Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

Nisam ni znao za to u NS... otiso bi bar da ih vidim...

 

Neka me neko ispravi ako nisam u pravu, novosadjani su prvi krenuli sa tom akcijom pre mnogo godina.

 

 

 Pa moglo bi da se podvede  pod " Novi Sad " , ustvari MK Otpisani iz Sr. Kamenice ( jedan njihov clan je u to vreme imao bolesno dete koje je lezalo u bolnici, pa tatini drugari resili da ga obraduju, a uz njega i ostalu decu u bolnici - i tako je krenulo ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

 

 

Nisam ni znao za to u NS... otiso bi bar da ih vidim...

 

Neka me neko ispravi ako nisam u pravu, novosadjani su prvi krenuli sa tom akcijom pre mnogo godina.

 

 

 Pa moglo bi da se podvede  pod " Novi Sad " , ustvari MK Otpisani iz Sr. Kamenice ( jedan njihov clan je u to vreme imao bolesno dete koje je lezalo u bolnici, pa tatini drugari resili da ga obraduju, a uz njega i ostalu decu u bolnici - i tako je krenulo ) .

 

 

Eto,Lija je dao potpunu informaciju,sada i ja znam celu priču.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Samo da se javim...tu sam svaki dan ,citam sve 'al nezna sta da pisem ili kazem....ili da izbrisemo sve pa jovo nanovo da pisemo...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Evo popio sam kaznu prvog januara. Stajao sam na semaforu u taksi vozilu kada se otvorila strelica za vozila JGS-a koja se pali pre promene crvenog svetla. Svetlo jeste bilo crveno ali nisam napravio prekršaj jer je omogućeno da vozila JGS-a ranije krenu kako bi se dve trake svele na jednu a gradskom prevozu dat je prioritet.

 

No, sa policijom nema razgovora: daj dokumenta, ode u kola, ispiše, hoćeš li da potpišeš, a i ne moraš, ajd zdravo. Kazna za prolaz na crveno svetlo na obeleženom pešačkom prelazu. Nigde se ne napominje da je na semaforu još jedno svetlo namenjeno JGS-u, ništa, samo da sam prošao na crveno.

 

I kako ja sad da dokazujem da sam u pravu i da nisam napravio prekršaj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

U kojoj ja vukojebini živim....

 

Ne propuštaš apsolutno ništa, pomalo ti i zavidim.

 

Vujo, što nisi odmah tražio da u zapisniku pomenu strelicu za JGS, ovako ispada da si prošao na čisto crveno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo popio sam kaznu prvog januara. Stajao sam na semaforu u taksi vozilu kada se otvorila strelica za vozila JGS-a koja se pali pre promene crvenog svetla. Svetlo jeste bilo crveno ali nisam napravio prekršaj jer je omogućeno da vozila JGS-a ranije krenu kako bi se dve trake svele na jednu a gradskom prevozu dat je prioritet.

 

No, sa policijom nema razgovora: daj dokumenta, ode u kola, ispiše, hoćeš li da potpišeš, a i ne moraš, ajd zdravo. Kazna za prolaz na crveno svetlo na obeleženom pešačkom prelazu. Nigde se ne napominje da je na semaforu još jedno svetlo namenjeno JGS-u, ništa, samo da sam prošao na crveno.

 

I kako ja sad da dokazujem da sam u pravu i da nisam napravio prekršaj?

 

  Odes peske, pa slikas semafor i okolinu da se vidi da je to taj semafor i to mesto. Napravis slike kako semafor radi, a mozes i da snimis sve to kamerom i da imas video zapis. Prebacis na tablet ili lap top ( vec sta imas il mozes da pozajmis ), pa poneses na sud kad te budu zvali ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Obavezno jer ako se žališ sve dokaze moraš sam da nabaviš.Ja sam imao problem sa ne sinhronim semaforom u oba smera (na raskrsnici ka Jugi kod kineske ambasada, za one koji znaju), sudiji sam to predočio a on mi je odgovorio da sam morao da proložin dokaz.Meni nije bilo jasno kako ja da dobijem dokaz i od koga da taj semafor radi u pomenutom režimu. Naveo sam za svedoke još ljude iz tri vozila koja su zajedno samnom bila zaustavljena ali nisam znao podatke.Mislio sam da če sudija da traži od patrole da im daju  imena ljudi kojima su u 10-15 min napisali kazne kao i meni. Mnogo sam gledao ove američke krimi filmove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nešto mi užuteo ovaj MZ Svet,neće dugo?

Kaže se:

 

'Žuti - žutuju, a rumeni - putuju' :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@- Vuja   Mozes i da se raspitas ko odrzava semafore ( Beograd put il neka slicna firma ), pa da od njih zatrazis podatke o rezimu rada semafora - oni bi to trebalo da imaju, a znacilo bi ti na sudu - sluzbeni papir sa pecatom . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nisam imao prilike da utičem na Zapisnik jer su pisali šta su hteli dok su bili u kolima a meni je nuđeno da potpišem ili ne bez bilo kakve izmene ili dopune ponuđenog teksta. U Zapisniku piše da imam B kategoriju a imam A, B, C, piše da sam fizičko lice a to taksi nije a nije izvršeno ni alkotestiranje iako je to po novim pravilima obavezno.

 

Poslušaću savet, snimiću semafor i otići ću do Beograd puta. Jedna zajebancija u životu više ali šta da radim, moram da prikupim dokaze.

 

Tako je to 1. januara, hajka po ulicama, nema razgovora a nema ni potrebe da se potpisuje ili izjavljuje, sve je unapred rešeno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Uvecaj ovu sliku, pa ces videti kome treba da se obratis:  http://beogradput.rs/onama/organizacija

 Sudiji pokazes vozacku i resenje da si taksista, pa ce i sam videti. ( naravno skrenes mu paznju na to ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

I kako mi iz provincije odnosno sela kad udjemo u BG,parikaramo u Borci ili Besni Fok pa na autobus...ja onda na svakom semaforu pijem kaznu ...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Prodao sam danas automatik sa tablicom na kojoj je petokraka,75 godiste .Nema sobracajnu nemam pojma ciji je a cuo sam da ce morati da se ponovo registruje pa da izbegnem probleme i gubljenje vremena...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Ma mogao bi da ga najdem,dobio sam ga pre dvadesetak godina u nekoj trampi ali mislim da je deda umro ,pa bi me papirologija izasla vise nego vrednost motora...pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja