Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

HRISTOS SE RODI , prijatelji.      Srecan bozic svima.

Po narodnom  verovanju, na dansnji dan treba zapoceti ono sto hocete da vam ide od ruke tokom godine.  Tako sam morao malo da provozam svoju masinu po vodi, snegu i lapavici. Bilo je prilocno toplo, i osim mokrih nogu, sve je ostalo bilo ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

VAISTINU SE RODI,evo ja tek danas posecujem forum jer sam na naj radosniji hriscanski praznik bio potpuno posvecen porodici pa ni komp nism palio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Jesu od Guccija ali od onih prvih falkonaca,oni se zovu samo falkone 500.One koje naj cesce vidjate su vojni i nose oznaku nuovo falkone 500,kod njh su koferi nesto manji.Ovi kod mene su naj verovatnije sa pocetka 60-ih godina,koliko sam mogao da vidim na internetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Nema spavanja !!!

 

Tako je! Prije par dana sam napravio vožnju na -10°C i mogu reći da nije bilo ni loše. Osim vrata i ruku koji su se poprilično smrznuli. A MZ-u sam zamotao cilindar u neku krpu kako se i on nebi prehladio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pad po snegu sam podneo super ali mi padovi po ledu uopšte ne prijaju. Sinoć sam pao tri puta. Kolena, laktovi i kukovi izguljeni, sav sam ugruvan, sve me boli. Kada sam krenuo kod drugara bilo je iznad nule mada sam već tada jednom pao. U povratku je baš zaledilo, meni se nije ostavljao motor (ne idem peške nigde) pa sam krenuo polako. E, polako sam i pao samo što sam se po zaleđenoj kaldrmi spuštao dosta dugo niz ulicu. Koliko je klizao video sam tek kada sam pao, nisam mogao da podignem motor, uopšte nije prianjao na gume pa mi je devojka koja je slučajno prolazila pomogla (zlato mamino)  ;D

 

Šteta na motoru: polomljena kantica AT ulja i nosač brzinomera/obrtomera.

 

Verovatno je tako nešto trebalo da se desi da bih bio miran.  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Pad po snegu sam podneo super ali mi padovi po ledu uopšte ne prijaju. Sinoć sam pao tri puta. Kolena, laktovi i kukovi izguljeni, sav sam ugruvan, sve me boli. Kada sam krenuo kod drugara bilo je iznad nule mada sam već tada jednom pao. U povratku je baš zaledilo, meni se nije ostavljao motor (ne idem peške nigde) pa sam krenuo polako. E, polako sam i pao samo što sam se po zaleđenoj kaldrmi spuštao dosta dugo niz ulicu. Koliko je klizao video sam tek kada sam pao, nisam mogao da podignem motor, uopšte nije prianjao na gume pa mi je devojka koja je slučajno prolazila pomogla (zlato mamino)  ;D

 

Po snjegu je prava milina pasti, mekano, dođe mi da se ne ustajem kako fino bude. Za sada me sreća prati, pa nisam padao na tvrdi led, nadam se da ni neću.

 

Šteta na motoru: polomljena kantica AT ulja i nosač brzinomera/obrtomera.

 

Za nosač je lako, rezervni je jeftin i lakonabavljiv, ovu kanticu ćeš malo teže zamijeniti :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Nek si ti nama otvorio sezonu  ;D, merak nema cenu.

Bitno je da tebi nije nista a MZ komuna ce vec naci resenje za delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ovaj sam se put gadno izrazbijao, nisam prilazio računaru, motor sam samo letimično pregledao zbog nabavke delova a i na posao sam išao pod lekovima za bolove.

 

Izgleda da mi je ovo onaj ''interesantan'' period u životu kada me sve živo opominje da uvek može i gore, samo neznam dokle. Sem samih padova čije posledice polako prolaze, delovi za motor su oko 70 evra što me dodatno uveseljava. U tih 70 evra ulazi i moja zahvalnost dobavljaču što ima dobru volju da rastura sve u posudi AT ulja kako bi mi prodao samo plastiku koja je pukla, bez gumica i ostalih unutrašnjih delića. Kao i do sada, najmanji problem je kupiti delove, treba čačkati po motoru napolju na ovoj hladnoći što mi ovako izudaranom uopšte ne treba (ali mi motor treba, to je OK  ;D).

 

Nevolje idu dalje, uočio sam da neko na parkingu nije umeo da okrene auto kako treba pa je ''malo zakačio'' moj. Nije mnogo ali mi je auto nov pa za njega sve lepo košta, procena u servisu je na oko 250 evra.

 

Naravno, 70 + 250 evra je samo ono što me je iznenada snašlo, ono na šta nisam računao a uz sve ostale rashode predstavlja pravo rasterećenje za bilo čiji budžet. Kako je moj budžet mali ali sladak (jer uživam u njegovom usitnjavanju  ;D ), ovo je veliki udarac na neke druge stvari. Kao i par puta do sada kada me je sraća na sličan način poslužila, ovaj finansijski izdatak će ići na teret prikolice koja ipak za moje navike predstavlja više luksuz a manje potrebu. Pa šta ću, nemogu motor da ne popravim da bih imao prikolicu koju opet ne bi imao na šta da nakačim jer je motor neispravan. Ako pak auto ne bih popravio, ne bih imao slobodu taksiranja što bi sem uskraćenog zadovoljstva oštetilo već malešni budžet pa bi se popravka svega beskonačno odužila.  Jebi ga, nema za sve.  :(

 

I sad, gde je tu pravda? Možda sam trebao da budem političar ili jednostavno lopov pa da me trošak od 70+250 evra slatko nasmeje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Prošla je i ova druga po redu Nova Godina pa se život koliko toliko vraća u normalne tokove.

Da li neko radi nešto oko motora?

 

TS Chopper, majstor virtuoz, sa ograničenim uspehom popravlja nepopravljivu gumu skoro tri meseca.  :D

 

Ne vredi spavati, za jedan i po mesec sezona je tu, mart je sasvim OK za vožnju, jedino mogu da se dese ružni talasi koji brzo prolaze.

 

Ja sam za moj motor naručio delove koji treba da stignu svaki čas. Joska mi je dao infuziju, paljenje je gotovo i na MZ-u je, izgleda predivno a sigurno će moći makar malo da se provoza ovih dana dok je vreme bolje.

 

Kada bi me sreća poslužila pa da i prikolicu već jednom osposobim bio bih zadovoljan kako sam proveo zimski san.

 

I dalje želim da kupim jedan ETZ 250 u dobrom stanju sa mašinom za rad, negde oko 200 evra pa da na njega stavim prikolicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

SRECNA VAM I OVA NASA NOVA GODINA...

 

Ne znam da li sam vec pomenuo, trenutno radim na prepravci MZ TS 250/1 u custom bobber-a. Sve potrebne prepravke sam uradio, a sada je na redu priprema za farbanje. Necu da sirim pricu o tome, ali Boze zdravlje kada ga zavrsim, "dnevnik rada" sa fotosima cu prvo postaviti na ovom sajtu...

 

Kada promenim sliku u profilu onda ce biti gotovo, za sada stoji samo "ogoljen" ram i u PRIPREMI !!

 

Na slici se vide tockovi koji su do sada zavrseni, pa idemo dalje...

 

post-2435-12878992855416_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Radi se radi,evo ja jucer bio u Nisu kod TS Choppera.Odneo mu masinu od ES-a na pakovanje,upoznali se,pili njegovu odlicnu domacu,pricali o MZ-ima,malo vozili TS-a i tako to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

SRECNA VAM I OVA NASA NOVA GODINA...

 

Ne znam da li sam vec pomenuo, trenutno radim na prepravci MZ TS 250/1 u custom bobber-a. Sve potrebne prepravke sam uradio, a sada je na redu priprema za farbanje. Necu da sirim pricu o tome, ali Boze zdravlje kada ga zavrsim, "dnevnik rada" sa fotosima cu prvo postaviti na ovom sajtu...

 

Kada promenim sliku u profilu onda ce biti gotovo, za sada stoji samo "ogoljen" ram i u PRIPREMI !!

 

Na slici se vide tockovi koji su do sada zavrseni, pa idemo dalje...

komcho zadnji tocak ti ispao super  ;D ;D ;D ajd zavrsavaj ga vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Evo upravo stigoh sa doceka ove nase nove godine (zensko drustvo uvek prija, pa se docek oduzio)  ;)  Evo i zvanicnih cestitki, puno kilometara i sve sto vec ide...

Kao sto vidite, Duki i ja smo "popricali po koju" i spremni smo za februarski sastanak ljubitelja MZ-a.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 PICASOO MZ

 

SRECNA VAM I OVA NASA NOVA GODINA...

 

Ne znam da li sam vec pomenuo, trenutno radim na prepravci MZ TS 250/1 u custom bobber-a. Sve potrebne prepravke sam uradio, a sada je na redu priprema za farbanje. Necu da sirim pricu o tome, ali Boze zdravlje kada ga zavrsim, "dnevnik rada" sa fotosima cu prvo postaviti na ovom sajtu...

 

Kada promenim sliku u profilu onda ce biti gotovo, za sada stoji samo "ogoljen" ram i u PRIPREMI !!

 

Na slici se vide tockovi koji su do sada zavrseni, pa idemo dalje...

 

Ja sve ovo kapiram i većina nas misli na isti način. I sam sam ponekad donosio odluke po kojima nisam sa drugima želeo da delim probleme već samo zadovoljstva. No, u mom slučaju se nije pokazalo kao najpametnije, dam sve od sebe, pucam od ponosa a kada predstavim rezultate čujem da je nešto moglo bolje a za manje para ili zajebavanja, svejedno.

Po meni, trebao bi da se ratosiljaš sujeverja i da svaku nameru i plan o radu na motoru prvo ovde predstaviš. Niko neće osuđivati tvoju ideju i niko se neće ljutiti ako ne prihvatiš ponuđeni savet ali ipak imaš više opcija na raspolaganju, možda i neki kontakt ili iskustvo, ko zna. Pusti priču o iznenađenjima, dozvoli da ti se pomogne pa makar i u uštedi para ako ništa drugo.

Ja ovde pišem šta mi padne na pamet a nastojim da mislim pozitivno. Mnogo mi je iluzija palo u vodu ali sem bolnih trenutaka uštedeo sam motor do koga mi je stalo, pare, vreme, živce i ko zna šta još.

Razmisli pa odluči, ja savetujem da u temi o restauracijama polako, fazu po fazu, uđeš u priču oko sređivanja a pomoći će ti ko god bude mogao. Taj motor je vredan i za nas, nemamo takav a potreban nam je svaki.

 

2 DUKI

 

Radi se radi,evo ja jucer bio u Nisu kod TS Choppera.Odneo mu masinu od ES-a na pakovanje,upoznali se,pili njegovu odlicnu domacu,pricali o MZ-ima,malo vozili TS-a i tako to.

 

E baš se namučiste. Sreća pa o ovome nisi duže pisao, i suzu bih pustio.  ;D

Eto kako neko planduje dok vi radite u sred praznika. Nepravda, to je to.  :D

 

2 Bokilic

 

Za jagnjence i prasence znam, poznato mi je i odavde i iz ostalih delova foruma. Nego, kakav je tvoj stav prema roštilju, mleveno, masno, prošarano, krtina, riba... šta je izbor?

Govorila moja pokojna baba: ''gde to padne tu rđe nema''!  ;)

 

2 TS Chopper

 

Evo upravo stigoh sa doceka ove nase nove godine (zensko drustvo uvek prija, pa se docek oduzio)   ;) 

Duki i ja smo "popricali po koju" i spremni smo za februarski sastanak ljubitelja MZ-a.  ;D

 

Zar i ti sine Brute? Pa takvu rakiju od mene da kriješ? Aaauuu slede kontamere, kada te dovate ženetine ne nadaj se da će ti prijatelj skočiti u pomoć, neka te pocepaju koliko god mogu pa makar te... do iznemoglosti.

Ovo ću ti lično reći, ovde nesmem.  ::)

Ali svodi se na ono što u psovkama obično rade mišu.  ;D

 

2 PeterPan

 

Ajmo ljudi brze s tim popravkama. Prolece samo sto nije... ;D

 

Džabe ovi apeli koliko god bili osnovani, tako to svake godine a posle frka, sve hitno, kako do para, gde ima ovo i ono, kako da završim a da ne radim i još da se što više vozim, pa da mi troši što manje, pa ne bih kupovao delove radije bih dao u benzin ...  ::)

Nevredi, trajaće ovo slavlje svega i svačega do Uskrsa sigurno. :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja