Zdravo Bobane. Da, samnom si pricao u Vrscu. Na MZ-u je razbusen cilindar i kupljen klip za 300ccm, ispolirani kanali, izduv podignut za 1mm i dodat radijus na gornju ivicu. Takodje, uradjen zljeb na cilindru radi dihtovanja glave. Nazalost, Motor jos nije sklopljen, nalazi se u raznim kutijama u garazi moje bivse zene. Kad obezbedim prostor, razmislicu o daljem postupku sa MZ-om.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vodi se u Bosni diskusija o pederima.

Mujo - Baš smo mi Haso sretni, nema kod nas pedera!

Haso razmišlja, pa kaže - Aj bolan Mujo, nisam baš siguran u to...

- Ma kako nisi, nema ni jednog pedera!

Haso - Bil ti Mujo dao guzicu za 10 KM?

- Ma ne bi, jes ti lud Haso?

- A jel bi dao za 100 KM?

- Ma reko sam ti da ne bi nikada!

- A jel bi dao za milijon KM?

- E, za milijon bih već razmislio...

- Eto vidiš Mujo, nije da nema pedera, ima, nego nema investitora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

 

Žali se sveža udovica prijateljici

 

- "Kajem se, tražio mi je, pred smrt, a ja mu nisam dala!"

 

- "Ne brini, sad će Zadušnice... daj nekom drugom, pa nameni..."

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Evo ovaj može da bude:

 

Dolazi muž kući i kaže ženi:

- Kupio sam ti kafetin!

- Šta će mi, ne boli me glava!?

- Tu sam te čekao, SKIDAJ SE!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Zove plavuša muža preko telefona:

- Dušo, pokvarila mi se WC šolja.

- Kada?

- Ma ne kada, idiote, WC šolja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Neka oni upisu poslednji vikend u maju , datumi su sve jedno podlozni promenama sto zbog vremena ,sto zbog drugih okolnosti .

Evo setih se da vam predstavim mog novog prijatelja koji je strasno nestrpljiv i samo bi da jurca nekuda ali ce morati malo da se strpi .

post-3961-0-03723400-1351762610_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Lepo si ti to ofarbao, mada sam mislio da ćeš u crveno ( ko što ti je bio onaj 150 ). Ove oznake - jesu nalepnice il ofarbano ? Sad još samo gepek i kofer - pa možeš gde god hoćeš . :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Pravi lepotan.

 

A i nije umazan peskom k'o ona prljavica gore, kojoj bih svakako dao po guzi jer je tako neuredna i nevaljala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja