Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

mislim da je taj lik  bio u NS-u na sajmu motora prosle ili pretprosle godine  ???

 

Da li je vozio u NS?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Novi Sad

aha,streetfight show. neka 2 motora i narandzasti mz. ako se dobro secam,rekao je da je na tom motoru naucio to da radi i da nece prestati da ga vozi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vreme je očajno pa nemože mnogo da se vozi. Ustvari, pametni ne voze a ja sam se prevario, povukla me želja. U ono malo vožnje stigao sam i da padnem. Ništa strašno, smejao sam se pola sata jer vreme stvarno nije za izazove bilo koje vrste.

 

Na prvoj fotografiji je motor kakav je bio u 14.17 kada sam sišao da ga očistim. Stvarno je žalosno kada nema garaže ali bar čišćenje od snega mogu da priuštim. Na drugoj fotografiji je ''očišćen motor'', nisam ja baš merilo pedanterije što slika najbolje govori.

 

I sad, tako očišćen motor pali kao i leti, na treću kurblu. Neverovatno ali istinito, uvek na treću kada je potpuno hladan i sa jakom mešavinom.

 

Šta da kažem, motorom sam zadovoljan ali nisam sobom, mator pa blesav, zato sam ispravio krivinu  :D

 

post-1570-12878992619572_thumb.jpg

post-1570-12878992620702_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ma ništa, izleteo sam na spoljni rub krivine a motor se ukopao u debeli sneg, sve super  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Šteta što ga držiš tako bez garaže, mislim da je zaslužio makar nekakvu ceradu.

 

A što se tiče padanja na snjegu - istina, može biti jako zabavno i poprilično bezbolno. A i fora je kad na svako davanje gasa motor šlajdra, imam osjećaj kao da vodim 200KS, a ne 20KS :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ili ova PLAVUSA NA PLAVOM...

P.S.Pored tri MZ ETZ, bio je jedan "lubenicar" TS i jos jedan IZ 4 koji se vozi na valjcima ispred zida.

Ekipa je gostovala u Svilajncu na vasaru 26.07.2007, a predvodi je Uros Milanovic 72 godine iz Sente koga mozete videti ovde: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=12615.20

 

post-2435-12878992662453_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ekipa je gostovala u Svilajncu na vasaru 26.07.2007, a predvodi je Uros Milanovic 72 godine iz Sente koga mozete videti ovde: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=12615.20

 

Picasoo Mz, stavi molim te sliku i ovde, jako je dobra, izbegao bih linkove koliko god može.

 

 

Kakav kralj!  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Evo ga stari bajker Uros Milanovic (72) iz Sente...Ove fotografije su uradjene proslog leta na svilajnackom vasaru za potrebe jednih beogradskih dnevnih novina za koje radim...

Ova slika je uradjena za vreme voznje u mrklom mraku, kasnije mi je matori rekao da je mogao da se sj**e zbog blica, ali sta je tu je bitno da je sve proslo u redu i da je fotka ispala odlicno...

Neverovatan je dozivlja slusati MZ kako rula po zidu a pri tom videti samo zar od cigarete....STRAVA

 

post-2435-1287899266324_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

A ova "IRON LADY" je Brankica Nadj, sestra cuvene brace Nadj koje pominje Bruno Langer u pesmui "Pakleni vozaci" (dva brata rodjena na Zidu smrti...)

 

post-2435-12878992663668_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

I za sam kraj ove ZID SMRTI price, najmladji medju njima mali MAX sa ocem...mada po recima vodje ekipe Urosa Milanovica tesko da ce ova vestina opstati u ovim surovim uslovima...jbga  :'(

 

post-2435-12878992664336_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Fenomenalne fotke, svaka cast. Od uvek sam zeleo da provozam zidom  smrti.

Vujo i ja sam se vozio malo, svratio drug do mene poslednjeg dana 2007. da se dogovorimo za docek, a posto je dosao motorom nisam mogao da odolim. Nove japanske gume se odlicno drze po ledu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nove japanske gume se odlicno drze po ledu.

 

Koje su to gume, znam da si uzeo novu nakon što je fabrička crkla ali mi nisu poznate karakteristike. Koja je cena?

Rado bih uzeo prednju 3.25 ali da nije ovaj ''kramponski format'' koji se doduše stvarno dobro pokazao na snegu ali tokom sezone nije baš dobra stvar, na asfaltu naročito.

 

ev jos koje pitanjce koliko je kod vas litra benzina i koliko kosta registracija za mz etz 250 ;)

 

Litar benzina je oko 91 dinar (oko 9 kn) što zavisi od distributera ili pumpe. Kompletna registracija je oko 100 evra u kojoj je osiguranje značjan izdatak.

 

Bilo je nešto u novinama o poskupljenju benzina pa ako nađem nalepiću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Evo ga, Glas Javnosti, danas

 

Nafta malo pojeftinila nakon skoka cene barela na rekordnih sto dolara‚

 

Litar benzina uskoro 100 dinara

 

Vlada Srbije bi smanjivanjem akciza na naftne derivate mogla da ublaži poskupljenje goriva

 

NJUJORK/BEOGRAD - Cene sirove nafte su juče nešto pale, nakon što su u sredu postigle istorijski rekord od 100 dolara za barel usled očekivanja pada američkih zaliha tog energenta, smanjene vrednosti dolara i geopolitičkih problema.

 

Ova situacija ne obećava ništa dobro ni za domaće vozače jer se i u Srbiji cene usklađuju sa kretanjima na svetskim berzama, pa bi za litar goriva za nekoliko meseci moglo da bude potrebno i 100 dinara. Maloprodajne cene formiraju se na osnovu uredbe koja predviđa nove cenovnike ukoliko se u roku od 15 dana vrednost dolara i cena sirove nafte na svetskim berzama promeni za 1, 5 odsto. Poslednje poskupljenje goriva u Srbiji bilo je 29. decembra pa bi ukoliko se ispune uslovi novo moglo da usledi oko 13. januara. Potrošače bi mogla da spasi vlada smanjivanjem akciza i zadržavanjem maloprodajne cene na istom nivou.

 

Za razliku od Srba, američki potrošači, kako smatraju ekonomisti, nisu baš potreseni ovakvim stanjem.

Cena američke lake nafte za isporuku u februaru je na NJujorškoj berzi pala za 32 centa, na 99,30 dolara za barel, pošto je prekjuče dostigla cenu od tačno 100 dolara, dok je cena evropske „brent“ nafte na Međunarodnoj berzi petroleja u Londonu pala za 43 centa, na 97,41 dolara za barel, preneo je Rojters. Barel nafte dosegao je trocifrenu brojku prvi put u istoriji u sredu, što je skok od 44 odsto od avgusta, a 57 odsto tokom cele 2007, dok analitičari ocenjuju da će se ovakav trend nastaviti. Istovremeno, cena benzina na pumpama u SAD dostigla je u proseku 3,05 dolara za galon (80 centi litar), što je ispod majskog rekorda od 3,23 dolara za galon, ali će se povećavati narednih meseci. Ekonomisti kažu da je skok cena nafte manje razoran po građane SAD nego nekad zato što primanja rastu brže od energetskih troškova.

 

Rast cena nafte delimično je posledica novog talasa nasilja u članicama Organizacije zemalja izvoznica nafte (OPEK) Nigeriji i Alžiru, što je izazvalo zabrinutost da bi moglo da dođe do poremećaja snabdevanja iz tih zemalja. Cene nafte su se od 2003. gotovo utrostručile, što je posledica rastuće tražnje tog energenta u Kini i drugim privredama u naglom razvoju, ograničenih zaliha i geopolitičkih tenzija.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vujo brate zna li se ista blize kada ce biti prvo zasedanje MZ-eja.

 

Hteo sam da predložim datum pa da se po njemu usklađujemo, da vidimo šta najviše odgovara i kako je najbolje za sve. Računam da tu ne bi trebalo da bude nekih problema, to je ipak jedan dan.

 

Međutim, vidi vreme. Nemože da bude toplo što je normalno ali bar da je suvo, da su putevi očišćeni, da je bezbedno.

 

Evo prognoze, neznam ni sam. Za naredne dane su najavili ledenu kišu i Košavu, sranje. Svi koji dolaze van Bgd-a trebali bi u putu da uživaju, ne da se maltretiraju. Sa druge strane, dolaze nam izbori pa će zbog toga valjda čistiti kako treba. Međutim to je ''valjda'', ja bih voleo da je sve 100% sigurno i bezbedno.

 

post-1570-12878992669364_thumb.gif

post-1570-12878992669697_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

S'obzirom da sam odnedavno na ovom forumu dadoh sebi slobodu da predlozim da se "zasedanje MZ-a" odzi sa prvim lepim danima, da ljudi dodju sa masinama...Ovako dok je 'ladno da mi zimujemo i pripremamo "zasedanje" ovim putem, a kada "ozeleni gora" i kada bude podnosljivo biti na motoru da "zasednemo" i da se upoznamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Nove japanske gume se odlicno drze po ledu.

 

Koje su to gume, znam da si uzeo novu nakon što je fabrička crkla ali mi nisu poznate karakteristike. Koja je cena?

Rado bih uzeo prednju 3.25 ali da nije ovaj ''kramponski format'' koji se doduše stvarno dobro pokazao na snegu ali tokom sezone nije baš dobra stvar, na asfaltu naročito.

 

ev jos koje pitanjce koliko je kod vas litra benzina i koliko kosta registracija za mz etz 250 ;)

 

Litar benzina je oko 91 dinar (oko 9 kn) što zavisi od distributera ili pumpe. Kompletna registracija je oko 100 evra u kojoj je osiguranje značjan izdatak.

 

Bilo je nešto u novinama o poskupljenju benzina pa ako nađem nalepiću.

 

Vujo, lose si me razumeo. Japanske gume su na motoru mog prijatelja. U putanju su neke 18/120 ali im je felna prilicno smaljila gaznu povrsinu. Kod mene je jos uvek ona stara (jbg ne mogu sada van sezone da se time opterecujem).

 

 

Sto se tice sastanka, da mi dogovorimo datum, jer je vreme hladno pa hladno i verovatno mi koji smo dalje ne bi dolazili motorima  ;D  ::). Znaci ugovorimo datum pa sta bude, vozovi verovatno idu.

E, sto nije ova zima kao predhodna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ma nisam ni mislio da dolazim motorom ali ajde da secekamo da prodju ovi minusi,jer kakvi su nam prevoznici,bolje.Moja sestra dosla danas iz BGD-a,umesto za manje od dva sata koliko traje normalna voznja autobusom,stigla za 4,promrzla.Elem bus nije imao grejanje !!!!!!! a bas zainat padala ledena kisa u sred zime-maler,pa je morao da staje svakih kilometar predjenog puta da bi kondukter tablom na kojoj pise relacija skidao led sa spoljne strane a vozac isto to  kutijom od CD-a sa unutrasnje strane soferke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

Nove japanske gume se odlicno drze po ledu.

 

Koje su to gume, znam da si uzeo novu nakon što je fabrička crkla ali mi nisu poznate karakteristike. Koja je cena?

Rado bih uzeo prednju 3.25 ali da nije ovaj ''kramponski format'' koji se doduše stvarno dobro pokazao na snegu ali tokom sezone nije baš dobra stvar, na asfaltu naročito.

 

ev jos koje pitanjce koliko je kod vas litra benzina i koliko kosta registracija za mz etz 250 ;)

 

Litar benzina je oko 91 dinar (oko 9 kn) što zavisi od distributera ili pumpe. Kompletna registracija je oko 100 evra u kojoj je osiguranje značjan izdatak.

 

Bilo je nešto u novinama o poskupljenju benzina pa ako nađem nalepiću.

 

a jeb pa skuplji vam je benzin od naseg kod nas je 8kn a govora da ce jos poskupit  a registracija je tu negdje kad imas 50% popusta na policu osiguranja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

a jeb pa skuplji vam je benzin od naseg kod nas je 8kn a govora da ce jos poskupit  a registracija je tu negdje kad imas 50% popusta na policu osiguranja

 

Znam, ovde je dosta toga skuplje nego u nekim zemljama EU. Razlozi nisu ekonomske već političke prirode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja