Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

• Ne silazi, 5219 postova
  • Motocikl: Suzuki GS 400, MZ ETZ 150, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ - Makipn96 - nešto si loše namestio. 

1 . Na obe osovine imaš po jedan zupčanik koji je skoro isti kao ovaj drugi, a opet nisu isti - možda si im zamenio mesta - proveri.

2. Možda si i viljuške pogrešno postavio - proveri .

3. Motor se sklapa sa menjačem u leru i pre sklapanja se postavi šraf sa kuglicom da bi ga držao tu. 

4. Pre sklapanja moraš proveriti dal menjač radi. Znači sklopiš menjač u levom bloku ( ovako kako si ga već sklopio ) i montiraš mu polugu za menjanje brzina. ceop taj blok postaviš na neka dva trupca iste visine ( da bi poluga menjača bila dostupna. Onda ti treba pomoć još jedne osobe. Jedna osoba okreće ulaznu i izlaznu osovinu ( onu sa donje strane na koju ide veliki zupčanik i ona sa gornje strane na koju ide lančanik za lanac. Druga osoba jednom rukom menja brzine, a drugom pridržava sve u menjaču da ne krene na gore. ( osovine sa zupčanicima, bubnjić koji pomera viljuške, osovinu po kojoj idu viljuške ).  E kad tako izmenjaš sve brzine na gore i na dole, vratiš menjač u ler pa sklapaš. Jbg-a, pipšav je to i složen posao, jako nezgodan za opisivanje ovako na daljinu - pokušao sam da objasnim, nadam se da si razumeo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: MZ ES175/2
On 27.10.2018. at 9:55, drumskalisica je napisao:

@ - Makipn96 - nešto si loše namestio. 

1 . Na obe osovine imaš po jedan zupčanik koji je skoro isti kao ovaj drugi, a opet nisu isti - možda si im zamenio mesta - proveri.

2. Možda si i viljuške pogrešno postavio - proveri .

3. Motor se sklapa sa menjačem u leru i pre sklapanja se postavi šraf sa kuglicom da bi ga držao tu. 

4. Pre sklapanja moraš proveriti dal menjač radi. Znači sklopiš menjač u levom bloku ( ovako kako si ga već sklopio ) i montiraš mu polugu za menjanje brzina. ceop taj blok postaviš na neka dva trupca iste visine ( da bi poluga menjača bila dostupna. Onda ti treba pomoć još jedne osobe. Jedna osoba okreće ulaznu i izlaznu osovinu ( onu sa donje strane na koju ide veliki zupčanik i ona sa gornje strane na koju ide lančanik za lanac. Druga osoba jednom rukom menja brzine, a drugom pridržava sve u menjaču da ne krene na gore. ( osovine sa zupčanicima, bubnjić koji pomera viljuške, osovinu po kojoj idu viljuške ).  E kad tako izmenjaš sve brzine na gore i na dole, vratiš menjač u ler pa sklapaš. Jbg-a, pipšav je to i složen posao, jako nezgodan za opisivanje ovako na daljinu - pokušao sam da objasnim, nadam se da si razumeo .

Itekako sam razumeo, sve sam sklopio sve funcionise, izmenjao sam lagere i semeninge na radilici, upalio sam motor, bilo je sve cudno, kad nagazim kurblu jedva da se ista pomera dok vec sad je drugacije, sve se lako okrece, ali mi opet malo rad motora drugaciji, kao da radi pod opterecenjem na leru, mozda je to dok sve legne gde treba ima vec par dana kako ga palim da radi cak sam ga i provozao i slabije vuce odnosno prima gas sa zakasnjenjem, stelovao sam paljenje opet on ima centrifugaono, kroz otvor za svecicu od prilike gledam da ima 2.5-3mm sa otvorenim leptirima, ali opet nece da ide kao pre...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja