Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova

Doživeh svašta danas...

 

Moj dobar prijatelj, kolega još sa redovnih studija, već duže vreme želi da nauči da vozi motor. Ne poznaje nikoga ko vozi motor sem mene i poslednje 2 godine skoro da nema dana da se ne javi sa nekim pitanjem. No, problem je u čoveku, šta god da mu kažem on tera svoje a izgleda da u mojim rečima traži potvrdu sopstvenih statova. Samo džabe, stavovi su neutemeljeni pa je svaka vizija rezultat sopstvene projekcije stvarnosti ili puko maštanje.

 

Neće da vozi moj motor, neće ni da proba na poligonu sa prikolicom jer nema potrebe, vozio je dugo biciklu. Neće ni da se uči na manjem motoru, koji će mu kurac, on bi Stroma zbog stomaka. Onda se raspitivao na ko zna kojim stranama i dobio isti savet: uči se na manjem motoru. Nije dovoljno, tražio je dalje u nameri da to radi sve dok ne nađe istomišljenika, nekog koji bi rekao da to nije pravi put. Zvao je auto škole pa su mu i tamo isto rekli.

 

E onda me zvao besan, koji bi ja to motor njemu uvalio pošto ga on ne voli? Pa kako bre ne voliš a i neznaš šta bih preporučio? I šta ja ima da uvaljujem, moj motor nije na prodaju?

 

I tako, obavestim ga da ovde uvek ima poneki motor da se prodaje i da je o svakome sve poznato, vlasnici su pošteni ljudi a motori dobri, postoji istorijat o svakome šta je i kako rađeno što možda i diže cenu ali pre svega pokazuje dobru nameru svakoga ko prodaje.

- I koji su to motori?

- Pa MZ!

- Auuu, znao sam...

- Pa šta fali, zar bih ja sebi uzeo nešto što ne valja?

- Nije nego bi ja nešto bolje

- Misliš veće, jače?

- Ne nego bolje.

 

Ja tu ostanem zaprepašćen i ostavim ga da se odluči, da shvatim posle toliko godina šta je to bolje, oči da mi otvori. Njega nema, nema pa pomislim da je shvatio budala šta govorim nego mu sujeta ne da da prizna. Napišem mail. Objasnim da su mi razni tražili motor za polaganje i da je bilo tri instruktora iz auto škole, ako je jedan budala teško da su sva tri. Prvi je bio kada sam ja polagao za A, drugi je bio profesor iz saobraćajne škole koju sam morao da završim zbog taksiranja a treći je odavde sa Karaburme, iz Gazele. Lak a snažan motor, može lepo osmica da se uradi, koči dobro, ide dobro, za tu školsku vožnju voziš ga prvom i drugom, trećom se ide na kotrljanje.

I ništa, nema odgovora.

Onda se javlja ODUŠEVLJEN, našao je motor svojih snova a ima ga da se kupi nov.

Hmm, ok, nov je nov samo koji je bolji i zašto? :stabre:

 

Onda se vidimo i žestoko se posvađamo. Ne bih zbog pravila Foruma iznosio lične impresije oko tog "motora", nije uputno prema onima koji su isti izbor napravili ali ipak ističem da i dalje ne shvatam po čemu je TAKO NEŠTO bolje od MZ-a. :neznam:

I ne vredi rasprava, to ili ništa!

 

Danas se javlja da odemo DA VIDIMO "motor". Ma nema šta da gledam, ja se u to ne razumem ali baš ništa niti bih hteo da u tako nečemu učestvujem, da mu se desi nešto pa šta posle majci i ženi da kažem...

I tako, silno insistiranje, "ipak se razumeš više od mene", "sličniji je tvoj motor tom čudu nego moj džip" i sl.

 

Odemo u Piaggio salon u Grčko Kiparskom centru. Sve puno eksponata a na udarnom mestu TO: MP3. Ma sad ću da stavim i sliku, doduše model sa slike je neki stariji ali to je to.

Kaže čovek: biraj! Šta da biram, to nije moj izbor, ne bih ga ni džabe uzeo ako bi postojala zabrana otuđenja. Ma biraj, biraj...

 

Ok, šta ima? Ima 300, 400 i 500ccm. Dobro, taj od 500 da li ima u crnoj boji? Ima. Da li ima neki komad koji nije izložen, onda kada se budala reši da kupi da nije baš ovaj koji su svi jebavali? Ima, mora da se čeka na carinjenje a ovaj može odmah. Koliko se čeka na carinjenje? Oko 5 dana. Prihvatljivo. Dodatna oprema? Alarm. Ne. Piaggio lanac. Pogledam, dobar je, može. Kaciga. Ne, naći ćemo na drugoj strani. Neke posebne želje? Pošto je podesiv vizir po visini da se digne skroz gore, da ne mlati vetar u glavurdu budale...

 

E onda je došao zanimljiv deo rasprave o ceni. Nisam slušao, gledao sam u to čudo uveren da će mu se glava ohladiti kad prodavac bude sabrao. "Imate promotivan popust na ovo pa na ono..."

 

Taj MP3 je "bolji" jer ima 3 točka. "Bolji je" jer ima 4T mašinu. "Bolji je" jer na semaforu ne moraš da spuštaš noge na asfalt nego tako uspravno stoji sam od sebe. Zakočiš ga pod uglom od 90 stepeni za sve brzine ispod 10km/h ako ti se hoće pa se nagni ako smeš. Opet je "bolji" što se lakše gurka po parkingu što se stabilnosti tiče ali neuporedivo veća težina na 3 točka traži jako dobro razvijenu muskulaturu za tako nešto, treba ga pomerati. Nisam 100% siguran ali mislim i da je širi od moje Honde. Na volanu su mu prednja i zadnja kočnica dok je na mestu nožne jedna koja obavlja funkciju obe sa po 50% raspoređene snage.

 

I tupi prodavac, nisam ga ni slušao jer ni on nikada nije seo na motor, vozio je samo to.

 

Onda se prijatelj umešao i rekao: Uredu, UZIMAMO. Bio sam u čudu, pa došli smo da vidimo, da od ponuđenog izaberemo najbolje a ne da kupimo, to može uvek.

 

Može ali nećemo, kupićemo ga baš sada.

 

I vadi čovek 7.800 evra.

 

7.800 evra.

 

7.800 evra. Pravih, šuškaju, nova lova lepi se za prste pa se teško broji.

 

Mater, oca, sestru iz Amerike... :maloljut::maloljut::maloljut::maloljut::maloljut::maloljut:

 

I šta ću, kupili smo "bolji" motor za tričavih 7.800 evra. Dobro da smo požurili inače bi se prodalo. I iskoristili smo "promotivni period", baš smo dobro prošli sa parama. Ko zna, možda je već sledeći koji je ušao u salon poželeo baš taj neotpakovani ali budžu, nema, naš je. :jee:

 

:lud::lud::lud::lud::lud::lud:

 

Ljudi, nije kraj.

 

E sad kad imamo motor mogao bih da ga naučim da vozi.

 

:staa::staa::staa:

 

- A ne hvala, ja to ne umem da vozim a još da nekog učim, pa to je van svake pameti

- Ma za neki vikend, pokupiš decu pa ih uvalimo ženama na čuvanje a ti i ja se vozimo

- Nemam slobodan vikend, putujem uskoro

- Pa dobro, ne ideš daleko i brzo se vraćaš?

- Idem daleko da obiđem ono što nisam video od Evrope a ne vraćam se brzo, ostajem 23dana ako se negde ne zadržim

- Onda ništa, staviću ga u garažu pa kad dođeš.

 

 

E sad možda je priča zvučala interesantno i moram da priznam da je i meni posle sve delovalo interesantno jer nikada nisam imao niti kupovao NOV motor, kakav god bio. Žao mi je što se za taj čin nisam pripremio i što nismo kupili baš motor nego ovo ali šta ću, nedokazan čovek...

 

Ali šta je bilo - bilo je, ne bih to vozio jer stvarno ne bih, ne bih ni njega upućivao u materiju koju ne poznajem... ma ne bih se mešao u to uopšte.

 

A sa druge strane sad kad je dao tolike pare šta će mu to ako će da stoji u garaži? Popeće se sigurno, probaće da vozi jer verovatno neće moći da izdrži da ga gleda i sjebaće se 100%, pa nikada nije ni probao, šta drugo da očekujem.

 

A dobar mi je prijatelj, duša od čoveka. Onda se pitam gde sam se nakupio tolikih budaletina u svom životu, kakav sam to ja čovek kad su oko mene sve neki čudni tipovi, ništa nije slučajno...

 

Sve sam ovo pisao jer mi treba savet. Ne umem da se postavim prema jako dragom čoveku, ne bih se u to mešao a nemogu ni da ga ostavim sada kada je kupio ovu stvar. On zapravo i nema sa kim da se vozi niti bi to hteo, on hoće da se vozi samnom jer u tome uživa i oseća se sigurno. Ali ja se ne osećam sigurno a i uglavnom se vozim sam, imam i ja svoj fijuk u glavi...

 

I stvarno neću to da vozim. Neću da se penjem na bilo čiji motor niti volim da moj vozi neko drugi.

 

Eto, setim se Šumija kako je u Arilju jahao po Crncu pa je seo na drugi pa na treći motor... To mi je bilo jako interesantno, baš me oduševilo, vratilo me u prošlost. Dečko je MLAD, ima sjaj u očima, može da se iznenadi, obraduje, uzbudi... a ne da se samo oseća lepo. Moje "nekada" je njegovo sada, sve je lepo i puno boja, odiše mirisima, čarolija je u svakom trenutku. Da sam bio pametniji imao bih tolikog sina, roditelji su mu mojih godina...

 

I šta sad da radim? Moram da nađem neko rešenje inače treba da me krijete, jatake tražim... Jel neko vozio to čudo? Da li ste čuli nešto o tome?

 

Mogao sam ovo sve da ispišem i kod Skuteraša ali mene zanima šta neko moj misli o svemu, kako to izgleda iz ugla MZ čoveka.

 

Ma možda i ja grešim, možda imam bezrazložan otpor ali ne bih, stvarno se ne bih mešao u ta posla...

ja sam taj motor vozio ,to je zxaista ludnica od motora ide koliko hoces stane kad hoces a stabilan je do bola ,znaci sve je extra ,drugar ce se sretno navozati sa njim ,a posto je nov u tome pazice ,ti ne moras jatake da trazis ,opusteno ,i mnogo se lakse pije na onom motoru ,ne treba mu stolica ,sedi coverk na motoru,toliko o impresijama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@- kukul cb 500

- Pa pitao je sta mislimo, koji je motor bolji ( tu nema sumnje da je MZ bolji, jer MP3 nije motor ) , a nisam mislio na kineze - vec na egipcane ( bar se tako neki izjasnjavaju ), ima i pesma o njima "Evo banke egipcaninu moj - sviraj mi ti " :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Vujo,nije mogao bolji prevoz da kupi.Na tom vozilu padanje koje je neizbezno pogotovo u fazi ucenja voznje vozila sa dva tocka i ako na to dodamo godine pa tvrdoglavost, je svedeno na minimum .Da je kupio nesto na dva tocka ,vec bi danas mozda citali ruzne posledice nekih od pokusaja voznje (nedaj Boze). Definitivno dobar izbor.Toliko dobar da cete produziti vase drugarstvo u bioloskom smislu.

Ko nije probao vozilo, moze da kenja po forumima sta hoce i za takve me briga, za njih imam jedan folder u komjuteru i glavi i necu sada da vam otkrivam kako se zove.Ako nikada u zivotu nisi jebao guzatu crnkinju, da li bi propustio priliku ako ti se ukaze da i to probas? Ja bi, nebi oklevao.Samo mislim na ove kibicere ispred kioska sa unucicima u rukama kako kenjaju, : Ja brate nebi moga crnkinju da mi plate.....cuo sam da crnkinje smrde u P.M......rekao mi je kum da njima riba ne stoji uspravno vec polozeno....

Sta da ti kazem, zajasi pa da nam pricas kako je bilo!!!!!

Meni, kada se bude ukazala prilika da zajasim crnkinju sa velikom buljom, obecavam da cu ovde da iznesem utiske i detalje.

 

Što se tice para, svaka budala ima svoj ringispil i samo je pitanje brzine, da li ja mogu da se kacim na njega ili ne.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Definitivno bih se družio sa guzatom crnkinjom... :ooo: Ovaj, da se vratimo na temu, jeste sve to lepo, probao bih taj tricikl ali da iskeširam 7800 evra za TO? :ups: Mogao je da kupi polovan za 4000e, manje bi ga "bolelo" kad bi/ako bi shvatio da mu tri točka ne odgovaraju i kad bi rešio da ga proda.

 

I na slici što je Vuja okačio se nalazi Gilera Fuoco, ne Piaggio MP3 (igrom slučaja znam, ne pitajte ništa ::) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@-Zverinjak , poenta je u tome sto je Vujin prijatelj njega ubedjivao da je to bolji motor, a sad jos hoce da ga Vuja nauci da to vozi. Mislim da sam sve rekao konstatacijom da je to skuter, a MZ je motor. Sto se tice "guzate crnkinje ", - provozao sam jednu pre par godina, al bas "guzatu ", mislim da sam negde ovde i postavio neku slicicu, a u pitanju je CAN - AM Spyder od 990 ccm, koji je zver u poredjenju sa ovim MP3 :

 

can-amspyder5.jpg

 

can-amspyderrr34.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

@-Zverinjak , poenta je u tome sto je Vujin prijatelj njega ubedjivao da je to bolji motor, a sad jos hoce da ga Vuja nauci da to vozi. Mislim da sam sve rekao konstatacijom da je to skuter, a MZ je motor. Sto se tice "guzate crnkinje ", - provozao sam jednu pre par godina, al bas "guzatu ", mislim da sam negde ovde i postavio neku slicicu, a u pitanju je CAN - AM Spyder od 990 ccm, koji je zver u poredjenju sa ovim MP3 :

 

 

 

 

 

Niste shvatili igricu, radi se o Vujinom dobrom prijatelju i Vuji je u interesu da isti pretekne posle avanture instant ucenja voznje .Dakle, igrica se zove: "Kako vujin ortak da ostane ziv sto duze". To sto ima pare, to je samo njegov problem i ne treba da se mesamo sta radi sa njima,nije pristojno.Uzgred ,ne verujem da can-am kosta kao Mp3,

Daklem, da rezimiramo za sve lose čitaoce forum postova. Treba da pomognemo Vuji u problemu koji on ima i koji je izneo da podeli sa nama a ne da komentarisemo, sta je mogao da kupi njegov drugar, kako je ispao glup jer nije kupio MZ-a...mogao je da kupi 2 MZ.a, na 125 da uci a na 250 da divlja.....Ljudi, obavestenje za mnoge, stigao je 21 vek.U to ime ,Živeli.:lud:

PS.

Mozda je njegov drugar i hteo da kupi MZ ali nov. Posto je uz Vuju pratio nas forum i video kako se svi vozimo u sreci i veselju sa nasim 3 decenije mladjanim doratima i da malo ,malo neko proslavi predjenih 100.000 km....ne, ne mogu vise....izduvao sam kao guma na Kukuleletovom MZ-u u Rumuniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

@-Kataran , Srecan ti rodjendan !

 

sextoon-happy20birthday2.gif

 

Ajde i ti da napunis tih 18.godina pa da lepo polozis za "A" kategoriju i da mozes da se vozis sa nama opusteno od Murije....Popicu veceras jednu ljutu u to ime, ziveo ti nama !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

@-Kataran , Srecan ti rodjendan !

 

sextoon-happy20birthday2.gif

 

Ajde i ti da napunis tih 18.godina pa da lepo polozis za "A" kategoriju i da mozes da se vozis sa nama opusteno od Murije....Popicu veceras jednu ljutu u to ime, ziveo ti nama !

pridruzujem se cestitkama ,ali covek zeleo da se ponovi za rodj ali mu nije uspelo prodao sam mz etz 251

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

molio bih sve ,da vujino ime ne uzimaju u usta u pogresnom kontekstu ,Vuja je uvek u pravu ...HVALA

 

Prva opomena!

 

I tvoja i moja jer do sada nije bilo disciplinskih mera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

E pa drugari ja sam u petak obisao mesto naseg prvog okupljanja,nisam bio tamo od onda.U Milivskoj klisuri je sve isto osim crkve koja je sada zavrsena.Prozborismo koju uz vruc rostilj i ladno vino.

post-2044-0-25572100-1342362804_thumb.jpg

post-2044-0-35828400-1342362893_thumb.jpg

post-2044-0-51689400-1342362992_thumb.jpg

post-2044-0-32278600-1342363076_thumb.jpg

post-2044-0-59963800-1342363169_thumb.jpg

post-2044-0-60998400-1342363217_thumb.jpg

post-2044-0-50390700-1342363297_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Danas ubodosmo jaču enduro turu - u Tolisavac po sir i kajmak :moto3:

 

P1090450+%5B800x600%5D.jpg

 

P1090457+%5B800x600%5D.jpg

 

P1090459+%5B800x600%5D.jpg

izgleda da je bilo i prepreka na putu.Nije kajmak dzabe skup.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja